Cesta skrze nebe a peklo

GeorgeLD
Příspěvky: 216
Registrován: ned, 01. čer 2008, 02:22

Cesta skrze nebe a peklo

Příspěvekod GeorgeLD » pát, 09. led 2009, 02:31

článek: Kořeny čínské kultury – cesta skrze nebe a peklo

zdroj: http://www.velkaepocha.sk/content/view/6847/88/

Západní víra i v čínská kultura věří v existenci duše, přebývající uvnitř živých bytostí. Podle některých se takové víře rovněž dostalo vědeckého ověření: ve 20. letech 19. století odhalili holandští fyzici Dr. Zaalberg van Zelst a Dr. Malta, že v okamžiku fyzické smrti ztratí lidské tělo 70 gramů svojí váhy, což podle nich představuje vědecký důkaz toho, že duše po smrti opouští lidské tělo. Otázkou ale zůstává, co se s duší stane poté, co tělo opustí.

Odpověď by mohlo poskytnout několik názorů obhajujících posmrtný život. Kritici se na tento typ víry dívají jako na ztělesnění lidské touhy po životě za hranicemi smrti a naděje, že smrt neznamená konec existence člověka. Čínská lidová moudrost praví: „I když tomu nevěříš, je dobré vědět, co čekat v případě, že tvoje domněnky byly nesprávné.“ Dodnes mělo již mnoho lidí zkušenosti klinické nebo blízké smrti a mnoho jich podalo podrobné zprávy o „návštěvě“ nebe či pekla.


Cesta do světa Sukhavati – ráje Největší blaženosti

Buddhistický mistr Kuanjing z čínského Fujianu měl během svojí meditace v jeskyni v provincii Yunnan poblíž Mile v roce 1967 vidění. Spatřil Bodhisattvu Avalokitéšvaru, božstvo ze světa Sukhavati. Bohyně ho vzala na zdánlivě krátkou cestu skrze tento svět. Jeho návštěva se Kuanjingovi zdála dlouhá jen několik hodin. Ve skutečnosti uběhlo šest let, než se vrátil zpět a procitl v jeskyni, kde meditoval. Mistr Kuanjing některé své zkušenosti zdokumentoval a publikoval je v roce 1987 ve své knize „Cesta do světa Sukhavati“.

Podle jeho vzpomínek ho božstvo nechalo pohroužit se do úplně nového světa, světa zbaveného jevů narození, stárnutí, lakoty, touhy, nemoci a smrti. Tato existence je vyhrazena pouze pro ty, kteří dosáhnou osvícení.

Jeho první zážitek s osvícenými bytostmi bylo setkání se třemi mnichy, kteří byli vysocí více než deset metrů. Jeden z nich upomenul Kuanjinga, aby pomohl svým bližním k opětovnému návratu na jejich věky starou „kultivační“[1] cestu. Lidé musí uvěřit ve vyšší existenci a postupně a úplně se přizpůsobit spravedlivým zákonům těchto vyšších úrovní.

Kuanjing si přál navštívit stvořitele „Čisté země“, Buddhu Amitáhbu, a tak se za ním společně s Bodhisattvou vydali. Po cestě uviděl hory nesmírné velikosti. Ale jak se ukázalo, ohromné hory nebyly nic jiného, než prsty na nohou všemohoucího Amitáhby. Náhle se Kuanjing začal zvětšovat, až do výšky Amitáhbova pupku. Nyní mohl obdivovat všemohoucího Buddhu. Spočíval na podstavci z nesčetného množství lotosových květů. Na vrcholku každého jednoho květu byla pagoda vydávající světlo milionů různých barev. Samotný Buddha zářil dech beroucími zlatými odstíny. Jeho oči byly jako oceány a podle Kuanjinga, byly také tak velké. Oslněn takovou krásou a dokonalostí vyjádřil svoje přání zůstat. Ale Buddha mu připomněl úkol, který na něj stále čeká – nabídnout lidem cestu ven z jejich těžkostí a problémů a zachránit je.

Ačkoliv je tento svět obyčejnému člověku nepřístupný, říká se, že božstva v nebeských říších odtud pozorují lidstvo, Zemi i celý vesmír. Podle Kuanjingovi knihy existuje věž zvaná „sloup ryzího vidění“, která má schopnost vidět do všech míst ve vesmíru.

Mistr popsal krásu tohoto světa a řekl, že zde neexistuje nic, co by vedlo ke konfliktům a utrpení našeho pozemského života. Byla to cesta do ráje.


Pekelná cesta do podsvětí


Jiný popis se nachází v taiwanské knize z roku 1978; „Cesta skrze peklo“ vypráví příběhy z míst, které jsou protikladem nebes. Spisovatel popisuje strhující scény:

„Začíná to stezkou náhle končící uvnitř hory. Soucitným duším, které učinily ve svých životech mnoho dobrých skutků, je ukázána přímá cesta do nebes, zatímco špatní a zlí lidé, oslepení blýskavým zlověstným světlem, jsou taženi dále a náhle zjišťují, že padají do jámy pod horou, dolů do pekla. Jakmile jsou tam, jsou projednávány jejich případy a oni přijímají tresty tak, jak je stanovil Poslední soud. Trest je vykonáván v několika mučících komorách a je uskutečňován podle toho, jakých zločinů se lidé dopustili během své pozemské existence. Tresty jsou vyměřovány za sebevraždu, interrupci, prostituci, cizoložství, a dokonce i padělání značkových výrobků.

Cizoložníky a prostitutky očekává hrozný trest v pro ně vymezené komnatě. Jejich duše jsou přinuceny plavat ve vířících vlnách výkalů, pod stálou hrozbou utonutí. Mnoho duší zde jednoduše shnije. Trest za plagiátorství je stejně krutý, duše nekalých obchodníků jsou ponořeny do obrovských kotlů vroucího oleje. “


Podle knihy soudci v podsvětí neznají slitování. Všichni zločinci musejí snášet hrozný osud.

Mezi nebesy a peklem nemůže být větší rozdíl. Věřit nebo nevěřit v posmrtný život? Je na každém, aby se rozhodl, čemu bude věřit a čemu ne. Každopádně ti, kdo se nedopouští zločinů, mají svou záchrannou síť.

[1] Kultivace, jako pojem východní kultury, zahrnuje sebezušlechťování, pozvedání morálky a charakteru, konání dobrých skutků, odmítání špatných myšlenek a činů, jde o cestu k duchovnímu osvícení.

Kód: Vybrat vše

http://www.velkaepocha.sk/content/view/6847/88/
*******************************************

Toto berte jako namet k diskuzi ;)

Uživatelský avatar
loob
Příspěvky: 163
Registrován: čtv, 29. kvě 2008, 17:23
Kontaktovat uživatele:

Re: Cesta skrze nebe a peklo

Příspěvekod loob » pát, 09. led 2009, 09:34

Já osobně v nebe a peklo nevěřím. Podle mě to jsou smyšlená místa ,kvůli tomu aby lidé měli "motivaci" k dobrým skutkům.
Ale zároveň nebe jak je zde popisované podle mě existuje ,jen bych ho nenazíval nebe ,ale další úroveň bytí - místo povznesených.

Četl jste někdo 10. Proroctví? (pokračování Celestinského proroctví) To se docela hodně zabírá touhle támatikou - co je po smrti. A je to "teorie" které zatím nejvíc věřim.
Smrt neni vůbec smutná, smutná věc je ,že většina lidí vůbec nežije. - Sokrates(Pokojný Bojovník)
:D

Uživatelský avatar
Brandis
Příspěvky: 431
Registrován: pát, 30. kvě 2008, 09:47
Kontaktovat uživatele:

Re: Cesta skrze nebe a peklo

Příspěvekod Brandis » pát, 09. led 2009, 10:19

Desate prorctvi mam ted rozecteno, jsem ale jen na zacatku. Jinak s predstavou nebe jak je zde popsana take vicemene souhlasim. Rekl bych ale ze je to "jina dymenze" nez ze by to bylo nebe. Je to proste jina uroven byti...a to ze tato dymenze je ovladana nasima myslenkama, zpusobuje to ze "verici hrisni" lide to po smrti vnimaji jako peklo. Dle meho nazoru "neutralni" clovek bude pocitovat zivot po smrti jako spanek. Bude proste ve sfere ktere nerozumi, neumi se v ni pohybovat a nic o ni nevi a ona si s nim bude delat co chce do te doby nez se ono vedomi probudi v novem tvorovy...
Když nečekáte nic dobrého, nečekejte. Gabriel Laub
Nic není samo o sobě ani dobré, ani špatné. Záleží na tom, co si o tom myslíme. Shakespeare William

Daniel
Příspěvky: 167
Registrován: pát, 11. črc 2008, 11:55
Bydliště: Brno

Re: Cesta skrze nebe a peklo

Příspěvekod Daniel » pát, 09. led 2009, 10:55

no tak peklo prozivat urcite lze, to je evidentni nam vsem co zijeme na zemi. jako skutecne existujici misto podobne krestanskym bachorkam si ale peklo nebo nebe v dnesni dobe predstavuje uz opravdu asi jen malokdo. nejvic se klonim k nazoru, ze nebo a peklo jsou proste stavy mysli. vnimam to podobne jako Brandis.
predstava, ze "duše cizoložníků jsou přinuceny plavat ve vířících vlnách výkalů, pod stálou hrozbou utonutí. Mnoho duší zde jednoduše shnije." mi intuitinve prijde velmi, velmi nepravdepodobna :)
Život je tragédie pro toho, kdo cítí, a komedie pro toho, kdo myslí. (Jonathan Swift)

H0n24
Příspěvky: 126
Registrován: čtv, 29. kvě 2008, 17:20
Bydliště: Tábor, Jindřichův Hradec(víkend)
Kontaktovat uživatele:

Re: Cesta skrze nebe a peklo

Příspěvekod H0n24 » pát, 09. led 2009, 13:18

Mám podobný názor jako Brandis, to nebe by mohlo existovat, ale peklo mi přijde jenom jako výmysl sloužící k tomu, aby se lidi chovali podle daných norem a zákonů. Třeba ten trest za kopírování mi přijde absurdní, jak by navíc někdo mohl určit, kdo do toho pekla patří a kdo ne? Do toho nebe se nakonec dostaneme všichni, je to jenom otázka času ;)
Obrázek

GeorgeLD
Příspěvky: 216
Registrován: ned, 01. čer 2008, 02:22

Re: Cesta skrze nebe a peklo

Příspěvekod GeorgeLD » pát, 09. led 2009, 15:24

Trosku umirneneji by to chtelo jednat s krestanstvim, nektere veci jsou z meho uhlu pohledu krestanskym nabozenstvim spatne vykladane... ale kdo z vas tady si precetl alespon jedno Evangelium z Noveho Zakona kdyz o tom takto mluvite, nejen v teto diskuzi? Dost malo lidi a to urcite neni spravne jak z hlediska toho, ze cela nase zapadni kultura a zpusob jak tady zijeme je ovlivneno krestanstvim, dokonce i to jak premyslime, hodnoty ktere mame a jake nazory mame, jsou ovlivnene krestanstvim, ikdyz si to mozna nekteri z nas nechteji pripustit.. tak z hlediska toho, ze se to pak takto kritizuje... navic ta pomlouvacna masinerie ktera je - ale tech co alespon nakouklo do Noveho Zakona by se dalo spocitat na prstech jedne ruky. Tak kdyz jsem u toho, nejsem ctenar Bible, ale cetl jsem hned to prvni Evangelium sv. Matouše. Myslim si ze jsou v tom moc dobre veci a kazdemu bych to urcite doporucil. Rozhodl jsem se to precist az celkem pozde, takze kdyz se na to ted divam, rozhodne jsem to mel cist uz mnohem drive misto tech Castanedu apod. Urcite by mnozi zjistili, ze veci, ktere se na zaklade Noveho Zakona drzi v krestanstvi a veci, ktere si odnesete po precteni vy, budou urcite odlisne, protoze budou vase.
Naposledy upravil(a) GeorgeLD dne pát, 09. led 2009, 22:07, celkem upraveno 1 x.

frantisek
Příspěvky: 8
Registrován: ned, 01. čer 2008, 11:28

Re: Cesta skrze nebe a peklo

Příspěvekod frantisek » pát, 09. led 2009, 15:30

.

Uživatelský avatar
nou
Administrátor stránky
Příspěvky: 290
Registrován: stř, 28. kvě 2008, 17:23

Re: Cesta skrze nebe a peklo

Příspěvekod nou » pát, 09. led 2009, 15:58

ked uz si nacal to evanjelium. v nom je spominane ze tam bude plac a skripanie zubami. teda je to skor stav mysle ako nejake miesto. teda zufalstvo a beznadej. predstava pekla kde su kotle a certi vas v nich varia je naozaj detinska. a do neba sa moze dostat kazdy. len treba chciet. takze je mozne ze tam prideme kazdy.

Daniel
Příspěvky: 167
Registrován: pát, 11. črc 2008, 11:55
Bydliště: Brno

Re: Cesta skrze nebe a peklo

Příspěvekod Daniel » pát, 09. led 2009, 16:42

GeorgeLD: chvili sem nechapal, na co vlastne reagujes, pak sem si uvedomil ze jedina zminka o krestanstvi je v mem prispevku.. takze asi na me..
tak predevsim bibli jsem samozrejme cetl.. nevim, proc zrovna ty mas pocit nejake moralni povinnosti jednat s krestanstvim "umirnene" a take, co ti vadi na nazorech lidi, kteri bibli necetli (i kdyz nevim, o kom konkretne mluvis), kdyz sam jsi cetl jedine evangelium.. vliv krestanstvi na stredoevropskou kulturu mne osobne k nicemu nijak nezavazuje a nebrani mi ve vyjadrovani vlastniho nazoru. necekal sem ze slovni spojeni "krestanske bachorky" urazi neci nabozenske citeni.. ale nektere citlivejsi jedince zjevne ano, tak tedy beru zpet :)

nou: jasne, ale mozna by ses divil, kolik lidi i v dnesni dobe si peklo takhle predstavuje.. vzdyt jeste kolem roku 2000 Jan Pavel II. krestanskou predstavu pekla nejakym zpusobem uvadel na pravou miru :)
Život je tragédie pro toho, kdo cítí, a komedie pro toho, kdo myslí. (Jonathan Swift)

GeorgeLD
Příspěvky: 216
Registrován: ned, 01. čer 2008, 02:22

Re: Cesta skrze nebe a peklo

Příspěvekod GeorgeLD » pát, 09. led 2009, 22:01

Daniel: nebylo to na nikoho konkretniho, ani na tebe ne. Ja nemam nabozenske citeni v tom smyslu, v jakem jsi to napsal, protoze nejsem v zadnem nabozenstvi. Na starem a na novem foru byly diskuze ohledne krestanstvi a dalo se v nich videt to o cem jsem mluvil, ne jen konkretne toto, ale nekdy jsem mel pocit, ze se to posuzuje podle neceho ve smyslu: kdyz jsem byl maly, rikali mi; ve skolce pani ucitelka rikala ze kdyz budu zlobit; v dokumentu jsem videl; v tom filmu mluvili o; v kostele jsem si na nich vsiml ze; chodim s jednim krestanem do tridy a myslim si; v dejepise jsme se ucili... a tak rikam, aby se clovek do Bible alespon trochu podival, aby mohl sam za sebe videt o cem to je a kdo byl Jezis Kristus. Takze si myslim, ze uz to neni treba dale rozvadet, nebylo to na tebe a ani na nikoho jineho ne, tak promin.

Uživatelský avatar
Tidus
Příspěvky: 313
Registrován: pát, 30. kvě 2008, 15:47

Re: Cesta skrze nebe a peklo

Příspěvekod Tidus » úte, 13. led 2009, 08:57

Asi jako ostatni moc neverim na nebe a peklo v tom typickem smyslu. Na peklo teda neverim vubec, protoze se miji ucinku. Tresty museji mit svuj ucel. Bud cloveka napravit, nebo pokud to nejde, izolovat ho od sveta, aby nikomu neublizil. Pokud by jsme tu zili a nakonci skoncili na vzdy v pekle, tak tam zadny smysl neni. Bylo by to jen nejaky vylevani zlosti na hrisnicich. Nejblize je mi teorie Roberta Bruce. Ze po smrti budeme 8 dni v tomhle svete a loucit se. Pak si budeme 40 dni v astralu uzivat toho, ceho se nam nedostalo. V Akashe odevzdame sve vedomosti. V budhicke sfere se nam zahoji duse, v atmicke sfere se sejdeme s temi, kteri tam na nas cekaji, a pripadne budeme taky cekat na nase drahe..... Buh vi, co bude dal, pac to tam neni prozkoumany (nebo alespon to nevim).

Na zaklade toho neverim na to, ze ezoterni lide (nebo jak to nazvat) se dostavaji do vyzsich sfer nez materialiste. To si zas jenom nekdo rikal, ze je neco vic. Kazdy je takovy a makovy z urciteho duvodu. At je materialista, duchovni vudce, ochrance nebo vrah. Vsechny nas ceka to same.

Co se tyce tech dnu, jak dlouho tady a pak v astralu duse pretrvava, to se myslim dokonce s necim shodovalo. Pry by se nemelo telo palit tyden po smrti, protoze je s nim jeste duse trochu spojena a muze ji to bolet. Driv taky byl zvyk hlidat telo dnem i noci po dobu 7 nebo 8 dni po smrti. A s temi 40 dny v astralu uz nevim. Myslim ze to bylo neco s krestanstvim kolem vanoc, neco se svatkama myslim.
Vzdáš se jednou, vzdáš se vždycky...

Uživatelský avatar
Brandis
Příspěvky: 431
Registrován: pát, 30. kvě 2008, 09:47
Kontaktovat uživatele:

Re: Cesta skrze nebe a peklo

Příspěvekod Brandis » úte, 13. led 2009, 09:19

Tidus: popisujes to velmi poutave. Nemas od Roberta Bruce nejakou knihu v digitalni podobe? Docela bych si to precetl...diky...
Když nečekáte nic dobrého, nečekejte. Gabriel Laub
Nic není samo o sobě ani dobré, ani špatné. Záleží na tom, co si o tom myslíme. Shakespeare William

H0n24
Příspěvky: 126
Registrován: čtv, 29. kvě 2008, 17:20
Bydliště: Tábor, Jindřichův Hradec(víkend)
Kontaktovat uživatele:

Re: Cesta skrze nebe a peklo

Příspěvekod H0n24 » úte, 13. led 2009, 11:56

Robert Bruce - Astrální projekce

Kód: Vybrat vše

http://acld.mysteria.cz/Astralni%20cestovani.zip
Je tam i ta Tidusem popisovaná teorie
Až najdu další tak je sem přidám ;-)
Obrázek

Uživatelský avatar
ATA
Příspěvky: 1600
Registrován: stř, 28. kvě 2008, 18:55
Bydliště: Litovel
Kontaktovat uživatele:

Re: Cesta skrze nebe a peklo

Příspěvekod ATA » úte, 13. led 2009, 12:37

ja mam tedka rozečtenou tibetskou knihu mrtvých -bardo thodol tak sem zvedavej jak to bude vysvteleny tam zatim sem na začátku.Z toho co sem zatim prečet jim de o vysvobozeni (aby se nemuseli znovu narodit) pridne o ovlyvneni dalšiho zrození
Help! I'm a multidimensional being trapped in a linear time-space continuum!

GeorgeLD
Příspěvky: 216
Registrován: ned, 01. čer 2008, 02:22

Re: Cesta skrze nebe a peklo

Příspěvekod GeorgeLD » úte, 13. led 2009, 16:51

Tak ja take popisu, jak tento neporovnatelne obrovsky, tajemny a uzasny vesmir, ktery nebudeme moct nikdy uplne cely pochopit, chapu - tedy alespon zakladni otazku nebe a pekla, tak jak se na to lde v prubehu ustanovenych dejin divali... predne, zda se, ze cim vice o nem vim, tim vice vidim, jak malinke a nicotne me pochopeni je. Rikam to proto... aby si to nikdo nevzal osobne, rikam to tak proto, ze vubec nepovazuju me pochopeni za absolutni. Tak zacnu tim, jak chapu usporadani "hmoty": prvni rozmer je od maleho k vetsimu, druhy rozmer jsou ty dimenze, ktere existuji vedle sebe (napriklad fyzicke telo tento rozmer, etericke telo dalsi rozmer - existuji zaroven, nebudu to rozebirat podrobne), potom rozmer tvorici vrstvy od shora smerem dolu a potom jsou jeste nejaci cinitele, ale tohle mi pro muj popis staci. Takze pokud se divam na nebe, zemi a podsveti, divam se na to z hlediska toho rozmeru, ktery je tvoren od shora dolu. Pokud jde o nebe, na to se nedivam tak, ze kdyz jste z tela venku, automaticky muzete rict ze jste v nebi, protoze z meho uhlu pohledu jste jako kdyby porad na "zemi". Teda ta uroven, ve ktere zijeme, tam prave ten clovek vetsinou je. Aby se dostal vys, musi se pozvednout, jinymi slovy duchovne pokrocit, pak se dostane do vyssich urovni, kterym lide rikali nebesa a pokud se umisti do podsveti, bude muset poklesnout, jnymi slovy dusevne se zkazit a potom se tam on sam takto umisti. Kdyz se dusevne kazi, bude to napriklad tak, ze bude delart vsemozne spatnosti tady - tehdy se bude dusevne kazit a on sam sebe takto snizuje, takze skonci v nizsich urovnich. Proto se da rict, ze v peklo verim, verim i v nebesa a ta i v tom smyslu, o jakem se o nich hovorilo v minulosti. Nekdo kdo uz byl v astralu a podival se na ruzna mista s tim nemusi souhlasit, protoze muze vsude... ja si ale myslim, ze je to otazka cestovani v ramci radove prave tech rozmeru, ktere existuji na jedne urovni, cele jedne urovne, tam se pohybuje. A i tak je ta uroven nesmirne obrovska, tak obrovska, ze na to nebude ani stacit, aby ji mohl prozkoumat, je v ni nespocetne mnozstvi risi a ruznych mist, ridicich se svymi vlastnimi zakony. Nekdo s tim ale nemusi souhlasi z jineho duvodu a to jsou ruzne knihy, ktere popisuji zazitky z AC... pamatuju si, kdyz jsem cetl R. Monroa, ktery popisoval neco ve smyslu: "kdyz jsem se dostal z tela a videl jsem, kde se nachazim, nikde nebylo zadne nebe a ani tam nebyl zadny Buh, jak se o tom mluvi v nabozenstvi..." Taky jsem se na to v minulosti tak dival, ale ted vidim, ze to tak uplne pravda neni, jinymi slovy, staci rict "vesmir je nesmirne obrovsky" a to ve vsech smerech, ne jen v tech, ktere zname, a tak to kazdy pochopi podle svych vlastnich moznosti. A ted nechci urazet pana Monroa, ale kdyz nebude stacit na uroven, ve ktere existuji (edit: ziji - abych to rekl presneji) vyssi bytosti, protoste se tam nedostane a ani je z te nizke urovne nebude moct videt - to je takova poznamka, on se ale k necemu podobnemu dostal taky, precetl jsem kdysi dve jeho knihy (protoze knihy psal prubezne, napriklad ve treti jeho knize z cele trilogie uz muzete videt jeho vlastni pokrok, ke kteremu se od dob psani 1. knihy dostal. Jinymi slovy v dobe psani prvni knihy napsal to, co jsem uvedl v tech uvozovkach, ve tretim dilu uz by to urcite nenapsal)). Navic jsou ruzne uhly, pod jakymi clovek chape pravdu, takze kazdy clovek ma jiny "záběr reality" (tim nemyslim, ze nekdo vidi kocku a nekdo jiny psa), nekdy to vytvori nedorozumeni... EDIT: a jeste chci neco dopsat k ten "uhlum" - kazdy uhel pohledu na vec, je li spravny (v tom symyslu ze neni pokriveny, nevim jak to presne vystihnout), muze dovest cloveka vyse a on po te ceste muze pouzivat prave jen tento jeden svuj, protoze se zda ze pro jeho potreby duchovniho vyvoje je dostacujici - to rikam napriklad kvuli krestanstvi, muze se vam zdat podivne, ale je to uhel pohledu ktery byl predan lidem Jezisem Kristem, aby ho lide mohli nasledovat az do konecneho cile a tim je prave to krestanske nebe, jejich raj kam by se vsichni chteli vysplhat, jimymi slovy je to predana Cesta, na jejichz konci ceka, pouziju-li to slovo z vychodu, osviceni, ktere zahrnuje odemceni moudrosti a odemceni moudrosti zahrnuje to, ze pak, jako osvicena bytost, bude moct najednou znat cely komplexni pohled na pravdy vesmiru, ne jen ten maly kousek, ktery byl urcen na jeho vzestup mezi lidmi a ktery byl pro jeho Cestu dostacujici.
Naposledy upravil(a) GeorgeLD dne úte, 13. led 2009, 23:38, celkem upraveno 3 x.

Daniel
Příspěvky: 167
Registrován: pát, 11. črc 2008, 11:55
Bydliště: Brno

Re: Cesta skrze nebe a peklo

Příspěvekod Daniel » úte, 13. led 2009, 22:50

Souhlasim s Georgem v tom smyslu, ze vesmir je nekonecne tajmeny a nepochopitelny.. A my zatim nechapeme vubec, ale vubec nic. Proto vsechno o cem zde mluvime jsou jen nase dohady a realita je mnohem komplikovanejsi nez si vubec dokazeme predstavit ve svych nejdivocejsich fantaziich :) Z toho duvodu me vzdycky tak trochu rozesmeji knihy, ktere presne popisuji co se deje po smrti, vcetne presneho casoveho urceni vsech udalosti, popisu vsech fazi kterymi duse prochazi atd atd... je to popisovano do vsech detailu a tak vecne jako by nekdo popisoval dejme tomu svuj dum ve kterem 20 let zije.. :) pritom jedine co mame jsou svedectvi hrstky lidi, kteri prezili svou smrt.. delat zavery o tom co presne se deje po smrti je pro nas (lidi) pri soucasnem stavu naseho poznani nemozne..
Cicero rikal ze nic neni podobnejsiho smrti nez spanek, mam na to podobny nazor (i kdyz samozrejme nicim nepodlozeny).. v podstate to pekne vystihl Brandis..
anebo nastane nicota/nebe/peklo/reinkarnace/neco uplne jineho.. vsechny tyto moznosti mi pripadaji uplne stejne pravdepodobne (jinymi slovy proste nevim a nemuzu vedet :))
Život je tragédie pro toho, kdo cítí, a komedie pro toho, kdo myslí. (Jonathan Swift)

Uživatelský avatar
Tidus
Příspěvky: 313
Registrován: pát, 30. kvě 2008, 15:47

Re: Cesta skrze nebe a peklo

Příspěvekod Tidus » stř, 14. led 2009, 13:44

Daniel: Slysel jsem o mnichu, ktery sledoval dusi sebevraha cim prochazi od okamziku smrti az po jeho dalsi zrozeni. Rikal me to Akuza, tam me treba nejak doplni, pac ja si z toho uz moc nepamatuju. Tezko rict, jestli je to pravda, ale verim, ze i v zivote se na takova mista podivat muzeme.
Vzdáš se jednou, vzdáš se vždycky...

Uživatelský avatar
madagaskar
Příspěvky: 102
Registrován: pát, 30. zář 2011, 12:31

Re: Cesta skrze nebe a peklo

Příspěvekod madagaskar » pát, 27. led 2012, 19:06

ked uz si nacal to evanjelium. v nom je spominane ze tam bude plac a skripanie zubami. teda je to skor stav mysle ako nejake miesto. teda zufalstvo a beznadej. predstava pekla kde su kotle a certi vas v nich varia je naozaj detinska. a do neba sa moze dostat kazdy. len treba chciet. takze je mozne ze tam prideme kazdy.
presne, do neba sa moze dostat kazdy, lebo milosrdenstvo Bozie je nekonecne


Zpět na „Tlachání“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 33 hostů