Co ste cetli?

Uživatelský avatar
clario
Příspěvky: 693
Registrován: čtv, 29. kvě 2008, 16:08
Kontaktovat uživatele:

Re: Co ste cetli?

Příspěvekod clario » sob, 03. zář 2011, 13:12

A jak bys takovýho čaroděje definoval? Nikola Tesla byl hlavně génius který se úžasně vyznal ve fyzikálních zákonech dokázal je aplikovat do praxe tak, že by i v dnešní době lidé nechápali. Dokázal aplikovat své znalosti v praxi takže ano :D byl to čaroděj :D.
Earth shakes,
Stone breaks
The forest is at your door
The dark sleep is broken
The woods have awoken
The trees have gone to war

Pete
Příspěvky: 618
Registrován: ned, 31. kvě 2009, 11:44

Re: Co ste cetli?

Příspěvekod Pete » sob, 03. zář 2011, 13:27

Faust je překrásné dílo, chci se ho naučit nazpamět!......... Jinak jsem přečetl o prázdninách taky pár knížek. Myslíte si, že byl Nikola Tesla čaroděj? Nedávno jsem přečetl knihu o jeho životě a bylo to pěkné.
Rekl bych, ze ne, protoze bych carodeje spis zaradil toho, kdo umi veci ovlivnovat mysli (i kdyz jsme castecne carodejove vsichni)

To uz bys musel rict, ze clovek ktery vynalezl par tisic let pred kristem kladku, byl carodej protoze vyuzival zakony, ktere jeste nebyli vysvetleny
Deus est Homo

Engrow
Příspěvky: 22
Registrován: čtv, 25. čer 2009, 15:12

Re: Co ste cetli?

Příspěvekod Engrow » sob, 03. zář 2011, 13:39

Faust je překrásné dílo, chci se ho naučit nazpamět!......... Jinak jsem přečetl o prázdninách taky pár knížek. Myslíte si, že byl Nikola Tesla čaroděj? Nedávno jsem přečetl knihu o jeho životě a bylo to pěkné.
Rekl bych, ze ne, protoze bych carodeje spis zaradil toho, kdo umi veci ovlivnovat mysli (i kdyz jsme castecne carodejove vsichni)

To uz bys musel rict, ze clovek ktery vynalezl par tisic let pred kristem kladku, byl carodej protoze vyuzival zakony, ktere jeste nebyli vysvetleny
Ale to o čem nejdřive snil a poté to dokázal aplikovat je neuvěřitelné, to se jen tak nikomu nepovede. A proto si myslím, že ho lze zařadit mezi čaroděje nebo možná i blázny, kteří předběhli svou dobu...
Nikdy se nevzdávejte.
Nikdy se nevzdávejte.
Nikdy, nikdy, nikdy, nikdy – v ničem, velkém, či malém, důležitém, či nicotném –
nikdy se nevzdávejte ničemu, jenom závazkům cti a zdravému rozumu.
Nikdy nepodléhejte zdánlivě nepřekonatelné síle nepřítele.

W.Churchill

Uživatelský avatar
clario
Příspěvky: 693
Registrován: čtv, 29. kvě 2008, 16:08
Kontaktovat uživatele:

Re: Co ste cetli?

Příspěvekod clario » sob, 03. zář 2011, 14:32

Engrow: záleží jen na tom jak na to koukáš a co si představuješ pod pojmem čaroděj. Každej z nás si škatulkuje svět kolem jinak, podle odlišných konceptů a kritérií. Z mého úhlu pohledu není například mezi vědou a magií vůbec rozdíl.

Pete: Pokud máš zase potřebu se tu dohadovat o slovíčkách a něco si dokazovat rýpáním do cizých názorů, najdi si na to prosím někoho jiného.
Earth shakes,
Stone breaks
The forest is at your door
The dark sleep is broken
The woods have awoken
The trees have gone to war

Vit
Příspěvky: 157
Registrován: úte, 28. zář 2010, 18:21

Re: Co ste cetli?

Příspěvekod Vit » sob, 03. zář 2011, 16:50

Clario, vždyť Pete jen řekl svůj názor :-)
pokud někdo reagujete na nějaký můj dřívější příspěvek a chcete, abych případně také reagoval, napište mi zprávu, protože už fórum moc nepročítám a nemuseli byste se dočkat :)

Uživatelský avatar
clario
Příspěvky: 693
Registrován: čtv, 29. kvě 2008, 16:08
Kontaktovat uživatele:

Re: Co ste cetli?

Příspěvekod clario » sob, 03. zář 2011, 17:08

Ber to jako prevenci ;). On vždy s oblibou místo aby se pokusil pochopit jak něco myslím radějí všechno převede do extrémů a hned to vrací a mě už to u něj leze značně na nervy.

Jinak jsme ve vlákně o kniháh takže pokud chcete pokračovat v tomto tématu o Teslovi a podobně doporučil bych to přenést jinam.
Earth shakes,
Stone breaks
The forest is at your door
The dark sleep is broken
The woods have awoken
The trees have gone to war

Vit
Příspěvky: 157
Registrován: úte, 28. zář 2010, 18:21

Re: Co ste cetli?

Příspěvekod Vit » sob, 03. zář 2011, 20:43

No jak myslíš.

A teď k tématu - právě "čtu" (spíš vykresluju :D) Mandaly světa od Ruedigera Dahlkeho.
pokud někdo reagujete na nějaký můj dřívější příspěvek a chcete, abych případně také reagoval, napište mi zprávu, protože už fórum moc nepročítám a nemuseli byste se dočkat :)

Uživatelský avatar
ATA
Příspěvky: 1600
Registrován: stř, 28. kvě 2008, 18:55
Bydliště: Litovel
Kontaktovat uživatele:

Re: Co ste cetli?

Příspěvekod ATA » sob, 03. zář 2011, 22:08

zrovna čtu : The multifaceted interplay between attention and multisensory integration -(Durk Talsma1,2, Daniel Senkowski3, Salvador Soto-Faraco4 and Marty G. Woldorff)

a na zitra mam připraveno:
Dynamic Sensorimotor Interactions in Locomotion
Centre for Research in Neurological Sciences, CIHR Group in Neurological Sciences, Department of Physiology, Université de Montréal, Montreal, Canada ( Serge Rossignol, Réjean Dubuc and Jean-Pierre Gossard)


jinak v posledni době :
Křištálová koule
Povídání o cestě tam
oboje od Petra Holého (Petr Pavlík) super čteni dost textu ma taky na lampa.cz
Help! I'm a multidimensional being trapped in a linear time-space continuum!

Pete
Příspěvky: 618
Registrován: ned, 31. kvě 2009, 11:44

Re: Co ste cetli?

Příspěvekod Pete » sob, 03. zář 2011, 22:12

Ber to jako prevenci ;). On vždy s oblibou místo aby se pokusil pochopit jak něco myslím radějí všechno převede do extrémů a hned to vrací a mě už to u něj leze značně na nervy.

Jinak jsme ve vlákně o kniháh takže pokud chcete pokračovat v tomto tématu o Teslovi a podobně doporučil bych to přenést jinam.
Wtf ? Sam jsi priznal, ze provokace te bavi, tak nerikej ze ja se snazim vyvolavat hadky
Deus est Homo

Uživatelský avatar
clario
Příspěvky: 693
Registrován: čtv, 29. kvě 2008, 16:08
Kontaktovat uživatele:

Re: Co ste cetli?

Příspěvekod clario » ned, 04. zář 2011, 00:55

ATA: našel jsem si něco málo o té knize "Povídání o cestě tam" a vypadá to docela zajímavě, asi se na to mrknu :).

pete: jo to jsem sice řekl, ale můžeš mi prosímtě prozradit jak to může být vhodný argument k vyvrácení toho, že se nesnažíš vyvolávat hádky? :D :D :D což je navíc něco co jsem v tomto vlákně vlastně ani nikde přímo netvrdil ;). Jinak už dost s timhle off topicem :D.

Ted zase k tématu, pokud jde o četbu, tak také přispěji svou troškou. Zrovna jsem začal číst několik knih o hypnoze a kontrole mysly, název si pamatuji ale jen u Vyšší školy hypnozy :D. No a také jsem za poslední dobu přečetl značnou míru titulků všeho druhu :lol:. K tomu tu mám už delší dobu rozečteného Castanedu, Silmarillion a jednu knihu o přírodních bytostech. Pokud jde o téma přírodních bytostí, tak asi nejlepší co jsem měl zatím tu možnost přečíst byla kniha příhodně pojmenovaná Přírodní bytosti od spisovatelky Margot Ruis, kterou můžu vřele doporučit.
Earth shakes,
Stone breaks
The forest is at your door
The dark sleep is broken
The woods have awoken
The trees have gone to war

Pete
Příspěvky: 618
Registrován: ned, 31. kvě 2009, 11:44

Re: Co ste cetli?

Příspěvekod Pete » ned, 04. zář 2011, 11:11

Jak rekl Vit, pouze jsem vyjadril svuj nazor. Zadne bocni umysly v tom nebyly ;)

Clario cetl jsi, popr praktikoval od Castanedy tensegritu ? chvili jsem se o ni zajimal, ale s mou povahou jsme za chvili presel k jinym kniham :D

Kdyz uz zminujes ty prirodni bytosti.. dobry je spis tusim ze od Paracelsa Zivlove bytosti.. popisuje tam ze gnomum je vlastni "vzduch" zeme, v ktere muzou dychat atd.. popisuje tam i neobvykle svatby magiku a cloveka, pry zivlove bytosti byvaji uplne verne, ale pokud je neverny clovek, tak "dostanou od Boha pravo, ho zabit" :D
Deus est Homo

Uživatelský avatar
clario
Příspěvky: 693
Registrován: čtv, 29. kvě 2008, 16:08
Kontaktovat uživatele:

Re: Co ste cetli?

Příspěvekod clario » ned, 04. zář 2011, 16:57

No když jsem se dozvěděl o cvičení tensegrity, tak sem si to hned stáhl plnej očekávání co za super cviky to bude. Nakonec se mi ty cviky vůbec nelíbili, předcvičovala to tam nějaká na krátko střižená udělaná ženská a popravdě mi to připadalo spíš celkem vtipný :D. Neříkám, že to nefunguje. Určitě i podle těch cviků to určitě nebude k ničemu, ale tai chi u mě prostě vede :D.

Paracelsa jsem četl, ale popravdě se mi to moc nelíbilo, způsob kterým dříve nahlíželi na tyto bytosti mi je celkem proti srsti a obsahově tam také nic nového nebylo. O snatcích člověka s nějakou kouzelnou bytostí existuje spousty legend a příběhů. Jednou z nejznámějších pověstí je snatek s Meluzínou, která si vzala (v zálvislosti ne verzi příběhu, přivlastnilo si jej mnoho zemí včetně i té naší) jistého šlechtice, měla však už tradičně jednu podmínku a to, že jí manžel nesmí vidět při koupely či podle jiné verze během soboty. On však jednou neuposlechl a uviděl svou ženu s hadím či rybím ocasem ta si ho všimla a zmizela. Něco víc se o tom dá dočíst i tady http://cs.wikipedia.org/wiki/Meluzína_(mytologie) .
Selkie je další bájnou bytostí, která si v mnoha legendách vzala smrtelníka. Selkie je mořská bytost vypadající jako tulen, jednou za čas se objevují na břehu kde tulení kůži sundavají a vypadají pak jako lidé. Je spousta příběhů v nichž jim právě nějaký mladík tuto kůži shová a ony pak nemůžou zpět. Onen člověk jim pak přislíbý kůži výměnou za to že si ho vezme. Když pak tato bytost najde znovu svou kůži nic ji nezastaví v jejím návratu do moře.
Nevěra je potom něco co tyto bytosti většinou pokud dojde k snatku vůbec netolerují a můžou se potom člověku nějak "odvěčit" či prostě zmizet. Například ale s tím "právem od Boha k zabití" my to přijde trochu přitažené a do značné míry to vychází s tehdejšího silného vlivu křestanství. Hodně kouzelných bytostí může přepadnout zlost a i touha po jisté odvětě pokud je člověk podvede či jim něco ukradne a může to někdy končit i smrtí, alespon podle mnohých legend. Nenazíval bych to ale právem od Boha
Pokud jde o věrnost samotných bytostí tak ta bývá většinou pevná, nicméně jsou i příběhy o takových u kterých to až tak moc neplatí. Například příběh o Blodeuwedd, dívce kterou stvořil Gwydion za pomoci Mathy z květů, protože lidskou ženu mít nemohl. Blodewedd se však zamiluje do někoho jiného a společně s ním se Gwdiona rozhodnou zabít. Ona ovšem neměla v první řadě na výběr, takže je to přecijen trochu jiný případ.
Naposledy upravil(a) clario dne pon, 19. zář 2011, 00:26, celkem upraveno 3 x.
Earth shakes,
Stone breaks
The forest is at your door
The dark sleep is broken
The woods have awoken
The trees have gone to war

Uživatelský avatar
Arinat
Příspěvky: 68
Registrován: úte, 30. zář 2008, 22:13

Re: Co ste cetli?

Příspěvekod Arinat » ned, 18. zář 2011, 17:50

DaVinciho kód - kvalitní oddechová literatura, která se čte jedním dechem a narozdíl od konkurence ve své kategorii, nabízí velký prostor pro přemýšlení. Mimo to se možná dozvíte něco nového ze symboliky a něco tajných skupinách:-)

Uživatelský avatar
noobius
Příspěvky: 40
Registrován: pát, 20. čer 2008, 13:42
Kontaktovat uživatele:

Re: Co ste cetli?

Příspěvekod noobius » stř, 12. říj 2011, 17:24

Ted jsem dočetl Terry Pratchet: I shall wear Midnight.
Sice je to v serii Discworld klasifikováno jako kniha pro menší čtenáře, ale jinak super :D :D
Hodně lidí si myslí, že jsem dobrý člověk, já to bohužel vidím jinak... :/

Vit
Příspěvky: 157
Registrován: úte, 28. zář 2010, 18:21

Re: Co ste cetli?

Příspěvekod Vit » sob, 28. led 2012, 19:36

Je čas to tady trochu oživit. Dočetl jsem Bardo Thedol (Tibetská kniha mrtvých) a teď čtu V čem to žijeme (první díl trilogie Třetí cesta od Petra Moravce).
pokud někdo reagujete na nějaký můj dřívější příspěvek a chcete, abych případně také reagoval, napište mi zprávu, protože už fórum moc nepročítám a nemuseli byste se dočkat :)

Uživatelský avatar
Lerenard
Příspěvky: 14
Registrován: pon, 13. led 2014, 19:41

Re: Co ste cetli?

Příspěvekod Lerenard » pát, 17. led 2014, 14:33

Pullman: The Golden Compass..a teraz zacinam The Subtle knife :)

Uživatelský avatar
Elen
Příspěvky: 287
Registrován: ned, 21. dub 2013, 17:44
Bydliště: Okres Znojmo

Re: Co ste cetli?

Příspěvekod Elen » pát, 17. led 2014, 14:39

Čtu Bibli, znovu a poněkolikáté, připadá mi, že až teď po nějakých těch AC LD zážitcích mi začíná dávat smysl:-)

Uživatelský avatar
zebyja
Příspěvky: 131
Registrován: stř, 16. led 2013, 22:23

Re: Co ste cetli?

Příspěvekod zebyja » pon, 20. led 2014, 12:39

Mě začíná dávat smysl, pokaždé když jí čtu ;)
Inteligentní člověk umí řešit problémy.. Genius jim umí předcházet..

Uživatelský avatar
ondrak
Příspěvky: 43
Registrován: pon, 10. kvě 2010, 16:25
Kontaktovat uživatele:

Re: Co ste cetli?

Příspěvekod ondrak » úte, 13. kvě 2014, 22:46

Tulák po hvězdách (The Star Rover) od Jacka Londona je pro uživatele tohoto fóra téměř povinná četba. Velice doporučuji.
Z poslední doby mě nejvíce zasáhl Milarepa od Eduarda Tomáše. Myslím, že si jej koupím a přečtu znova. Toť vše z nich, o kterých se domnívám, že by vás mohly trochu víc zajímat. :-)
                                                                                                                                               

Uživatelský avatar
petra
Příspěvky: 65
Registrován: pát, 30. kvě 2008, 22:45

Re: Co ste cetli?

Příspěvekod petra » sob, 12. črc 2014, 13:21

Květoslav Minařík - Přímá stezka, Životopis (jeho duchovní cesta k osvícení)
Eduard Tomáš - Umění klidu mysli
Theova cesta - filozofická kniha o náboženství
Cesta čaje
Robert Monroe - všechny tři knihy týkající se mimotělních zážitků
Jeho království - o Ježíšovi
Gustav Myerink - Bílý dominikán
Paulo Coehlo - Alchymista, Valkýry

to je jen zlomek, který jsem z duchovní literatury četla a na co jsem si vzpomněla


Zpět na „Tlachání“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 hostů