Náměsíčnost

Uživatelský avatar
loob
Příspěvky: 163
Registrován: čtv, 29. kvě 2008, 17:23
Kontaktovat uživatele:

Náměsíčnost

Příspěvekod loob » ned, 10. srp 2008, 15:23

Co si myslíte ,že se v nás děje když jsme náměsíční?
Myslíte ,že na tu chvíli do nás vstoupí jiný duch? Nebo ,že vystoupí do popředí podvědomí a vědomí spí?
Co myslíte?
Smrt neni vůbec smutná, smutná věc je ,že většina lidí vůbec nežije. - Sokrates(Pokojný Bojovník)
:D

Uživatelský avatar
Helias
Příspěvky: 217
Registrován: čtv, 05. čer 2008, 20:43
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Náměsíčnost

Příspěvekod Helias » ned, 10. srp 2008, 16:32

Myslím si, že v tomto případě ovládá tělo podvědomí, nebo je taky možné, že když někdo utlačuje část sám sebe, tak do popředí vystoupí jeho druhé (utlačované) Já. Ale pravděpodobnější mi přijde první možnost - podvědomí.
Carpe Diem

Uživatelský avatar
loob
Příspěvky: 163
Registrován: čtv, 29. kvě 2008, 17:23
Kontaktovat uživatele:

Re: Náměsíčnost

Příspěvekod loob » úte, 12. srp 2008, 09:12

Hmm to je zajmavý. Podle mě to bude spíš to podvědomí ,protože kdyby vystoupilo utlačované já ,tak si myslím ,že by to mělo nějakou konkrétní formu. A když vidim náměsíčního člověka ,tak je takovej nekonkrétní žvatlá hovadiny ,to bych přisuzoval spíš k podvědomí.

tady jsem o tom našel nějakou stránku ,ale připadá mi ,že tam neni moc důležitých info:
http://www.mineralfit.cz/clanek/455--na ... iciny.html
Smrt neni vůbec smutná, smutná věc je ,že většina lidí vůbec nežije. - Sokrates(Pokojný Bojovník)
:D

Uživatelský avatar
clario
Příspěvky: 693
Registrován: čtv, 29. kvě 2008, 16:08
Kontaktovat uživatele:

Re: Náměsíčnost

Příspěvekod clario » úte, 12. srp 2008, 13:08

Náměsíčnost je jev, který by se dal taky celkem dobře svádět na poruchu spánkové paralízi, díky níž strácí při spánku vědomí kontrolu nad tělem a to se potom nemůže pohybovat jako ve snu, ale i tato možnost má své mouchy, protože náměsíční se ne zrovna vždy pohybují tak jako ve snu.
Earth shakes,
Stone breaks
The forest is at your door
The dark sleep is broken
The woods have awoken
The trees have gone to war

Uživatelský avatar
ATA
Příspěvky: 1600
Registrován: stř, 28. kvě 2008, 18:55
Bydliště: Litovel
Kontaktovat uživatele:

Re: Náměsíčnost

Příspěvekod ATA » úte, 12. srp 2008, 13:56

Sem se nekde dočet že namesičnost se vyskytuje v NREM fázich spánku to je zajimavy protože vetšina snu je v REM a paraliza taky.
Help! I'm a multidimensional being trapped in a linear time-space continuum!

GeorgeLD
Příspěvky: 216
Registrován: ned, 01. čer 2008, 02:22

Re: Náměsíčnost

Příspěvekod GeorgeLD » úte, 19. srp 2008, 22:14

Mslim si ze to bude mit na svedomi podvedomi, nebo ruzne vzkazy. V tele neni jen podvedomi, je tam toho vic. Nasi sousedi maji doma starou babicku. Te se pres noc neco stalo a ona je od te doby vysinuta. Rekl bych ze jeji hlavni vedomi uplne ztratilo kontrolu, nebo uz v jejim tele hlavni vedomi proste ani neni - hlavni duse, ten clovek. Nepamatuje si na sveho manzela, nebo proste utika z domu a vubec nevi co dela a blepta nesmysly. Smutne je to, ze ji jeji manzel nechce opustit a dat ji do blazince (na doporuceni lekaru), jenomze ja si myslim, ze to, co ma doopravdy rad, uz v ni davno neni. Ted s ni ma jenom same trapeni.

Uživatelský avatar
Tidus
Příspěvky: 313
Registrován: pát, 30. kvě 2008, 15:47

Re: Náměsíčnost

Příspěvekod Tidus » stř, 20. srp 2008, 02:14

GeorgeLD: Vsak to je to "v dobrem i zlem" :D . To, ze se o ni chce starat zas docela chapu.

S jednim chlapikem reikistou jsme se bavili o tom, jak v sobe ma clovek nabaleny ruzny bytosti. Pry jich v sobe mame vsichni nekolik (ale tema se nemusime zabivat, nemaji zle umysli). Pry se zucastnil ruznych odstranovani i tech, co uz se nejak hlasiteji projevovali. Tak me napadlo, ze jestli je pravda, ze je v sobe mame pomerne normalne, tak by se treba mohli projevit i namesicnosti....
Vzdáš se jednou, vzdáš se vždycky...


Zpět na „Tlachání“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti