Dotaz

Uživatelský avatar
Elen
Příspěvky: 287
Registrován: ned, 21. dub 2013, 17:44
Bydliště: Okres Znojmo

Dotaz

Příspěvekod Elen » ned, 21. dub 2013, 21:02

Ahoj lidi, předem děkuji za přijetí...už jsem myslela že se nedočkám:-)
Chtěla bych se na něco zeptat a nevím kam to zařadit, tak jestli píšu blbě tak se omlouvám.
Podle knih, které jsem zatím četla, knih o snech, vlastně každý sen je jakoby odpoutání duše od těla, chtěla bych se zeptat zda někdo z vás neví, o co jde pokud je člověk náměsíčný a chodí po bytě. V knihách varovali, že pokud si člověk nějak špatně vysvětlí nějaké vytržení z těla, a pokud si myslí, že je mimo a třeba není...je nebezpečné, pokud bude chtít vyskočit z okna a létat...mohl by se zabít. Tak si říkám, co když člověk je opravdu mimo, ale to tělo, vlastně v náměsíčnosti následuje vědomí nebo duši, tak slepě nemůže takovému nebezpečí zabránit. Napište prosím svůj názor na tohle. Děkuji :P

Uživatelský avatar
zebyja
Příspěvky: 131
Registrován: stř, 16. led 2013, 22:23

Re: Dotaz

Příspěvekod zebyja » pon, 22. dub 2013, 12:20

Neznám žádného náměsíčníka.. tak že o tom můžu opravdu jen tlachat.. Každopádně podle mě náměsíčníkova duše je při náměsíčnosti stále v Těle.. A pokud jde o tu myšlenku, že by náměsíčník vlastně ztratil vědomí a byl veden duší.. To si nemyslím.. pojinta bude nejspíš někde úplně jinde.. Takováhle myšlenka mi přijde podobná jako že člověk se schyzofrenií (ten typ schyzofrenie, kdy má dvě nebo více osobností a neví co dělá ta druhá) má v sobě dvě duše.. Máme zkrátka vždy jen jednu duši a je aktivní pokud jí slyšíme a necháme se jí následovat.. Náměsíčnost je zkrátka jen duševní nemoc stejně jako je např. fobie a žádný duchovní princip bych v tom nehledal..
Inteligentní člověk umí řešit problémy.. Genius jim umí předcházet..

hri-hori-ja
Příspěvky: 40
Registrován: sob, 20. črc 2013, 23:13

Re: Dotaz

Příspěvekod hri-hori-ja » sob, 27. črc 2013, 05:49

Myslim,ze telo je stale v gesci Duse...Duse se stara jak o namesicnika,tak kdyz vedome prechazim pres cestu...

Je-li v jejim planu,ze me ma srazit auto,nebo namesicnik vypadnout z okna...jo to ok a to prave potrebujeme...
... ... ... ... .
axsv

Edy
Příspěvky: 1
Registrován: úte, 01. říj 2013, 23:01

Re: Dotaz

Příspěvekod Edy » čtv, 03. říj 2013, 07:40

Ahoj, předem děkuji za přijetí, ale nevím zda jsem správně. Mám (občas) takové zvláštní sny a přiznám se, že se jich i bojím :frow: Sen začíná velice brzy po usnutí a vlastně to vypadá, že ani nesním, ačkoliv se nepohnu cítím, že v ložnici ještě běží televize, dveře do ložnice jsou otevřené, prostě jako ve skutečnosti, jen je to doprovázeno zvláštním pulzováním, jako když se leknete. To leknutí probíhá asi 1x za sekundu a s každým dalším pulzem se zesiluje, protože jsem nevěděl o co se jedná (a dodnes nevím co to je) tak jsem ze strachu začal usínat s rukama na hrudníku (ten sen se mi vždy zdá při spaní na břiše) s tím, že si zkontroluji rytmus tepu. To se podařilo a pokaždé, když jsem si uvědomil, že mám začít vnímat tep jsem se probudil, jenže ouha po několika snech jsem postoupil do vyššího levelu a najednou jsem zjistil, že i tato kontrola tepu se mi zdá. Tak jsem si řekl, protože to pulzování je opravdu nepříjemné, že příště budu "funět" a požádal jsem svou ženu aby mě vždy když funím vzbudila. I to se několikrát stalo, ale pak se mi zdálo, že funím a manželka nic, poprvé jsem si myslel, že spí tvrdě, ale ono se mi to funění začalo zdát. Teď jsem ve stádiu, že se snažím vydat jakýkoliv zvuk a zatím se mi to nezdá. Sen je natolik živý, že bere v potaz reálnou situaci - tedy zapnutá TV, otevřené příp. zavřené dveře je to opravdu jako bych jen otevřel oči v leže na břiše a jen kontroloval situaci. Zatím jsem se v tomto snu nedokázal pohnout. Sen se někdy opakuje až 15x za noc, teď se mi dlouho nezdál a zdá se mi jen v mé posteli, nikdy se mi nezdál jinde. Pravděpodobně to není nic co na těchto stránkách popisujete, ale třeba se najde někdo mezi Vámi kdo má podobnou zkušenost a poradí co dál. Díky za radu.

Uživatelský avatar
clario
Příspěvky: 693
Registrován: čtv, 29. kvě 2008, 16:08
Kontaktovat uživatele:

Re: Dotaz

Příspěvekod clario » čtv, 03. říj 2013, 10:17

Ahoj a vítej tady. To co popisuješ mi zní jako jeden typ zážitku, který jsem jeden čas také míval (asi ne tak často jako ty). Probral jsem se v posteli se změněným stavem vědomí a pokládal to za "normální" realitu. Vždy až když jsem se probral mi došlo, že něco bylo jinak, například fáze dne, otevřené okno, něčí přítomnost a nebo hudba a podobně. Jednou se takhle kolem mě obtočila peřina a myslel jsem, že mě rozdrtí. Jindy si zase s mou hlavou hrála nějaká bytost. A nebo jsem si jednou popovídal s naším psem, tedy spíš jsem si vyslechl nějaké výčitky a nadávky :D.

Pulsování o kterém mluvíš je také častým průvodním jevem podobných zážitků, můžeš vnímat silné vibrace či pravidelné a intenzivní pulzování. Časem s trochou cviku takovéto věci často slábnou.

Asi ti nedokáži poradit jak se takových zážitků zbavit, ale můžu ti říct, že se není čeho bát a pokud dokážeš svůj strach přemoci a oněm zážitkům se otevřít, začneš si je třeba užívat tak jako já. Asi to pro tebe teď není nejpříjemnější, ale s trochou odhodlání se dá strach a tím i charakter zážitků rychle změnit :).
Earth shakes,
Stone breaks
The forest is at your door
The dark sleep is broken
The woods have awoken
The trees have gone to war


Zpět na „Tlachání“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 hostů