Capoeira a ostatní bojové umění

Uživatelský avatar
loob
Příspěvky: 163
Registrován: čtv, 29. kvě 2008, 17:23
Kontaktovat uživatele:

Re: Capoeira a ostatní bojové umění

Příspěvekod loob » čtv, 03. črc 2008, 12:35

Brandis: youtube.com ;)
Smrt neni vůbec smutná, smutná věc je ,že většina lidí vůbec nežije. - Sokrates(Pokojný Bojovník)
:D

Uživatelský avatar
Tidus
Příspěvky: 313
Registrován: pát, 30. kvě 2008, 15:47

Re: Capoeira a ostatní bojové umění

Příspěvekod Tidus » čtv, 03. črc 2008, 17:40

Brandis: To mas kvuli strachu. Tvoje motorika neni na tenhle pohyb zvykla a boji se co prijde. Pokud jdes alespon trochu na sikmo, tak uz se orientuje. Proto ta tendence. Skakej salta a sipky pozadu do vody. Melo by to pomoct, aby sis na to zvyk.
Vzdáš se jednou, vzdáš se vždycky...

Uživatelský avatar
Brandis
Příspěvky: 431
Registrován: pát, 30. kvě 2008, 09:47
Kontaktovat uživatele:

Re: Capoeira a ostatní bojové umění

Příspěvekod Brandis » pon, 07. črc 2008, 13:14

Tak sem se prave poprve videl na videu a přemyslím vůbec jestli to sem mam dat :D Se spoustou věci nejsem spokojenej a urcite na nich chci pracovat(hlavne teda ten premet...) Uz sem to ale natočil tak vam ukazu co „dokazu“ :lol: Posudte sami a kdyztak pisnete svoje rady, rad si je poslechnu...

http://www.youtube.com/watch?v=aPkVyQMfChc
Když nečekáte nic dobrého, nečekejte. Gabriel Laub
Nic není samo o sobě ani dobré, ani špatné. Záleží na tom, co si o tom myslíme. Shakespeare William

Uživatelský avatar
Tidus
Příspěvky: 313
Registrován: pát, 30. kvě 2008, 15:47

Re: Capoeira a ostatní bojové umění

Příspěvekod Tidus » pon, 07. črc 2008, 15:24

Hvezdy na obou i na jedny ruce jsou v pohode. Jeste by ses do nich moh vic uvolnit a natahnout nohy ale uz takhle jsou dobry.

Premet dopredu mas na sikmo. Uz do nej krive nastupujes. Mrni se na nejaky filmecky s premetem. Dela se tam takovy naskoceni jako nastup. Pak polozis ruce na zem a vykopnes jednou nohou. Druha noha ji pak musi dohnat, abys byl rovnej. Ty to tam mas, ale jen naznakem. Ruce odlepujes moc brzo od zeme. Nech je tam trosicku dyl. Nestihas se totiz telem poradne prohnout. Dal u nej taky krcis ruce. Ty musej bejt uplne proply.

Rondat mas trosku sladbsi :D . Mnohem lip se trenuje, kdyz se na nej poradne rozebehnes. Telo tocis pozde a proto tam nemas na konci tu energi, ktera te nakopne dal. Ty tam vyskocis, protoze se odrazis. Spravne to musis jen vypruzit kotnikama. Kdyz se podivas na muj rondat, tak oproti tobe temer nepokrcim kolena. Jenom se kotnikama odperuju.

Jestli te napadaj dalsi veci, ktery by jsme mohli natocit, tak dej vedet. Me zatim napada jeste ten Premet dopredu a ruzny druhy sklopky.
Vzdáš se jednou, vzdáš se vždycky...

Uživatelský avatar
Brandis
Příspěvky: 431
Registrován: pát, 30. kvě 2008, 09:47
Kontaktovat uživatele:

Re: Capoeira a ostatní bojové umění

Příspěvekod Brandis » úte, 08. črc 2008, 08:06

Dík za rady, uz sem to trosku zkousel a mam pocit ze mi to de hned o dost lip ;) myslim teda ten premet, bohuzel me ale nemel kdo natocit...jinak tady davam dalsi svoje video, tentokrat sem zkousel toho beduina ;) docela sranda :D
http://www.youtube.com/watch?v=dE_uaHP6GNs

Jinak Tide, sem s tema videama ;) rad se podivam va vsechno!!! urcite se neostychej s cim koliv...potrebuju mit co zkouset 8-)
Když nečekáte nic dobrého, nečekejte. Gabriel Laub
Nic není samo o sobě ani dobré, ani špatné. Záleží na tom, co si o tom myslíme. Shakespeare William

Uživatelský avatar
Tidus
Příspěvky: 313
Registrován: pát, 30. kvě 2008, 15:47

Re: Capoeira a ostatní bojové umění

Příspěvekod Tidus » úte, 08. črc 2008, 16:14

Ta noha, ktera te vynese pri odrazu musi jit vsi silou nahoru. Jenom nahoru. Taky mas docela zvlastni nastup :D ..... ale aspon je to originalni ;) . Taky se nezapomen poradne prohnout v zadech. Faktor, kterej ukazuje jak jsi to zvladnul je ten, ze das nohy co nejvys nad hlavu. To znamena, ze cim lip to umis, tim vic je to klopeny. Az z toho bude hvezda bez rukou - Arab....

S Akuzou budeme od vikendu delat zase jedem poradnej filmecek se vsim vsudy tak tam snad budou i ty obyc veci. Kdyby tam nebyli, tak udelame jeste dalsi filmecek zvlast.
Vzdáš se jednou, vzdáš se vždycky...

Uživatelský avatar
Brandis
Příspěvky: 431
Registrován: pát, 30. kvě 2008, 09:47
Kontaktovat uživatele:

Re: Capoeira a ostatní bojové umění

Příspěvekod Brandis » stř, 09. črc 2008, 09:20

Ten nastup mi ukazoval jeden kamarad kdyz me to ucil tak rok zpet. Me to pomaha dostat rotaci do kycli ;) jinak vcera sem zase neco natocil tak se mrkni 8-) a komentuj...dík
http://www.youtube.com/watch?v=hLEl-oFEk7A
http://www.youtube.com/watch?v=OnihqfMuJN8
http://www.youtube.com/watch?v=_kyDDkqU0dQ

BTW: taky bych ted chtel pres vikend zapracovat na nejakym komplexnejsim videu :D tak uvidim jestli presvedcim nejakyho kameramana ;) kazdopadne to sem urcite hodim...
Když nečekáte nic dobrého, nečekejte. Gabriel Laub
Nic není samo o sobě ani dobré, ani špatné. Záleží na tom, co si o tom myslíme. Shakespeare William

Uživatelský avatar
Tidus
Příspěvky: 313
Registrován: pát, 30. kvě 2008, 15:47

Re: Capoeira a ostatní bojové umění

Příspěvekod Tidus » stř, 09. črc 2008, 19:25

Brandis: Premet dopredu uz mas docela zmaklej. Ted ho zkus s rozebehem tak, abys dopad uplne do stoje, pripadne i dopadl na nohy zeshora.

Tad ruha vec z 5. videa (nevim, jak se ta vec jmenuje) je docela dobra, ale musis tam tou rukou nastupovat zeshora pres hlavu, ne z boku. Poradne se prohni v zadech a zaklon hlavu.

Beduin je taky mnohem lepsi. Jeste ho zkus udelat bez toho nastupu uplne z mista.
Vzdáš se jednou, vzdáš se vždycky...

Uživatelský avatar
Brandis
Příspěvky: 431
Registrován: pát, 30. kvě 2008, 09:47
Kontaktovat uživatele:

Re: Capoeira a ostatní bojové umění

Příspěvekod Brandis » úte, 15. črc 2008, 12:06

...tak trenuju jak to jen jde ;) ted je tu teda mokro takze se moc neda...potreboval bych poradit bliz s tim rondatem. Mas uplnou pravdu, dopadam a az pak se odrazim, vubec ale nevim jak bych mel docilit toho aby me to tak vykoplo jako tebe :D porad pls...
Když nečekáte nic dobrého, nečekejte. Gabriel Laub
Nic není samo o sobě ani dobré, ani špatné. Záleží na tom, co si o tom myslíme. Shakespeare William

Uživatelský avatar
Tidus
Příspěvky: 313
Registrován: pát, 30. kvě 2008, 15:47

Re: Capoeira a ostatní bojové umění

Příspěvekod Tidus » úte, 15. črc 2008, 14:20

Ja s Akuzou zas musime odlozit filmecek, pac ma neco s nohou.....

U toho rondatu ti hlavne chybi dynamika. Poradne se rozebehni a tu rychlost se nauc vyuzit tak, aby se v prubehu rondatu nikam neztratila. Nezapomen drzet propnuty lokty a kolena (Pri dopadu se kolena jen mirne pokrci). Taky se snaz, abys na ty nohy dpadl trochu ze zhora.
Vzdáš se jednou, vzdáš se vždycky...

Uživatelský avatar
Prince_Rakeem
Příspěvky: 221
Registrován: sob, 31. kvě 2008, 17:53
Kontaktovat uživatele:

Re: Capoeira a ostatní bojové umění

Příspěvekod Prince_Rakeem » pon, 04. srp 2008, 20:39

Nemate někdo někde ke staženi dokument "Bojoví mistři" běží to vždy v 01:00 na National geographic každou neděli. Je to fakt super, už to tady, tuším ATA zmiňoval.
Nikdo nerozsvítí světlo,
aby je postavil do kouta nebo pod nádobu,
ale dá je na svícen, aby ti, kdo vcházejí, viděli.

Světlem tvého těla je oko. Je-li tvé oko čisté,
i celé tvé tělo má světlo. Je-li však tvé oko špatné,
i tvé tělo je ve tmě.

Hleď tedy, ať světlo v tobě není tmou!

Uživatelský avatar
acdcpetr
Příspěvky: 97
Registrován: sob, 07. čer 2008, 18:47
Kontaktovat uživatele:

Re: Capoeira a ostatní bojové umění

Příspěvekod acdcpetr » ned, 02. lis 2008, 20:14

To já teď trénuju Aikido... pracujeme u toho s energíí, je to super. Je to ale docela o klidné mysli a přemety neděláme. Ale je to pěkné bojové umění. Jinak byl jsem i na capoeiře ale ty kopy mi přijdou že jsou nějake divné. Kop nikdy nemůže být tak rychlý jako úder rukou a jesltiže dokáže člověk provést techniku proti úderu rukou, kop by neměl být problém.
Stay strong and keep your head up high everyday. Cocoman-stay strong

Uživatelský avatar
loob
Příspěvky: 163
Registrován: čtv, 29. kvě 2008, 17:23
Kontaktovat uživatele:

Re: Capoeira a ostatní bojové umění

Příspěvekod loob » pon, 03. lis 2008, 20:10

Mám dotaz. Slyšel jste někdo o ShinTaiDo? Narazil jsem na to na internetu a docela mě to zaujlo. Hlavně mě zaujalo odvětví ShinTaiDo Bojutsu. Nevím proč ,ale líbí se mi tam ta bo (tyč). Jenže je problém ,že na internetu jsem našel kurz který je v Plzni a jelikož jsem z Prahy ,tak to je trochu blbý. Nevíte někdo o kurzu v Praze?? Popř. o jiném bojovém umění s tyčí???

Tady máte odkaz na tu stránku: http://www.shintaido.cz/
Smrt neni vůbec smutná, smutná věc je ,že většina lidí vůbec nežije. - Sokrates(Pokojný Bojovník)
:D

Uživatelský avatar
matrixnet
Příspěvky: 88
Registrován: pát, 25. črc 2008, 17:19

Re: Capoeira a ostatní bojové umění

Příspěvekod matrixnet » ned, 09. lis 2008, 21:40

Byl jsem na představení Shaolinu a udělalo to na mě velký dojem, nešlo mi o boj, ale to jak se dokážou koncentrovat, meditovat, používat sílu chi, aby je neprobodlo kopí v určitých místech. Dokážou prohodit jehlu sklem, říkali že při tom dosáhne rychlosti 200km. Je to neuvěřitelné co se lidé vůbec můžou naučit a kolik toho dokáže nějaká skrytá síla.
Nikdy nemáme definitivní pravdu, můžeme si být jisti jen tím, že se mýlíme.


Zpět na „Tlachání“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 hostů