Nové objevy o smyslu a původu "přebytečné DNK"

IamI
Příspěvky: 145
Registrován: pát, 30. kvě 2008, 15:31

Nové objevy o smyslu a původu "přebytečné DNK"

Příspěvekod IamI » sob, 20. čer 2009, 20:39

Po delší době jsem objevil celkem zajímavý článek, který se týka lidské "DNK". Je dost těžké to popsat několika větami, takže tu dávám jen odkaz ...
Vzhledem ke změnám na http://www.matrix-2001.cz zde uvádím pouze odkaz na článek:
http://www.matrix-2001.cz/clanek-detail ... rekvapeni/
Všechno je jinak ... ;-)
Knihovnička esoterní literatury

GeorgeLD
Příspěvky: 216
Registrován: ned, 01. čer 2008, 02:22

Re: Nové objevy o smyslu a původu "přebytečné DNK"

Příspěvekod GeorgeLD » ned, 21. čer 2009, 00:06

Tak jsem zkousel vyhledat zdroj toho clanku a je to asi marne. Odkaz na zdroj je na stranku http://www.gewo.cz . Jdu tedy na tu stranku a pres google tam najdu ten clanek. Clanek je pravdepodobne z roku 2001. Je tam u neho odkaz na anglicky original, ktery je opet na te strance, ale opet tam neni napsany puvodni zdroj. Na to konkretnim clanku me pak udivuji tyto veci: kdo psal tento clanek? Proc ho nenapsal ten vedec, ktery objev ucinil, ale nejaky clovek, ktery pise O TOM VEDCI, ale bez toho vedce. V clanku se akorat sem tam objevi jeho citace, ale autor pak pokracuje vecmi:

Po roční spolupráci s Lipschutzem nabyl Chang přesvědčení, že "přebytečná DNK" skrývá jakési informace. Jenže, jak pochopit význam údajů, které nejsou nikdy použity? S aktivními sekvencemi lze pozorovat buňku a zjistit, které proteiny vznikají použitím v nich obsažené informace. Toto ovšem nefunguje s informací, která "spí".

V takovém případě musí nahradit pokusy tvorba následně prověřitelných hypotéz; člověk se musí spolehnout na schopnost svého myšlení.


kde to ten autor vi, co musi nasledovat? je to snad nejaky novinar ktery pise recenzi? Tak proc by tam cpal veci jako "V takovém případě musí nahradit pokusy tvorba následně prověřitelných hypotéz; člověk se musí spolehnout na schopnost svého myšlení." - kdyb to byl novinar ktery pise clanek do nejakeho casopisu, tezko by tam daval takova sva tvrzeni, vzdyt je to novinar. Dalsi vec je, ze se v clanku vystridala i osoba (gramatika), ve ktere je clenk psany. Vestina clanku je napsana o vedci a co objevil z pohledu teti osoby, ale byl tam usek, kde pro zmenu jakoby se autorem staval sam ten vedec.

Potom dalsi vec, ktera mi bije do oci, je:

Tuhle otázku už si položilo mnoho vědců a nedobrali se k žádné kloudné odpovědi - až do převratného objevu prof. Sama Changa a jeho týmu.

Sam Change, v prekladu Sam Změna... to znamena: prevratny objev pana doktora Změny

Nerikam tim ze to co je v clanku neni pravda. Jenomze ty clanky na matrixu postradaji pravidla, prece kdyz neco takoveho ctu, tak si to chci overit. K cemu mi to potom je? I kdyby se ve zmeti clanku ktere tam jsou objevil jeden ktery je opravdovy, tezko to k necemu bude, nic si z neho nemuzu odnest, protoze tim riskuju, ze v sobe budu mit nejakou falesnou informaci, na ktere bych neco zakladal.

EDIT: tak to neni jmeno Sam Change, ale Sam Chang. Zkousel jsem to zadat do googlu a vida, celkem dosta odkazu, google hlasi, ze rezec "Sam Chang dna" si vyzadalo temer 220 000 lidi... jake je ale me prekvapeni, kdyz si ty stranky, ktere o panu changovi, precitam. Vsechno jsou to sranky a la matrix, jak ceske, tak zahranici, nenasel jsem to v zadnem normalnim vedeckotechnnickem magazinu, navic jsem nasel spustu stranek ktere to od sebe akorat opsaly puvodni clanek. Zkusim tomu venovat jeste nejaky cas a najit zminku o tajemnem panu Sam Chang v nejakem normalnim magazinu, ve kterem si muzu overit alespon zdroj a autora.

EDIT2: tak ja s tim koncim. Zkousel jsem hledat dalsi meno ze clanku, Dr. Adnana Mussaelian. Naslo to spoustu stranek, ale byl na nich porad jeden a ten samy clanek, ktery je na matrixu, vsechny byly na ruznych mysterioznich a ufologickych strankach. Co me opravdu sokovalo bylo to, ze jsem to nasel napsane v mnoha jazycich. Autorem toho vseho je zrejme clovek jmenem John Stokes, ale o nem jsem nic nenasel... co me sokuje je, jak se takovy bluf rychle rozsiri do celeho sveta, trochu mi z toho beha mraz po zadech. Odedneska uz na matrix ani nevlezu... ikdyz pan Chvatal tam nekdy neco dobreho napise.

Uživatelský avatar
clario
Příspěvky: 693
Registrován: čtv, 29. kvě 2008, 16:08
Kontaktovat uživatele:

Re: Nové objevy o smyslu a původu "přebytečné DNK"

Příspěvekod clario » ned, 21. čer 2009, 02:19

Tenhle článek bych osobně bral s jistou rezervou. To, že lidské tělo obsahuje mnohé co dnešní lidé neumí využít, ať už jde o DNK o více než čtvrtinu mozku a podobně, je už známé, ale fantaskní teorie hlásající, že je člověk naprogramován mimozemšťany v nějákém programovacím jazyce bych, při každé podobné situaci kdy lidský rozum nedokáže pochytit, o co vlastně jde, nevytahoval. Je to dneska ale v módě :) .



Napadlo ho, že jde o znaky, měly by tedy být otestovány v nějakých starých jazycích, možná sumerštině, egyptštině, hebrejštině, a tak dále.

Tahle věta mě osobně celkem pobavila, nedokážu si představit jak si před sebe nějaký vědec položí obrázek šroubovice, chopí se slovníku hebrejštiny a pokouší z toho vyčíst nějaké boží poselství :lol: .
Earth shakes,
Stone breaks
The forest is at your door
The dark sleep is broken
The woods have awoken
The trees have gone to war

Uživatelský avatar
nou
Administrátor stránky
Příspěvky: 289
Registrován: stř, 28. kvě 2008, 17:23

Re: Nové objevy o smyslu a původu "přebytečné DNK"

Příspěvekod nou » ned, 21. čer 2009, 13:54

tak som si dany clanok prepisal. a nasiel som ze napriklad ALU sekvencie spominane v clanku naozaj existuju. je to rodina kratkych asi 300 parov baz dlhe sekvencie. a su taktiez spominane v suvislosti s dedicnimi chorobami. http://en.wikipedia.org/wiki/Alu_repeat

taktiez som narazil na cloanok o Junk DNA teda odpadnej DNA. http://en.wikipedia.org/wiki/Junk_dna su tam uvedene hypotezy na co asi sluzi tato cast DNA
  • je to zasoba genov z ktorej sa mozu tvorit nove geny ako zaklad evolucie. (cital som ze priroda nic nezahadzuje)
  • je to obycajna vypavka umoznujuca komplexnym enzymom vytvorit sa okolo aktivnej casti.
  • regulacna funkcia riadiaca spustanie urcitych genov pocas vyvoja od emprija po dospeleho cloveka. teda aj riadenie vyvoja organov a podobne.
  • dolezite geneticke programovaia
  • vyzera to ze eukariticke bunky (majuce jadro, teda mnohobunkovce) vyzaduju urcite minimu nekodujucej DNA kodu.
takze tato cast DNA moze byt aj oblasti kde su povodne geny ktore sa v priebehu vyvoja ukladaly nam do DNA. napriklad v urcitom stadiu vyvoja embria su vidiet ziabre ako ryba.

Uživatelský avatar
Brandis
Příspěvky: 431
Registrován: pát, 30. kvě 2008, 09:47
Kontaktovat uživatele:

Re: Nové objevy o smyslu a původu "přebytečné DNK"

Příspěvekod Brandis » pon, 22. čer 2009, 08:23

Díky za clanek...musim rict ze to 100% zapada do tvrzeni Barbary Marciniak- ze nam byla "roztrhana" DNA z puvodnich 12 sroubovic, na stavajici dve, a to kvuli tomu aby sme byli lepe ovladatelni a neuvedomeli bohove z nas mohli ziskavat strach, zlobu, zast, nenavist a pod.

...proste jen "dali nas kod jako komentar" :D ...podle Marciniak yvvoji nasi DNA staci jen vedome prijimani "mutujicich paprsku", pritahovanim do sebe "sloupu svetla" ktery nas znovu da dokupy ;)
Když nečekáte nic dobrého, nečekejte. Gabriel Laub
Nic není samo o sobě ani dobré, ani špatné. Záleží na tom, co si o tom myslíme. Shakespeare William

Leon
Příspěvky: 79
Registrován: čtv, 24. črc 2008, 18:25

Re: Nové objevy o smyslu a původu "přebytečné DNK"

Příspěvekod Leon » pon, 23. lis 2009, 08:53

Hezký úsměvný článek ale to je asi všechno. Bez jakéhokoli zdroje je to na nic.

Uživatelský avatar
carlos
Příspěvky: 92
Registrován: sob, 25. zář 2010, 16:57
Kontaktovat uživatele:

Re: Nové objevy o smyslu a původu "přebytečné DNK"

Příspěvekod carlos » pon, 27. pro 2010, 12:47

to: GeorgeLD » ned, 21. čer 2009, 00:06
jestliže je to psané někím o vědci, jsou tu dvě možnosti. Buď to napsal ten vědec a chce se takto chránit, aby měl možnost vše popřít, nebo je to výplod pana Wojnara, mimochodem je to spisovatel a jeden z autorů WM magazínu.


Zpět na „Věda“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů