Pokus s ryzi - prijdte a zapojte se!

GeorgeLD
Příspěvky: 216
Registrován: ned, 01. čer 2008, 02:22

Pokus s ryzi - prijdte a zapojte se!

Příspěvekod GeorgeLD » sob, 11. dub 2009, 12:37

Tak to tady trosku ozivime a udelame si svuj vlastni spolecny pokus, co rikate? Tady z fora to uz myslim v minulosti zkousel Sunny. Jde o pokus s ryzi a bude to navazovat na ideu japonskeho vedce Masaru Emoto, ktery delal pokusy s vodou. No a protoze my nebudeme mit prostredky k tomu, aby jsme mohli vyfotit krystaly vody, udelame to prave s tou ryzi, nevyhoda je jen ta, ze cely pokus bude trvat dele. Myslim si ze uvarena bila loupana instantni ryze bude nejidealnejsi.

Masaru Emoto:
http://www.prazskebrany.cz/cz/osobnosti/masaru-emoto

Obrázek

Jestli se nekdo bude chtit zapojit a udelat svuj vlastni pokus doma, domluvme se na techto pravidlech:

1) Zajisteni stejnych podminek pro kazdy pokus
+pouzijeme bilou loupanou instantni ryzi
+nadoba, ve ktere budeme pokus delat, bude pruhledna zavareninava sklenice
+vsechny nadoby vcetne vicek dukladne zbavime vsech necistot a provedeme vymyti varici vodou, aby se odstranily bakterie, ktere by mohly zpusobit ruzne vysledky pokusu
+pokusme se najit pro pokusy nadoby, ktere si budou svym objemem i tvarem alespon priblizne odpovidat
+kazda nadoba bude uzavrena tak, ze vicko bude pritiskovat k nadobe navic i mikrotenovy sacek (aby se zajistilo, ze budou vsechny nadoby tesnit stejne)
+do kazde nadoby dame stejne mnozstvi varene ryze, domluvme se na 2 vrchovatych lzicich
+az budou vsechny nadoby pripravene, vsechny musi byt ulozeny do stejnych svetelnych, tepelnych podmiek u vas doma, tedy nejlepe zavrit nekde do skrine
+v prubehu delky trvani pokusu nebudeme sklenice otevirat
+udelejte jednu neutralni sklenici bez napisu

2) Vylouceni sance na nepredpovidalne odchylky v priprave pokusu
+to znamena, ze idealni bude delat kazdy pokus stejneho typu 2x, ale prototze ryze neni zrovna levna, tak to neni podminka (to znamena se stejnym napisem na sklenicce)

3) Oznaceni sklenic
+popisy budeme delat nejlepe cernym lihovym fixem
+jako popisnou plochu zvolime pruh papiru o rozmerech 7x3cm a bude to udelano z bileho papiru ktery se dava do tiskarny
+az bude stitek pripraveny, na sklenici ho prelepime pruhlednou izolepou

snazte se prosim dodrzet tento postup v co nejvetsi mire

Dodatky:
+v nekterych pokusech s ryzi jsem videl, ze nedelali stitky, ale kazdy den ke sklenicim prisli, a jedne sklenici rekli neco jako: "Ty hlupaku!" a druhe sklenici "Dekuji ti"... protoze nechci, aby vznikla situace, ze nekdo na sklenici bude rikat "Ty blbce jeden" a bude to myslet jako vtip a druhy "Ty blbce jeden" a bude to myslet jako urazku, coz povede k ruznym vysledkum a bude to ovlivneno jednicncem samotnym, tzn. tim co on sam si pod tim slovem predstavuje a tedy oba budou vysilat neco jineho. Misto toho se snazme nezapojvat do pokusu sebe, ale nechme na to pusobit jen ten napis na stitku.
Naposledy upravil(a) GeorgeLD dne sob, 11. dub 2009, 13:26, celkem upraveno 1 x.

GeorgeLD
Příspěvky: 216
Registrován: ned, 01. čer 2008, 02:22

Re: Pokus s ryzi - prijdte a zapojte se!

Příspěvekod GeorgeLD » sob, 11. dub 2009, 12:42

Takze ja tedy budu delat tento pokus. Pokusim se cely postup nafotit. Mam uz nejake veci ktere tam chci napsat, ale zkuste mi prosim posilat namety a kdyz to bude v poradku a vy nebudete chtit delat svuj vlastni pokus, tak ja vam tam ty napisy dam a udelam "kazdemu" jednu sklenicku :)

Daniel
Příspěvky: 167
Registrován: pát, 11. črc 2008, 11:55
Bydliště: Brno

Re: Pokus s ryzi - prijdte a zapojte se!

Příspěvekod Daniel » sob, 11. dub 2009, 13:01

zajimava nahoda, dnes jsem zde chtel vytvorit podobne tema :) samozrejme se pripojuji, zacnu hned pristi tyden. jeste si myslim, ze by bylo dobre pouzivat v experimentujednu "neutralni" sklenici bez napisu.. pro porovnani..
Život je tragédie pro toho, kdo cítí, a komedie pro toho, kdo myslí. (Jonathan Swift)

GeorgeLD
Příspěvky: 216
Registrován: ned, 01. čer 2008, 02:22

Re: Pokus s ryzi - prijdte a zapojte se!

Příspěvekod GeorgeLD » sob, 11. dub 2009, 13:13

aha, to je dobra pripominka, takze ja to to pridam do postupu. Ja uz mam prvnich sest zavarovacich sklenic sterilne naplnenych dvema lzicema bile instantni ryze, takze uz mi jenom zbyva vymyslet popisy. Dneska udelam jeste dalsi varku pripravenou na dalsi popisy... kdyz jsem to delal, tak me ale napadlo, ze jsem to udelal celkem cistotne, takze je z toho tak trosku zavarenina. Takze jen pridavam jeste to, ze teplota moji ryze kdyz jsem ji tam strkal byla cca 40°

zmena postupu:
+kdyz tam budeme davat ten stitek, uvedomil jsem si ze je treba ten napis propojit s tim co znamena... napriklad nemuzeme nechat pusobit napis "Koruna", kdyz on samotny nema presne urceny vyznam. Dakze to napiste na ten papirek a jen tomu dejte urceni toho, co to ma byt. Coz trosku zmeni situaci, tzn. ze pujde jen tezko docilit toho, aby to bylo uplne nestranne. No pak muzeme ty pkusy porovnat.
+kazdy kdo bude delat pokus, udelejte jednu neutralni sklenici ryze bez napisu

Uživatelský avatar
saila
Příspěvky: 549
Registrován: stř, 29. říj 2008, 22:38
Kontaktovat uživatele:

Re: Pokus s ryzi - prijdte a zapojte se!

Příspěvekod saila » sob, 11. dub 2009, 21:03

ehm... o co presne jde?
"život je jedna velká LAN párty" :-D by me....

www.masaze-saila.cz

Uživatelský avatar
ATA
Příspěvky: 1600
Registrován: stř, 28. kvě 2008, 18:55
Bydliště: Litovel
Kontaktovat uživatele:

Re: Pokus s ryzi - prijdte a zapojte se!

Příspěvekod ATA » sob, 11. dub 2009, 21:13

par dalšich informaci je ve vedlejšim topicu http://forum.astralni-cestovani.org/vie ... f=30&t=254
Help! I'm a multidimensional being trapped in a linear time-space continuum!

GeorgeLD
Příspěvky: 216
Registrován: ned, 01. čer 2008, 02:22

Re: Pokus s ryzi - prijdte a zapojte se!

Příspěvekod GeorgeLD » sob, 11. dub 2009, 22:12

No ja uz to mam poskladane ve skrini, je to 6 sklenic. Az bude cas, doplnim dalsi sklenice. Vybral jsem tyto napisy: Soucit, Snasenlivost, Karma, Lenost, CCP (Čínská komunistická strana) a jednu neutralni. Ted uz jen zbyva cekat, nevim jak dlouho takova ryze muze v uzavrene sklenici vydrzet, videl bych to na par tydnu, nez to budu moct posoudit. No a jestli chcete nekdo specialne stitek pro sebe, tak muzu udelat, musite jen napsat, co tam budete chtit dat.

Uživatelský avatar
ATA
Příspěvky: 1600
Registrován: stř, 28. kvě 2008, 18:55
Bydliště: Litovel
Kontaktovat uživatele:

Re: Pokus s ryzi - prijdte a zapojte se!

Příspěvekod ATA » sob, 11. dub 2009, 22:20

Chtelo by to testnout i tu 2 variantu z primim prusobenim každej den stačilo by negativni a pozitivni emoce výsldek by mel byt zřetelnejši pokud tam bude jen napis tem ma nergeticky zaberveni jen hodne slaby chce to se na to aspon poradne sustredit pri tom psani.
Help! I'm a multidimensional being trapped in a linear time-space continuum!

GeorgeLD
Příspěvky: 216
Registrován: ned, 01. čer 2008, 02:22

Re: Pokus s ryzi - prijdte a zapojte se!

Příspěvekod GeorgeLD » ned, 12. dub 2009, 09:16

Ja si myslim tohle. Pokud napises na stitek napriklad Výdrž a das tomu jasny vyznam toho, co to znamena, tzn. ze v jinem rozmeru skutecne existuje hmotna podstata toho Výdrže, potom kdyz to s tim propojis, potom to znamena prave tohle. Takze si myslim, ze to samotne slovo nezari Výdrž, to samotne slovo neni nic nez par kapek inkoustu, dulezite je, co je za nim. To znamena napriklad to, ze symbol swastiky samozrejme zari, ale proc, kdyz je to jen cmaranice tady? Protoze podle me, ten symbol tady ma praveze propojeni s tim co znaci. Napriklad si myslim, ze existuje symbol pro treba Soucit, samozrejme lide ho neznaji, ale kdyby jsme ho nakreslili, nemuseli by jsme s nim nic propojovat, protoze ten symbol sam uz na to odkazuje.

Uživatelský avatar
Helias
Příspěvky: 217
Registrován: čtv, 05. čer 2008, 20:43
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Pokus s ryzi - prijdte a zapojte se!

Příspěvekod Helias » pon, 13. dub 2009, 17:54

K pokusu se pravděpodobně přidám, už jsem ho chtěl nedávno zkusit sám. Jen s dovolením nebudu plně dodržovat pravidla ... s většinou souhlasím, jen ne s tím, že nechám působit jen štítek s nápisem. Budu každý den vysílat ke sklenici s nápisem "LÁSKA" pozitivní myšlenky a ke sklenici s nápisem "NENÁVIST"/"ZLO" (nebo něco takovýho, ještě nevim přesně) jen negativní myšleky, abych účinek posílil. S tou neutrální kontrolní sklenicí souhlasím, je to dobrý nápad.
Carpe Diem

GeorgeLD
Příspěvky: 216
Registrován: ned, 01. čer 2008, 02:22

Re: Pokus s ryzi - prijdte a zapojte se!

Příspěvekod GeorgeLD » pát, 17. dub 2009, 15:32

Tak uz jsou videt prvni zmeny. Zatim suverene nejhorsi je sklenice s napisem "Lenost". Ryze ve vsech sklenicich vcetne neutralni maji uvnitr par lozisek brcalove zelene plisne. "Soucit" a "Snasenlivost" maji lozisek teto plisne o trosku mene nez neutralni sklenice. "Lenost" ma zelenou plisen a jeste i navic nejakou jinou bilou plisen, kterou je porostly cely povrch ryzoveho nasypu + skarende uhlove cerne loziska cerne plisne. Ryze "Karma" zacinaji nektera zrnicka hnit zevnitr, jdou videt jak jsou nafoukla a uvnitr nich je to tmave. Zatim ale porad brzy na nejake zasadni zavery.

Uživatelský avatar
saila
Příspěvky: 549
Registrován: stř, 29. říj 2008, 22:38
Kontaktovat uživatele:

Re: Pokus s ryzi - prijdte a zapojte se!

Příspěvekod saila » sob, 18. dub 2009, 13:01

aneb kdyz chces aby ti jidlo v lednicce vydrzelo dyl tak se na nej usmivej:-D
"život je jedna velká LAN párty" :-D by me....

www.masaze-saila.cz

GeorgeLD
Příspěvky: 216
Registrován: ned, 01. čer 2008, 02:22

Re: Pokus s ryzi - prijdte a zapojte se!

Příspěvekod GeorgeLD » sob, 09. kvě 2009, 19:05

Tak, zatim musim rict, ze jsem ponekud zklamany. Vsechny sklenice vypadaji zhruba stejne - ryze je porostla zelenou plisni :D

Daniel
Příspěvky: 167
Registrován: pát, 11. črc 2008, 11:55
Bydliště: Brno

Re: Pokus s ryzi - prijdte a zapojte se!

Příspěvekod Daniel » sob, 09. kvě 2009, 20:54

no nevim, mne pripada zes zvolil docela spatne ty slova.. jako ze vsechny jsou dost neutralni.. jak by podle tebe mel fungovat napis karma? mela by tam vic plisne nebo min? a ta komunisticka strana.. :).. no nevim.. zkusil bych spis takovy ty klasicky co se v tom pouzivaji - laska, nenavist, dekuji.. a tak.. hodne emocne zabarvena slova s jasnym vyznamem. a taky by asi pomohlo tem sklenicim posilat jednou nebo dvakrat denne energii podle toho napisu.
ja sem musel ted odjet necekane na par tydnu pryc z Brna, takze ten experiment jsem musel na nejaky cas odlozit, ale hned jak se vratim tak se do toho pustim.
Život je tragédie pro toho, kdo cítí, a komedie pro toho, kdo myslí. (Jonathan Swift)

Uživatelský avatar
Orichi
Příspěvky: 39
Registrován: úte, 05. kvě 2009, 01:57
Bydliště: Doksy
Kontaktovat uživatele:

Re: Pokus s ryzi - prijdte a zapojte se!

Příspěvekod Orichi » čtv, 14. kvě 2009, 21:43

Já se snad taky zapojím, zní to zajímavě. Akorát asi koupim nějakou obyčejnou rýži.
Nápisy: Válka, Láska, Nenávist, Mír , Strach a Krása + bez popisku.
Zítra se na to vrhnu :) Jo a další věc, já je zkusim dát do lednice dolu do šuplíčku, asi to bude trvat dýl, ale věřím, že se neoběví tak rychle plíseň a, že rýže bude měnit barvu, nebo aspoň v to doufám.
Když by to fungovalo, zkusil bych ještě jeden pokus. Udělal bych více sklenic a napsal na ně nicky zdejších uživatelů, nebo spíš jen těch co by měli zájem schválně kdo bude mít nejhezčí rýži :D
Jinak GeorgeLD super nápad, děkuju :)
"Ovlivni jak smýšlíš a ovlivníš jak cítíš."
"Lidé se musejí naučit namísto zloby, projevovat zvídavost."
"Pokud se sami sebe začnete ptát, otevřete dveře vlastního vývoje v mnoha směrech."
"Tvůj život je jen o tom kam směřuješ a soustředíš svojí pozornost, proto dbej na to čemu a komu jí věnuješ."

Orichi*~

Uživatelský avatar
clario
Příspěvky: 693
Registrován: čtv, 29. kvě 2008, 16:08
Kontaktovat uživatele:

Re: Pokus s ryzi - prijdte a zapojte se!

Příspěvekod clario » čtv, 14. kvě 2009, 21:57

tak to s těma nickama je vážně zajímavej nápad:-D klidně mě do toho zahrň jestl uznáš za vhodný :) popravdě si ale nemyslim že by mezi to rýží pak byly nějáký markantní rozdíli
Earth shakes,
Stone breaks
The forest is at your door
The dark sleep is broken
The woods have awoken
The trees have gone to war

Uživatelský avatar
Orichi
Příspěvky: 39
Registrován: úte, 05. kvě 2009, 01:57
Bydliště: Doksy
Kontaktovat uživatele:

Re: Pokus s ryzi - prijdte a zapojte se!

Příspěvekod Orichi » pát, 15. kvě 2009, 22:47

Omlouvám se já dneska nebyl v krámě, takže sem zapomněl koupit tu rejži :D
"Ovlivni jak smýšlíš a ovlivníš jak cítíš."
"Lidé se musejí naučit namísto zloby, projevovat zvídavost."
"Pokud se sami sebe začnete ptát, otevřete dveře vlastního vývoje v mnoha směrech."
"Tvůj život je jen o tom kam směřuješ a soustředíš svojí pozornost, proto dbej na to čemu a komu jí věnuješ."

Orichi*~

GeorgeLD
Příspěvky: 216
Registrován: ned, 01. čer 2008, 02:22

Re: Pokus s ryzi - prijdte a zapojte se!

Příspěvekod GeorgeLD » stř, 10. čer 2009, 01:38

Tak musim rict, ze cely pokus skoncil nezdarem. Zda se ze misto pokusu s ryzi jsem si udelal ryzove zavareniny, ktere akorat chytly plisen, protoze jim chybel sladkokysely nalev :) jinak to vubec nechce ani hnit a uz to tam mam pekne dlouho :)

Uživatelský avatar
Kysby
Příspěvky: 34
Registrován: stř, 13. srp 2008, 09:59

Re: Pokus s ryzi - prijdte a zapojte se!

Příspěvekod Kysby » stř, 10. čer 2009, 12:19

Necelé 2 měsíce ... a tomu říkáš dlouho, jo?

...jeste chvilku vydrž ...

:D to se mi to píše, co?
Všechno už je a my máme šanci vytvořit úžasný obraz. Každý z nás má jiný štětec a jinou barvu.
Podávejme si vzájemně ruce a malujme zářivými barvami velký obraz toho skutečného života.

Uživatelský avatar
unga
Příspěvky: 45
Registrován: sob, 28. bře 2009, 18:59

Re: Pokus s ryzi - prijdte a zapojte se!

Příspěvekod unga » stř, 10. čer 2009, 16:56

No ty pokusy s vodou jsou založeny na síle myšlenky. Myšlenka je vibrace stejně jako zvuk, proto ovlivnuje vodu. Nápis asi nestačí musí být u toho někdo kdo bude na nápis koukat a vysílat myšlenky. Navíc rýži těžko změníš jako třeba vodu.


Zpět na „Věda“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 hostů