Vědecké zkoumání NDE

Uživatelský avatar
ATA
Příspěvky: 1600
Registrován: stř, 28. kvě 2008, 18:55
Bydliště: Litovel
Kontaktovat uživatele:

Vědecké zkoumání NDE

Příspěvekod ATA » pát, 19. zář 2008, 21:23

No končne se to pohlo a aspon se rozhodly to prozkoumat bohužel expediment neni volen uplne nejstastneji ale fungovat by to mohlo pri NDE je vnimani hodne blizko fyz.sfery nimani je dost čisty.Nekde už se podobnej expediment delal videl sem nejakej dokument na spektru ale teprv to zjiždely je to už tak 5 let zpátky jak to dopalp nevym tam meli nad poslelý světelnou tabuli z diod a te běhal nejakej text.

http://aktualne.centrum.cz/zahranici/ev ... ?id=180646
http://aktualne.centrum.cz/zahranici/ev ... ?id=616986
Help! I'm a multidimensional being trapped in a linear time-space continuum!

Daniel
Příspěvky: 167
Registrován: pát, 11. črc 2008, 11:55
Bydliště: Brno

Re: Vědecké zkoumání NDE

Příspěvekod Daniel » úte, 30. zář 2008, 00:06

k tomuto tematu je celkem pekna knizka Umírání jako cesta k životu od Susan Blackmore, popisuje tam spousty pripadu NDE a trochu se tam dotyka i svych experimentu s ketaminem a jinymi drogami. vyzneni te knizky je jednoznacne - po smrti nic neexistuje. ale myslim ze stoji urcite za precteni i pro nas co na tohle mame jiny nazor :)

dokument ve kterym byla zminka o te svetelne tabuli sem taky kdysi videl a tenkrat rikali ze ztim nikdo z tech co meli NDE tabuli ani napis nevideli..
Život je tragédie pro toho, kdo cítí, a komedie pro toho, kdo myslí. (Jonathan Swift)

CLVestec
Příspěvky: 128
Registrován: stř, 29. říj 2008, 12:18

Re: Vědecké zkoumání NDE

Příspěvekod CLVestec » stř, 26. lis 2008, 20:10

O tomhle výzkumu jsem také slyšel a těším,až jednou se budeme učit že astrální cestování oficiálně existuje - i když si představte,jak by jse svět změnil.Třeba by se začali vymýšlet dementí zákony o cestování v astrálu,což vidím pouze v tomhle to je to špatné co by se mohlo stát,je to jako alterativní konce př:"Hvězdná Brána" a.t.p. Lidi by zneužívaly astrál ke svému prospěchu,nemohly by jsme jít do astrálu z důvodu že by UNESCO zkoumalo,kde skončily některé památky a artefakty pro bezpečnost narušení jejich výpravy (ikdyž tohle by se mi zdálo že vymýšlel zákon co sám dotyčný necestoval,ale tohle by se nemohlo stát s tím narušením).Jinak dobré co vidím na tomhle výzkumu je,že by NASA neutrácela milióny za fyzickým cestováním někam do neznáma,ale předem by mohla zkoumat Vesmír astrálně.Nebo by jsme si pomáhali ze skušeností jiných mimozemských civilizací,jenže pochybuju že by tak lidé přemýšleli,politici by na tým nějak vydělali to vím určitě.
:D Iluze může být špatná, nebo taky dobrá? :D Nevím, nevadí, dám si rohlík se sýrem, nebo sýr s rohlíkem.... :)

H0n24
Příspěvky: 126
Registrován: čtv, 29. kvě 2008, 17:20
Bydliště: Tábor, Jindřichův Hradec(víkend)
Kontaktovat uživatele:

Re: Vědecké zkoumání NDE

Příspěvekod H0n24 » stř, 26. lis 2008, 21:24

Až se začneme oficiálně učit, že astrál existuje, lidi budou na takové úrovni, že už nebudou vymýšlet žádné omezující zákony a nebudou ho zneužívat ;) . A k tomu vesmíru - v astrálu je hodně těžký zkoumat fyz. svět, protože musíš zůstat těsně u fyz. sféry, jinak budou informace zkreslené astrálníma otiskama. Během cesty se budeš pohybovat různě hluboko, chvíli uvidíš realitu, za chvíli něco, co už tam dávno není a při těchhle přesunech se ti nikde neobjeví cedule "Pozor, možnost výskytu astrálních otisků!!!" Jinak když už se někdo dostane do astrálu, tak určitě nebude zkoumat, jak je velkej Kuiperův pás. Když už se někdo dostane tak daleko že se mu povede AC tak tam řeší uplně jiný věci (ale nic si z toho nedělej, já chtěl AC původně vyžít třeba i na to, abych našel jedno DVD :lol: )
Obrázek

CLVestec
Příspěvky: 128
Registrován: stř, 29. říj 2008, 12:18

Re: Vědecké zkoumání NDE

Příspěvekod CLVestec » stř, 26. lis 2008, 21:40

H0n24 napsal: ...ti nikde neobjeví cedule "Pozor, možnost výskytu astrálních otisků!!! ...
Tak o tomhle jsem už mockrát přemýšlel a asi si vytvořím bytost,co bude hlídat jestli jsme blízko fyzické rovině nebo ne,ale jo dobrý nápad s tou cedulý :D .
H0n24 napsal: Jinak když už se někdo dostane do astrálu, tak určitě nebude zkoumat, jak je velkej Kuiperův pás. Když už se někdo dostane tak daleko že se mu povede AC tak tam řeší uplně jiný věci (ale nic si z toho nedělej, já chtěl AC původně vyžít třeba i na to, abych našel jedno DVD )
Už jsem se o tým ve své včerejší výpravě přesvědčil :D (tak takový hrádky v AC mě taky napadly že bych hledal DVD nebo nějakou stracenou věc :D) ,chtěl jsem dělat něco ůplně jinýho ale nakonec mě tam přepadla nějaká bytost(ale to budu řešit v jiným tématu).Jinak doufám že výzkum NDE s oficiální AC a OOBE.
:D Iluze může být špatná, nebo taky dobrá? :D Nevím, nevadí, dám si rohlík se sýrem, nebo sýr s rohlíkem.... :)

Uživatelský avatar
saila
Příspěvky: 549
Registrován: stř, 29. říj 2008, 22:38
Kontaktovat uživatele:

Re: Vědecké zkoumání NDE

Příspěvekod saila » stř, 26. lis 2008, 22:58

jak by nemohl existovat zivot po smrti? kdyz asi vlastne zkoumaj defakto to jestli duse skutecne existuje a jestli je nezavisla na tele...kdyby ta duse nebyla tak by ani nebylo AC, takze muj nazor je ze smrt je jako kdyz proste jenom vycestujete do astralu akorat se uz nevratite...maximalne do dalsiho zivota...ja jsem kdysi premejslela jestlinecop skutecne je po zivote alekdyz se mi poprve povedlo dostat se spontalne z tela tak jsme pak proste vedela ze smrti to nekonci...
"život je jedna velká LAN párty" :-D by me....

www.masaze-saila.cz

CLVestec
Příspěvky: 128
Registrován: stř, 29. říj 2008, 12:18

Re: Vědecké zkoumání NDE

Příspěvekod CLVestec » čtv, 27. lis 2008, 18:49

saila: Souhlasím,my všichni na fóru máme vlastní názor na AC-OBE-NDE i s vědci parapsychologie.To jen parta skeptických vědců,si musí ješťě do svého deníčku napsat co všechno už skeptická věda dovoluje.Skoro všechny vědy odsuzují parapsychologii,normální vědy hledají důkazy nebo se snaží vytvořit věci aby zažily zázrak a parapsychologie tyhle důkazy všechny ukazuje a má,jenom vědci si nemůžou dokázat že je to opravdu možné proto hledají nezpočet důkazů.A přitom všechno mají před nosem,je možné že chcou něco zjistit víc o fyzické rovině,ale pokud by se zjistilo že AC je představa(proti čemu já protestuju,protože jsem si jistý že astrální sféra existuje,já zažil,já věřím) tak by to akorát dokázalo že celá fyzická sféra je jen představa což si nemyslím a vědci by měli už uznat že duše existuje. ;)
:D Iluze může být špatná, nebo taky dobrá? :D Nevím, nevadí, dám si rohlík se sýrem, nebo sýr s rohlíkem.... :)

H0n24
Příspěvky: 126
Registrován: čtv, 29. kvě 2008, 17:20
Bydliště: Tábor, Jindřichův Hradec(víkend)
Kontaktovat uživatele:

Re: Vědecké zkoumání NDE

Příspěvekod H0n24 » čtv, 27. lis 2008, 19:45

...celá fyzická sféra je jen představa což si nemyslím...
Podle mě je fyzická sféra jenom iluze vytvořená za nějakým účelem, doufám, že o tomhle najdu něco víc v knížkách Barbary Marciniak

PS: Možná by stálo za to vytvořit od 3. příspěvku novej topic
Obrázek

Uživatelský avatar
saila
Příspěvky: 549
Registrován: stř, 29. říj 2008, 22:38
Kontaktovat uživatele:

Re: Vědecké zkoumání NDE

Příspěvekod saila » čtv, 27. lis 2008, 22:53

aneb zijeme v matrixu:-D coz mi prijde uveritelnejsi po tom co jsem videla zeitgeist
"život je jedna velká LAN párty" :-D by me....

www.masaze-saila.cz

dreamingwolf
Příspěvky: 51
Registrován: stř, 01. říj 2008, 20:12
Kontaktovat uživatele:

Re: Vědecké zkoumání NDE

Příspěvekod dreamingwolf » čtv, 27. lis 2008, 23:22

saila: Souhlasím,my všichni na fóru máme vlastní názor na AC-OBE-NDE i s vědci parapsychologie.To jen parta skeptických vědců,si musí ješťě do svého deníčku napsat co všechno už skeptická věda dovoluje.Skoro všechny vědy odsuzují parapsychologii,normální vědy hledají důkazy nebo se snaží vytvořit věci aby zažily zázrak a parapsychologie tyhle důkazy všechny ukazuje a má,jenom vědci si nemůžou dokázat že je to opravdu možné proto hledají nezpočet důkazů.A přitom všechno mají před nosem,je možné že chcou něco zjistit víc o fyzické rovině,ale pokud by se zjistilo že AC je představa(proti čemu já protestuju,protože jsem si jistý že astrální sféra existuje,já zažil,já věřím) tak by to akorát dokázalo že celá fyzická sféra je jen představa což si nemyslím a vědci by měli už uznat že duše existuje. ;)
Žijeme v realite, ktorá má duálnu povahu - všetko, čo tu je, má formu polarity jin-jang. Takže, je celkom prirodzené a normálne, že existuje veľká škála rôznych pohľadov na realitu, ktoré však možno rozdeliť tiež na dva póly: "idealistický"/spirituálny a "materialistický"/ateistický. Takže, vediac toto, prečo je takým problémom prijať to, že nie všetci vedci akceptujú fenomény ako AC, NDE a OOBE? Prečo sa nevykašlete na to, či to uznávajú, alebo nie? Alebo potrebujete mať svoje presvedčenia a "pravdy" potvrdené aj oficiálnou skeptickou vedou? ;)

Tak sa zdá, že fyzická realita JE realitou - ktorú však kolektívne vytvárame my sami. To, že sa o nej hovorí vo východných náukách ako o iluzórnej odkazuje na naše vnímanie reality: teda toho, čo za realitu považujeme. Nereagujeme totiž na realitu ako takú, ale v skutočnosti na svoje predstavy o nej, ako sme si ich v priebehu svojho života vytvárali. A tieto predstavy sú skreslené a teda iluzórne. Realita ako taká jednoducho JE. Hmotná a/či nehmotná, jednoducho JE. Ako ju však vnímame a prežívame je už iná vec...

Uživatelský avatar
saila
Příspěvky: 549
Registrován: stř, 29. říj 2008, 22:38
Kontaktovat uživatele:

Re: Vědecké zkoumání NDE

Příspěvekod saila » pát, 28. lis 2008, 23:05

taky nechapu proc se vsichni snazej to nejak dokazat existenci toho ci onoho... ja osobne to vim a to mi staci:-D
"život je jedna velká LAN párty" :-D by me....

www.masaze-saila.cz

GeorgeLD
Příspěvky: 216
Registrován: ned, 01. čer 2008, 02:22

Re: Vědecké zkoumání NDE

Příspěvekod GeorgeLD » sob, 29. lis 2008, 18:06

tak tady jsem nasel podobny clanek:
http://www.help24.cz/index.php?page=cla ... i_po_smrti

Uživatelský avatar
saila
Příspěvky: 549
Registrován: stř, 29. říj 2008, 22:38
Kontaktovat uživatele:

Re: Vědecké zkoumání NDE

Příspěvekod saila » sob, 29. lis 2008, 19:01

libila se mi ta posledni veta:
jako opuštěné vidí tělo - nikdo neříká "opustila mě duše".
"život je jedna velká LAN párty" :-D by me....

www.masaze-saila.cz

dany_05
Příspěvky: 14
Registrován: pon, 01. úno 2010, 22:38
Kontaktovat uživatele:

Re: Vědecké zkoumání NDE

Příspěvekod dany_05 » pát, 09. dub 2010, 19:45

ďalší článok: "Mystické zážitky v klinické smrti možná vyvolává oxid uhličitý"

Kód: Vybrat vše

http://scienceworld.cz/clovek/mysticke-zazitky-v-klinicke-smrti-mozna-vyvolava-oxid-uhlicity-5598

vitarian
Příspěvky: 80
Registrován: ned, 07. bře 2010, 17:07
Bydliště: Plzeň

Re: Vědecké zkoumání NDE

Příspěvekod vitarian » sob, 26. lis 2011, 21:49

umírání, bezvědomí - co dělá mozek cca 5min vytrženo ze seriálu Lidské tělo

Kód: Vybrat vše

http://www.youtube.com/watch?v=pfjzmfVJTGs


Zpět na „Věda“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 hostů