Voynichův rukopis (Voynich Manuscript)

IamI
Příspěvky: 145
Registrován: pát, 30. kvě 2008, 15:31

Voynichův rukopis (Voynich Manuscript)

Příspěvekod IamI » pon, 06. kvě 2013, 23:11

Jedná se o knihu, která byla napsána okolo roku 1400 a doposud nebyla její textová část rozluštěna.
wiki: http://goo.gl/tlZNP
Některé obrázky v knize vypadají hodně zajímavě.
Celkem slušně ofocený zbytek originálu jsem našel zde:
http://www.bibliotecapleyades.net/cienc ... ito07a.htm, takže pokud by se někdo chtěl pustit do dekódování, podklady máte, ostatní si mohou prohlédnout alespoň obrázky :-)
Všechno je jinak ... ;-)
Knihovnička esoterní literatury

Uživatelský avatar
zebyja
Příspěvky: 131
Registrován: stř, 16. led 2013, 22:23

Re: Voynichův rukopis (Voynich Manuscript)

Příspěvekod zebyja » úte, 07. kvě 2013, 10:12

Fíha.. některé obrázky mi dávají trochu smysl.. písmo je velmi podobné altštině (jazyk andělů/pozvnesených), kterou jsem viděl v LD.. Asi na to časem mrknu..
Inteligentní člověk umí řešit problémy.. Genius jim umí předcházet..

IamI
Příspěvky: 145
Registrován: pát, 30. kvě 2008, 15:31

Re: Voynichův rukopis (Voynich Manuscript)

Příspěvekod IamI » úte, 07. kvě 2013, 22:23

Ten původní odkaz zobrazuje pouze zhruba první polovinu rukopisu. Ta druhá je myslím si ještě zajímavější.
Zde je odkaz na kompletnější rukopis ve velmi dobrém rozlišení:
http://goo.gl/jRJEF
Všechno je jinak ... ;-)
Knihovnička esoterní literatury

CLVestec
Příspěvky: 128
Registrován: stř, 29. říj 2008, 12:18

Re: Voynichův rukopis (Voynich Manuscript)

Příspěvekod CLVestec » pon, 03. čer 2013, 00:29

Ze vzhledu bych tipoval, že se jedná buď o Herbař, a z myšlenek které mě napadají zase, že tam možná psal něco vědomí rostlin. Ale nepřekládal jsem to, tak nevím. :) Je to ale zajímavý a krásný. :)
:D Iluze může být špatná, nebo taky dobrá? :D Nevím, nevadí, dám si rohlík se sýrem, nebo sýr s rohlíkem.... :)

IamI
Příspěvky: 145
Registrován: pát, 30. kvě 2008, 15:31

Zjednodušené Shrnutí problematiky z ČR Leonardo

Příspěvekod IamI » úte, 02. črc 2013, 12:32

Tajná zpráva ve Vojničově rukopisu?

Záhadný rukopis z 15. století, který nedokázali rozluštit ani ti nejlepší experti na vojenské šifry, může obsahovat tajné poselství...

http://www.rozhlas.cz/leonardo/historie ... u--1229921
Všechno je jinak ... ;-)
Knihovnička esoterní literatury

Uživatelský avatar
carlos
Příspěvky: 92
Registrován: sob, 25. zář 2010, 16:57
Kontaktovat uživatele:

Re: Voynichův rukopis (Voynich Manuscript)

Příspěvekod carlos » pát, 17. říj 2014, 22:36

No nevím jestli se tím opravdu zabývali dostatečně, myslím že kdyby se tomu opravdu věnovali tak se na něco příjde, třeba na to kolikaznaková abeceda to je, slabiky toho jazyka, byť bez zvukové hodnoty, dalo by se zjistit z toho jak se ten jazyk chová jaký je, jaké rodině je příbuzný, třeba. Mohlo by se zjistit, jestli je to jazyk který umí skloňování a časování. Musí se počítat s tím že to totiž není šifra jako šifra, ale případně zcela neznámý jazyk.

Existuje něco podobného Codex Seraphinianus, zkuste se na to někdo podívat http://www.holybooks.com/wp-content/upl ... nianus.pdf ale asi se to možná bude cucat trochu dýl je to přece jen několik set stran. Podle mne je to zápis vizí, které autor dostal a mluví to v nějakých symbolech. Třeba strana 193 a 194, nemohlo by to být něco o televizi? Nemohla by strana 194 popisovat to k čemu jsou lidské končetiny? Symbolicky? Co když nám to má říkat, že ruce mohou psát, ničit, tvořit? Nohy že jsou k pohybu? Ústa k jídlu? Styly cůze? Ale co to o nich říká?

Co když na straně 196 je popis že na zubech ne jěco čemu říkáme korunka a že na zubní náhrady se užívalo zlato? Str 200, co když to je jen naznačení že spojením dvou forem, muže a ženy vzniká třetí forma dítě, které se plazí? Jsou tam i mapy, takže by šli přibližné lokace, máme i mapy jiných planet než je Země, určit kde to má být.

Uživatelský avatar
ATA
Příspěvky: 1600
Registrován: stř, 28. kvě 2008, 18:55
Bydliště: Litovel
Kontaktovat uživatele:

Re: Voynichův rukopis (Voynich Manuscript)

Příspěvekod ATA » úte, 21. říj 2014, 18:37

Help! I'm a multidimensional being trapped in a linear time-space continuum!

ArMi
Příspěvky: 207
Registrován: pon, 22. úno 2016, 17:45

Re: Voynichův rukopis (Voynich Manuscript)

Příspěvekod ArMi » pon, 18. dub 2016, 00:59

Milý záhadologové,

stačí chvilku hledat na netu a zjistíte, co to bylo: http://zlatodej.blog.cz/rubrika/voynich ... deciphered

Problémy proč to renomovaní profesoři nemohou rozluštit jsou:
A, Je to napsáno staročesky a to oni neumí
B, Neustále hledají permutace symbolů a nedošlo jim, že ty rostliny jsou také součástí textu.
C, A pak jsou písmena náhodně proházena dle číslování znaků hebrejské abecedy, takže to nejde jednoznačně dešifrovat, ale teprva z kontextu pochopit smysl věty. Myslím, že židé tomu číslování písmen říkají gemantra.
Obrázek
D, ješitnost těchto vědců
Vědec ( vědec ?) o kterém je řeč vystudoval matematiku a měl by mít tedy dost velké předpoklady pochopit význam čísel a tak jsem mu napsal několik řádků textu právě v číslech, jelikož on by mohl podle všech idícií čísla pochopit. Tím by byl samozřejmě co se týká textu chytřejší a mohl by posunout svůj nekonečný výzkum rukopisu o hodně dopředu. Protože ta jeho dvacetiletá snaha nemá žádný, ale vůbec
žádný valný ůspěch, a on je ve svém výzkumu pořád na začátku, neschopen porozumnět tomu co rukopis je.

Napsal jsem mu teda. René máš velice pěkný blog, ale nic podstatného v něm není. Tvůj blog je tedy k ničemu. Bádáš a bádáš, snažíš se dělat
chytrého na nějaké roury a neználky. A pořád se motáš jak v mlze, někde , že už pomalu ani nevíš kde jsi. Zabloudil jsi , ale bát se nemusíš,
protože jsem tu já, který tě vyvede na světlo a pořádně ti otevře oči. Tak něměj strach. Jediný kdo něco o rukopisu ví a zná, jsem Já.
A proto ti samozřejmě pomohu. Tak se nestresuj a snaž se ty jeden číselnej vědče pochopit co vám všem už několik měsíců píši.

Po tom co jsem mu napsal, že toho moc tedy nezná a že by se měl pořádně soustředit na to co mu píši. Mě vědec René napsal, co prý
bych já měl dělat a takové ty žvásty okolo, jen aby někam schoval tu svojí neschopnost a neztratil v očích svých přívrženců kredit.
A na tomhle se sebelepší výpočetní technika úplně rozseká. Zejména dnes mají lidi tendenci nasypat znaky do počítače a pak s tím dělat složité operace. Jenže v tomto případě to nikam nevede. To může dešifrovat jen člověk.
Rukopis začala psát žena. Ta žena se jmenovala Anna Hlohovská. Byla to manželka Jana II. z Rožmberka. Poslední zápis do rukopisu provedl poslední Rožmberk. Petr Vok z Rožmberka. Přes celý zápis rukopisu se táhne krycí text alchymie. Proto tam neustále narážíte na zlato, olovo, měď, zinek, a další prvky. Ten alchymistický text má za úkol vás zmáct. Šifrování vymyslel předek rodu Rožmberků . Woko Rosenberg. Žid.
Podle toho co tam píše, tak mu vědci nevěří a myslí si, že to vybádají super složitou šifrou. Ale už před ním to žid Vojnych také rozluštil.
Fíha.. některé obrázky mi dávají trochu smysl.. písmo je velmi podobné altštině (jazyk andělů/pozvnesených), kterou jsem viděl v LD.. Asi na to časem mrknu..
Snažte se nehledat zbytečně záhady tam, kde nejsou. Navymýšlíte tak akorát tuny blbostí a pak se v nich utopíte.


Zpět na „Věda“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 hostů