Garance ověřených informací

Uživatelský avatar
Lama
Příspěvky: 376
Registrován: úte, 01. bře 2011, 10:19

Garance ověřených informací

Příspěvekod Lama » pon, 23. dub 2012, 12:40

Napadlo me zalozit neco jako ochranná známka pro stránky zabívající se esoterikou. Založí se stránka kde budou odkazy na jinný stránky na kterých jsou nezávadné a pravdívé informace.
Cíl toho je vymítit spoustu zbytecnych blogů kde sou naprosto zavadejici informace. Už mam vymišlený logo i stránky.

Co na to řikate?
-->> http://speciesrerum.webnode.cz/

Přej si - Popros - Představ si že to máš - Poděkuj

Laska=Ja=Buh=Bytí=Zivot

Uživatelský avatar
nou
Administrátor stránky
Příspěvky: 289
Registrován: stř, 28. kvě 2008, 17:23

Re: Garance ověřených informací

Příspěvekod nou » pon, 23. dub 2012, 13:17

otazka je kto rozhodne co su pravdive a nezavadne informacie?

Uživatelský avatar
ATA
Příspěvky: 1600
Registrován: stř, 28. kvě 2008, 18:55
Bydliště: Litovel
Kontaktovat uživatele:

Re: Garance ověřených informací

Příspěvekod ATA » pon, 23. dub 2012, 16:48

no právě pravdivé podle koho

jediná použitelná věc je udělat ke každé stránce/textu hodnoceni v několika kategorijích z možností komentářů aby se dalo i zjistit proč je stranka hodnocena tímtto zpusobem
Help! I'm a multidimensional being trapped in a linear time-space continuum!

Uživatelský avatar
Prince_Rakeem
Příspěvky: 221
Registrován: sob, 31. kvě 2008, 17:53
Kontaktovat uživatele:

Re: Garance ověřených informací

Příspěvekod Prince_Rakeem » pon, 23. dub 2012, 21:36

Presne tak jak rika Ata nebo nou. Jak si predstavujes "pravdivou a nezavadnou informaci" ? :D :D
Zkus se podivat na tvuj umysl z trosku jineho uhlu.
Cíl toho je vymítit spoustu zbytecnych blogů kde sou naprosto zavadejici informace.
Nezni ti to trosku jako cenzura? On i kazdy dobry umysl nemusi byt uplne az tak krasny. Stejne tak jako tobe, se jevi spoustu zbytecnych blogu. Nekomu se muze naprosto zbytecny, nepravdivy a zavadejici jevit toto forum :) myslim, ze mas umysl zbytecne zasahovat do prirozene selekce lidi a vymezovat jim co pro ne je a co neni dobre! :oops: Kdyby lidi tyto zbytecne blogy nezajimali, nikdy by mozna ani neexistovali. A jak muzes tusit, ze nekomu i absolutni blabol nepomuze nebo nemotivuje dostat se nekam vys, treba ke kvalitnejsimu zdroji? ;)

Chapu tvuj "dobry" umysl a dokonce se mi libi i ten napad. Ale radeji bych volil, treba toto.
Co treba zkusit zalozit vlastni stranku, kde se budes venovat vyberu kvalitnich clanku a shromazdovat je tam. Pokud to bude prijemne a kvalitni, muzes si ziskat ctenost lidi a nakonec jich muzes prilakat natolik, ze misto toho, aby cetli ty blogy, budou cist tvoji kvalitni stranku. Tudiz vlastne zajistis lidem "garantovane informace". 8-) A dokonce si tam muzes i aplikovat atuv napad hodnoceni. ;)

PS: A usetri ti to zbytecnej hon na carodejnice! :P
Nikdo nerozsvítí světlo,
aby je postavil do kouta nebo pod nádobu,
ale dá je na svícen, aby ti, kdo vcházejí, viděli.

Světlem tvého těla je oko. Je-li tvé oko čisté,
i celé tvé tělo má světlo. Je-li však tvé oko špatné,
i tvé tělo je ve tmě.

Hleď tedy, ať světlo v tobě není tmou!

Uživatelský avatar
Firzen
Příspěvky: 225
Registrován: úte, 27. dub 2010, 21:57
Bydliště: Adamov
Kontaktovat uživatele:

Re: Garance ověřených informací

Příspěvekod Firzen » pon, 23. dub 2012, 22:01

Možná chápu, o co ti jde. Je lepší dělat aspoň něco, než vůbec nic; když budeš stát na místě a říkat si, že ta, ta a ta cesta je špatná, tak sice nic neriskuješ, ale taky nedojdeš vůbec nikam. Byla by škoda nechat se odradit okolím od inspirující myšlenky - mluví o tom i Tajemství. Jdi si za tím a nehleď na to, co říká ten či ten. Časem se všechno vyjasní. ;)
Respice finem et non peccabis.

Uživatelský avatar
Lama
Příspěvky: 376
Registrován: úte, 01. bře 2011, 10:19

Re: Garance ověřených informací

Příspěvekod Lama » úte, 24. dub 2012, 09:10

To jsem se nejspis spatne vyjadril. Ja myslel ne nic ve stylu blacklist ale naopak stranka o doporuceni.
To procentualni ohodnoceni taky neni spatnej napad. Jako treba ve formě anketY?
-->> http://speciesrerum.webnode.cz/

Přej si - Popros - Představ si že to máš - Poděkuj

Laska=Ja=Buh=Bytí=Zivot

Vit
Příspěvky: 157
Registrován: úte, 28. zář 2010, 18:21

Re: Garance ověřených informací

Příspěvekod Vit » úte, 24. dub 2012, 17:35

Jo tak to potom jo, protože doporučené zdroje se hodí. A jiný způsob, než anketa, by pak asi nebyl. Akorát by asi nebylo od věci, kdyby přímo na té stránce s doporučením byl i krátký popis, ostatní by tu stránku pak různě procentuálně hodnotili, takže by se třeba odkazy řadily podle tohoto hodnocení. Potom by i uživatelé mohli přidávat další vlastní recenzi a i přidávat doporučené odkazy. Tím by se časem z takového webu mohla stát zajímavá databáze důvěry uživateů v ten a ten web.

Píše se to celkem dobře, ale kdo to bude dělat.
pokud někdo reagujete na nějaký můj dřívější příspěvek a chcete, abych případně také reagoval, napište mi zprávu, protože už fórum moc nepročítám a nemuseli byste se dočkat :)

Uživatelský avatar
ATA
Příspěvky: 1600
Registrován: stř, 28. kvě 2008, 18:55
Bydliště: Litovel
Kontaktovat uživatele:

Re: Garance ověřených informací

Příspěvekod ATA » úte, 24. dub 2012, 21:14

no na tom kdo to bude v praxi dělat to vždy skončí jeden človek nemá moc šanci
Help! I'm a multidimensional being trapped in a linear time-space continuum!

Uživatelský avatar
Lama
Příspěvky: 376
Registrován: úte, 01. bře 2011, 10:19

Re: Garance ověřených informací

Příspěvekod Lama » čtv, 26. dub 2012, 12:53

No je to projekt zatim jediny sveho druhu, tak cekam aspon nejaky ohlas :D. Skusim na tom aspon trochu zacit delat. zatim sepisu par návrhů a hodim je sem.
-->> http://speciesrerum.webnode.cz/

Přej si - Popros - Představ si že to máš - Poděkuj

Laska=Ja=Buh=Bytí=Zivot

Uživatelský avatar
ZdENik
Příspěvky: 66
Registrován: pon, 31. říj 2011, 22:52

Re: Garance ověřených informací

Příspěvekod ZdENik » sob, 28. dub 2012, 00:54

Nevim no.. cely tento koncept se mi moc nepozdavaa.. pises jediny sveho druhu.. ale je asi jasne proc.. =)) Nevim mozna si to jen nedokazu predstavit tak jak si to predstavujes ty.. nicmene nevim jestli je dobry napad stavit se do pozice, nebo si hrat na pozici o rozhodovani v takovychto vecech..

No jeste bych chtel dodat ze je to navic uplne zbytecne, nebot kazdy sam za sebe musi poznat co zavadejici je a co neni.. aa i na naprosto "overenem schvalenem blogu, webu" se muzou objevit informace a prispevky ktere zavadejici budou.. nebot prutok uzivatelu bude stejne necenzurovany..

takze proste.. pokud to vidis jinak, je dobre ze si to sem napsal a klidne teda to rozeber v cem presne si to myslel jinak aaaaa nevim proc ti to vubec rozmlouvam.. sory fakt proste, asi v kazdem z nas obcas se objevi takovy pocit ze potrebujeme na neco reagovat.. aa rikat nekomu co je a neni dobre.. v podstate cely tvuj koncept myslenky vidis tady ve zkratce u me.. myslim tim jak to muze dopadnout.. nebot to treba beres uplne jinak aa ja se vyjadruju k tomu jak si to prebiram ze sveho pohledu

ale nazoru, nahledu a reakci je proste nekonecne mnoho.. a opravdu objektivni pravda ma sve urcite hranice.. pak uz je pouze -----, kde se objektivita a rekneme klidne veskera veda nikdy nedostane.. nebot jsem presvedcen ze tam teprve zacina to nejvetsi maso.. a je to neco velmi velmi subjektivniho =)) tudiiz.. comon man - dont waste your time whith such a bullshit =))

fakt se omlouvam, i ja sam z toho citim urcitou povysenost.. ale chtel jsem ti rict jaky z toho mam pocit..

p.s.: ezoterika je proste zalezitost vicemene subjektivni.. a prave v tom je problem (problem myslim kdyz to aplikuju na tvuj napad) jinak to samozdrejme zadny problem neni =]
nejsem tím, kdo rozhoduje co je pro čí uši.. kdo nechce, stejně neuslyší

Uživatelský avatar
Prince_Rakeem
Příspěvky: 221
Registrován: sob, 31. kvě 2008, 17:53
Kontaktovat uživatele:

Re: Garance ověřených informací

Příspěvekod Prince_Rakeem » sob, 28. dub 2012, 19:29

Kdyz jsem vcera videl -predavani bludnych balvanu- od spolku kritiku sisyfos. Bylo tam jedno zajimave predani "oceneni" jedne holce, mozna mnohym zname Aluska.org (alue, K.Loskotova). Tato mlada holka dostala tuto cenu za propagovani tusim jednoho clanku? mozna, ze to brali i celkove, ale citovan tam byl jen tento...
Alue radila lidem, at se divaji primo do slunce klidne i nekolik minut, ze to zraku vubec neuskodi, ba naopak! Ze to lepsi aktivaci dna? nebo neco podobneho. to uz presne nevim co.
No samozrejme vsem je tak nejak asi vseobecne jasne, ze slunce prispiva vsemu a bez nej by jsme tu nebyli. Ale divat se do slunce...:D No tak :)) To prosim nedelejte nikdo. Dokonce tam pak cetli reakci jedne divky co to vyzkousela dokonce opakovane a nedopadla moc dobre. Netusim jestli to bylo pravdive nebo ne. Ale tusim, ze to hodne trefne vystihlo to, co by se danemu cloveku mohlo stat. Nebudu se tady k tomu nejak vyjadrovat ani rozepisova. to je celkem zbytecne...
Chci tim rict, ze pokud by jsi opravdu chtel uvest do praxe tvuj napad. Zde by to bylo mozna i na miste. A trosku vic te ted chapu, ale....
Stale trvam na tom, co jsem vyse napsal :) Prirozenej vyber je to pravy...pokud je z ceho vybirat. tudiz i to, ze za blbost by se melo platit :) jinak tady bude porad hodne takovych lidi, kteri se treba na doporuceni budou bezproblemu divat i celej den do slunce a to i kdyz jim to poradi kdokoliv :D :D
Nikdo nerozsvítí světlo,
aby je postavil do kouta nebo pod nádobu,
ale dá je na svícen, aby ti, kdo vcházejí, viděli.

Světlem tvého těla je oko. Je-li tvé oko čisté,
i celé tvé tělo má světlo. Je-li však tvé oko špatné,
i tvé tělo je ve tmě.

Hleď tedy, ať světlo v tobě není tmou!

Uživatelský avatar
Firzen
Příspěvky: 225
Registrován: úte, 27. dub 2010, 21:57
Bydliště: Adamov
Kontaktovat uživatele:

Re: Garance ověřených informací

Příspěvekod Firzen » ned, 29. dub 2012, 14:49

Kdyz jsem vcera videl -predavani bludnych balvanu- od spolku kritiku sisyfos. Bylo tam jedno zajimave predani "oceneni" jedne holce, mozna mnohym zname Aluska.org (alue, K.Loskotova). Tato mlada holka dostala tuto cenu za propagovani tusim jednoho clanku? mozna, ze to brali i celkove, ale citovan tam byl jen tento...
Alue radila lidem, at se divaji primo do slunce klidne i nekolik minut, ze to zraku vubec neuskodi, ba naopak! Ze to lepsi aktivaci dna? nebo neco podobneho. to uz presne nevim co.
No samozrejme vsem je tak nejak asi vseobecne jasne, ze slunce prispiva vsemu a bez nej by jsme tu nebyli. Ale divat se do slunce...:D No tak :)) To prosim nedelejte nikdo. Dokonce tam pak cetli reakci jedne divky co to vyzkousela dokonce opakovane a nedopadla moc dobre. Netusim jestli to bylo pravdive nebo ne. Ale tusim, ze to hodne trefne vystihlo to, co by se danemu cloveku mohlo stat. Nebudu se tady k tomu nejak vyjadrovat ani rozepisova. to je celkem zbytecne...
Chci tim rict, ze pokud by jsi opravdu chtel uvest do praxe tvuj napad. Zde by to bylo mozna i na miste. A trosku vic te ted chapu, ale....
Stale trvam na tom, co jsem vyse napsal :) Prirozenej vyber je to pravy...pokud je z ceho vybirat. tudiz i to, ze za blbost by se melo platit :) jinak tady bude porad hodne takovych lidi, kteri se treba na doporuceni budou bezproblemu divat i celej den do slunce a to i kdyz jim to poradi kdokoliv :D :D
S tím koukáním do Slunce je to sice kontroverzní, ale zamysli se nad tím, proč většinou člověk má stav debil, když je venku zataženo a šero. :) Taky Alue v tom článku psala, že se do toho Slunce člověk má dívat ze začátku při západu a při východu, kdy je skutečně Slunce tlumenější, protože je od nás dál (ačkoli se zdá být větší). Reagoval jsem na to předávání nejprve stejně jako ty, ale pak mi došlo, že ten článek jsem tehdy nejen četl, ale že jsem po jeho přečtení zahodil sluneční brýle a dodnes se čas od času do Slunce zadívám a to bez jakýchkoli špatných účinků!
Taky považ, že jeden breatharián (minimálně jeden) nahrazuje jídlo právě pohledem do Slunce. A i mně ze Slunce jde energie čerpat nejlépe.
no na tom kdo to bude v praxi dělat to vždy skončí jeden človek nemá moc šanci
Viz malé pojednání Alue - i jeden člověk má šanci, neměj obavy. ;)
Člověk začíná vždy se vším sám, nikdy se nenarodí s pár kamarády, kteří by hned řekli, že půjdou s ním. Všichni velcí lidé začínali sami, nikdo nezačínal ve skupině.
Respice finem et non peccabis.

Uživatelský avatar
Prince_Rakeem
Příspěvky: 221
Registrován: sob, 31. kvě 2008, 17:53
Kontaktovat uživatele:

Re: Garance ověřených informací

Příspěvekod Prince_Rakeem » ned, 29. dub 2012, 23:47

No...jak jsem psal: :D
No samozrejme vsem je tak nejak asi vseobecne jasne, ze slunce prispiva vsemu a bez nej by jsme tu nebyli
Tak jsem to nechtel nijak rozepisovat, ale.... Pokud je kuprikladu jasno tak jeho energie a svit prostupuje a pusobi na cele telo. A pokud jde o to divani do slunce. No nenapada me zadna vec, proc se do nej divat (Krome zapadu a vychod jak jsi psal. Coz miluju ;) ), Kdyz pritom, i kdyz se do nej nedivam primo, tak mi jeho svetlo uplne stejne prostupuje zrakem, jen asi s tou vyjimkou, ze moje prime zrakove ustroji neutrpi zadnou ujmu. Ono divani se do slunce dele nez opravdu vradech sekund, nemu si byt uplne ono. Ba dokonce je to horsi nez se divat do zaroky, atd..nebo kdyz te oslepi blesk od fotoaparatu. Jelikoz v oku jsou nejaky bunky za sitnici ktere to nejak vnimaji(opet nebudu to nijak rozeisovat literatury o tom je na netu dost :D ) a ktere by se timto delsi divanim do slunce proste mohli zabit :(
Jen kratka citace z wiki:
Slunce je na denní obloze velmi jasné těleso, které se nedoporučuje pozorovat nechráněným okem, jelikož jeho delší pozorování by mohlo vést k poškození zraku.[18] Přímý pohled do Slunce způsobuje fosfenové vizuální jevy a dočasnou částečnou slepotu. Při přímém pohledu působí Slunce na sítnici výkonem asi 4 miliwatty, což vede k zahřívání sítnice a k jejímu možnému poškození.
Během východu a západu Slunce je sluneční světlo zeslabeno rozptylem světla díky obzvláště dlouhému průchodu zemskou atmosférou; za těchto podmínek lze Slunce bez nebezpečí pozorovat. Mlha, atmosférický prach a vysoká vlhkost přispívají k atmosférickému zředění

A tomu verim. Vzdyt to neni ani nijak prirozene a prijemnese divat se do tak jasneho svetla, viz. jen vedlejsi efekt ty zpusobene "mzitky" po kratke dobe, ktere hodne odrovnaji barevne vnimani i klidne dele nez minutu po tomto efektu. Nebo krasnym prikladem muze byt i treba nocni videni...zkus do nej pri naproste nocnim pozorovani sviti naplno silnou baterkou :)) Taky ti pak moc k nicemu nebude :P
Takze takove male shrnuti.
Nejsem nejak extra informovany jak nebezpecny a za jakych presne podminek je to tomu zraku nebezpecne. A ani jsem clanek z webu aluska nemel sanci precist, jelikoz jsem ho nenasel. Ale v tomhle mi proste radi i selskej rozum. A jak uz jsem jednou psal....svetlo slunce a jeho zareni na me a na me oko pusobi svou krasnou energii i kdyz se do nej vylozene nedivam primo. A take je asi dulezite pro pochopeni, kdyz se do nej sem tam zadivas uvest kolik to zadivani je. Ostatne bych byl pro pokracovat v debate osobne kdyz mame tu moznost a nespamovat to dale tady, kdyz uz se to tak odklani od tematu a pomalu zabyha do slovickareni a tim cim co a kdo vlastne myslel :)
Nikdo nerozsvítí světlo,
aby je postavil do kouta nebo pod nádobu,
ale dá je na svícen, aby ti, kdo vcházejí, viděli.

Světlem tvého těla je oko. Je-li tvé oko čisté,
i celé tvé tělo má světlo. Je-li však tvé oko špatné,
i tvé tělo je ve tmě.

Hleď tedy, ať světlo v tobě není tmou!

Uživatelský avatar
Firzen
Příspěvky: 225
Registrován: úte, 27. dub 2010, 21:57
Bydliště: Adamov
Kontaktovat uživatele:

Re: Garance ověřených informací

Příspěvekod Firzen » ned, 30. zář 2012, 16:29

Taková nostalgie.. už jsem skoro zapomněl pojem stav debil. :D Jak je vidět, tak exitují i lepší věci, než koukání do Slunce.
Respice finem et non peccabis.

ArMi
Příspěvky: 207
Registrován: pon, 22. úno 2016, 17:45

Re: Garance ověřených informací

Příspěvekod ArMi » sob, 23. dub 2016, 23:24

Napadlo me zalozit neco jako ochranná známka pro stránky zabívající se esoterikou. Založí se stránka kde budou odkazy na jinný stránky na kterých jsou nezávadné a pravdívé informace. Cíl toho je vymítit spoustu zbytecnych blogů kde sou naprosto zavadejici informace. Už mam vymišlený logo i stránky. Co na to řikate?
A co je podle tebe kritérium pravdy? Myslíš si, že moje pravda je tvojí pravdou?

Třeba podle mé pravdy lysohlávky či jiné psychoaktivní látky viewtopic.php?f=15&t=1042 násilně otevírají vyšší 3 čakry, ale způsobují závažné bloky na čakrách nižších. Takže to většinou zhorší kvalitu života. Takováhle "pravda" by se ti už třeba moc nezamlouvala.

Napíši ti jeden výrok:
Jediným kritériem pravdy je hlas tvého srdce. Ten je tichý, nic nevnucuje a jen nabízí možnosti.

Je to pro tebe pravdivé? I i tento výrok může být past. Pro člověka na nízké úrovni není hlas srdce dostupný a dostal by různá našeptávání z nejnižší éterické úrovně. To by ho mohlo vést k těm nejzvrácenějším činům.

Situace je daleko horší. Tvoje dnešní pravda nemusí být nutně tvojí zítřejší pravdou. Každý z nás se nějak vyvíjí. Pokud bys měl hodnotit, tak do hodnocení nutně vstupuje zorný úhel pozorovatele. A tady hrozí, že sice vybereš duchovní pravdy, ale ty nebudou plně pochopeny a stanou se z nich dogmata.

Většina náboženství měla v počátcích podobné ušlechtilé pohnutky a pak to končilo tím, že se za "pravdu" upalovalo a mučilo. Bible byla mnohokrát zcenzurována a přepsána. Po odstranění těchto nánosů tam jdou najít určité zajímavé ideje, ale bohužel na tento zdroj se nelze spolehnout.

Je možné na určité úrovni pozorovat zorným úhlem který je bezzorný. Ale kdybys takto uvažoval, tak se začneš dostávat mimo rámec chápání lidí. To znamená, že ti lidé přestanou rozumět.
no na tom kdo to bude v praxi dělat to vždy skončí jeden človek nemá moc šanci
A tohle je další problém, málokdo si uvědomuje, kolik to dá práce udržovat nějaký seznam. Kolik myslíš, že ti dá práce doopravdu přečíst jediný článek?


A ještě jedna úvaha k zamyšlení. Představ si, že se ti projekt čistě teoreticky rozjet podařilo. Vše funguje naprosto spolehlivě a lidem to pomáhá v orientaci. A teď by za tebou přišel sponzor a nabídl ti velkou finanční sumu, třeba by to zdůvodnil tím, že se mu tvůj projekt líbí. Jenže pak by po tobě třeba chtěl, abys některým webům snížil ohodnocení a jiným naopak zvýšil. Jak bys zareagoval? Většina lidí by asi ocenila finanční příspěvek, ovšem tím bys celý projekt zaprodal a stal se hlásnou troubou kdovíkoho pro ovlivňování veřejného mínění. V této branži to příliš nehrozí, ale u finančních ratingových agentur je podobné riziko téměř jisté.


Abych zbytečně nekritizoval, tak v některých oborech je něco podobného přínosné. Třeba u projevů politiků http://demagog.cz/ lze objektivně ověřit v kterém zájmu pracují. Nebo třeba pokud porovnáváš shareware programy, můžeš velmi dobře otestovat, jak programy fungují a dát celkem dobré doporučení http://download.famouswhy.com/. U duchovních věd už to tak jasné není.
Sysifos, Aluška
Členové Sysifa také věří té své pravdě. A to možná dokonce i upřímě. Jenže jakmile něčemu začneš věřit, tak ti celý vesmír začne přinášet důkazy, které to potvrzují, i kdyby ten výchozí předpoklad nebyl úplně správný.

Tady na tomto fóru je třeba určitá svoboda projevu. Možná to Sunny nebo ATA zabezpečili na jiné úrovni. Třeba taková Aluška cenzuruje doopravdy každý příspěvek. A to už je docela smutný stav. Sice mě tam zatím prošel cenzurou každý přispěvek, ale je to velice odrazující, když se na publikaci přispěvku čeká déle než den. Potom nemám ani zájem tam něco psát.
Napadá mě, že zírat do Slunce by se dalo v pohodě třeba v Číně. Tam je tak znečištěná atmosféra, že Slunce vypadá dlouho před západem jako červený lampión a pak nezapadne, ale ještě před západem zmizí. Ale to už je spíše černý humor.


Zpět na „Věda“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 hostů