Problem lidstva

Uživatelský avatar
Etellyen
Příspěvky: 249
Registrován: stř, 21. led 2009, 18:54
Bydliště: Tábor
Kontaktovat uživatele:

Problem lidstva

Příspěvekod Etellyen » čtv, 12. úno 2009, 16:05

chtel sem jen zminit to jak me stale vic a vic udivujou ostatni lid....kdyz se kouknete okolo sebe a zeptate se co si myslis o magii a duchovnu?....ani se vam nedostane odpovedi a jen slysite smich:-P...nikdo si nepoklada otazku co se tu vlastne deje a proc je to tak?....par lidi jako maly premejsleli nad nekonecnosti vesmiru a to je cely......a nebo politika proste jako co si ty lidi tam myslej?...a nejvic nenavidim ameriku, to jak si myslej ze muzou vsechno....treba film zeitgeist...sice taky nevim jesti je pravda to co vtom filmu rikaj ale dejme tomu ze nas to aspon nti zamyslet se....nebo kdyz mi mama rekne ze hvezdna brana je uchylnej serial a sama kouka na nakou ordinaci v ruzovy zahrade,na vkv, a na ulici nebo co to je tak to uz potom fakt nevim jak ty lidi dopadnou...hvezdabrana asi taky neni moc zalozena na pravde ale urcite je to mnohem zajimavjejsi nez koukat na naky blbky jak se hadaj:-P.....a nebo jak mi nekdo muze tvrdit ze nejsou mimozemstani?...to me uz fakt dostava...


omlouvam se ze pisu bez diakritiky a ze tam mam chyby atd:D....a kdybych to napsal nak nesrozumitelne tak se zeptejte:D
Skutečným tajemstvím síly je uvědomění si síly.

Uživatelský avatar
Prince_Rakeem
Příspěvky: 221
Registrován: sob, 31. kvě 2008, 17:53
Kontaktovat uživatele:

Re: Problem lidstva

Příspěvekod Prince_Rakeem » čtv, 12. úno 2009, 17:15

Není to zas tak hrozny jak to vypadá. ;) Lidi, jak se zmiňuješ, jen mají zablokovanej předsudek, že tyto věci jsou něco co je někde v pohádkách, nebo, že jsou to výmysli, věci o kterých se bavíme, jen když se lidi sejdou u táboráku :) , apod... Ale zas tak úplně to není. Třeba je jen mají pojmenované jinak, nebo je vnímají pod jiným podmětem. A nebo o nich prostě nemluví na veřejnosti a přesto nad těmito věcmi přemýšlejí. Je to jen dáno tím předsudkem, že na veřejnosti se o tom nemluví a že je to věc které není globálně zajímavá. Jelikož nám jsou od malička vtloukány do hlavy a předhazované jiné bezvýznamné věci.
Nedávno jsem se tak zamyslel nad úplně banální věcí, která musí být jasná všem, ale přesto ji nikdo nevnímá a naopak se chová podle ní:
Vemzmeme si např. Tištěné média (dnešní "IN" módní časopisy pro ženy) Cosmopolitan, Joy, aj.... Je to jako přesný vzorec co nevědomě přikazuje co má dívka dělat. A napadl mě hezký příklad.

1. Dívka si koupí tento časopis. Z toho časopis obsahuje 70% reklamy, kterou si vlastně dobrovolně zaplatí. Zbytek jsou naplácané fotky, které jsou všude zdarma dostupné. A nakonec? Nakonec tam najde stupidní bezsmysluplné články, které se omýlají pořád dokola s párem přehozených slov a které jen deformují hodnoty člověka.
2. Tato dívka pak například třeba pracuje v obchodě s dámským oblečením, kde ji jako zaměstankyni poskytují slevy, které samozdřejmě nemůže odmítnout. Tudiž si za většnu vidělaných peněz nakoupí oblečení z tohoto obchodu, které vůbec nepotřebuje. A nemusí to být jen holka, které pracuje v obchodu.
3.Dokonalé ne? vyrobme továrny, vytiskněme reklamní letáky obalené do líbivého a zdánlivě super módního časopisu a peníze jsou doma :twisted: Proč mi tohle připadá jako skrytý příkazový systém za dob komunismu, či jiného nadvládního systému? :-?

A lidi v politice? Něco málo na tom pravdy je, že jsou tam jistí lidé, kteří mají asi jiné priority, ale zase bych to tak neškatulkoval. Třeba by jsi byl překvapen co, který člověk ví. To, že se tak prezentují v médiích neznamená, že jsou takový i ve svém já. Třeba zejména mě nedávno překvapil od pana prezidenta Klause tajemník V. Jakl, jaké měl názory, jak se prezentoval a vysvětloval různé postoje k téma.Proto říkam "Všichni určitě nejsou sejní".

A nakonec k té Americe. Myslím, že problém je v tom, že americkým dětem je už od mladého věku vštipována filozofie, že člověk může vše. Na tom by nebylo nic špatného, kdyby si to však nevykládali způsobem "Můžeš vše co cheš, i přes mrtvoly , na úkor druhých a ze velkou samolibostí"
Pak si tedy myslí, že si můžou dovolit vše. Aneb jsme vládci lidstva a celeho světa :lol:

A co proti tomu vše dělat. Začněme především ze sebou a dále se pak snažme v tomto dobrém duchu měnit pomalu i ostatní, kteří to právě potřebují. :lol: :lol: ;)
Nikdo nerozsvítí světlo,
aby je postavil do kouta nebo pod nádobu,
ale dá je na svícen, aby ti, kdo vcházejí, viděli.

Světlem tvého těla je oko. Je-li tvé oko čisté,
i celé tvé tělo má světlo. Je-li však tvé oko špatné,
i tvé tělo je ve tmě.

Hleď tedy, ať světlo v tobě není tmou!

Uživatelský avatar
saila
Příspěvky: 549
Registrován: stř, 29. říj 2008, 22:38
Kontaktovat uživatele:

Re: Problem lidstva

Příspěvekod saila » čtv, 12. úno 2009, 18:17

jo to s tema casopisama je hnus.. a kdyz se neoblikas presne podle toho tak te proste lidi okolo neberou protoze nejsi IN..
jinak taky kdyz o ty magii neboduchovnu apod s nekym mluvim tak taky vidam spis jenom nechapavy vrteni hlavou...a myslim si ze dnesni civilizace je natolik zdegenerovana ze se s tim fakt nic neudela...
"život je jedna velká LAN párty" :-D by me....

www.masaze-saila.cz

Uživatelský avatar
acdcpetr
Příspěvky: 97
Registrován: sob, 07. čer 2008, 18:47
Kontaktovat uživatele:

Re: Problem lidstva

Příspěvekod acdcpetr » čtv, 12. úno 2009, 21:36

Jednou jsem kamarádovi řekl:,,Pořád se směješ vtipům, ale ještě jsem tě neviděl smát se jen tak, od radosti." On mi na to:,, Já se směju od srdce."
Tak jsem mu řekl, že vtipu se smějeme protože je to pokroucená logika, od srdce se radujeme jinak. Pak jsem od něj slyšel smích (výsměšný). Tak si říkám- chudák, že neví jaké t je radovat se ze sebe sama a ze všeho kolem-v přítomném okamžiku ze srdce. Pak se naskytuje otázka- jak mu vymluvit jeho předsudky?Je spokojený, ale byl by spokojenější. Povedlo se vám někdy někoho poučit? (nějak v tomhle smyslu) Jestli ano, jak?
Stay strong and keep your head up high everyday. Cocoman-stay strong

Uživatelský avatar
ATA
Příspěvky: 1600
Registrován: stř, 28. kvě 2008, 18:55
Bydliště: Litovel
Kontaktovat uživatele:

Re: Problem lidstva

Příspěvekod ATA » čtv, 12. úno 2009, 23:01

Musi chtit zmenu sam jinak s nim nehneš dobry když te aspon vyslechne ono mu to časem dojde.
Help! I'm a multidimensional being trapped in a linear time-space continuum!

Uživatelský avatar
Tidus
Příspěvky: 313
Registrován: pát, 30. kvě 2008, 15:47

Re: Problem lidstva

Příspěvekod Tidus » pát, 13. úno 2009, 17:33

Presne tak. Na vsech se najdou chyby. Muzeme si tu postezovat jak jsou vsuchni hloupi, aby se nam ulevilo. Stejne to ale nicemu nepomuze. Nezapomenme, ze i my mame chyby. Proto doporucuju, aby jsme pracovali na sobe. Casto si muzeme uvedomit, ze jsme ostatni jen nepochopili.
Vzdáš se jednou, vzdáš se vždycky...

Uživatelský avatar
Etellyen
Příspěvky: 249
Registrován: stř, 21. led 2009, 18:54
Bydliště: Tábor
Kontaktovat uživatele:

Re: Problem lidstva

Příspěvekod Etellyen » pát, 13. úno 2009, 17:48

stim taky suhlasim ale i tak...za muj zivot sem potkal 3 lidi s kterejma se da o tehle vecech mluvit
Skutečným tajemstvím síly je uvědomění si síly.

Uživatelský avatar
acdcpetr
Příspěvky: 97
Registrován: sob, 07. čer 2008, 18:47
Kontaktovat uživatele:

Re: Problem lidstva

Příspěvekod acdcpetr » sob, 14. úno 2009, 10:55

Mas dobry, ja jednoho + si mysli ze je bodhisattva (nevim jak s eto presne pise) a staci...i ten jeden je dost.
Stay strong and keep your head up high everyday. Cocoman-stay strong

Uživatelský avatar
Etellyen
Příspěvky: 249
Registrován: stř, 21. led 2009, 18:54
Bydliště: Tábor
Kontaktovat uživatele:

Re: Problem lidstva

Příspěvekod Etellyen » sob, 14. úno 2009, 11:08

jesen ztech lidi je muj pastrejda..ja mu neco pres 60 a je to fakt supr clovek..je snim sranda a hlavne toho vi hodne...ani ne tak treba o astralni cestovani nebo lucidni sny ale treba o kabalu a podobny veci....potom je to kamarad z letniho tabora s kterym sme o tom prokecali celou noc ale od ty doby o tom nemluvili....mnoa pak muj kamos ze tridy asi bude i mym ''nejlepsim kamaradem'' pac clovek s kterym sem kamaradil do ted a vedel o mne vsechno a ja o nem taky tak se ted chova upe ..mno to je jednoa do toho zacal kourit a styka se sjednou takovou partou...(ted to zni jak vod naky urazeny holky ale nwm takle to vyznet nemelo :D)mno tak ten druhej toho sem poznal cc pred pul rokem a rek sem mu uplne vsechno a on tvrdi ze mi veri...ae ja vim ze ne sice ho to taky dost zajima ale jakoby nemel naladu neco zkouset a myslim si proste ze mi naplno neveri.....sem se zas rozepsal a jeste ktomu kraviny co se sem nehodi:D:D:D
Skutečným tajemstvím síly je uvědomění si síly.

Uživatelský avatar
loob
Příspěvky: 163
Registrován: čtv, 29. kvě 2008, 17:23
Kontaktovat uživatele:

Re: Problem lidstva

Příspěvekod loob » pát, 27. úno 2009, 21:23

ATA: to je sice pravda ,ale člověk často ani neví co chce...

já osobně mám dva kámoše ze třídy se kterými se dá bavit o podobných věcech. Ten jeden má jako hobby filosofii a ten druhý do doby kdy mě potkal se nad těmito věcmi nezaobíral. Ale já jsem poznal že je nad těmito věcmi nemá žádné velké předsudky a že je schopný se dívat na věci i z jiného úhlu ,tak jsem mu začal ukazovat různé věci ,hlavně různé konspirace to je blízko reality, což se díky filmům (filmový nadšenec jako já ,ale teda menší!) se převedlo na různé diskuze od problémů lidstva, přírody až na diskuze o AC ,LD ,energii atd...

Já říkám ,že lidi jsou lidé pomalí na ně nemůžeš hnedka něco vytáhnout ,to se zastaví a nebudou se chtít hnout. Na lidi se musí pomalu, čehož využívá dnešní mocnářství... Hlavně pomalu a pak samozřejmě musíte zjistit jestli mají o takových to věcech předsudky a pokud ano ,tak to jenom budete nazývat jiními názvy ;)
Smrt neni vůbec smutná, smutná věc je ,že většina lidí vůbec nežije. - Sokrates(Pokojný Bojovník)
:D

Uživatelský avatar
Akyana
Příspěvky: 22
Registrován: čtv, 26. úno 2009, 00:49

Re: Problem lidstva

Příspěvekod Akyana » pát, 27. úno 2009, 23:47

Mno, ono je to taky někdy tím, koho přitahujeme.

Vrána k vráně sedá, na energetické rovině určitě.

Čím jsme čistší, tím čistší lidi přitahujeme.

Uživatelský avatar
loob
Příspěvky: 163
Registrován: čtv, 29. kvě 2008, 17:23
Kontaktovat uživatele:

Re: Problem lidstva

Příspěvekod loob » sob, 28. úno 2009, 07:10

Akyana: Jojo to máš pravdu
Smrt neni vůbec smutná, smutná věc je ,že většina lidí vůbec nežije. - Sokrates(Pokojný Bojovník)
:D

Uživatelský avatar
Winsy
Příspěvky: 24
Registrován: sob, 31. říj 2009, 17:07
Kontaktovat uživatele:

Re: Problem lidstva

Příspěvekod Winsy » ned, 01. lis 2009, 16:10

Myslím,že musíme nejdřív umět pochopit sebe sama a pak dokážeme pochopit druhé..Jinak souhlasím Hvězdná brána je skvělý seriál.:D O magii,duchovnu atd se bavím jen s bráchou a dvěmi kamarády..Mě obvykle štve racionální myšlení člověka...prostě když se lidé dívají na to, co by se mělo a co zase ne, apod.Někdo by mohl něco zažít nebo vidět třeba auru,ale pak si řekne "Cože?To nedává smysl.Tomu nevěřím.Chci nějaké rozumné vysvětlení."To samé je,když se zmíním o duchovnu nebo tak.."To je hloupost,jsi divná" :lol: ..Nedávno jsem ve třídě řekla,že mě baví jazz a rock'n'roll sedmdesátých let a vysloužila jsem si odpověď : "Jazz ?? Jsi normální ?" :lol: a já na to "ne:D"..V dnešní době se spoustu lidí přetvařuje a snaží se ukázat co nejlepší stránku svého já.Problém je taky v tom,že někteří lidé nemají prostě čas zabývat se něčím takovým..

Pete
Příspěvky: 618
Registrován: ned, 31. kvě 2009, 11:44

Re: Problem lidstva

Příspěvekod Pete » ned, 01. lis 2009, 18:52

Ja se o takovychdle vecech dokazu bavit skoro s kazdym, vam totiz unika jedna vec.. kdyby vas nekdo potkal kdysi, zacal vam o tom mluvit, tak by jste tomu taky neverili..
Ja vetsinou zacinam stylem "Co si myslis o tom jak nekdo v komatu videl sam sebe a potom doktorum presne popsal jak ho operovali.. ?" vyslechnu jejich nazor. Pak je upozornim na to at me alespon poslouchaji, i kdyz muzou mit jine nazory. Pak prejdu k AC,ale dulezite je jedno, podat lidem DŮKAZ. Ono kdyz jim clovek peclive popise ruzne testy (napriklad jsem cetl v knize ze jako dukaz AC brali 10 ci 15mistne cislo nepamatuju si to presne, ktere dokazal "uhadnout" clovek po tom co se vratil z vyletu). V tedle fazi by si uz meli rict "wow, na tom prece jen neco bude, co kdyz je to fakt mozne ?" A da se s nimi zacit o tom bavit ;) nemam problem se o tom s nekym pobavit, horsi je to ze bud clovek tomu veri a zajima ho to ale nechce se tomu venovat (tim myslim prax, pokecat si o AC to jo ale zkouset to to ne). Nebo tomu i veri ale nechce se tomu bavit, respektuje te, tve zajmy, ale jeho zajmy jsou jine tak o tom nechce diskutovat.
Deus est Homo

Uživatelský avatar
acdcpetr
Příspěvky: 97
Registrován: sob, 07. čer 2008, 18:47
Kontaktovat uživatele:

Re: Problem lidstva

Příspěvekod acdcpetr » pon, 02. lis 2009, 16:26

Nejlepsi je si dulezite veci nechavat pro sebe, vzdy se poradne zamylet co rict a co ne, trochu sebeovladani. Treba vzpoente na Marii Currie Sklodovskou...nasla radiaci, rekla o tom nespravnym lidem a uz nam tu litaj atomovky...proste drzet krok a hubu je asi nejlepsi...jit sam.
Stay strong and keep your head up high everyday. Cocoman-stay strong


Zpět na „Jiné záhady“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti