Sleep Hack

dangroj
Příspěvky: 27
Registrován: ned, 17. srp 2014, 16:52

Sleep Hack

Příspěvekod dangroj » pát, 05. úno 2016, 20:37

čau, vzhledem k tomu, že jsem vybudoval celkem slušnou disciplínu a nemám už moc problém s prokrastinací, chtěl bych se posunout zas na další level a k tomu by mi dost pomohlo, kdybych měl více času na jakékoliv potřeby. jak sem se díval na jednou video s poutníkem Tomášem, mám pocit, že tady na foru je to Sunny, ale nejsu si jist, tak mě prosím omluvte :D no a on tam říkal, že když zažíval jeho vycestování, tak chodil spát denně jen na 2 hodiny. no to by bylo pro moje potřeby úžasný, ale neexistuje třeba ještě jiný způsob o tento se samozřejmě taky snažím, ale napadl mě třeba tranz, ten má přece takový rychloregenerační účinky. Budu rád za jakoukoliv radu :-)

Uživatelský avatar
Firzen
Příspěvky: 225
Registrován: úte, 27. dub 2010, 21:57
Bydliště: Adamov
Kontaktovat uživatele:

Re: Sleep Hack

Příspěvekod Firzen » pát, 05. úno 2016, 21:01

Z mého pohledu bych si s tím moc nedoporučoval hrát. Sunny měl tehdy pravděpodobně období, kdy byl zcela ponořen do svého cestování. Nemyslím si ale, že by to dělal nějak na sílu, tedy jaksi z vlastní vůle, která jde i "přes mrtvoly". Vůle nestačí na všechno - například vůlí vyvolat pravou lásku je v podstatě nemožné. Dle mého názoru by vše mělo směřovat k harmonii, a tedy i k vyrovnanosti spánku a bdění. Slunce též není celý rok na obloze 22 hodin, kdyby tomu tak bylo, asi bychom to vůbec nepřežili. Podobné extrémy musí být vždy něčím zaplaceny, a z mého pohledu se tím člověk jen zbytečně zamotává do vykonstruovaných pravidel, přísných režimů, atd.., a pak vlastně nežije svůj život.

Ohledně spánkového cyklu mi docela pomohl tento článek: http://adaptogeny.cz/theo/physio/bioytm ... -1491.aspx
Respice finem et non peccabis.

dangroj
Příspěvky: 27
Registrován: ned, 17. srp 2014, 16:52

Re: Sleep Hack

Příspěvekod dangroj » pát, 05. úno 2016, 21:15

no mám taky podobný názor, ale jenom názor, tak hledám možnosti.. jinak se s tím ztotožňuji.

Uživatelský avatar
Jarda
Příspěvky: 400
Registrován: ned, 01. čer 2008, 17:50

Re: Sleep Hack

Příspěvekod Jarda » pon, 08. úno 2016, 23:34

Možná pokud by se ti dařilo šetřit svoje mentální síly v bdělém stavu nemusel by sis jich spánkem tolik doplňovat. Tzn. myslet efektivně, žádné zbytečné myšlenky navíc. Žádné emoční stavy, které člověka dokáží vyčerpat. Ale je to jen teorie.
Spokojený je ten kdo má splněné svoje potřeby. Šťastný je ten, kdo si to uvědomuje.
Nespokojený je ten kdo nemá splněné svoje potřeby. Nešťastný je ten, kdo si to uvědomuje. ;-)

Uživatelský avatar
Prince_Rakeem
Příspěvky: 221
Registrován: sob, 31. kvě 2008, 17:53
Kontaktovat uživatele:

Re: Sleep Hack

Příspěvekod Prince_Rakeem » úte, 09. úno 2016, 16:32

Ahoj dangroji,

existuje metoda, které se říká polyfazický spánek. Podle které můžeš takto naučit tělo spát méně,
díky různým spánkovým cyklům. Sám jsem to zkoušel, protože jsem byl nadšený touto možností
spát méně; a vůbec schopností stávat velmi brzy, třeba ve 4hod ráno a dělat různá cvičení, či "meditaci"
jak to dělají duchovní cvičitelé. Zbytečné ti avšak budu sdělovat mé zkušenosti,
protože to má naprosto individuální účinky. Jestli tě to zajímá a potřeboval by jsi bližší info v češtině,
i se zkušenosti od člověka, který to praktikuje asi půl roku, napiš. Dám ti na něj kontakt.

link zabývající se tématikou:
http://www.polyphasicsociety.com

PS: Co se týká mého doporučení, zkus si dělat záznamy a choď v různé doby na různou délku spát.
Např. jeden týden v 22.00 - 6.00, další třeba 23.00 - 6.00, apod.. Do záznamu si pak napiš,
jak si se vyspal. Nezapomeň zapisovat i věci kolem, např fyz. únavu před spánkem,
celkové naladění, atd.. Aby jsi to neměl zkreslené a mohl porovnat, jestli to byl opravdu jen tvůj spánek,
co měl vliv na kvalitu regenerace a celkově dobrý pocit vyspanosti, po probuzení.
Pokud se ti nechce a nemáš dostatek vůle, nebo máš dobrou pozorovací schopnost.
Nic nezapisuj a prostě to zkus odpozorovat. ;)
A úplně nakonec, tělo si zvykne na všechno, ale jak už zde bylo řečeno Firzenem, každý extrém má svou cenu! :twisted: :roll:
Nikdo nerozsvítí světlo,
aby je postavil do kouta nebo pod nádobu,
ale dá je na svícen, aby ti, kdo vcházejí, viděli.

Světlem tvého těla je oko. Je-li tvé oko čisté,
i celé tvé tělo má světlo. Je-li však tvé oko špatné,
i tvé tělo je ve tmě.

Hleď tedy, ať světlo v tobě není tmou!


Zpět na „Jiné záhady“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti