křišťálová koule

Uživatelský avatar
Elen
Příspěvky: 287
Registrován: ned, 21. dub 2013, 17:44
Bydliště: Okres Znojmo

křišťálová koule

Příspěvekod Elen » stř, 10. pro 2014, 21:26

Koupila jsem si novou křištálovou kouli, a chtěla bych zkusit něco v ní vidět, nemáte někdo nějakou literaturu nebo prostě radu jak na to? a taky jeden dotaz" když nosím brýle, mám koukat přes ně nebo je mám sundat, protože když se mi aktivovalo třetí oko počas meditační techniky, tak jsem viděla zřetelně a dopodrobna ostře i bez brýlí.

Uživatelský avatar
Firzen
Příspěvky: 225
Registrován: úte, 27. dub 2010, 21:57
Bydliště: Adamov
Kontaktovat uživatele:

Re: křišťálová koule

Příspěvekod Firzen » stř, 10. pro 2014, 23:15

Nemám s křišťálovou koulí přímou zkušenost, ale myslím si, že bude fungovat podobně jako magické zrcadlo. V tomto zdroji, je zmíněna technika s využitím křišťálového poháru s vodou, tak to už k té kouli zase tak daleko nemá. Není to ale příliš o té kouli, záleží na tobě, ale to ty už jistě víš. :)

Z teorie dále vyplývá, že to, co uvidíš v té kouli, neuvidíš zrakem fyzickým, ale astrálním, vlastně přestaneš vnímat úplně, a budeš v jakémsi tranzu. Takže brýle o výsledku vůbec nebudou podle mě rozhodovat.
Respice finem et non peccabis.

Uživatelský avatar
Elen
Příspěvky: 287
Registrován: ned, 21. dub 2013, 17:44
Bydliště: Okres Znojmo

Re: křišťálová koule

Příspěvekod Elen » čtv, 11. pro 2014, 11:20

Díky něco jsem si z toho článku vzala, ale moc tam toho není....zkusím zapojit přirozenost. měla jsem psa, který dokázal sedět dlouhé hodiny před prosklenými dvířkami krbu a sledovat plameny, taky to dělám....holt ted to zkusim s koulí :-) Jde mi spíš o to, že jsem kdysi četla, že se má u koule rožnout svíčka a ta svíčka se má ke kouli umístit tak aby v kouli byl jen rozptyl světla ze svíce a přitom nebyl vidět knot...hodinu jsem s tím čachrovala ale vhodnou pozici jsem nenašla

Uživatelský avatar
Firzen
Příspěvky: 225
Registrován: úte, 27. dub 2010, 21:57
Bydliště: Adamov
Kontaktovat uživatele:

Re: křišťálová koule

Příspěvekod Firzen » čtv, 11. pro 2014, 14:48

Nerad bych se stal teoretikem, ale pro tentokrát si na něj zahraju. :D Podle mě nepůjde vůbec o to, jestli uvidíš knot, ale o to se dostat do správného stavu vědomí. A v tom by ti mohla pomoct nějaká hudba, vůně, sugesce, či světlo. Podle mě se musíš dostat do stavu, kdy na všechno zapomeneš, ztratíš představu o tvaru svého těla nebo i o tom, co to vlastně děláš, a jen budeš vnímat - aniž by jsi do nich jakoli zasahovala - obrazy, které uvidíš. Aspoň tak bych to tedy zkoušel já.

A co s pomocí té koule vlastně chceš zjišťovat? :-)
Respice finem et non peccabis.

ArMi
Příspěvky: 207
Registrován: pon, 22. úno 2016, 17:45

Re: křišťálová koule

Příspěvekod ArMi » sob, 27. úno 2016, 09:57

Ono to doporučení nevidět knot nějaký smysl má. Je lepší vidět jen měkké světlo a ne nějaký ostrý předmět.

Na druhou stranu se dá trénovat imaginace kdekoliv, třeba pohledem na smetiště, kde je spousta předmětů, které mohou strhnout pozornost. Při troše šikovnosti a cviku by se i to mohlo zadařit ať se díváš na cokoliv. Ale je to mnohem obtížnější. Mimochodem ženy mívají problém s koncentrací pokud vidí před sebou neuklizený byt. To může být dobrá výzva, jak si zvýšit level.


Zpět na „Jiné záhady“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti