Holky

equilibrium
Příspěvky: 77
Registrován: sob, 16. led 2010, 15:21
Kontaktovat uživatele:

Holky

Příspěvekod equilibrium » pát, 11. led 2013, 10:32

Dobrý den,

myslíte si, že holky jsou skutečně cestou, jak proniknout nejhlubší tajemství života? Domníváte se, že setkání s nimi je klíčové pro zdravý duševní vývoj? Nebo je pravda, že je lepší se jim vyhnout a úplně se od nich odloučit, protože jsou akorát zdrojem dukhy (neštěstí) a žádostivosti? Nebo je lepší s nimi být jen v mládí a pak je transcendovat? Jaký je váš názor na holky a tělesnost? Je to špína a nevědomost, nebo na tom lze najít i něco dobrého?

Díky za vaše názory
So stand ich einst vor dir, dich anzuschauen,
Und sagte nichts. Was hätt´ ich sagen sollen?
Mein ganzes Wesen war in sich vollendet.

(J.W.Goethe, Sonett IX)

Uživatelský avatar
Lama
Příspěvky: 376
Registrován: úte, 01. bře 2011, 10:19

Re: Holky

Příspěvekod Lama » pát, 11. led 2013, 13:20

Ja verim ze najít si lásku a ucit se sami od sebe je urcite prospesne.
-->> http://speciesrerum.webnode.cz/

Přej si - Popros - Představ si že to máš - Poděkuj

Laska=Ja=Buh=Bytí=Zivot

equilibrium
Příspěvky: 77
Registrován: sob, 16. led 2010, 15:21
Kontaktovat uživatele:

Re: Holky

Příspěvekod equilibrium » pát, 11. led 2013, 15:21

To sice jo, ale není nebezpečí v připoutání se jenom k jedné osobě? není lepší právě takový svazek zdrojem byť nenápadné, ale přecejen přetrvávající nespokojenosti a pocitu neúplnosti?
So stand ich einst vor dir, dich anzuschauen,
Und sagte nichts. Was hätt´ ich sagen sollen?
Mein ganzes Wesen war in sich vollendet.

(J.W.Goethe, Sonett IX)

Uživatelský avatar
clario
Příspěvky: 693
Registrován: čtv, 29. kvě 2008, 16:08
Kontaktovat uživatele:

Re: Holky

Příspěvekod clario » pát, 11. led 2013, 17:02

Vlastní odpověď si na toto budeš ve svém životě muset najít sám. Já osobně jsem toho názoru, že nikdo nemůže prožít plnohodnotný život ať už fyzický tak duchovní sám někde v izolaci a hodně věcí a hodnot člověk bez partnera prostě nepozná a nepochopí. To, že by byly holky zdrojem neštěstí a žádostivosti považuji za naprostou hloupost, zdrojem neštěstí či žádostivosti v našich životech není nikdo jiný než mi sami, ne nikdo druhý. No a ona tělesnost o které mluvíš... pohlavní styk (pokud máš na mysli zrovna to) za něco nečistého začala považovat až křesťanská církev, ve skutečnosti je to něco posvátného, v takovém spojení muže a ženy se zrcadlí síly celého vesmíru a pro oba může být taková věc velmi povznášející po všech stránkách a může být i po duchovní stránce cestou vzhůru (nemám ovšem na mysli ty případy kdy se chce někdo někde jen vyřádit a nechá se přemoci svými nízkými tužbami, ale styk jenž pramení ze skutečných citů).
Earth shakes,
Stone breaks
The forest is at your door
The dark sleep is broken
The woods have awoken
The trees have gone to war

equilibrium
Příspěvky: 77
Registrován: sob, 16. led 2010, 15:21
Kontaktovat uživatele:

Re: Holky

Příspěvekod equilibrium » pát, 11. led 2013, 18:01

Abych to upřesnil, křesťané jsou ti poslední, od kterých bych si nechal něco radit... Ale jde mi spíš o to, proč se všichni osvícení muži shodují v tom, že je třeba smyslnost odvrhnout? Proč Buddha odešel od své ženy a nikdy se k ní nevrátil a nabádal k takovému jednání všechny ostatní muže?
So stand ich einst vor dir, dich anzuschauen,
Und sagte nichts. Was hätt´ ich sagen sollen?
Mein ganzes Wesen war in sich vollendet.

(J.W.Goethe, Sonett IX)

Uživatelský avatar
clario
Příspěvky: 693
Registrován: čtv, 29. kvě 2008, 16:08
Kontaktovat uživatele:

Re: Holky

Příspěvekod clario » pát, 11. led 2013, 22:12

Jestli k tomuhle Buddha opravdu nabádal, tak nevím proč. Příjde mi to naprosto nepřirozené a nerozumné, kdyby se všichni muži rozhodli odejít od žen v kvůli nějaké jejich honbě za "osvícením" tak lidstvo vymře. Navíc mi to příjde pokrytecké a lehce mi to zavání povyšováním se nad ženy, když o nich někdo smýšlí jen jako o nějakém zdroji neštěstí a podobně.
No a pokud jde o větu že "se všichni osvícení muži shodují v tom, že je třeba smyslnost odvrhnout", tak nemám páru co je to ono osvícení, byly doby kdy jsem si myslel, že to vím ale pak jsem zjistil, že to není pravda, takže definuj prosím kdo je onen "osvícený muž". Třeba také ti co to tvrdí vnímají pod pojmem smyslnost něco trochu jiného než ty. Podle toho jak já chápu slovo smyslnost, tak jí beru jako úžasnou výsadu, kterou nám poskytuje takováto existence. Určitě by jsme se ale neměli stát otroky svých smyslových požitků, útěk před nimi nicméně nepovažuji za dobré řešení.
Vem si třeba jihoamerické šamany, myslím že jejich pochopení reality v mnohém přesahuje chápání reality například dnešních buddhistických mnichů a to mají ženy a děti.
O tomhle všem si nicméně musíš udělat nějaký názor ty sám a prosím nepřejímej jen názory druhých lidí a rúzných skostnatělých systémů a nauk, hodně lidí tak činí když se nadchnou pro nějaký směr a pak ztratí dlouhá léta života protože jen oddaně opakovaly nějaká stará moudra místo toho aby si k nim ve svém životě došli sami a díky tomu je opravdu pochopily.
Earth shakes,
Stone breaks
The forest is at your door
The dark sleep is broken
The woods have awoken
The trees have gone to war

wasuzi
Příspěvky: 28
Registrován: ned, 17. srp 2008, 13:18

Re: Holky

Příspěvekod wasuzi » pát, 11. led 2013, 22:45

Ale jde mi spíš o to, proč se všichni osvícení muži shodují v tom, že je třeba smyslnost odvrhnout? Proč Buddha
odešel od své ženy a nikdy se k ní nevrátil a nabádal k takovému jednání všechny ostatní muže?
No jo, ale určitě také dodávali, že to mohou provést až po nějakém čase, kdy dostatečně duchovně vyzrají a z fyzického
a emocionálního hlediska se žen dostatečně "nasytí". Navíc bereme-li v potaz nesmrtelnost duše, tedy minulé životy -
museli v nich předtím ti muži zažít hodně takových životů bohatých na vztahy se ženami. I tak by se většina můžu
kontaktů se ženami nejspíš nezřekla. Možná měli (osvícení) za to, že valná většina žen nevědomě (některé i vědomě, což
je horší :P ) muže více uvazuje na hrubší úrovni bytí. Se ženou vždy potencionálně souvisí rodina, děti a obvykle více
povinností. Málokterá žena nechce hezký dům a v něm děti. Naproti tomu muž si může dovolit žít sám jako poustevník klidně
celý život aniž by příliš vzbuzoval nějakou významnou pozornost.

S partnerem může být cesta trnitější. Je třeba najít takového partnera, který bude usilování o duchovní rozvoj považovat
za samozřejmou a nezbytnou součást společného života a vztahu bez ohledu na další okolnosti. Pak se budou opravdu nikoliv
brzdit, ale posilovat a urychlovat vzájemně svůj rozvoj.

Uživatelský avatar
Prince_Rakeem
Příspěvky: 221
Registrován: sob, 31. kvě 2008, 17:53
Kontaktovat uživatele:

Re: Holky

Příspěvekod Prince_Rakeem » sob, 12. led 2013, 07:26

Velice pekne tema :) Abych pravdu rekl! Hodne uz bylo receno, tak zkusim jen doplnit.
To co zminil Clario, rekl velice pekne a vnimam to tak z velke casti stejne i ja.
Ale s tim odvrhovanim smyslnosti bych byl opatrnejsi. Vis...ono pro nekoho to odvrhnuti nebo nejaka smyslova askeze mohou byt do urcite miry napomocny.
Ale tak je to prece se vsim na svete, ne? :D Odpoved na otazku... Pro normalne vyvijejciho jedine je takove zrikani nesmyslne a
driv nebo pozdeji se s nimi budes stejne muset potkat.
O co jde predevsim je to, aby jsi dokazal kontrolovat tyto sve touhy a tuzby do takove miry, aby jsi je umel rozpoznat a ziskal nad nimi moc.
Tudiz, aby jsi byl schopen v jakekoliv situaci temto, nekdy "nezadoucim" zadostem tela vzdorovat a ovladnout je! Coz by pro tebe mohl byt prvni krok na teto ceste. ;)
Pokud v sobe pocitujes nezadouci touhy pri stretnuti, pro tebe atraktivni zeny.
Neni to jeji chyba, ze je pro tebe predmetem svodu, ale tvuj problem, ze nemas v hlave tyto veci usporadany a jevi se ti jako neciste.
Je to takovej odraz tvoji mysli navenek :P
Nejlepsi ze vseho je to prozit na vlastni kuzi. Jelikoz nekdy tisice povidani muze byt hodnotne jako jeden cin ;)
Nikdo nerozsvítí světlo,
aby je postavil do kouta nebo pod nádobu,
ale dá je na svícen, aby ti, kdo vcházejí, viděli.

Světlem tvého těla je oko. Je-li tvé oko čisté,
i celé tvé tělo má světlo. Je-li však tvé oko špatné,
i tvé tělo je ve tmě.

Hleď tedy, ať světlo v tobě není tmou!

equilibrium
Příspěvky: 77
Registrován: sob, 16. led 2010, 15:21
Kontaktovat uživatele:

Re: Holky

Příspěvekod equilibrium » sob, 12. led 2013, 15:16

Děkuji za vaše názory, ale rád bych uvedl některé věci na pravou míru. Evidentně zde vznikl dojem, že jsem stoupenec buddhismu či nějaké asketické sekty. Tak tomu rozhodně není, buddhističtí mniši mě celkem nezajímají (když už je zde Clario zmínil), ale Buddha nepochybně ano, protože Buddha od nikoho nikdy nic nepřejal a vše si našel sám. Navíc jej považuji za člověka, jenž byl neobyčejně vnímavý k lidské situaci, velmi hluboce znal lidskou mysl a nakonec, jak říkal, nalezl řešení, jak utišit dukhu, která je podstatou všeho, tedy i událostí, které většinou považujeme za radostné. Avšak lidé, co sedí v klášteřích a trýzní se apod. mi jsou v zásadě ukradení.

Pokud mluvím o osvícení, jak se ptal Clario, pak mám na mysli zhruba takový výměr, jaký o něm podává Osho: osvícení je uvědomění si, že není co hledat, že vše je již nalezeno, že naší podstatou není žádné ego a že by bylo tudíž pošetilé milovat jednu jedinou formu (osobu), když můžeme splynout s celkem (lépe řečeno se v něm rozplynout).

Vcelku jsou mi vaše myšlenky blízké (ač tomu možná nebudete věřit). Clario tady mluvil o tom, že v izolaci nelze prožít hodnotný a naplněný život. Vcelku souhlasím, ale zároveň mě k tomu napadá jeden novodobý zenový koán (asi víte, co to je, je to taková krátká anekdota, která má dosti zvláštní pointu):

Přemítal kdysi jakýsi člověk: „Co nyní mám, a dříve jsem to neměl, že již více nepřitahuji ženy?“ A něco uvnitř něho mu našeptávalo: „Sebe. Sebe.“

Nebudu jej nikterak osvětlovat, ale obávám se, že některé věci si zkrátka vynutit nelze. Nachází-li se ten či onen člověk v izolaci, pak z ni zcela jistě nevede cesta opačným extrémem - to jest snahou vynutit si něco, co zůstává z rozličných důvodů odepřeno.
So stand ich einst vor dir, dich anzuschauen,
Und sagte nichts. Was hätt´ ich sagen sollen?
Mein ganzes Wesen war in sich vollendet.

(J.W.Goethe, Sonett IX)

wasuzi
Příspěvky: 28
Registrován: ned, 17. srp 2008, 13:18

Re: Holky

Příspěvekod wasuzi » sob, 12. led 2013, 15:48

Souhlasím s Prince_Rakeem. Platí to samozřejmě i naopak, aby se ženy necítily dotčeny...Prostě tohle nejde překonat bez předchozích nezbytných zkušeností. Buddha ani omylem nedával nějakou vinu ženám. V jeho životě nastal čas, kdy si správně uvědomil, že život opravdu není jenom o žití v paláci, bohatství a společnosti mnoha žen. Člověk, duch se s tím musí popasovat sám, krok za krokem, není zkratky. V opačném případě mohou přijít problémy.

Takže opravdu kontakt s opačným pohlavím je nezbytným a nevyhnutelným článkem růstu duše a musela tím postupně projít bez vyjímky každá bytost ve fyzickém těle nejenom Buddha nebo Ježíš. Je to přirozený vývoj událostí.

Uživatelský avatar
saila
Příspěvky: 549
Registrován: stř, 29. říj 2008, 22:38
Kontaktovat uživatele:

Re: Holky

Příspěvekod saila » úte, 09. dub 2013, 18:38

jde o to si i vybrat zenu ktera s tebou rezonuje... zkus si treba nacist i neco z tantry...
"život je jedna velká LAN párty" :-D by me....

www.masaze-saila.cz

Uživatelský avatar
Elen
Příspěvky: 287
Registrován: ned, 21. dub 2013, 17:44
Bydliště: Okres Znojmo

Re: Holky

Příspěvekod Elen » pát, 24. kvě 2013, 22:50

Taky něco přidám jako zástupkyně něžného pohlaví :lol:
od rodičů jsem se dozvěděla, že jsem byla pokus o kluka, jsem nejmladší, mám dvě sestry, které jsou ode mě o 10 a 11let starší, takže jsem prakticky měla 3matky, nevím jestli je to tímto, nebo jakousi karmou ale vždy jsem chtěla být chlapem:-) Přišlo mi, že vy to máte všechno mnohem lehčí. Ale to bylo tenkrát, za mlada:-))))) Teď si myslím, že jak muži tak ženy jsou obdařeni různýma silama a to ne vždy stejnýma a právě proto se potřebujeme:-) Problém je najít toho druhého, který by dostatečně chápal, že někam spějeme a že se taky měníme. Myslím, že každý v sobě máme zakodován obraz toho nebo té dotyčné, ale bud nevydržíme čekat, nechce se nám hledat a pak slevíme ze svých představ a někde zaparkujeme, abychom po letech zjistili, že se k sobě vůbec nehodíme, nebo nás prostě klofne někdo jiný:-))) V obou případech je to velká škoda. Někdo může naznačit, že aspon získá zkušenosti, ano získá, ale škoda je to v tom, že se tomu zklamání mohl vyhnout a čas který by ušetřil prožít plnohodnotněji. Myslím, že ta nejrůznější náboženství, která se přiklánějí k tomu, aby člověk žil jako poustevník někde za zdmi kláštera, což je i můj případ ikdyž jeptiška opravdu nejsem, je kvůli tomu, že ne že by si nějak nevážili druhého pohlaví, nebo ho nějak znevažovali. Spíš to cítím jako rozhodnutí, chytit se něčeho jednoduššího, něčeho co se vám zdá přístupnější pro tuto dobu i ty předešlé. Každopádně to vypadá snadnější, než snažit se najít v této době duchaplnou bytost, která by mě vnímala, brala mě takovou jaká jsem i s tím, že se neustále měním, tudiž Bůhví, co ze mě jednou bude:-) Takový poustevník ale přijde o spoustu báječných ..no a ted nevim jak to nazvat:-))))) Tak to si domyslete:-))))


Zpět na „Jiné záhady“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti