Tvroba slin při meditaci

equilibrium
Příspěvky: 77
Registrován: sob, 16. led 2010, 15:21
Kontaktovat uživatele:

Tvroba slin při meditaci

Příspěvekod equilibrium » čtv, 07. úno 2013, 10:25

Dobrý den všem,

co děláte, aby se vám při meditaci v ústech nehromadily sliny? Mně osobně časté polykání při meditaci rozptyluje, tak se chci zeptat, jestli na to máte nějaký recept nebo aspoň radu, díky.
So stand ich einst vor dir, dich anzuschauen,
Und sagte nichts. Was hätt´ ich sagen sollen?
Mein ganzes Wesen war in sich vollendet.

(J.W.Goethe, Sonett IX)

vvacek
Příspěvky: 35
Registrován: úte, 11. zář 2012, 20:21

Re: Tvroba slin při meditaci

Příspěvekod vvacek » čtv, 07. úno 2013, 18:18

Zkus zvednout jazyk na horní patro. Špičku i kořen jazyka, když si na to zvykneš, budeš to pak dělat automaticky :D

equilibrium
Příspěvky: 77
Registrován: sob, 16. led 2010, 15:21
Kontaktovat uživatele:

Re: Tvroba slin při meditaci

Příspěvekod equilibrium » čtv, 07. úno 2013, 21:14

Tuto pozici jazyka provádím automaticky už teď, navíc mi přijde přirozená a pohodlná, ale problém je, že sliny se tvoří i nadále, sice pomaleji, ale dutina ústní se jimi přecejen pomalu zaplní... Ono nejlepší je na to asi nemyslet, co? Ale to jde někdy dost těžko....
So stand ich einst vor dir, dich anzuschauen,
Und sagte nichts. Was hätt´ ich sagen sollen?
Mein ganzes Wesen war in sich vollendet.

(J.W.Goethe, Sonett IX)

vvacek
Příspěvky: 35
Registrován: úte, 11. zář 2012, 20:21

Re: Tvroba slin při meditaci

Příspěvekod vvacek » pát, 08. úno 2013, 18:10

Mám stejný problém s dechem, jakmile si ho uvědomím, tak na něj nemůžu přestat myslet a hrozně to rozptyluje. Zkusit třeba autosuggesci, aby na to mozek nezačal myslet :D

equilibrium
Příspěvky: 77
Registrován: sob, 16. led 2010, 15:21
Kontaktovat uživatele:

Re: Tvroba slin při meditaci

Příspěvekod equilibrium » pát, 08. úno 2013, 20:16

Ale všímat si dechu přece při meditaci nijak zvlášť neruší, ne? Mnoho metod je na tom právě založeno... Ale pokud jde o ty sliny, já například dokážu celkem snadno překonat polykací reflex, avšak problém je v tom, že sliny se mi tvoří dál a když nepolykám tak jich mám za chvíli plnou pusu a to mě rozptyluje...
So stand ich einst vor dir, dich anzuschauen,
Und sagte nichts. Was hätt´ ich sagen sollen?
Mein ganzes Wesen war in sich vollendet.

(J.W.Goethe, Sonett IX)

Uživatelský avatar
Tidus
Příspěvky: 313
Registrován: pát, 30. kvě 2008, 15:47

Re: Tvroba slin při meditaci

Příspěvekod Tidus » pon, 11. úno 2013, 07:29

Hlavni je nedelat z toho problem. Cim vetsi je to problem, tim vic se na to soustredite a tim vic to prekazi. Taky me drive rusilo polykani slin. Ted proste polku a moc se nad tim nepozastavuji. Diky tomu se netvori tolik. U toho dechu zalezi, jaky charakter ma ona meditace. Osobne se pri pokusech o AC na dech umyslne soustredim. Nekdy staci zmenit zpusob, jak na vec nahlizime. Jednou me vyrusovalo tikani hodin. Zkusil jsem to vyuzit, jako neco dobreho a zameril na to svou pozornost. To bylo me prvni uspesne AC.
Vzdáš se jednou, vzdáš se vždycky...

88M
Příspěvky: 4
Registrován: čtv, 14. lis 2013, 14:08

Re: Tvroba slin při meditaci

Příspěvekod 88M » čtv, 14. lis 2013, 20:03

ahoj,já s meditacemi začínám,ale vim,že když na sliny nemyslim,tak se někam stratí :D nebo líp se neobjevují ...však když spíte tak polykat sliny taky nepotřebujete ;)

Uživatelský avatar
Elen
Příspěvky: 287
Registrován: ned, 21. dub 2013, 17:44
Bydliště: Okres Znojmo

Re: Tvroba slin při meditaci

Příspěvekod Elen » čtv, 14. lis 2013, 21:18

Když jsem v alfa stavu, dýchám pusou, tudíž mi po chvili vyschne v krku a ustech, sliny nemívám. Už jsem zkoušela poslouchat třeba hudbu a dýchat nosem ale když jsem přišla k sobě vždy jsem měla usta nakonec otevřená a většinou jsem se probudila i s takovým lapnutím po dechu. Asi to je automatický, ale faktem je, že i v běžném nevědomém životě tady v hmotě jsem zvyklá dýchat ústy a ne nosem:-)


Zpět na „Meditace“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Semrush [Bot] a 4 hosti