Medituji správně ?

Engrow
Příspěvky: 22
Registrován: čtv, 25. čer 2009, 15:12

Medituji správně ?

Příspěvekod Engrow » čtv, 30. srp 2012, 10:01

Medituji již několik let a až poslední dobou se mi stává, že když se ponořím do hlubší meditace, že mi začne padat hlava a usínám.Vždycky se mi zdá, že se dostávám do roviny ticha. Někdy se i přistihnu, jak medituji i bez toho aniž bych si to uvědomoval, energii lidí, okolí cejtím také. Proto se ptám, medituji správně? Nevím, co vymyslet na to usínání a padání hlavy. Děkuji za rady :) Jak jste na tom s meditací vy ? :)
Nikdy se nevzdávejte.
Nikdy se nevzdávejte.
Nikdy, nikdy, nikdy, nikdy – v ničem, velkém, či malém, důležitém, či nicotném –
nikdy se nevzdávejte ničemu, jenom závazkům cti a zdravému rozumu.
Nikdy nepodléhejte zdánlivě nepřekonatelné síle nepřítele.

W.Churchill

Pete
Příspěvky: 618
Registrován: ned, 31. kvě 2009, 11:44

Re: Medituji správně ?

Příspěvekod Pete » ned, 02. zář 2012, 23:07

Mi padá hlava jen kdyz mam malo energie a jsem unaveny a ta meditace ten pocit unavy prohloubi, jinak ne.. pokud meditujes v leze tak zkus meditovat v sede
Deus est Homo

Uživatelský avatar
carlos
Příspěvky: 92
Registrován: sob, 25. zář 2010, 16:57
Kontaktovat uživatele:

Re: Medituji správně ?

Příspěvekod carlos » čtv, 29. lis 2012, 23:13

Když jsem to zkoušel naposledy, tak jsem se dostal do podobné situace, ale asi tak po pů hodince, nebo hodince, nevím, když mám on-line rádio na kterém hrají něco na způsob meditačních skladeb, tak se dostanu do stavu, kdy mi připadá, že se po určitých krocích někam propadám, nakonec to většinou skončilo tím, že jsem zaspal a to se mi dokud svítí slunko nestává.

Uživatelský avatar
zebyja
Příspěvky: 131
Registrován: stř, 16. led 2013, 22:23

Re: Medituji správně ?

Příspěvekod zebyja » čtv, 17. led 2013, 11:04

Aby jsi usl, musíš být uvolněný.. pokud ti dělá problém usínání medituj v poloze ve které neusneš.. např. v sedě, nebo klidně ve stoje.. Teoreticky při meditaci nemusíš mít ani zavřené oči.. tak že i kdyby jsi například usínal ve stoje, můžeš při tom třeba běhat..
Nic méně to, že při meditaci usínáš je spíše známka toho, že jsi neodpočatý (vysílený).. Vždy je lepší zbavit se toho co tu únavu způsobuje, než hledat nějakou záplatu..
Inteligentní člověk umí řešit problémy.. Genius jim umí předcházet..

Uživatelský avatar
Firzen
Příspěvky: 225
Registrován: úte, 27. dub 2010, 21:57
Bydliště: Adamov
Kontaktovat uživatele:

Re: Medituji správně ?

Příspěvekod Firzen » stř, 24. dub 2013, 00:37

Tak tohle padání hlavy se mi taky občas stává. Mně se moc nelíbí, když se mi to stane, protože to je způsobeno přerušením soustředění. Je to dokladem nedostatečného ovládání myšlenek. Aspoň tak se mi to zdá.

Nejvíc mi pomáhá, když nejsem při cvičení unavený, a když si před cvičením řeknu, co budu dělat, a také, když hned nezavírám oči. Hodně mi pomáhá připomenout si ten cíl cvičení, protože bez toho je to často až příliš rutinní a snadněji pak podlehnu ztrátě soustředění.
Respice finem et non peccabis.


Zpět na „Meditace“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 hostů