Meditace, myšlenky, vzpomínky

Mecri
Příspěvky: 9
Registrován: ned, 06. bře 2011, 21:22

Meditace, myšlenky, vzpomínky

Příspěvekod Mecri » čtv, 09. čer 2011, 15:24

Ahoj,

Medituju krátce. Snažím se každý den a pořád zdokonalovat svoji meditaci. Tak mě ale napadlo: "Neexistuje nějáká technika, jak na dobro vymazat špatné myšlenky a vzpomínky ?" Prostě něco, jak by jsem si nelámal hlavu se špatnými věcmi. Slyšel jsem, že budhisti se zbavují citů. Ale to já nechci. Nechci ze svého života vymazat lásku k druhým apod. Jen bych občas potřeboval vypnout.. Zapomenout. Jestli o něčem víte, dejte vědět. Vím že každé špatné myšlenky zničí čas. S tím jsem už hodně co dočinění měl. Ale pokud by to tedy šlo nějak, jsem ochoten cvičit tu techniku každý den. Díky za odpověď.

Uživatelský avatar
Lama
Příspěvky: 376
Registrován: úte, 01. bře 2011, 10:19

Re: Meditace, myšlenky, vzpomínky

Příspěvekod Lama » čtv, 09. čer 2011, 19:38

Čím myslíš že se dají vytlačit negativní myšlenky ?(malá nápověda: jing a jang) Na některý vzpomínky zapomenout nejde na některý ano. Ale sám si mazat myšlenky, to jedine silou vůle jinak nevim.
-->> http://speciesrerum.webnode.cz/

Přej si - Popros - Představ si že to máš - Poděkuj

Laska=Ja=Buh=Bytí=Zivot

Mecri
Příspěvky: 9
Registrován: ned, 06. bře 2011, 21:22

Re: Meditace, myšlenky, vzpomínky

Příspěvekod Mecri » čtv, 09. čer 2011, 20:44

Myslel jsem potlacit myslenky je mi jasny ze zapomenout se jen tak neda :)

Uživatelský avatar
Lama
Příspěvky: 376
Registrován: úte, 01. bře 2011, 10:19

Re: Meditace, myšlenky, vzpomínky

Příspěvekod Lama » čtv, 09. čer 2011, 22:04

Myslenky potlacis meditací, samozrejme jen na tu chvíly co meditujes, nevim jestli kdyz meditujes casteji tak mas min myslenek ale urcite si meditací procistis myslenky. Negativní myslenky potlacis pozitivníma myšlenkama, koukni se treba na dokument "The secret" nebo si precti stejnojmenou knihu.
-->> http://speciesrerum.webnode.cz/

Přej si - Popros - Představ si že to máš - Poděkuj

Laska=Ja=Buh=Bytí=Zivot

Uživatelský avatar
Sunny:-)
Příspěvky: 221
Registrován: sob, 31. kvě 2008, 21:00
Kontaktovat uživatele:

Re: Meditace, myšlenky, vzpomínky

Příspěvekod Sunny:-) » čtv, 09. čer 2011, 23:07

Nevím jestli jsi tomu úplně správně porozumněl.. Ono to není o tom, že by ses měl zbavovat špatných myšlenek a vzpomínek už vůbec ne.. Souvisí to s vícero věcmi.. Špatné vzpomínky a svoji minulost, když skutečně budeš chtít a budeš připravený se s tím poprat.. můžeš vyřešit jednou pro vždy zaměřením dovnitř. Více zde http://forum.astralni-cestovani.org/vie ... f=22&t=242 Jde o to, že si vybavíš špatné vzpomínky, ale nenecháváš se pohlcovat emocemi, ale držíš se jakoby nad tím a snažíš se vidět k čemu to vedlo u tebe dál.. v čem tě to posílilo, změnilo.. hledáš odpověď na otázku proč se to stalo a bylo to naprosto nezbytné pro tvůj vývoj, abys to zažil přesně takhle a ne jinak. Teď si můžeš připadat jako oběť věcí vnějších a lidí a všeho možného, ale všechno mělo být přesně takhle, aby tě to posílilo a dostalo tam kde jsi dnes. Je to spojené i s odpuštěním všem těm zainteresovaným lidem, koneckonců.. vyšlo to na ně, ale stejně tak to mohl být kdokoliv jiný, kdo ti měl udělat lekci.. a pomoct ti s vývojem. Vše je dokonalé a vše se děje přesně tak, jak má nejlépe, aby nás to posílilo a vedlo dál.. Najdi proč, prosvětli negativní bloky.. a najdeš z každým tmavým shlukem co zpracuješ, čím dál tím víc sám sebe.. budeš vědět, kdo jsi.. co tu děláš a kam směřuješ. Bude vznikat tvoje pevné zářivé jádro, žádné negace tutlané uvnitř, jen světlo poznání.

Druhá věc se týká myšlenek.. ty můžeš buď sledovat.. nebo se naučit být více v Přítomnosti. Ta je uhelným kamenem celé naší cesty. Doporučuji shlédnout film Pokojný bojovník. Je tam skvěle zachycena a pochopíš, co to znamená být skutečně teď a tady.. naplno. Stejně tak se můžeš podívat i na videa od Moojiho a pochopíš také více: http://forum.astralni-cestovani.org/vie ... f=22&t=982

Tohle co jsi načal, tyto dvě věci, jsou jedny z nejdůležitějších na celé naší Cestě. Ani léta astrálního cestování nemají takový význam, jako tyto dvě věci. :-)

PS.Buddhisti se nezbavují citů, jen "žádostí" a neustálých pomíjivých tužeb naší mysli a ega. Žijí v přítomnosti a rozvíjejí sami sebe a své uvědomění. Všechny žádosti a tužby způsobují utrpení, jsou pomíjivé.. jsou to jen myšlenky a iluze.. člověk neustále žije zavřený v iluzorním světě naší vlastní mysli. Smutné je, že si myslí, že ten svět je skutečný, ale je to jen iluze naší mysli.. často jsme jejími zajatci až do smrti, kdy najednou zjistíme, že jsme prolítli životem.. ale vlastně skutečně nikdy nežili. O tom je přítomnost a vnímání života v každém okamžiku, čisté bytí a radost z něj.

Přeju ti hodně zdaru na Cestě :)
Svým životem a každým naším rozhodnutím si tvoříme svět okolo nás. Tvořme ho proto s úsměvem a se zářivými barvami v ruce skutečně takový, jaký chceme ve svém srdci. ;-)
Obrázek

Mecri
Příspěvky: 9
Registrován: ned, 06. bře 2011, 21:22

Re: Meditace, myšlenky, vzpomínky

Příspěvekod Mecri » sob, 11. čer 2011, 14:31

"The secrets" znám. A tam není návod, jak vypudit špatné myšlenky. Spíše radí, aby jsme ty špatné myšlenky vyhnali ven z hlavy. Že se nám potom bude lépe dařit. Tedy budeme mít co chceme :). O tajemství tedy vím a využívám ho. Ale někdy prostě nelze myslet jen na dobro. Každopádně tady Sunny mi dal dost užitečných rad. Něco takového jsem právě potřeboval. Díky :)

Uživatelský avatar
Lama
Příspěvky: 376
Registrován: úte, 01. bře 2011, 10:19

Re: Meditace, myšlenky, vzpomínky

Příspěvekod Lama » sob, 11. čer 2011, 19:34

Njn, sunny je tu borec :D
-->> http://speciesrerum.webnode.cz/

Přej si - Popros - Představ si že to máš - Poděkuj

Laska=Ja=Buh=Bytí=Zivot

Mecri
Příspěvky: 9
Registrován: ned, 06. bře 2011, 21:22

Re: Meditace, myšlenky, vzpomínky

Příspěvekod Mecri » ned, 12. čer 2011, 08:51

Ale tobě samozřejmě děkuju za rychlou reakci :D

Uživatelský avatar
ATA
Příspěvky: 1600
Registrován: stř, 28. kvě 2008, 18:55
Bydliště: Litovel
Kontaktovat uživatele:

Re: Meditace, myšlenky, vzpomínky

Příspěvekod ATA » ned, 12. čer 2011, 18:09

jak už sem daval do tematu vedle http://lampa.cz/prednasky/vipassana.html
jakojekoli boj a potlačovani neni ta spravna cesta
Help! I'm a multidimensional being trapped in a linear time-space continuum!

Mecri
Příspěvky: 9
Registrován: ned, 06. bře 2011, 21:22

Re: Meditace, myšlenky, vzpomínky

Příspěvekod Mecri » stř, 15. čer 2011, 13:48

Děkuju všem za pomoc. Každopádně já jsem všechno vyřešil podle svého tou nejotřepanější metodou. :) Takže všem moc děkuju :)

jk0man
Příspěvky: 39
Registrován: ned, 14. zář 2008, 08:12

Re: Meditace, myšlenky, vzpomínky

Příspěvekod jk0man » ned, 17. črc 2011, 15:40

A jaká je ta tvá "nejotřepanější metoda"? :)

EMI-DJ
Příspěvky: 55
Registrován: čtv, 09. črc 2009, 13:22

Re: Meditace, myšlenky, vzpomínky

Příspěvekod EMI-DJ » pát, 22. čer 2012, 21:53

Přeci chlast... :D

Uživatelský avatar
ZdENik
Příspěvky: 66
Registrován: pon, 31. říj 2011, 22:52

Re: Meditace, myšlenky, vzpomínky

Příspěvekod ZdENik » čtv, 16. srp 2012, 00:51

tak sunny vyda ze sebe takove krasne pojednani.. a ty to tak huste odkrouhnes.. bavite me, to kazdopadne!! =D
nejsem tím, kdo rozhoduje co je pro čí uši.. kdo nechce, stejně neuslyší


Zpět na „Meditace“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 hostů