Meditace pro každého [návod]

Pete
Příspěvky: 618
Registrován: ned, 31. kvě 2009, 11:44

Meditace pro každého [návod]

Příspěvekod Pete » úte, 31. kvě 2011, 07:28

Zdar,
hodně lidí neumí meditovat, nebo se nedočkají výsledků ktere čekali. Proto vam dam navod s kterým by se to mělo povést každému.

Uzitecnost:
Fyz zdravi a kondice
Pozornost
Inteligence
Zrychlene cteni
Uvolneni
Zbaveni stressu

1. Pozice tela
2. Pozice ruk
3. Pusa, Jazyk
4. Oci

a. zacatek
b. ocisteni
c. rychle navozena meditace
d. zrychlene cteni

Metoda pozornosti
Ocisteni kouepli
Mantry

1. Sednete si rovne na zidli, pater by mela byt rovna (muze byt trochu pokrcena, pokud je vam to pohodlnejsi). Nohy pravouhle k zemi (aby se chodidla dotykali zeme).

2. Pozice ruk je v teto metode nejdulezitejsi, ony totiz mudry, pozice ruk podle vychodu, pomhajai spravne smerovat energii. Jedna se o tuto mudru

Obrazek byl moc velky, proto jsem ho dal do url
http://madhyama.ca/mudra.jpg

3. Pusa muze byt mirne pootevrena (pokud se vam spatne dycha nosem). Jinak je lepsi kdyz se jazyk dotyka horniho patra, prestanou se vam tak tvorit sliny.

4. Oci muzou byt otevrene nebo zavrene, zalezi na vas. Kdyz uz je mate otevrene tak se divejte pred sebe, dobre je kdyz zvednete trochu nahoru respektive divate se mirne nahoru (oci tahnou k nebi > duchovni zivot a stesti). Kdyz uz se divate pred sebe (mirne nahoru) tak se nezamerujte na zadny predmet a snazte se divat proste pred sebe a nezamerovat zrak na jednu vec.



a. ze zacatku (obzvlaste pul hodiny, po tom co jste dlouho nemeditovali) muzete v sobe vnimat mensi nervozitu, svaly se muzou stahovat, nebo jako by se vam chtelo hybat, klepat nohou atd. Muzete si dat kdyztak prestavku, projit se a pak pokracovat. Po chvili se vam pak uz energie stabilizuje a bude vic vyrovnana.

b. casem se vam telo takhle procisti, takze budete zdravejsi, rychleji se vam povedou meditace, a podle nekterych vyzkumu budete po meditacich i chytrejsi. Nejlepe kdyz praktikujete alespon na pul hodiny nekolikrat tydne, pak jsou vysledky opravdu cim dal vetsi, a velmi rychle se dokazete uvolnit a dostat se co nejhloubeji.

c. rychle navozena meditace souvisi s bodem a. a b., jde o to ze kdyz cvicite casteji, tak je telo procistene, byva odpocate a uvolnene. Takze uz treba i behem kratke doby (10ti minutova jizda autobusem) staci dat takhle ruky a meditovat prakticky kdekoliv kde je trocha casu

d. zaznamenal jsem, ze pri meditaci s otevrenyma ocima se mi 2-3× zvysila rychlost cteni. JE to opravdu zajimave jak mozek pracuje jinak a dokaze daleko rychleji prijimat informace.



Metoda odlakani pozornosti:
Nejlepsi metoda, jak vydrzet ten zacatek kdy se nic nedeje (nic necitite) je metoda na odlakani pozornosti mysli. Jde o to ze se budete divat na film/serial/cist clanek/poslouchat hudbu, budete mit Telo, Ruce, Jazyk jak jsem napsal vyse, a treba po skonceni daneho serialu si vsimnete, ze uz jste uplne uvolneni a meditujete. Je to vyhodne protoze kdyz odlakate pozornost od tela, tak je uvolneni daleko rychlejsi a snaze vam jde.

Ocista koupeli:
Nejlepsi k zbaveni se negativni energie je poradna studena sprcha a predstavovat si jak negativni energie oddteka s vodou. I bez predstavy ma studena sprcha velmi dobre ucinky na zdravi a psychiku ;)

Mantry:
Jsou to Buddhisticke zpevy, kdej e dulezita intonace, jsou to vlastne spivane modlitby. Nejznamejsi je Om, Om tare tu tare ture soha, Dzoti Dzoti.. daji se nalezt i na youtube. Kazda mantra ma jiny vyznam. Muzete je zacit zpivat taky, napriklad tadle je zajimava

--Casem mozna jeste neco pridam
Deus est Homo

Uživatelský avatar
ATA
Příspěvky: 1600
Registrován: stř, 28. kvě 2008, 18:55
Bydliště: Litovel
Kontaktovat uživatele:

Re: Meditace pro každého [návod]

Příspěvekod ATA » úte, 31. kvě 2011, 18:07

doporučuju mrknout na tohle http://lampa.cz/prednasky/vipassana.html
Help! I'm a multidimensional being trapped in a linear time-space continuum!

Pete
Příspěvky: 618
Registrován: ned, 31. kvě 2009, 11:44

Re: Meditace pro každého [návod]

Příspěvekod Pete » úte, 31. kvě 2011, 18:30

Jinak clanek jsem napsal hlavne proto, ze u me meditace nemivala takovy ucinek, jako jsem zadal (u te s pokusy o astral, pri lezeni). Navic moc lidi si neumi predstavovat jak lezi u plaze atd.. ale tadle "moje" metoda by mela fungovat u kazdeho, protoze mudra (pozice ruk) dela praci za vas, a ocistuje vas a lepe vam proudi energie

ATA: dik za ten clanek
Deus est Homo

Uživatelský avatar
Lama
Příspěvky: 376
Registrován: úte, 01. bře 2011, 10:19

Re: Meditace pro každého [návod]

Příspěvekod Lama » úte, 07. čer 2011, 22:57

Číštění čaker že? O tom jsem uz slysel. Procisti to nejen cakry po celem tele ale i cele telo. Clovek se po tom cejtí zdravej a nebejvá skoro vůbec nemocný.
-->> http://speciesrerum.webnode.cz/

Přej si - Popros - Představ si že to máš - Poděkuj

Laska=Ja=Buh=Bytí=Zivot

Pete
Příspěvky: 618
Registrován: ned, 31. kvě 2009, 11:44

Re: Meditace pro každého [návod]

Příspěvekod Pete » ned, 24. črc 2011, 17:07

Netusim, jaky vsechno ucinky maji mudry. Kazdopadne procisteni myslenek, uvolneni tela, teplo (tudiz energie) hlavne v okoli spojenych ruk... todle jsou veci s cim to mam otestovane

zkousel nekdo tento muj specificky navod ? (par lidi psalo ze jako byse podruhe narodili, nebo jako by spali tyden :D )
Deus est Homo

vvacek
Příspěvky: 35
Registrován: úte, 11. zář 2012, 20:21

Re: Meditace pro každého [návod]

Příspěvekod vvacek » čtv, 20. zář 2012, 22:09

Super návod, jenom se chci zeptat.... Jednou sem zkoušel trávu, a při tom mi prostě běhal po těle oblouk nějaké energie a jako by všechno stahoval sebou, no a když používám tuhle murdu (jak se to sakra píše ?) no tak je to skoro to samý, ale jenom v obličeji, je to něco na způsob téhlencté energie a má to nějakou spojitost s čakrami?

Pete
Příspěvky: 618
Registrován: ned, 31. kvě 2009, 11:44

Re: Meditace pro každého [návod]

Příspěvekod Pete » ned, 23. zář 2012, 12:04

Dekuji, jsem rad ze to nekomu pomohlo.

Ja to sice nevnimam stejne, energii nejdriv zacnu citit z rukou (teplo) pak na tele (ztezknuti a pak odlehceni tela) + to hodne vnimam v pupku...
Jinak rekl bych ze to ma ucinek na cakry takovy, ze je to ocistuje a otevira.. ta mudra se nazyva Zen muzes si o ni najit vic informaci (pouziva se i v buddhismu jako Dhyani mudra nebo v Ninjutsu jako Zen) symbolizuje osviceni, absolutno, jednotu, jin a jang ...

Jeste me napadlo, to ze se stahuje energie do jednoho mista muze byt tebou, respektive ze vedome (mozna nevedome) presouvas bod vedomi a s tim i shromazdeni energie po tele
Deus est Homo

vvacek
Příspěvky: 35
Registrován: úte, 11. zář 2012, 20:21

Re: Meditace pro každého [návod]

Příspěvekod vvacek » pon, 24. zář 2012, 20:17

zajimavy :D

88M
Příspěvky: 4
Registrován: čtv, 14. lis 2013, 14:08

Re: Meditace pro každého [návod]

Příspěvekod 88M » čtv, 14. lis 2013, 20:17

ahoj,chtěla jsem se zeptat, s meditací jsem na úplném začátku ...když medituji musim mít absolutní ticho a ještě nejlépe špunty nebo sluchátka v uších...nejen že mě uklidnuje muj dech ale také se víc soustředím a je to pro mě lepší,mno kazdopadne jak je možné že dokažete meditovat v autobuse ? :D protože jakmile v ulici zatroubí auto já se leknu (a to i přes sluchátka) a veškerá meditace je ztracena ....

88M
Příspěvky: 4
Registrován: čtv, 14. lis 2013, 14:08

Re: Meditace pro každého [návod]

Příspěvekod 88M » čtv, 14. lis 2013, 20:20

...jo a taky nejsem nějak schopna se po meditaci hodit do normálního režimu,musim nečině sedět,nemůžu se pohnout a je mi zima ....je tohle ze začátku normální ?

88M
Příspěvky: 4
Registrován: čtv, 14. lis 2013, 14:08

Re: Meditace pro každého [návod]

Příspěvekod 88M » čtv, 14. lis 2013, 20:24

:lol: a ještě jsem si vzpomněla že když medituji ráno,je to pro mne mnohem lepší a víc se dokážu soustředit než třeba večer kdy mám více času a klidu ....ale jak řikám,teprv začínám meditovat a vlastně nic o tom pomalu nevím ...jste tady na forum to jediné co jsem našla ;)

Uživatelský avatar
Firzen
Příspěvky: 225
Registrován: úte, 27. dub 2010, 21:57
Bydliště: Adamov
Kontaktovat uživatele:

Re: Meditace pro každého [návod]

Příspěvekod Firzen » stř, 11. pro 2013, 00:36

Ahoj, no to ti časem taky půjde pak i v autobusu :D Prostě zkus všechno ignorovat, jen pozoruj, co se děje, buď pozorovatel všeho (i myšlenek), a uvidíš, že to pak bude zajímavé. Jinak ráno, to skutečně bývá nejlepší, mysl je po spánku klidná. Je to nejlepší doba pro meditaci. Doporučil bych meditovat denně, nejlépe ráno a večer. Taky je úžasná meditace po studené sprše a nebo ještě lepší v přírodě, klidně i v leže na karimatce.
Respice finem et non peccabis.


Zpět na „Meditace“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 hostů