ECKANKAR

Uživatelský avatar
dr.Katz
Příspěvky: 11
Registrován: sob, 28. lis 2009, 16:37

ECKANKAR

Příspěvekod dr.Katz » úte, 26. říj 2010, 10:06

Docela zajímavým přirůstkem do řady novodobých náboženství je Eckankar, který se samozřejmě jako každé další hnutí hlásí k jakési pradávné moudrosti (proč si všichni myslí, že pradávní lidé byli moudřejší než my?) a za své předchůdce považuje všechny možné proroky od Mojžíse, Ježíše, Buddhy....až k Einsteinovi. V čele stojí mistr ECK - milovaný vůdce. Ideologií tohoto hnutí (sekty) je samozřejmě pomoc lidem, aby našli cestu k Bohu a prostředkem k tomu je (a konečně se dostávám k tomu, proč o tom píšu) duševní cestování. Ačkoli se údajně nejedná o klasické astrální cestování, je mu značně podobné. Rozdíl je v tom, že astrální cestování vám umožní poznávat pouze astrální rovinu, zatímco toto duševní cestování vás seznámí s kterýmkoliv z Božích světů - astrální, kauzální, mentální, éterické atd. Eckankar uznává existenci nesmrtelné duše, reinkarnace, karmy. Využívá manter a snů jako prostředků k duchovnímu rozvoji a cesty ke světlu a zvuku Boha. Existence žijícího mistra ECKA je naprosto klíčová, protože jakožto duše,která zbloudila od Boha a funguje v tomto světě, máte jedinou možnost, jak se k Bohu opět dostat zpátky: objevit Eckankar a uznat Ecka za svého vůdce.
Zde je: http://www.eckankar.cz/eckvideo.htm
Tajemství života je ukryto ve smrti.

Uživatelský avatar
clario
Příspěvky: 693
Registrován: čtv, 29. kvě 2008, 16:08
Kontaktovat uživatele:

Re: ECKANKAR

Příspěvekod clario » úte, 26. říj 2010, 23:02

No na jednu stranu je moc hezký, že to zakládají na onom "duševním cestování", ale nadruhou s toho dělaj zase další sektu kde musíš uznat kohosi za svou modlu a to je prostě hnus. :lol: :lol:
Earth shakes,
Stone breaks
The forest is at your door
The dark sleep is broken
The woods have awoken
The trees have gone to war

Uživatelský avatar
dr.Katz
Příspěvky: 11
Registrován: sob, 28. lis 2009, 16:37

Re: ECKANKAR

Příspěvekod dr.Katz » stř, 27. říj 2010, 10:48

Přesně tak. To je taky důvod, proč se nikdy nebudu k žádné náboženské skupině hlásit. Nemám rád dogmata a nadřazenost jednoho nad druhým, zvláště v tak důležitých otázkách. Nejlepší je vlastní cesta, všechno si pro sebe objevit a vyzkoušet sám. Eckankar mě zaujal hlavně proto, že jsem chtěl zjistit, jakým způsobem se to duševní cestování praktikuje, ale píšou o tom dost všeobecně, nic konkrétního. Akorát, že to zasvěcení trvá celý rok a mistr Eck svého nového adepta navštěvuje ve snech...zajímavé.
Tajemství života je ukryto ve smrti.

Uživatelský avatar
clario
Příspěvky: 693
Registrován: čtv, 29. kvě 2008, 16:08
Kontaktovat uživatele:

Re: ECKANKAR

Příspěvekod clario » stř, 27. říj 2010, 17:36

jj zajímavé to určitě je :) popravdě by mě taky zajímalo něco blíž o tom, ale jak říkáš každej by si měl najít tu svou cestu, třeba je pro někoho zrovna tohle tím správným krokem, ale takovéto věci se mi prostě příčí :).
Earth shakes,
Stone breaks
The forest is at your door
The dark sleep is broken
The woods have awoken
The trees have gone to war

Pete
Příspěvky: 618
Registrován: ned, 31. kvě 2009, 11:44

Re: ECKANKAR

Příspěvekod Pete » čtv, 28. říj 2010, 13:49

Jak Bardon pravi (ja tento nazor uz vyznavam hodne dlouho - a prisel jsem si na neho sam, takze jsem se ridil vlastni intuici) ze zasvecenec ma vyznavat Univerzalni nabozenstvi, ze by nikdy nemel podlehnout jednomu nabozenstvi, a uz vubec ne nejakemu Guruovi (mistrovi) ! Z kazdeho nabozenstvi si ma vzit to dobre, a to spatne, jednoduse odlozit. A takto cerpat stripky pravdy ze vsech nabozenstvi. ALe nikdy nepodlehne jednomu, protoze nechce prece verit dogmatum a chce si pravdu objevit sam.

A to "Dusevni cestovani" mi prijde jako fake, jenom aby to vypadalo jako "neco noveho" pritom to neni nic noveho. Duse = astralni telo, Duch = mentalni telo + to nase fyzicke resp hrubohmotne. Jak mohl vynalezt nove cestovani kdyz mame jenom omezeny pocet tel ? (resp 3 a s zakonem trojnosti) Podle me je to mentalni cestovani, s kterym se da dostat jeste za astral.. a uceni se ve snech enni nic noveho. Nagualove to pouzivaji normalne, jenomze ty sny maji na to aby se sesli s starymi Nagualy (respektive kteri tu zili pred X stovkami let atd) tudiz nepovazuji za mistry sebe, ale ty, kteri tu uz davno nejsou.
Deus est Homo


Zpět na „Náboženství“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů