Nadpřirozené bytosti

Zazivot
Příspěvky: 12
Registrován: ned, 11. čer 2017, 09:32

Nadpřirozené bytosti

Příspěvekod Zazivot » pon, 17. črc 2017, 15:51

Někteří lidé, mluví o andělech, démonech, satanu a mnoho dalších nadpřirozených bytostech, ale přitom, kdo jsou skutečně oni. Co když jsou to lidé a nebo bytosti, jako my. Co když neřekli pravdu o sobě a to, co o nich víme jsou jen jejich vymyšlené příběhy, jelikož kdyby nám to řekli tak bychom jim neporozuměli a mnoho dalších možností.
A co příběhy o ráji Adamovi a Evě. Jak můžeme věřit tomu, že je to skutečně tak, jak se píše a říká. Vždyť každý může vymyslet nějaký příběh. Já jich mám také mnoho, ale je jen otázkou jestli pravdivé. Co když si to jen myslím já. Všechny teorie jsou jen teoriemi, ale některé se mohou aplikovat i v praxi, jiné ne a nebo také, ale způsobili by třeba katastrofu.
Jak na toto pohlížíte vy?

OZiiK
Příspěvky: 24
Registrován: ned, 28. dub 2013, 09:30
Kontaktovat uživatele:

Re: Nadpřirozené bytosti

Příspěvekod OZiiK » sob, 02. zář 2017, 22:30

Ahoj. Těžko říct. A těžké je někde začít. Shrnu prvni Bibli kterou jsi tu zmińoval. Biblé a to je čistě můj názor takže úsudek ať si každý udělá sám. Biblé je jedna velká metafora. Má v sobě jakési klíče ale né každý je pochopí. Začněme starým zákonem. Já si třeba osobně myslím že u Genesis Adam a Eva nebili první lidé ani neměli s lidma nic společného. V této době to spíš každý chápe jako představu boha. Já to vnímám jako podsatu tohoto světa. Něco jako ying a yang. Zkrátka Adam a Eva je souhrn funkce. Funkce tohoto světa. Tento svět funguje na základě dvou polů. Lidé je nazvaly: Pravda = lež, dobro = zlo, krásný = ošklivý, Adam = Eva. Vnímám to jako vysvětlení dvou polů které musí být zachovány aby to fungovalo. Další knihy mojžíšovy vnímám jako postup v životě. Každý člověk má svou cestu a ta je klikatá. Ono vlastně Bible je první právní ústava. Ale pak jsou zde pasáže podlé své doby a to je upředňostrování Mužů. Přitom v dnešní době každý ví že je vše postaveno na ženské části. I v dělo je z nás prvni žena a až potom muž takže v Bibli by to mělo být tak že prvni bůh stvořil Evu a z jejího žebra byl viňat Adam. '

Tak to bylo k Bibli. A k bitostem? No zlé bitosti jsou přece i tady. Jako se v tomto světě můžeme setkat s bitostmi které nás oslovili tak nás tady také čeká i podsvětí. Když si dáš pozor nic se ti nestane když to budeš hledat budeš trpět. Záleží co chceš a kde se budeš pohybovat. Všude něco někoho potkáš.
Každý z nás má svůj úkol, každý je důležity i ten koho nenavidíme nebo se nijak neprojevi.


Zpět na „Náboženství“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů