Zajímají mě, vaše odpovědi.

holka21
Příspěvky: 47
Registrován: ned, 21. čer 2015, 17:08

Zajímají mě, vaše odpovědi.

Příspěvekod holka21 » pát, 15. črc 2016, 23:35

Každý z nás má nějaký směr, každý má odlišný, naší individualitou. Pokud na níže uvedené otázky nechcete odpovídat tak neodpovídejte a nebo pokud prostě odpověď neznáte, tak to napište či napište, co si zrovna myslíte. Prostě udělejte to, co sami myslíte, že je správné :-)
A ještě asi bych měla napsat, prošla jsem si za půl roku něco, co mě šokovalo každý den a nyní ty šoky mě přestaly ovlivňovat, i když stále jsem na vratké půdě. Předtím to byl půl roku klid i přesto, že mě, kde co nabourávalo a oslabovalo. Celý život procházím něčím zvláštním, stále jsem se houpala, jak na houpačce! Peklo ani ráj mi není cizí a to ani zde v realitě! Předtím jsem se nezajímalo o nadpřirozené jevy, ale obyčejný život, jako takový. Občas mi přijde, že jsem asi byla v minulosti velkým hříšníkem, že jsem to všechno prožívala a prožívám!



Můžete mi odpovědět na otázky níže? Ráda bych znala vaše odpovědi.

1) jedni chtějí směřovat k bohu, někteří k ďáblu, další jsou ateisty, takže mají jiné směry a pak ještě ti jejichž individualita nemá zařazení ani do jediné škatulky. a)A nyní proč tomu tak je ? (prosím odpovědi: b) proč chtějí k bohu, c) proč k ďáblu ) d) Kam směřujete vy? nebo kam by jste chtěli směřovat? (no když odpovíte i na to proč chtějí být ateisty a nebo jaké další možnosti se naskýtají budu ráda :-)
Zrovna jsem si vzpomněla na další někteří vzhlíží k Ježíšovi, synu božímu,e) proč nevzhlíží k bohu, ale k synu? A prosí jeho?

f)Kdo je duch svatý?

2)Jaký máte vztah k andělům?

3) Pak by mě zajímalo, kde je anděl, když jej potřebuji ? To se někde zdržel ? nebo proč nepomůže?
Kde hledáte pomoc vy, když trpíte? Dostane se vám pomoci?

4) Co si myslíte, že je svatý grál a proč dal bůh do zahrady ráje strom poznání?

5) Blaženost: víte, co to je ? A chtěli by jste ji jednou dosáhnout?

6)Co je podle vás zlo? A jak se proti němu bráníte?

7)Pociťujete strach či nikoliv?

8)Dokážete se ovládat na úrovni tělesné a emocionální?

9) Prošel někdo z vás peklem? Nebo rájem ? Znáte tato místa?

10) Proč vlastně chcete dosáhnout AC? A pokud dosahujete, tak co tam vlastně máte za záměr?

11)Máte někdy pocit, že sem na tuto planetu nepatříte?

12)a)Co si myslíte celkově o pravdě? b)Je správné po ní pátrat? c)Měli bychom se pravdu dozvědět a nebo je to spíš brána do pekel?

13)Myslíte si, že vše, co se povídá o nadpřirozenu je lež, jen výplod bujné fantazie?

Zní to trochu, jako výslech, tak snad vás to neurazí. Ráda bych se dozvěděla jaké na to máte názory a jestli se podobají těm mým. Pak vám odpovím ty své, i když u některých nevím úplné odpovědi.

ArMi
Příspěvky: 207
Registrován: pon, 22. úno 2016, 17:45

Re: Zajímají mě, vaše odpovědi.

Příspěvekod ArMi » sob, 16. črc 2016, 10:21

Zní to trochu, jako výslech, tak snad vás to neurazí. Ráda bych se dozvěděla jaké na to máte názory a jestli se podobají těm mým. Pak vám odpovím ty své, i když u některých nevím úplné odpovědi.
Pro ženu je přirozené spíše vnímat svým pocitem či srdcem a ne štípat bytí na izolované kousky. Toto je typicky mužský způsob psát dotazníky a pak analyzovat opovědi. Bohužel i kdybych odpověděl jak nejlépe umím, tak to pro tebe velký přínos mít nebude. Ke každé otázce musíš hledat ty sama svoji vnitřní odpověď a názory někoho jiného tě někdy mohou posunout a někdy budou spíše přítěží. Máš z toho dobrý pocit?
Je to nemoc dnešní společnosti, že ženy nejsou ženami a z mužů se stávají změkčilí babochlapi. A homosexualita už je jen patologické završení tohoto zhoubného trendu viewtopic.php?f=4&t=1573&start=20#p14756.

********************************************************************************************************************************************************************

Odpovím ti prozatím na jednu otázku, na vztah k egu:
Přečti si toto: http://www.ragauian.cz/mytus-o-egu-jako-nepriteli-i/ na tvé úrovni bych to lépe nenapsal.
(ještě večer byl mezi dotazy dotaz týkající se ega - možná byl příspěvek upraven)


A co se tebe konkrétně týče, tak netuším co jsi spáchala. Vnímám za tebou velkou temnotu. Žádný anděl se k něčemu takovému nepřiblíží a volat anděly nemá smysl. K něčemu takovému může dojít po zneužití duchovních schopností. Nebo při snaze manipulovat životy druhých lidí třeba jako nějaká vládkyně - krutá a bezcitná. Toto budeš muset dříve nebo později do sebe integrovat. Někdy ani nemusíš vědět cos spáchala a léčí tě utrpení, které ti způsobují druzí. A nebo se rozhodneš tu temnotu integrovat aktivně. Myslím, že bez této integrace by ses ani neměla snažit o dosažení nějakých duchovních schopností - to by se ti mohlo stát osudné. Možná právě pokus o astrální cestování byl poslední kapkou, po které tě život zastavil - tvým psychickým stavem. Možná je vrcholem tvého současného života být spokojenou ženou v domácnosti. A nebo pěstování kytiček na zahrádce.

Děkuji, že ses o tuto temnotu s námi přišla podělit.

Uživatelský avatar
clario
Příspěvky: 693
Registrován: čtv, 29. kvě 2008, 16:08
Kontaktovat uživatele:

Re: Zajímají mě, vaše odpovědi.

Příspěvekod clario » ned, 24. črc 2016, 15:54

Odpovědět ti na otázky mohu, nebo se o to mohu alespoň pokusit, protože naše vnímání světa je poněkud odlišné a některé tyto otázky jsou z pohledu toho mého položeny poněkud kostrbatě.

1, předně bych rád řekl, že nejsem křesťan a jejich představa boha jakožto oddělené bytosti co nad námi všemi bdí, vše tu řídí všechny trestá či odměňuje je mi naprosto cizí, stejně tak nevím co přesně vidí pod pojmem duch svatý a i obecná představa anděla by u mě nebyla bez výhrad. Nicméně se považuji za silně věřícího člověka. Pokud by bylo křesťanství založeno čistě jen na učení Ježíše, bez všeho toho balastu okolo, byl bych s radostí křesťanem. V Boha věřím také nicméně pod tímto termínem vidím také něco trochu odlišného. Vidím všeprostupující vědomí jehož jsme mi všichni součástí a vše co je a není z něj vystupuje tvoří se a zaniká a to co vnímáme My, vychází z interakcí jednotlivých častí (nás samých) a způsobu jakým na toto vědomí mi sami nahlížíme a jakým uplatňujeme pozornost. Není rozdílu mezi pozorovaným a pozorovatelem a vše je jedním a bla bla bla... snad je to alespoň trochu pochopitelné. Pohledy na svět různých lidí jsou tak odlišné, že to někdo pochopí snáz a v některých případech je to jako vysvětlovat rybě základy silniční dopravy.

Proč lidé směřují k bohu či k ďáblu a tak je často dáno tím kde vyrůstají a k čemu jsou vedeni. Nevěřící vám řekne že je nevěřící, protože nevěří na nadpřirozeno a že představa vousatého dědy na obláčku co jednou rukou odměňuje a druhou trestá je absurdní. Lidé směřující k ďáblu jsou okouzlení mocí a tajemnem a nebo vám řeknou, že ďábel je vlastně nepochopeným, je sám andělem a k tomu tím do přináší světlo a poznání neb Lucifer znamená Světlonoš. Co člověk to názor, každý se chce nějak odlišovat, nechce být součástí zkostnatělých norem, Každý z nás je do určité míry něčím oblbnut. Lidé mají potřebu se nějak vyčleňovat a označovat, vytvářejí si masky říkají si tak či onak, protože jejich pocitu vlastní výjimečnosti se krajně protiví představa, že jsme si všichni rovni a nedejbože jedním a tím samým.

Proč vzhlížet k Ježíšovi? Ať už je jeho příběh skutečným či jen pohádkou, stal se vzorem. Je synem božím tak jak ostatně i my člověkem, který poznal a pochopil mnohá tajemství. Stal se ideálem, který by mnoho lidí rádo následovalo a proto k němu s takovou oblibou vzhlíží. Dle křesťanské tradice navíc vystoupil na nebesa a stal se součástí té podivné představy ve které nyní asi posedává na obláčku vedle svého vousy obrostlého otce.

2, až nějakého poznám třeba s ním nějaký vztah navážu.

3, každé utrpení ti vždy něco ukazuje, má tě něco naučit. Jsou věci kterým se člověk musí postavit sám a nemůže je za něj dělat nikdo jiný. Představ si, že budeš mít jednou malé dítě. Pokud ho budeš celý život nosit v náručí, tak se nikdy nenaučí chodit. Musíš ho také někdy nechat válet se na zemi aby se naučilo lézt a posléze chodit. Jsme to mi kdo musí bojovat a nalézt v sobě dostatek síly abychom své obtíže překonali. Pokud budeme pořád jen prosit o pomoc a doufat v zásah vyšší moci, nic se nenaučíme a navíc budeme zbytečně dělat nic, když to o co prosíme jsme si už dávno mohli vybojovat sami.

4, podle legend je to pohár do kterého stékala Ježíšova krev při jeho ukřižování. Má zázračné vlastnosti, léčí, přináší nesmrtelnost atd. Podle teorie Dana Browna, která je celkem zajímavá je oním pohárem nesoucím jeho krev zase, ženské lůno a to konkrétně to patřící Maří Magdaleně a svatým grálem je pak Ježíšova pokrevní linie. Kdo ví jak je to doopravdy :).

Adam a Eva, Ráj had a strom poznání, tento příběh je mnohem spíše více než skutečnou historií příběhem symbolickým s mnohými interpretacemi.

5, blaženost... to je sklenička vína, krásný výhled a dobrá společnost :D.

6, zlo je milovaným bráškou dobra :). Jedno bez druhého nemůže existovat. Jedna ruka bere druhá dává. Jin bez Jangu nemůže existovat. Každá mince má dvě strany... .

Je Lev zlý protože sežere zebru? Z pohledu zebry tak tomu být může, ale z pohledu lva nikoliv. Zebra může být zase pokládána za zlou z pohledu trávy, kterou žere. Jedna věc zaniká aby žila druhá, nové střídá staré.

Měl jsem kdysi jeden celkem zajímavý sen. Odehrával se kdesi v lese v dobách řekněme středověku. Tamější lidé se hodně obávali zlého velkého černého vlka s rudýma očima, který je v lesích napadal rdousil a všelijak škodil. Byl tam ale i druhý vlk velký bílý s očima modrýma a ten je zase ochraňoval, dával na ně pozor a odháněl toho druhého. Jednou jsem se dostal do lesa, kde jsem na ně oba narazil na menším travnatém palouku uprostřed noci. Prvotní strach vystřídalo rázem pochopení. Poznal jsem, že ti dva jsou bratři, které spojuje bezmezná bratrská láska a že jsou neoddělitelní. Hráli si tam a pak na mě pohlédli a já chápal, že mne berou jako sobě rovného, také jako bratra a že mne s nimi spojuje stejná láska jako je samé. Bezvýhradná a s oběma stejná bez ohledu na to, že jednoho lidé vnímají jako špatného a druhého jako dobrého.

Všechno zlé má v našem světě nějaká význam. Vše se neustále mění, rodí a zaniká aby se mohlo zrodit znovu, vše je součástí koloběhu a je to jen lidská mysl, která jednu část koloběhu vnímá jako špatnou a druhou jako dobrou. Jedna bez druhé ale nemůže existovat.

Nejlepší obranou proti zlu je jeho pochopení.

7, ano. Každý z nás ho zná. Existuje ale strach a strach. Jsou chvíle, kdy je strach jen neopodstatněným produktem mysli, kalý nám rozum, podněcuje stres a dělá nám vrásky. "Mám strach, že nedostanu kolo co jsem si přál, že dostanu špatnou známku, že někoho naštvu.. zkrátka a dobře, že něco nepůjde podle mých představ". Pak je tu strach, který by se dal ale více než za produkt mysli pokládat za produkt těla, kdy jsme vystaveni bezprostřednímu nebezpečí. Jdete po laně vysoko nad zemí, lezete po skále, v lese narazíte na medvěda a nebo na vás vyskočí velký černý vlk s rudýma očima :D. Stoupá vám adrenalin. Takový strach vás udržuje ve střehu, nutí vás dávat si pozor a může vám i zachránit život.

8, v jistých mezích ano. Je pořád na čem pracovat a dlouho jistě i bude. Troufám si říci, že například stresu nepodléhám po těch letech, tak snadno jako ostatní a beru věci s větším nadhledem. Na škole mě měli za flegmatika, vycházelo to ovšem z toho, že jsem se s učením nijak nestresoval a naučil se co musím ve chvílích kdy se ostatní strachovali o to aby dané zkoušky udělali, snažili se ze strachu dostat do hlavy úplně vše, učili se do noci a nebo třeba nemohli spát. Já chodil ke zkouškám s minimem znalostí, dobře vyspalý a s velikým úsměvem na rtech a ostatní s gulášem v hlavě a velkými kruhy pod očima. Takže na některých emocionálních úrovních se dle svého názoru ovládat dokáži.

Ovšem v některých věcech už to takové také není. Mám chuť na cigaretu a tak si zapálím i když vím, že bych neměl. Rád bych cvičil ale tělo neposlouchá a nejde :D. Uvidím něco chutného ale velice nezdravého a je to ve mě dříve než to stihnu vůbec rozkousat a tak podobně :). Tady ovšem přichází ke slovu má schopnost ovládat se na emocionální úrovní a tak se s tím zbytečně nestresuji :D.

9, nebyl jsem nikdy na místech, které by se dali připodobnit k obecné představě ráje či pekla. Svým myšlením si ovšem to či ono dokážeme velmi dobře vytvářet i tady. Pro někoho může být život utrpením a pro jiného extází jen na základě jeho přístupu k životu.

10, učit se, učit se, učit se... Poznávat, rozšiřovat své obzory a chápání. Porozumět lépe mechanismům světa a sám sobě. Obohacovat se. A prozkoumat neprobádané jako nějaký dobrodruh uprostřed nepoznané tajemné džungle :).

11, řekl bych, že my lidé jsme na této planetě spíše návštěvníky. Že je tento svět spíše produktem vědomí jiných bytostí a to bytostí přírody, zvířat, rostlin a my tento svět bez jeho většího pochopení násilně přetváříme k obrazu ani ne tak svému jakožto ještě hloupějšímu.

Abych ale odpověděl na otázku, která zřejmě směřovala k něčemu trochu odlišnému tak ano. Tento pocit mám celý život. Není se ale čemu divit pokud člověk žije ve společnosti jejíchž hodnoty jsou založené na lži a pomíjivosti.

12, a co je pravda? Pravda je jen úhlem pohledu. A snaha vše rozumové vysvětlit či interpretovat, například pokud jde o různé duchovní prožitky, odehrávající se ve stavech vědomí, které naše bdělá mysl mnohdy nedokáže chápat či si je vůbec pamatovat, pro absenci vzorců na které by šli implementovat, je opravdu v těch horších případech cestou do pekla a v těch méně špatných způsobem jak zbytečně zahodit hodiny času a dělat si v hlavě zbytečně zmatky. A mám na základě tvých příspěvků pocit, že i to tvé utrpění vyvěrá právě z této snahy interpretovat něco co patří do světa prožitků a ne světa interpretací.

13, jak co. Nicméně na tuto otázku se dá odpovědět i tak, že vlastně celý svět kolem nás je jen výsledkem bujné fantazie. Projekcí vědomí, kterou v tuto chvílí společně sníme a spoluvytváříme. Pak může být pravda úplně ve všem i v té největší lži.



Rád bych teď načal lahev vína, kterou nemám, protože je to snad nejdelší příspěvek co jsem tu kdy napsal :). Snad ti ty odpovědi budou ku prospěchu ;).

P.S.: čekám ale, že tu časem najdu i tvé odpovědi ;)
Earth shakes,
Stone breaks
The forest is at your door
The dark sleep is broken
The woods have awoken
The trees have gone to war

holka21
Příspěvky: 47
Registrován: ned, 21. čer 2015, 17:08

Re: Zajímají mě, vaše odpovědi.

Příspěvekod holka21 » pon, 19. zář 2016, 15:17

Moje odpovědi ;-)

b) protože si myslí, že jdou správnou cestou.

--- vzhlíží k Ježíšovi, synu božímu.
Vzhlíží k obyčejnému člověku z masa a kostí, kterými jsme všichni zde, kterého se mohou ptát, který je povede, jelikož je jim bližší, jelikož je člověkem. Učinil totiž to, co jiní nebyli schopní projít a nebojí jít za tím, co ho zkutečně naplňuje. Kdežto jiní se toho bojí.

f)Kdo je duch svatý? Je to čistá zářící duše.

2)Jaký máte vztah k andělům? Kladný

5) Blaženost: víte, co to je ? A chtěli by jste ji jednou dosáhnout?
Já poznala dvě blaženosti, ta která vás strhává a nezkutečně nutí touhou a pak ta, která je vám příjemná.

6)Co je podle vás zlo? A jak se proti němu bráníte?
Zlo je zároveň dobrem. Protože nám pomáhá pochopit, když nás něco velmi bolí nejdeme do toho a prostě couváme, protože se přes tu bolest dál prostě nedostaneme. Když nás něco bolí, tak máme něco pochopit, ale někdy je to tak, že musíte pochopit, že se nemáte ničit a prostě ustoupit.

7)Pociťujete strach či nikoliv? Ano, pociťuji strach, ale snažím se, aby mě neovládal a já mohla být stále volná.

8)Dokážete se ovládat na úrovni tělesné a emocionální? Jak kdy, dokáži, ale i nedokáži. Jelikož jsem silná a zároveň slabá. Jednou se dokáži ubránit chtíči, jelikož mě nenaplňuje a někdy si to užívám, jelikož silné lásce shodně silné energie s tou vaši se prostě lze těžko ubránit, jelikož když do vás vztoupí tato energie, při které cítíte propojení a příjemné brnění po celém těle až do konečků prstů je to tak překrásné, že tomu nelze odolat, i když zastavit to lze, ale kdo by to krásné chtěl zastavit, když se ocitáte v dokonalosti propojení. Emocionálně se jednou držím a podruhé také ne(je to zdravé, jelikož tak jak se cítím uvnitř musím to ze sebe dostat/plakat, zavztekat si/,jinak to tam zůstává a ničí mě to, ale to asi většinu cítících). Prostě někdy tak a jindy jinak.

9) Prošel někdo z vás peklem? Nebo rájem ? Znáte tato místa? Já tím prošla a musím říct, že po necelem třičtvrtě roce mi to dalo pěkně zabrat.

10) Proč vlastně chcete dosáhnout AC? A pokud dosahujete, tak co tam vlastně máte za záměr?
Mých záměrem bylo, abych mohla lidem ukázat správný směr a plně pochopit jejich situace a na základě toho jim pomoct a pak dále o to, abych mohla najít svou druhou polovičku svého budoucího muže(tedy ten, který ke mně bytostně patří).

11)Máte někdy pocit, že sem na tuto planetu nepatříte? Ano, to mám od samého dětství.

12)a)Co si myslíte celkově o pravdě? b)Je správné po ní pátrat? c)Měli bychom se pravdu dozvědět a nebo je to spíš brána do pekel? Pravda je to nejcennější, co může člověk získat, jelikož se vymotá a pochopí a tehdy může zkutečně pomoct těm druhým pochopit a navíc se stále dál učit, jelikož učený z nebe nespadl. Kdyby všichni věděli pravdu, byli by osvobozeni od hříchu/ utrpení, jelikož ten je tu jen proto, abychom pochopili a mohli jít dál.
Když si ze své chyby (tedy hříchu) nevezmeme pochopení, tak budeme stále dokola trpět, dokud nepochopíme.

Mohu potvrdit, že to brána do pekel je a není to sranda, opravdu, jak mi radili:,, Není to jak ve hře, je to mnohem horší."

13)Myslíte si, že vše, co se povídá o nadpřirozenu je lež, jen výplod bujné fantazie? Dle mého to tak není i je zároveň, ale každý máme svou pravdu a proto neberu jiným jejich názor. Ale nyní v momentální situaci a momentálním postupu a s těmi zkušenostmi, které mám, tak musím říct, že nadpřirozeno existuje, sama jsem toho byla svědkem, kdy jsem prožívala nadpřirozené věci a kor hodně silně a skoro každý den od ledna 2016.


Zpět na „Náboženství“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti