Dobro, zlo, Boh, Satan, náboženstvo?

Kurt
Příspěvky: 13
Registrován: čtv, 26. čer 2008, 18:51

Re: Dobro, zlo, Boh, Satan, náboženstvo?

Příspěvekod Kurt » ned, 20. črc 2008, 19:14

Já je nijak neodsuzuju,jenom s nima neslouhlasim a že by to nějak vnucovali bych ani neřek,konec konců,kdybych si ten jejich názor nechtěl poslechnout tak to vypnu :) Jejich názor jim neberu,ale zase podle Bible čarodějnici nenecháš naživu... a kdo jim dal právo soudit jestli někdo čarodějnice je nebo neni? Nesuď nebo budeš souzen,takže žít podle bible je teda podle mě nemožný a jak tam taky řikali když se modlíš tak to je v pořádku,dokud natu modlidbu nedostaneš nějakou odpověď,to se už musíš mít napozoru,ale co když se zrovna Bůh (jestli existuje) rozhodne zrovna tobě odpovědět?A jak poznáš že to je doopravdy Bůh? :lol:
Nic proti křesťanům nemám,jenom je moc nechápu a nesouhlasim s jejich názorama toť vše.

Uživatelský avatar
Brandis
Příspěvky: 431
Registrován: pát, 30. kvě 2008, 09:47
Kontaktovat uživatele:

Re: Dobro, zlo, Boh, Satan, náboženstvo?

Příspěvekod Brandis » pon, 21. črc 2008, 10:20

Je to jednoduche jako vzdycky a jako u vseho. "Krestane" kdysi prisli na funkci nekterych pravidel "vesmirneho radu" jako je treba motlitba a pod. Najednou, se lidem dostalo poznani o smylsu zivota bohu atd., mysleli si ze vi vse. Sestavili nabozenstvi, coz je seskupeni lidi snazici se jednat a myslet stejne. K tomu potrebovala nejaka pravidla. Kdyz si vezmeme treba desatero, tak v mem pojeti "boha" je to zcela irelevantni, i kdyz je fakt, ze kdyz se jim bude clovek na "nizsi" vybracni urovni ridit, posune ho to urcite dal.
Chybu co krestane udelali je ze povazuji vse za objevene a hotove. Nic uz nemuze byt jinak nez je psano v bibli ;) a to si myslim je veliky omyl. Vesmirny rad jde sice objevit jen jednou a ten zustane vzdy stejny, ale tak veliky objev krestanstvi podle me neucinilo. Objevyli jen stripky a vzdali se hledani dalsich a drzi se sve "polovicni" pravdy...podle me jaka koliv prislusnost k sekte ci nabozenstvi je spatna, protoze ne vsechno v te sekte ci nabozenstvi musi byt stoprocentni pravda a potom vas ten zbytek jen omezuje a ovlada...ja sem pro aby kazdy jednotlivec na svete mel vlastni nabozenstvi poskladane s veci na ktere postupne prisel a ktere mu funguji. Neni dulezite jak bude nazivat to k cemu se "modli" ale to zda mu to funguje pro jeho prospech. To jak krestane dbali na to aby to nekomu "nefungovalo" az prilis dobre je snad jasne ;) ve vsem ma castecne vzdy i ruku zkazenost lidstva se svoji touhou ovladat a vladnout, ktera se projevi vzdy a vsude...recnicka otazka: "proc bych mel nekomu ukazovat na co sem prisel kdyz se s tim muzu mit dobre a jeste pomoci meho vedeni ovladat nic netusisi dav?" lidstvo tedy potrebovalo nejakeho "proroka" ktery bude ve vedeni tak daleko ze se nebude zabyvat malichernosti lidskych tuzeb a povi celemu svetu jak to doopravdy funguje. To byl priklad jezise, budhy a dalsich...v zajmu skupiny lidi co vladla castecne informacemi o tom systemu, ale porad mela prevahu "lidskych" vlastnosti, bylo tyhle lidi umlcet a tak se i stalo...musime si holt pockat na dalsi vek a dalsiho "vyvoleneho" ktery se nas bude snazit vratit na spravnou cetsu a poucit se z chyb minulych...
Když nečekáte nic dobrého, nečekejte. Gabriel Laub
Nic není samo o sobě ani dobré, ani špatné. Záleží na tom, co si o tom myslíme. Shakespeare William

Heimdall
Příspěvky: 94
Registrován: úte, 22. črc 2008, 23:29

Re: Dobro, zlo, Boh, Satan, náboženstvo?

Příspěvekod Heimdall » čtv, 07. srp 2008, 00:43

blaza: Mezi hadkou a diskuzi je veliky rozdil :) .

all: Malo kdo si predstavuje boha jako staryhoi dedu co ukazuje na zemi prstem a deji se zazraky. V podstate si myslim, ze drtiva vecina lidi na planete veri v nejakeho boha.... jen mu rikaji jinak.

Rozhodne si nemyslim, ze je spatny, tvorit si vlastni smer. Kdyz si budu vibirat podle toho co bych chtel, aby byla pravda, tak je to samozrejme nesmysl. Za chvilku bych zil v uplne jinym svete a stejne bych mu uvnitr ani neveril. Muzu ale hledat pravdu v te spouste myslenek, ktere existuji. Osobne mam nejblize k budhismu a nesnasim smery, jako je hermetismus, chaosmagie a podobne.... zatim jsem tam vetsinou narazil na lidi, kteri si na hlavu narazili spicatej klobouk a pred zrcadlem si cvici vznesenej pohled. Na klopu si priply placku s napisem "mag" a hrajou si na Gandalfa. Jejich diskuze se pak skladaj jen z chytraceni o tom, co to ten hermetizmus a podobne vlastne je. To me moc nelaka. V Nabozenstvych jsou zase dalsi hlody. Pritom kdyz si to dam vsechno dohromady, tak vidim, ze se to vse toci kolem jedne pravdy. Proto muzu pinglovat mezi jednotlivymi smery a snazit se tu pravdu nalezt po svem.
A to je právě problém internetu, já jsem tím čím mi v danou chvíli vyhovuje být, takže jsem více či méně chaosmagick, dříve hermetik, svůj špičatý klobouk nemám a neříkám, že jsem mocný apod. což je právě problém většiny dnešních "chaosmagicků" a "mágů", vetšina takových jsou jen náctileté děti právě procházející pubertou, ale kvůli nim prosímtě nurážej směry jako hermetismus nebo chaosmagie, většina těchto lidí totiž ani nepochopila jejich pravou podstatu, proto se ti můžou tyto systémy jevit jako "namyšlené" apod.

Uživatelský avatar
clario
Příspěvky: 693
Registrován: čtv, 29. kvě 2008, 16:08
Kontaktovat uživatele:

Re: Dobro, zlo, Boh, Satan, náboženstvo?

Příspěvekod clario » čtv, 07. srp 2008, 01:43

ale kvůli nim prosímtě nurážej směry jako hermetismus nebo chaosmagie
Nic ve zlým, ale nenašel jsem nikde v příspěvku, který jsi zde citoval jedinou urážku hermetismu ani chaosmagie, Tidus jen vyjádřil, že dané směry nemá rád(také k nim nemám zrovna nejblýže) a to zrovna jako urážející nepokládám, dále vyjádříl svůj názor o náctiletých lidech označujících se za mágy, což tyto směry taky nijak neuráží. ;)
Earth shakes,
Stone breaks
The forest is at your door
The dark sleep is broken
The woods have awoken
The trees have gone to war

Heimdall
Příspěvky: 94
Registrován: úte, 22. črc 2008, 23:29

Re: Dobro, zlo, Boh, Satan, náboženstvo?

Příspěvekod Heimdall » úte, 12. srp 2008, 14:02

Jasně, pak se omlouvám jesi to myslel tak :) , já jen že z jeho kontextu to vyznělo jako urážka, protože slovo nesnáším a slovní spojení nemám rád je významově poněkud jinde a....už držím hubu :D

No abych zase jen nebouchal palicí do vosího hnízda, tak taky přidám můj názor k tématu.

Pročetl jsem celou diskuzi a dospěl jsem k závěru, že název topicu by odpovídal spíše něčemu jako: Křesťanství a váš názor na svět jako takový.
Já osobně zastávám názor, že "skutečná" Pravda je všude kolem nás a uvnitř nás a žádný filosofický směr, náboženství, ba ani vlastní názor nás k ní nemůže přivést, pokud se s těmito věcmi neztotožníme svým srdcem. Člověk, jenž bude celý život jen číst knihy ke svému cíli nepostoupí rychleji než člověk, který půlku života prochlastá a druhou půlku promedituje nad svým vlastním Já. A to je problém téměř každého náboženství, když se jako celek spoléhá na masy svých přívrženců, nemůže počítat s nějak zvlášť velkým úspěchem. Možná kecám trochu mimo, pak mě prosím opravte :) .
chapete kam tim mirim? proto podle me stoupa pocet lidi zijicich v asii geometrickou radou. svet prisel do doby kdy se kazdy pozastavuje nad smyslem zivota, a kazdy hleda nejakou tu svoji pravdu. Nejakou pravdu samozrejme naleznou, a v dalsim zivote se jim dostane lepsi prilezitosti vyvijet se, treba prave v asii...to si myslim ze je jasny dukaz toho ze vychodni kultura a poznani jsou v tomto smeru daleko nejdal...
V tomto si dovolím s tebou nesohlasit :)(pokud sem tě pochopil správně) . Nemyslím si, že by v Asii byly podmínky pro duchovní růst nějak zvlášť velké, pokud se nenarodíš jako další Dalajláma, nebo tě hned nešupnou do kláštera, tak si na tom prakticky stejně, k buddhismu, zen buddhismu, taoismu apod. se můžeš hlásit z jakéhokoli koutu světa.
Naposledy upravil(a) nou dne úte, 12. srp 2008, 22:07, celkem upraveno 1 x.
Důvod: mame tu tag [quote="meno"]

GeorgeLD
Příspěvky: 216
Registrován: ned, 01. čer 2008, 02:22

Re: Dobro, zlo, Boh, Satan, náboženstvo?

Příspěvekod GeorgeLD » pát, 15. srp 2008, 21:06

Myslim si, ze neni spravne brat lidi v nabozenstvich a duchovnich smerech jako nejake zabare. Pokud nekdo mluvi o krestanech a o tom, jak jednaji, mel by si uvedomit jednu vec. Kdyz se clovek narodi v krestanske rodine, automaticky z nej rodice udelaji taky krestana a on prijme nejake krestanske moralni hodnoty. Dulezite ale je, ze je to porad jen svetsky clovek a krestanstvi je zkratka jen jeho zivotni styl - takze jaky ma smysl rikat o tech lidech, ze smysleji tak ci onak, kdyz jsou to stejne tak svetsti lide a svetsti lide jsou na svetske urovni a delaji svetske veci, jako jakykoliv jiny svetsky clovek, ktery v zadnem nabozenstvi neni. Takze jaky smysl ma, kvuli jejich chovani kritizovat ostatni krestany - opravdove praktiky? A z meho uhlu pohledu, rekl bych, ze u svetskeho cloveka, ktery vyznava krestanstvi, je stale vetsi pravdepodobnost lepsich moralnich hodnot nez u ateisty. Napriklad, jak casto se stava, ze by se muzu a zena, oba krestane, ve svem rodinnem zivote navzajem podvadeli, nebo se rozesli? Rekl bych ze i v dnesni dobe si takovy par dokaze udrzet relativne souladny manzelsky zivot. Pripomnelo mi to jednu vec - kdysi pred lety, kdyz jsem byl tzv. tvrdy punkac, se moje parta rozhodla jit pohorsovat posluchace Tokio Hotel (pry punk) - na jejich koncerte. (punkaci jsou haklivi na takove ty radoby punkove kapely) Nakonec, kdyz tam tak lezeli a popijeli krabicove vino, vsichi se shodli na tom, ze jsou vlastne jen trapni a bylo jich tech deti lito- prisli se posmivat v podstate mladym detem, ktere tam byly se svymi rodici. Tim vam chci upresnit to, komu se vlastne posmivate - obycejnym svetskym lidem krestanskeho vyznani. A pokud jde o ty radne praktikujici v klasterech v minulosti (dnes uz mozna moc ne, protoze se to ponekud zkazilo, ale i tak se urcite najdou jeste stale dobre klastery), myslim ze spousta z nich si sahla poradne vysoko, stejne jako radni praktikujici v buddhismu v minulosti. Pokud jde o modleni a svetske lidi, myslim ze to nejlepe rekne tento pribeh:

Po dlouhý čas Číňané věřili v bohy a respektovali buddhy. Tento příběh je právě o takové víře.
Říká se, že tato legenda pochází z dávných časů. Bódhisattva Ti-cang (Kšitigarba) sestoupila do světa lidí, ale viděla, že většina lidí už nevěří v bohy ani v buddhy. Ze svého soucitu se rozhodla nalézt poslední věřící a zachránit je.
Bódhisattva Ti-cang se proměnila v žebračku, chodila po vesnici od domu k domu a žebrala o jídlo. Nikdo jí nedal najíst a nikdo neuctíval Buddhu. Na konci vesnice uviděla ženu, jak pálí vonnou tyčinku před sochou Buddhy. Přišla k ní a prosila o jídlo. Žena zaváhala: „Zbyla mi jen jedna miska rýže. Můžeš si vzít polovinu, ale druhou polovinu potřebuji na oběd pro Buddhu.“
Vidouc laskavé srdce a oddanost té ženy, Bódhisattva Ti-cang jí odhalila budoucnost. Ukázala na dvojici kamenných lvích soch na konci vesnice a řekla: „Až se oči těchto lvů zbarví do ruda, je to znamení, že přijde velká povodeň. Budeš muset pospíchat a utéct do hor. Tam budeš zaručeně v bezpečí.“ S těmi slovy žebračka-Bódhisattva odešla.
Laskavá žena řekla její slova všem ve vesnici, ale nikdo jí nevěřil. Místo toho jí nadávali a posmívali se jí. Říkali, že je blázen a věří na pověry: Jak by mohly oči kamenných lvů zrudnout? Zapřísahala vesničany, aby jí věřili, ale bez úspěchu.
Žena si slova žebračky držela v paměti a každý den oči lvů sledovala. Jednoho dne si z ní chtělo několik zlomyslných vesničanů vystřelit. „Sehrajme to na ni; nabarvíme v noci těm sochám oči na červeno.“
Ráno, když žena spatřila, že oči lvů skutečně zrudly, hrozně se vyděsila. Běžela do vesnice a křičela: „Rychle utíkejte! Blíží se velká povodeň!“ Nikdo ale neposlouchal. Smáli se jí, až se za břicho popadali.
Když nemohla nikoho přesvědčit, utekla žena do hor sama. Když vyšplhala na vrchol, otočila se a uviděla, že celá vesnice už je po vodou. Smutně se rozplakala.


Ktereho boha by zajimalo, ze ten ci onen umi telekinezi, nebo ze umi astralne cestovat? Rekl bych, ze mnohem vice oceni cistotu srdce a spravedlive ciny. Ikdyz ta zena byla svetsky clovek, porad mela to srdce uctivat buddhu - ne proto, ze by neco chtela, ale jen proto, ze citila, ze buddhove jsou proste nesmirne majestatni a vzneseni. A tak pro buddhu objetovala i posledni misku ryze kterou mela. Kdo muze rict ze to bylo zbytecne plytvani jidlem? To muzou rict jen lide dnesni doby, kteri postradaji moralni zasady. Je to take odrazem vnitrni cistoty cloveka, dat neco a nechtit nic. No nevim jestli se z toho da pochopit, co jsem chtel rict, ale toto je muj prispevek k nabozenstvim.
Jeste bych doporucil precist si cast Noveho zakona v Bibli, ktery je o Jezisovi - ikdyz mozna nemate radi krestanstvi, tohle bych od neho proste oddelil a rekl, ze je to proste nutnost :)

Reknu ale neco k chaosmagii. Na starem foru tady dal ATA stranku ktera se venovala chaosmagii - takze jsem si precetl pra veci co tam meli... Z tech povrchnich informaci, ktere jsem ziskal, jsem si vsiml, ze chaos magie vznikla teprve nedavno. Vsiml jsem si taky podpisu, ktery mel jeden pripevatel, uz nevim jeho prezdivku: "Jsou dva druhy magie: magie pro homosexualy a magie pro darebaky. Chosmagie je ta pro darebaky. Podepsan nejaky autor tohoto citatu". Neco takoveho proste muze vzniknout jen v tomto dnesnim casovem obdobi. To co jsem prave napsal muzete brat jako mou nevyslovenou urazku chaosmagie.

Uživatelský avatar
Brandis
Příspěvky: 431
Registrován: pát, 30. kvě 2008, 09:47
Kontaktovat uživatele:

Re: Dobro, zlo, Boh, Satan, náboženstvo?

Příspěvekod Brandis » pon, 18. srp 2008, 13:06

Heimdall: ...nejde o to jake tam maji podminky ale v cem ziji. Ve vychodnich zemich si lide vice zakladaji na citech, zazitcich nez na materialu a majetku. Lide na vychode jsou snad bez vyjimky cestni, uprimni. Zalezi jim na druhem. Vi co je to pokora a ucta atd. to sou podle me ty hlavni duvody k tomu co sem napsal.

George: bibli sem treba necetl, a presto pouzivam "zkratku" WWJD. coz je z anglickeho: co by udelal jezis...obcas, a zvlast v komunikaci s lidmi, je pro me dobre si to uvedomit. Uvedomit si jak bych mel jednat pokud bych jednal skrze cistou lasku...tyhle ctyri pismena mi vzdy "bliknou" v hlave pokud se dopoustim nejakeho bezpravi...
Když nečekáte nic dobrého, nečekejte. Gabriel Laub
Nic není samo o sobě ani dobré, ani špatné. Záleží na tom, co si o tom myslíme. Shakespeare William

Heimdall
Příspěvky: 94
Registrován: úte, 22. črc 2008, 23:29

Re: Dobro, zlo, Boh, Satan, náboženstvo?

Příspěvekod Heimdall » pon, 18. srp 2008, 23:19

To Brandis: v tom přípdě s tebou souhlasím :)
To GeorgeLD: Nechtěl bych rozpytvávat debatu ohledně Chaosmagie, ale jedno bych chtěl uvést na pravou míru. Já osobně taky nemám tyto lidi rád, působí na mě dojmem kolikrát až egoistických a bezohledných naivců, což vetšina také je(svým chováním mě dost připomínají náctileté "satanisty"). Ale to jsou většinou lidé, kteří o chm tvrdí tak maximálně to, že je to volnost, svoboda, můžou dělat vše aniž by byli potrestáni apod. krávoviny, a jak už tady Tidus říkal pěknou větu: "a na hlavu si narazí špičatý klobouk s nápisem MÁG"(ještě lépe pokud MÁK). Jenže kvantita v dnešní době udává jméno původnímu směru, kterého se drží jen hrstka co drží hubu a proto když se řekne chaosmagie, tak se většině lidem vybaví právě případ těchto nabubřelců. Chm jako taková ale znamená úplně něco jiného, já sám když tvrdím, že jsem chaosmagick, tak mi to jde špatně přes hubu, protože se za to stydím právě kvůli těmto lidem, ale většina z vás co chm kritizujou by udělali lépe kdyby si přečetli něco o chm jako filosofii, a ne jen četli příspěvky diskuzí. Ano, chm není o lásce a dobru, ale není ani o nenávisti a zlu, jde o to že spíš jakoby říká: pro tebe je dobré to co tobě vyhovuje jako dobré, a zlé je pro tebe to, co za zlé sám považuješ. Uvedu na příkladu: člověk jenž od mala bude vyrůstat s přesvědčením, že zabíjet je správné, bude konat dobro,(zde narážíme na karmu a jak ch-magici tvrdí, tak karma je spíše něco jako vlastní svědomí) a člověk jenž to bude považovat za špatné, ale svůdné, nebo se nchá unést a učiní tak, bude konat zlo. Jenže kolik se dnes rodí dětí co od mala berou zabíjení jako samozřejmost? Vše záleží jen na nátlaku společnosti ve které se individuální mysl vyvíjí. Kdybysme měli na téma chm vykládat více, vyžadovalo by si to vlastní topic, jen chci podoknout, že chm není špatná věc ikdyž to na první pohled tak vypadá. :)

Jinak Goeorge konkrétně to křesťanství vystihl přesně jak to cítím já. Dám příklad na mé vlastní zkušenosti. Hraji v dechovce, náš kapelník je kesťan, a ikdyž je víceméně "světský křesťan", přesto ho považuji za něco víc, například pořád pracuje, do toho má asi 5 dětí, rozestavěný barák, na starosti kapelu a ještě chodí hrávat do kostela. Jeho rodina mě přijde celkově taková harmonická, jak se chová ke svým dětem, přátelům, a přitom není žádný fanatik, když je možnost tak si vypije, ale jen s přáteli, prostě jak už říká George, tito lidé žijí většinou spořádanějším a klidnějším životem než kdejaký ateista.(sám křesťanství a církev konrkétně rád nemám, ale v dnešní době je lepší když člověk veří v jakékoli náboženství, ikdyž v minulosti napáchalo svinstev a škod požehnaně).

Uživatelský avatar
jadydadyda
Příspěvky: 199
Registrován: úte, 03. čer 2008, 18:17

Re: Dobro, zlo, Boh, Satan, náboženstvo?

Příspěvekod jadydadyda » pon, 18. srp 2008, 23:31

Tak jako jsou různí křesťané, tak jsou i různé církve, nejen ta katolická.


Zpět na „Náboženství“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 hostů