Kto alebo čo ma dušu

Uživatelský avatar
Etellyen
Příspěvky: 249
Registrován: stř, 21. led 2009, 18:54
Bydliště: Tábor
Kontaktovat uživatele:

Re: Kto alebo čo ma dušu

Příspěvekod Etellyen » ned, 18. říj 2009, 14:07

nedavno me napadlo..kdyz nekho na klonuju..co ten klon bude mit dusi?
Skutečným tajemstvím síly je uvědomění si síly.

Uživatelský avatar
nou
Administrátor stránky
Příspěvky: 289
Registrován: stř, 28. kvě 2008, 17:23

Re: Kto alebo čo ma dušu

Příspěvekod nou » ned, 18. říj 2009, 14:22

myslim ze ano. ked sa to tak zoberie tak medzi nami beha kopec klonov. su to jednovajecne dvojicky.

Uživatelský avatar
blaza
Příspěvky: 279
Registrován: sob, 14. čer 2008, 23:42
Bydliště: City of Palermo
Kontaktovat uživatele:

Re: Kto alebo čo ma dušu

Příspěvekod blaza » čtv, 29. dub 2010, 08:27

Tak dvojcata, to je jednoznacny. Ale treba takova naklonovana ovce, to je trochu jiny kafe...
"Království boží je v tobě a všude kolem tebe, nikoliv v budovách ze dřeva a kamene. Rosekni kus dřeva a já tam budu. Nadzvedni kámen a nalezneš mě." The Last Gospel of Jesus

Leon
Příspěvky: 79
Registrován: čtv, 24. črc 2008, 18:25

Re: Kto alebo čo ma dušu

Příspěvekod Leon » čtv, 29. črc 2010, 18:40

Klon myslim že má duši ale je to jen můj odhad ale nevim proč by neměl otázka by byla klonů které by jsm postupně poskládali orgán po orgánu a pak je nakopl ivot viz. replikátoři. Co se týč zvířat věřím že duši (mám na mysli vědomí a uvědomující si sám sebe) mají. Astrální cestování může člověk skeptik vždy hodit na činnost mozku protože je funkční po celou dobu. Co ale já beru jako téměř jasný důkaz je klinická smrt a tam jso případy kdy oživený jedinec popsal odálosti které se přesně děli a t v době kdy mozek vykayoval nulovou aktivitu. A právě tato svědectví zahrnují setkání se zvířaty.Přece jen AC popisuje něco jiného než OOBE při blízké smrti

Uživatelský avatar
Mistel
Příspěvky: 56
Registrován: stř, 12. kvě 2010, 14:53

Re: Kto alebo čo ma dušu

Příspěvekod Mistel » sob, 31. črc 2010, 23:34

Já osobně jsem zastáncem názoru, který tu ještě nejspíš nevyzněl. Myslím si, že všechno kolem nás je tu vymyšleno, zkonstruováno, přizpůsobeno a určeno pro nás. Nás nemyslím lidi, ale duše, které přišly na tento "svět", aby nabyly nějaké zkušenosti. Mám důkaz, že existuje minimálně ještě jeden "svět", jako je tento, tedy svět, který obsahuje tvory, kteří mohou být "osídleni" duší (ten svět je naprosto jiný, ale má stejnou podstatu, říkám že je "jako tento").
Tímto nezavrhuji názor nikoho jiného (nebo spíš názory vás všech), pouze uvádím můj osobní názor, se kterým jsem se ještě nikdy s nikým na 100 % neshodl.
Docela se mi líbíla myšlenka, že zvířata jako je např. pes a kočka mají duši, která je v "jiném" stádiu vývoje. Pak mě ale napadá nekonečně mnoho dalších otázek. Třeba to, že by musely existovat "mladé" duše, které by nebyly na stejné zkušenostní úrovni jako naše duše. Pak ale mě zase napadá otázka, že jsou přeci duše lidí, který mají méně zkušeností, než duše jiných lidí (tento rozdíl se vynuluje tím, že si nepamatujeme minulé životy). Pak mě napadá ještě jedna otázka, která by byla docela zapadající do té teorie "vývoje" duše. Jestli je možné, aby vznikla nová duše. To by potom vysvětlovalo, proč by měl např. kámen duši, protože duše by se toho naučila ze začátku dost paradoxně i v tom kamenu.
Každopádně tam někde "nahoře" se duše dělí na určitá "přátelství", tedy v každém životě potkáváme stejné duše (v různých rolích). Řekl bych, že je dokonce přesně načasované, kdy jakou duši potkáme. To napomáhá získávání zkušeností. Akorát mě nějak nenapadá, na co duše potřebuje zkušenosti z těchto "světů".
To bylo zas něco z mé zásoby teorie o duši. (... jdu pokračovat v tématu...)
... Ale jestliže by jsme nebrali v úvahu prostor a čas, mohlo by být vytvořeno nekonečně světů, které by sloužily pro tento účel (získání zkušeností pro duše). Pak mi nepřijde tak nereálné to, že v tomto vesmíru můžeme být klidně jediný tvorové, kteří mají duši. Pro duše v jiném stádiu "vývoje" může být vytvořen úplně jiný svět a tůdíž se nemusí "vtělovat" např. do kamene, nebo do plyšového medvěda. Pokud tedy existují duše na jiném stádiu vývoje.
Těžko se mi nad tím přemýšlí, protože nemám nějaká "pevná" fakta, na která bych mohl navazovat další myšlenky, takže můj názor podle mě může být jak naprosto dokonalý, tak naprosto nesmyslný. To už nechám na vás.
Je až pozoruhodné, jak je vše založeno na odhodlání a trpělivosti.

Pete
Příspěvky: 618
Registrován: ned, 31. kvě 2009, 11:44

Re: Kto alebo čo ma dušu

Příspěvekod Pete » sob, 05. úno 2011, 14:58

Klonovani: cetl jsem ze duse se vteluje do tela az v urcitem stadiu vyvinu (kazda duse si vybere matku s otcem, vhodne misto a datum narozeni aby to co nejvic vyhovovalo skusenostem ktere ma ziskat) kdyz zena potrati, tak se nenasel vhodny "kandidat", tudiz klon si neprojde tou fazi spojovani fyz tela s ostatnimi takze ani nebude mit dusi (cerpano z myslenek A. Crowleye a Rosenkrucianu)

Duse cloveka vs duse zvirete: tyto duse maji byt jine, ne jeden typ duse na jinem stupni vyvoje.. ovsem je pry mozne se reinkarnoval do zvirete kdyz si to prejete (nekdo napriklad muze hodne obdivovat orly, rika si jake by to bylo takhle volne rychle letet .. treba fanousci paraglidingu si pry rikaji jakym by chteli byt ptakem) takze si to v pristim zivote muzou vyzkouset, a pak usoudi zda se reinkarnovat znovu jako clovek (cerpano z myslenek Hinduistickeho seminare)

Mlade duse mas poznat podle egoismu, materialismu, agrese, kdyz neco chcou tezko toho dosahuji, nemaji takovou intuici (samozrejme tu muze vytrenovat kazdy, ale jde o vrozenou) a nenapada te jake zkusenosti by mohli odsud cerpal ? Kdyz si pripustis ze plati pravidlo "Solve et coagula" (tudiz "Jak nahore, tak dole") tak ti dojde ze v prirode je Buh, ze "Stvoritele poznas podle jeho stvoreni" ty kdyz nakreslis nejaky obraz taky to vypovida hodne o tobe, tve osobnosti a nalade, puvodni vedy byly vsechny zalozene na pozorovani prirody ne na nejakych umelych pokusech, a tim se i ucili, mimochodem krome zkoumani dila Boha tu jde taky o to jak se zachovas, byvas moc agresivni ? Sam zjistis, ze se to jednou obrati proti tobe (ted nemyslim tebe ale jen priklad) a tim se mas sanci z toho poucit, tudiz ziskat nove zkusenosti jak se chovat k ostatnim (cerpano z myslenek Alchymie a Hermetismu)
Deus est Homo


Zpět na „Posmrtný život - minulé životy“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host