Kto alebo čo ma dušu

CLVestec
Příspěvky: 128
Registrován: stř, 29. říj 2008, 12:18

Re: Kto alebo čo ma dušu

Příspěvekod CLVestec » stř, 03. čer 2009, 19:45

Já to řekl jako teorii,ale ano astrální tělo považuju za duši.To "já" jak zmiňuješ jsou myšlenky,vzpomínky a to co nás vypilovalo tak jaký jsme teď,při mentálním cestování naše vzpomínky a úsudky necháváme ve fyzickém těle,a cestujem pouze a. tělem.Ale z MC nemám zkušenosti,teda aspon myslím,tak to nemůžu říct z jistotou. ;)
:D Iluze může být špatná, nebo taky dobrá? :D Nevím, nevadí, dám si rohlík se sýrem, nebo sýr s rohlíkem.... :)

Daniel
Příspěvky: 167
Registrován: pát, 11. črc 2008, 11:55
Bydliště: Brno

Re: Kto alebo čo ma dušu

Příspěvekod Daniel » stř, 03. čer 2009, 21:13

blaza: nevim co ti rikal tvuj tata, ale ja mam v rodine taky dost zazitku s "dusemi zemrelych"..

pro me je duse nejake vedomi ktere pretrvava po smrti. spousta veci nasvedcuje tomu, ze by neco takoveho mohlo existovat, spousta veci nasvedcuje zase opaku, takze tezko rict. tyhle veci se dost tezko zkoumaji, natoz dokazuji... nekteri lide napriklad veskere komunikace s duchy a tyhle veci vysvetluji kontaktem s nadvedomim nebo akasou nebo necim takovym (treba filozof Ervin Laszlo) a individualni duse jako takove podle nich neexistuji (takhle to mozna vidi i unga?). a samozrejem vetsina vedcu vsechny tyhle veci uplne odmita (zastupce tohoto proudu je treba Susan Blackmore, neco si od ni prectete, pise fakt zajimave) a pro nektere lidi je zase kontinuita ducha, prevtelovani a vse s tim spojene uplne normalni zalezitost (Clemens Kuby, Ole Nydahl a spousty dalsich :))

a ja osobne mezi temito nazory porad nejak preskakuju :)
Život je tragédie pro toho, kdo cítí, a komedie pro toho, kdo myslí. (Jonathan Swift)

CLVestec
Příspěvky: 128
Registrován: stř, 29. říj 2008, 12:18

Re: Kto alebo čo ma dušu

Příspěvekod CLVestec » stř, 03. čer 2009, 21:47

Jak řekl Tidus všichni jsme tím jedním,možná proto je to tak špatně k vyluštění.Protože se to hodně vrtá do tohohle a to tím že jsme ve vyšších sférách spojení.
:D Iluze může být špatná, nebo taky dobrá? :D Nevím, nevadí, dám si rohlík se sýrem, nebo sýr s rohlíkem.... :)

Uživatelský avatar
unga
Příspěvky: 45
Registrován: sob, 28. bře 2009, 18:59

Re: Kto alebo čo ma dušu

Příspěvekod unga » stř, 03. čer 2009, 22:27

blaza: nevim co ti rikal tvuj tata, ale ja mam v rodine taky dost zazitku s "dusemi zemrelych"..

pro me je duse nejake vedomi ktere pretrvava po smrti. spousta veci nasvedcuje tomu, ze by neco takoveho mohlo existovat, spousta veci nasvedcuje zase opaku, takze tezko rict. tyhle veci se dost tezko zkoumaji, natoz dokazuji... nekteri lide napriklad veskere komunikace s duchy a tyhle veci vysvetluji kontaktem s nadvedomim nebo akasou nebo necim takovym (treba filozof Ervin Laszlo) a individualni duse jako takove podle nich neexistuji (takhle to mozna vidi i unga?). a samozrejem vetsina vedcu vsechny tyhle veci uplne odmita (zastupce tohoto proudu je treba Susan Blackmore, neco si od ni prectete, pise fakt zajimave) a pro nektere lidi je zase kontinuita ducha, prevtelovani a vse s tim spojene uplne normalni zalezitost (Clemens Kuby, Ole Nydahl a spousty dalsich :))

a ja osobne mezi temito nazory porad nejak preskakuju :)
Vědomí je v podstatě duše= "já" ,která se vyznačuje tím, že "je", všechno "je"= všechno má duši v podstatě se tedy nemusíme o duši bavit, když je všudypřítomná. To co přetrvává po smrti je podle mě astrální tělo, je to jako kdyby ti někdo jen usekl ruku, nebudeš moct dělat věci co si předtím s rukou dělal, ale tělo máš pořád i když jen astrální a pořád si jaksi individuální a nerozplyneš se jen si najdeš další fyzické dělo tj.reinkarnace,až budeš připraven a budeš to sám chtít rozplyne se teprve i tvé astrální tělo a ty doopravdy zemřeš, pak se z tebe stane věc neživá a ty se omezíš na pouhé "nirvánové bytí".

Uživatelský avatar
Tidus
Příspěvky: 313
Registrován: pát, 30. kvě 2008, 15:47

Re: Kto alebo čo ma dušu

Příspěvekod Tidus » čtv, 04. čer 2009, 10:28

Astralni telo bych jako dusi nepovazoval. Vastralnich a dalsich telech jsou rozdili. Pokud mame v kazdem zivote jako urcita osobnost jina tela, tak je zakonite musime vymenovat. Proto verim, ze po smrti prijdeme i o astralni telo a tak dale. Vetsinou vychazim z textaku od Roberta Bruce. Ten tvrdi, ze kazda sfera ma sve telo, ve ktere sem se tam muzeme pohybovat. Tudis verim, ze kdyz po smrti postoupime treba do atmicke, fyzicke, astralni, mentalni i budhicke ztratime a pred narozenim dostaneme nove. Duse je u me to, co pretrva i v nejvyzsi sfere coz musi byt neco, co je zbaveno jakychkoli rozdilu, krome nasbiranych zkusenosti. Takze jen nejaka pamet.
Vzdáš se jednou, vzdáš se vždycky...

CLVestec
Příspěvky: 128
Registrován: stř, 29. říj 2008, 12:18

Re: Kto alebo čo ma dušu

Příspěvekod CLVestec » čtv, 04. čer 2009, 13:26

Když každá sféra má své těla,proč by tam život nemohl trvat zhruba 60 let jako tady ve fyzickém?
:D Iluze může být špatná, nebo taky dobrá? :D Nevím, nevadí, dám si rohlík se sýrem, nebo sýr s rohlíkem.... :)

Uživatelský avatar
blaza
Příspěvky: 279
Registrován: sob, 14. čer 2008, 23:42
Bydliště: City of Palermo
Kontaktovat uživatele:

Re: Kto alebo čo ma dušu

Příspěvekod blaza » sob, 06. čer 2009, 16:48

Proc 60let? Pridam statistiky, protoze mi pride ze je to trochu jinak. Podivejte se.
Obrázek
(Akorat nechapu proc prumerna delka zivota stoupa. Muj osobni nazor je ze dnesni civilizace si kope hrob pod nohama. Treba rok 2012 prinese nejake zmeny.)
"Království boží je v tobě a všude kolem tebe, nikoliv v budovách ze dřeva a kamene. Rosekni kus dřeva a já tam budu. Nadzvedni kámen a nalezneš mě." The Last Gospel of Jesus

Uživatelský avatar
Helias
Příspěvky: 217
Registrován: čtv, 05. čer 2008, 20:43
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Kto alebo čo ma dušu

Příspěvekod Helias » sob, 06. čer 2009, 16:54

"Naděje dožití při narození"??? Co to má znamenat? To jako že když sem se narodil v roce 1990, tak se dožiju něco přes 67 let? To je naprostá kravina ...
Carpe Diem

Uživatelský avatar
blaza
Příspěvky: 279
Registrován: sob, 14. čer 2008, 23:42
Bydliště: City of Palermo
Kontaktovat uživatele:

Re: Kto alebo čo ma dušu

Příspěvekod blaza » sob, 06. čer 2009, 17:03

Proc by to mela bejt kravina? Dyt uz sam Tidus tu psal ze tvoje rozhodovani je podmineny predem danejma biologicko-chemickejma a fyzickejma pochodama. Tak proc by nemoch mit pravdu? Treba je zivot jenom fraska a ty lidi v laboratori, v kanclu za pocitacema opravdu secetli, kolik nam zbejva casu a my stim uz nic nenadelame. Ale ja tomu samozrejme neverim. Zivot je nevyzpytatelny sled udalosti, ktere mnozi nechapeme :)
"Království boží je v tobě a všude kolem tebe, nikoliv v budovách ze dřeva a kamene. Rosekni kus dřeva a já tam budu. Nadzvedni kámen a nalezneš mě." The Last Gospel of Jesus

Uživatelský avatar
Tidus
Příspěvky: 313
Registrován: pát, 30. kvě 2008, 15:47

Re: Kto alebo čo ma dušu

Příspěvekod Tidus » sob, 06. čer 2009, 17:37

Myslim, ze to enni tak, ze by ses dozil tolika let. ''Nejsou to predpovedi ale zaznam. Znamena to, ze v tom danem roce lide umirali prumerne v tomto veku.... Je to ovlivneno tim, ze mame stale lepsi a zdravejsi podminky pro zivot. I pres vsechno negativni co tu je je to lepsi a lepsi :).
Vzdáš se jednou, vzdáš se vždycky...

CLVestec
Příspěvky: 128
Registrován: stř, 29. říj 2008, 12:18

Re: Kto alebo čo ma dušu

Příspěvekod CLVestec » sob, 06. čer 2009, 19:38

Já tu ale nemluvil o fyzické sféře,myslel jsem jestli v astrálních sférách budemem mít tak dlouhej život,jak jsme měli tady.
Blaza:Proč rok 2012 ? Proč né třeba rok 2013 ?
:D Iluze může být špatná, nebo taky dobrá? :D Nevím, nevadí, dám si rohlík se sýrem, nebo sýr s rohlíkem.... :)

Uživatelský avatar
blaza
Příspěvky: 279
Registrován: sob, 14. čer 2008, 23:42
Bydliště: City of Palermo
Kontaktovat uživatele:

Re: Kto alebo čo ma dušu

Příspěvekod blaza » ned, 07. čer 2009, 04:46

Zdroj: wikipedia

Kód: Vybrat vše

rok 2012 Údálosti s neurčitým datem [editovat] Věda a technika * Je plánováno vypuštění Vesmírného dalekohledu Jamese Webba (JWST). * Má být vypuštěna nová vesmírná loď Orion 3 jako první pilotovaný let nové kosmické lodi, která má náhradit americké raketoplány. * V prosinci na Den Slunovratu vystupuje teorie Mayského kalendáře Den zkázy
"Království boží je v tobě a všude kolem tebe, nikoliv v budovách ze dřeva a kamene. Rosekni kus dřeva a já tam budu. Nadzvedni kámen a nalezneš mě." The Last Gospel of Jesus

Uživatelský avatar
Etellyen
Příspěvky: 249
Registrován: stř, 21. led 2009, 18:54
Bydliště: Tábor
Kontaktovat uživatele:

Re: Kto alebo čo ma dušu

Příspěvekod Etellyen » ned, 07. čer 2009, 12:12

ale sak v astralni sfere je cas uplne o necem jinem nez tady tak jak se o tom muzete takle bavit ne?
Skutečným tajemstvím síly je uvědomění si síly.

CLVestec
Příspěvky: 128
Registrován: stř, 29. říj 2008, 12:18

Re: Kto alebo čo ma dušu

Příspěvekod CLVestec » ned, 07. čer 2009, 12:28

Blaza:A to je právě ono,každý má rok 2012 ve spojitosti z nějakou apokalypsou,nebo velkou změnou.Ale Máyům došlo že třeba v roce 2012 nebudou moci používat kalendář,si řekli naco.Tak ho přestali dělat.
Etellyen : Jsem o tom jen tak přemýšlel,ale stejně když zemřeme tak fyzická sféra stejně už nebude naše priorita.Zkreslováni času jsem už pocítil na vlastní kůži(a jak jsem se díval tak mnoho lidí tady na fóru).Někde jsem četl že po smrti budeme mít měsíc na užívání si astrálu,jenže jsem nikde nečetl jestli se myslí náš čas,nebo skreslený astrální čas :lol: .
:D Iluze může být špatná, nebo taky dobrá? :D Nevím, nevadí, dám si rohlík se sýrem, nebo sýr s rohlíkem.... :)

Uživatelský avatar
blaza
Příspěvky: 279
Registrován: sob, 14. čer 2008, 23:42
Bydliště: City of Palermo
Kontaktovat uživatele:

Re: Kto alebo čo ma dušu

Příspěvekod blaza » ned, 07. čer 2009, 16:05

CLVestec: Nebudou moci pouzivat kalendar, tim je jako mysleno, ze pride doba modernizace a digitalizace. A nam budou kalendare zbytecne?
Ja sem naopak cet v mnoha knihach, ze cas jako takovy vubec neexistuje. Pry si to jenom vsichni sugerujeme, kdyz koukame na hodiny,hodinky,budiky,kalendare,cas v pravy dolni liste ve windows :o). Ale ve skutecnosti pry zadny cas neni. Je jenom v nasi hlave. Je dokonce mozne, ze kdybychom dokazali vypudit z mozku predstavu, ze cas plyne, tak by bylo mozne dosazeni nesmrtelnosti. Ale kdo by chtel zit vecne? :roll:
OT: Ted se si vzpomel ze ten clovek co objevil strukturu DNA pod psychotropnimi latkami rovnez pravil, ze cas plyne jako ve spirale. A Mayove zrejme astralne cestovali (za rytmu bubnovani) do bodu 0. Ted uz je jenom otazkou, az cas dospeje do bodu 0, tak jestli se zacne spirala znova kroutit a nebo jestli vyhasne veskery zivot na Zemi.
...Jestli si chces uzivat AC po smrti vol Nuselak ;)
"Království boží je v tobě a všude kolem tebe, nikoliv v budovách ze dřeva a kamene. Rosekni kus dřeva a já tam budu. Nadzvedni kámen a nalezneš mě." The Last Gospel of Jesus

CLVestec
Příspěvky: 128
Registrován: stř, 29. říj 2008, 12:18

Re: Kto alebo čo ma dušu

Příspěvekod CLVestec » ned, 07. čer 2009, 20:54

Blaza:Ne já tím myslel.Co kdyby jsi měl královstvý a dělal by jsi kalendář,co by se ti hodil aby jsi věděl kdy máš zasadit rostliny a kdy je máš sklízet.Co když jim právě došlo to že třeba v roce 2012 na území kde žijí,že třeba tam už nebudou vládnout jejich potomci(samozřejmě potomci potomků a.t.d) ale nepřátelé co je třeba zníčili(což se taky stalo).Přišli nato že nebudou mít takové štěstí.S tím astrálním cestování po smrti(no já vím že se tomu říká posmrtný život,spíš jsem měl napsat "posmrtné žití" :lol: ),jsem četl že měsíc budeme v astrální sféře,pak že naše tělo bude postupovat do vyšších sfér a v každé z nich něco zanecháme.Až budeme před inkarnací.Osobně nevím které z teorii o posmrtném životě věřit(věřím že existuje,ale nevím co se stane,což ví ten co mluvil z nějakým duchem(pokud to nebyl nějakej klon)).
Edit: Nuselák nemusím,za den se dokážu dostat do takovýho průseru,že tam nemusím ani jít :lol:.
:D Iluze může být špatná, nebo taky dobrá? :D Nevím, nevadí, dám si rohlík se sýrem, nebo sýr s rohlíkem.... :)

ANNO
Příspěvky: 92
Registrován: čtv, 19. čer 2008, 14:52

Re: Kto alebo čo ma dušu

Příspěvekod ANNO » sob, 13. čer 2009, 01:43

neivem prečo si mysliš ze zviera by nemohlo mat dusu ... ako by vizeral clovek bez duse myslim si ze to iste je aj zviera
Je len na vás čomu budete veriť.

CLVestec
Příspěvky: 128
Registrován: stř, 29. říj 2008, 12:18

Re: Kto alebo čo ma dušu

Příspěvekod CLVestec » ned, 14. čer 2009, 14:42

ANNO: Nevím,jestli příspěvek byl směřován na mě.Ale já se zastávám názoru že zvířata mají duši stejně tak,jako všechny bytosti ve Vesmíru.Pokud ji nemá bytost,nebo nějaká věc tak ji nemá nic.
:D Iluze může být špatná, nebo taky dobrá? :D Nevím, nevadí, dám si rohlík se sýrem, nebo sýr s rohlíkem.... :)

Uživatelský avatar
blaza
Příspěvky: 279
Registrován: sob, 14. čer 2008, 23:42
Bydliště: City of Palermo
Kontaktovat uživatele:

Re: Kto alebo čo ma dušu

Příspěvekod blaza » pon, 15. čer 2009, 17:48

Jeste bych veril tomu, ze strom ma dusi. Ne nadarmo zasveceni objimaj stromy, aby nacerpali energii. Ale kamen?
"Království boží je v tobě a všude kolem tebe, nikoliv v budovách ze dřeva a kamene. Rosekni kus dřeva a já tam budu. Nadzvedni kámen a nalezneš mě." The Last Gospel of Jesus

Uživatelský avatar
Mety
Příspěvky: 11
Registrován: čtv, 24. zář 2009, 11:37
Kontaktovat uživatele:

Re: Kto alebo čo ma dušu

Příspěvekod Mety » pát, 16. říj 2009, 22:13

Pročítal sem tohle téma, a tak přispěju i svim názorem :). Předmět typu kámen, nebo plyšovej medvídek podle mě duši nemá, ale vyzařuje druh energie, kterou uš má danou, nebo kterou ho sami nabijem. Stromy, rostliny, brouci.... sou živí akorat na jinym stupni vývoje než sme mi. Za několik stovek-tisíc let tu nemusíme vůbec bejt, a jinej druh kterej prošel během tý doby evolucí a dokázal se líp adaptovat na změny klimatu se může dostat třeba i na vyší úroveň než sme teď mi, a může stejně tak dobře, neli líp cestovat do jinejch sfér.


Zpět na „Posmrtný život - minulé životy“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti