Kto alebo čo ma dušu

Uživatelský avatar
blaza
Příspěvky: 279
Registrován: sob, 14. čer 2008, 23:42
Bydliště: City of Palermo
Kontaktovat uživatele:

Kto alebo čo ma dušu

Příspěvekod blaza » sob, 23. kvě 2009, 11:14

Já osobně mám jen jednu zkušenost s duchem, nebo spíš s duší. Ale nevyvolával jsem jí, přišla sama. Byla to duše naší andulky, když sem byl ještě na stření byl jsem na intru. V tu dobu jsem nějak zkoumal jev "spánková paralýza". Někde to mam i zapsaný. Myslím, že byl listopad a byla středa, kolem 15:00 sem se šel natáhnout s tím, že chci dosáhnout již výše zmiňované spánkové paralýzy. Ale zdál se mi sen, že jsem na intru a sedim u počítače, když v tom mě za ramena chytl nějaký obrovský žlutý tvor, byl to pták, andulka a někam se mnou letěl a drápkama mě držela za ramena. Ještě jednou zmiňuju, že byla fakt obrovská. Ale já se probudil, bylo kolem 16 hodiny. Nijak sem to v tu chvíly neřešil, ale když jsem přijel v pátek domů, mamča mi řiká "umřela nám andulka :( " A v tu chvíli mi to bliklo. Tak sem se ptal jestli ve středu a mamina přitakala. Zeptal jsem se jestli neví kolik bylo hodin.. a když odpověděla naskočila mi z toho husí kůže. Bylo to kolem čtvrtý odpoledne...
Tenkrát jsem to konzultoval s nějakou spisovatelkou na starém foru AC přez PM, řikala, že když byla dítě přišel se s ní takhle podobně rozloučit její pes. Je to docela vídaný jev. Možná bych nevěřil kdybych nezažil, ale tenhle zážitek mě posunul v názorech o něco dál.
Zvirata maj dusi??? Co se tu nedozvim :lol:
BTW: Vic co by ti rek Daniel? Ze kdyz das do krabicky mouchy, tak kazda leti stejnym smerem. To nevypada moc jako ''duchovni stvoreni'' 8-)
"Království boží je v tobě a všude kolem tebe, nikoliv v budovách ze dřeva a kamene. Rosekni kus dřeva a já tam budu. Nadzvedni kámen a nalezneš mě." The Last Gospel of Jesus

Uživatelský avatar
Etellyen
Příspěvky: 249
Registrován: stř, 21. led 2009, 18:54
Bydliště: Tábor
Kontaktovat uživatele:

Re: Anketa - Jaké máte zkušenosti s vyvoláváním duchů

Příspěvekod Etellyen » sob, 23. kvě 2009, 11:29

ael je...sice primitivni ale je...de to od kamene po bunku psa az treba cloveka
Skutečným tajemstvím síly je uvědomění si síly.

Daniel
Příspěvky: 167
Registrován: pát, 11. črc 2008, 11:55
Bydliště: Brno

Re: Anketa - Jaké máte zkušenosti s vyvoláváním duchů

Příspěvekod Daniel » sob, 23. kvě 2009, 17:52

blaza:
no ty mouchy by asi letely kazda jinam :) ja se spis snazil naznacit ze to kam leti neni otazka svobodne vule ale spis vysledek nejakych elektrochemickych pochodu..

jinak samozrejme nevim jak to je, ale jedno se mi zda zrejme - podstatu mame stejnou jako zvirata. jinak receno pokud mame dusi, maji i zvirata. a je taky klidne mozne ze dusi nemame. kazdopadne fungujeme na stejnem principu jako zvirata, nevidim rozdil. podstata vedomi treba gorily se asi nejak zvlast nelisi od podstaty vedomi cloveka, nechapu proc by jedno z techto vedomi melo pretrvavat i po smrti a druhe ne, to je zas jen jeden z krestanskych mytu..
Život je tragédie pro toho, kdo cítí, a komedie pro toho, kdo myslí. (Jonathan Swift)

Uživatelský avatar
Tidus
Příspěvky: 313
Registrován: pát, 30. kvě 2008, 15:47

Re: Anketa - Jaké máte zkušenosti s vyvoláváním duchů

Příspěvekod Tidus » ned, 24. kvě 2009, 17:13

Taky to tak vidim. Bud ma dusi vse (vsechny bytosti i predmety), nebo nic. Kdyz si predstavime kamen ktery hodime, tak reaguje treba tim, ze se pak rozbije. Je to akce na nejakou reakci. Pokud hodime hopika, tak se zase odrazi. Reaguje na sve okoli a situaci. Pokud mame takove to auticko, ktere po narazu do narazniku jede opacnym smerem, tak taky jen urcitym zpusobem reaguje na to, co se deje. Pak jsou tu slozitejsi hracky. Treba plysovy papousek, ktery reaguje na hlasy. Neco mu reknete a on na urcita slova reaguje tim, ze rekne neco ze sve dane zasoby. Nebo roboti, kteri reaguji na sve okoli a na okolni zvuky a pachy. Mozna nekdo muze namitat, ze jsou to jen veci a pokazde reaguji stejne. Pokud se jim ale zabuduje i pamet, tak uz budou na ruzne veci reagovat jinak. Pak by stejny robot, ktery prosel stejnymi vecmi reagoval zase stejne. Co kdyby ale mel trosku jinou stavbu tela a od zacatku trosku jiny software. Pokud by reagoval podle pameti, podle urciteho vnitrniho nastaveni jak na nektere veci ma reagovat, menily se mu nalady a podobne, tak se da srovnavat s clovekem. Clovek je ve sve podstate taky jen stroj, ktery reaguje podle sveho vnitrniho nastaveni, nalady, pameti, fyzicke stavbe a podobne...... Kdy ale urcit, kde je to jen reagujici predmet a kde je to bytost s dusi?
Vzdáš se jednou, vzdáš se vždycky...

Uživatelský avatar
saila
Příspěvky: 549
Registrován: stř, 29. říj 2008, 22:38
Kontaktovat uživatele:

Re: Anketa - Jaké máte zkušenosti s vyvoláváním duchů

Příspěvekod saila » ned, 24. kvě 2009, 17:40

no nebo z jinyho hlediska takovej plysovej medvidek napr... vemte si ze ho s laskou nekdo vyrobi (malovyrobce, ne cinani u pasu) tak do nej da cast sebe/svy energie/svy duse... tak v tom pripade by mel imit dusi i ten medvidek ne?

nevzpominam si kde jsem to cetla ale kdyz jsem byla mala a videla jsem nekde se jen tak povalovat nejakyho plysaka nebo neco podobnyho tak nevim proc ale dost casto mi ty veci bylo hrozne lito a nemohla jsem ji tam nechat se dal valet, a obcas treba i ted mivam podobny stavy u jinejch veci, ale uz je to opravdu malo.....
"život je jedna velká LAN párty" :-D by me....

www.masaze-saila.cz

Uživatelský avatar
Etellyen
Příspěvky: 249
Registrován: stř, 21. led 2009, 18:54
Bydliště: Tábor
Kontaktovat uživatele:

Re: Anketa - Jaké máte zkušenosti s vyvoláváním duchů

Příspěvekod Etellyen » ned, 24. kvě 2009, 19:01

ty veci predmety nemaj dusi jako dusi..to to snad jeste nei duse kdyz je to v kamenu ale je to jakymsi vyvojovym stadiu
Skutečným tajemstvím síly je uvědomění si síly.

Uživatelský avatar
Tidus
Příspěvky: 313
Registrován: pát, 30. kvě 2008, 15:47

Re: Anketa - Jaké máte zkušenosti s vyvoláváním duchů

Příspěvekod Tidus » pon, 25. kvě 2009, 10:46

Etellyem: A jak urcis, kde je to jeste vyvojove stadium a kde ne?
Vzdáš se jednou, vzdáš se vždycky...

Uživatelský avatar
Orichi
Příspěvky: 39
Registrován: úte, 05. kvě 2009, 01:57
Bydliště: Doksy
Kontaktovat uživatele:

Re: Anketa - Jaké máte zkušenosti s vyvoláváním duchů

Příspěvekod Orichi » pon, 25. kvě 2009, 14:33

Etellyem: A jak urcis, kde je to jeste vyvojove stadium a kde ne?
Možná třeba v tu chvíli kdy se kámen rozhodne sám o sobě, že se rozbije. Tedy až začne dělat vlastní rozhodnutí, a to by mohlo být ale až po inkarnaci. Ale osobně nevěřím, že věci mají nějakou duši, ale pouze různou energii. A ohledně autíčka s nárazníkem, nebo polointeligentního robota - já se k tomuhle stavim hodně skepticky, jako elektrikář vím jak fungujou součástky a že to je všechno jen logicky vytvořený obvod za účelem nějaké funkce. Takže já si nemyslím, že jsem byl v minulém životě plyšovej papoušek ;) Každopádně si, ale myslim, že předměty můžou mít energii.
"Ovlivni jak smýšlíš a ovlivníš jak cítíš."
"Lidé se musejí naučit namísto zloby, projevovat zvídavost."
"Pokud se sami sebe začnete ptát, otevřete dveře vlastního vývoje v mnoha směrech."
"Tvůj život je jen o tom kam směřuješ a soustředíš svojí pozornost, proto dbej na to čemu a komu jí věnuješ."

Orichi*~

Uživatelský avatar
Etellyen
Příspěvky: 249
Registrován: stř, 21. led 2009, 18:54
Bydliště: Tábor
Kontaktovat uživatele:

Re: Anketa - Jaké máte zkušenosti s vyvoláváním duchů

Příspěvekod Etellyen » pon, 25. kvě 2009, 14:59

sam o tom moc nevim a neviznam se vtom ale mam v podstate stejny nazor jako je uvedenej tady http://karolinaloskotova.blog.cz/0905/z ... elu-a-dusi
Skutečným tajemstvím síly je uvědomění si síly.

Uživatelský avatar
blaza
Příspěvky: 279
Registrován: sob, 14. čer 2008, 23:42
Bydliště: City of Palermo
Kontaktovat uživatele:

Re: Anketa - Jaké máte zkušenosti s vyvoláváním duchů

Příspěvekod blaza » stř, 27. kvě 2009, 02:27

Kód: Vybrat vše

Původní vývoj duše je od pouhé existence po člověka. Týká se této a dalších čtyř planet, které jsou jako tato. Je to vývoj: kámen - rostlina - zvíře - člověk. - Přitom duše projde všemi druhy rostliny i zvířete... kámen - bytí rostlina - bytí, přijímání,vylučování, vědomí zvíře - bytí, přijímání,vylučování, vědomí, možnost tvořit vlastní rozhodnutí (možnos pohybu apod) člověk - bytí, přijímání,vylučování, vědomí, možnost tvořit vlastní rozhodnutí, velké mentální schopnosti - člověk=bůh.
neverim tomu, ze sem byl v minulym zivotu kytka, nebo zvire, je to podle me fraska asi jako vesmirni lide
člověk=bůh co je to za blbost? Sem snad Herkules?
Ale ja sem vopravdu nechtel zavist OT :)
"Království boží je v tobě a všude kolem tebe, nikoliv v budovách ze dřeva a kamene. Rosekni kus dřeva a já tam budu. Nadzvedni kámen a nalezneš mě." The Last Gospel of Jesus

Uživatelský avatar
Etellyen
Příspěvky: 249
Registrován: stř, 21. led 2009, 18:54
Bydliště: Tábor
Kontaktovat uživatele:

Re: Anketa - Jaké máte zkušenosti s vyvoláváním duchů

Příspěvekod Etellyen » stř, 27. kvě 2009, 06:10

tady uz se nase nazory rozchazi :D
Skutečným tajemstvím síly je uvědomění si síly.

Uživatelský avatar
Tidus
Příspěvky: 313
Registrován: pát, 30. kvě 2008, 15:47

Re: Anketa - Jaké máte zkušenosti s vyvoláváním duchů

Příspěvekod Tidus » stř, 27. kvě 2009, 07:52

Orichi: Kdyz se nad tim zamyslis, tak zadny svobodny rozhodnuti neexistuje. Rozhodujeme se podle urcitych parametru. Pokud se rozhodujes mezi dvouma vecma, je v podstate predem dany, co si zvolis. Protoze si to zvolis na zaklade nekolika parametru (jako zkusenosti, nalada a tak....). Proto verim, ze je vse dany. A taky se pak nelisime od cehokoli kolem nas.
Vzdáš se jednou, vzdáš se vždycky...

Uživatelský avatar
blaza
Příspěvky: 279
Registrován: sob, 14. čer 2008, 23:42
Bydliště: City of Palermo
Kontaktovat uživatele:

Re: Anketa - Jaké máte zkušenosti s vyvoláváním duchů

Příspěvekod blaza » čtv, 28. kvě 2009, 10:14

Kazdej clovek ma svobodu projevu a svobodu mysleni. Proto jeden a ten samej reaguje na podnety jinak. Kazdej mel dany k zivotu urcity parametry tela, duse, mista narozeni a vlastnosti at uz psychickych, fyzickych, z predchozi inkarnace, nebo z astrologie. Nic neni dany, tomu uz neverim, jako kdysi. Mam nazor, kterej se temer priblizuje pravde. Vse a vsechno si urcujeme my sami. Napriklad: Kdyz mas autonehodu, nebo si milionar, neni to dany zadnym statickym parametrem, nebo ''OSUDEM'', ale jenom nasima myslenkama, svetem kterej je obrazem naseho vedomi (viz. nekoho podpis). Protoze vzdycky ten clovek co mel tu nehodu moch bejt milionar a naopak. Nemuzu to vyvratit a zaroven potvrdit. Ale jenom vim ze po precteni knizky The Secret je mi vsechno jasny, protoze ono to opravdu funguje. Kdyz mas volit mezi dvema vecma, tak si muzes vybrat tu a nebo druhou logicky. Ale jeste je tu furt ta 3., ktera se nemusi shodovat s dvema predchozima. Zapominate asi na to ze clovek je ziva bytost, nerozhoduje se staticky jako nakej japonskej robot. Mysleni probiha dynamicky, tudiz meni se v case. Proto nas nic neomezuje k nezavislemu a svobodnemu mysleni. Kazdej si muze delat co chce, pred karmou se nikdo neschova.
"Království boží je v tobě a všude kolem tebe, nikoliv v budovách ze dřeva a kamene. Rosekni kus dřeva a já tam budu. Nadzvedni kámen a nalezneš mě." The Last Gospel of Jesus

Daniel
Příspěvky: 167
Registrován: pát, 11. črc 2008, 11:55
Bydliště: Brno

Re: Anketa - Jaké máte zkušenosti s vyvoláváním duchů

Příspěvekod Daniel » čtv, 28. kvě 2009, 11:00

z vedeckeho hlediska: lidsky mozek je slozitejsi nez mozek zvirat, ale principialne funguje stejne. skutecne nevim z ceho vychazi tvuj nazor, ze jsme v necem lepsi nez zvirata a mame navic dusi (predpokladam ze z bible..) pro takove nazory je dost tezke najit jakoukoliv oporu v realite. funguje to u vsech zvirat i lidi stejne: mozek zpracuje podnety z receptoru a zareaguje na ne. svobodna vule je z tohoto pohledu v podstate iluze. tak napriklad ve stejne situaci se rozhodnes jinak strizlivy a jinak pod vlivem drog (nebo treba s poskozenym mozkem po mrtvici) - jinymi slovy to zcela zjevne vypada, ze vule je zavisla na mozku... nerozhoduje nejaka duse, ale mozek, a to na zaklade nejakych biochemickcych pochodu a vnejsich podnetu. takze ano, vsechno nasvedcuje tomu, ze clovek funguje jako (hodne slozity) robot. samozrejme netvrdim, ze to je takhle a nemuze to byt jinak (protoze to proste nevim)... jen rikam, ze se to takhle jevi...

za druhe bych byl byt tebou hodne opatrny ohledne tvrzeni typu ze mas nazor hodne se priblizujici pravde a ze ti je vsechno jasny po precteni nejake knizky.. k tomu mas jeste nekonecne daleko..

Tidus: od doby co sme tohle naposledy resili v jinem topiku u tebe vidim dost velky myslenkovy posun :) ale to je spravne, nazory jsou od toho, aby se menili ;)
Život je tragédie pro toho, kdo cítí, a komedie pro toho, kdo myslí. (Jonathan Swift)

Heimdall
Příspěvky: 94
Registrován: úte, 22. črc 2008, 23:29

Re: Anketa - Jaké máte zkušenosti s vyvoláváním duchů

Příspěvekod Heimdall » čtv, 28. kvě 2009, 16:08

Čas jako takový není lineární, nemá počátek a nemá konec, protože by tím popíral sám sebe, tímpádem vlastně zároveň neexistuje, to jsou paradoxy, které nelze chápat pravou půlkou mozku, proto je přece úplně jedno jestli jsou naše činy předem dané, nebo si je vytváříme osobní vůlí, obojí je totiž pravda.

Uživatelský avatar
Orichi
Příspěvky: 39
Registrován: úte, 05. kvě 2009, 01:57
Bydliště: Doksy
Kontaktovat uživatele:

Re: Anketa - Jaké máte zkušenosti s vyvoláváním duchů

Příspěvekod Orichi » čtv, 28. kvě 2009, 18:49

funguje to u vsech zvirat i lidi stejne: mozek zpracuje podnety z receptoru a zareaguje na ne. svobodna vule je z tohoto pohledu v podstate iluze. tak napriklad ve stejne situaci se rozhodnes jinak strizlivy a jinak pod vlivem drog (nebo treba s poskozenym mozkem po mrtvici) - jinymi slovy to zcela zjevne vypada, ze vule je zavisla na mozku...
Zkusím dát jednoduchý příklad na obyčejné neživé věci. Když máš televizi s anténou, můžeš koukat na čistej obraz nějakýho tv programu, ale čím víc máš anténu zničenou, tím horší je i obraz. Chci tím poukázat na myšlenku, že mozek by mohl fungovat pouze jako prostředník mezi tělem a duší.
Orichi: Kdyz se nad tim zamyslis, tak zadny svobodny rozhodnuti neexistuje. Rozhodujeme se podle urcitych parametru. Pokud se rozhodujes mezi dvouma vecma, je v podstate predem dany, co si zvolis. Protoze si to zvolis na zaklade nekolika parametru (jako zkusenosti, nalada a tak....). Proto verim, ze je vse dany. A taky se pak nelisime od cehokoli kolem nas.
Máš zajímavej pohled na život a já ti ho nechci brát, ale nevznikla původně tato myšlenka pouze jako výmluva ? " Já nic, za to může osud" Chlape nevím jak ty, ale já věřím, že máme vždycky na výběr a, že o svém životě rozhodujeme sami :)
Možná jsi to myslel tak, že v tu chvíli kdy své rozhodnutí zrealizujeme už jej nemůžeme zpětně změnit a do jisté míry se nám nabízí myšlenka - "tak to mělo být", nebo "to byl osud" - ale to by znamenalo, že OSUD = všechna naše rozhodnutí v minulosti. Ale budoucnost nám nabízí mnoho alternativ pro nová rozhodnutí.
"Ovlivni jak smýšlíš a ovlivníš jak cítíš."
"Lidé se musejí naučit namísto zloby, projevovat zvídavost."
"Pokud se sami sebe začnete ptát, otevřete dveře vlastního vývoje v mnoha směrech."
"Tvůj život je jen o tom kam směřuješ a soustředíš svojí pozornost, proto dbej na to čemu a komu jí věnuješ."

Orichi*~

Daniel
Příspěvky: 167
Registrován: pát, 11. črc 2008, 11:55
Bydliště: Brno

Re: Anketa - Jaké máte zkušenosti s vyvoláváním duchů

Příspěvekod Daniel » čtv, 28. kvě 2009, 20:01

Orichi: jasne rozumim ti.. tuhle teorii (mozek jako prijimac vedomi) znam a je mi pomerne blizka, celkem pekne dava dohromady materialni a duchovni pohled na svet. kazdopadne trvam na tom ze principialne fungujeme stejne jako zvirata (at uz je podstata vedomi jakakoliv).
jinak argumentaci s tim ze se jen "vymlouvam" na osud jsem slysel i ja dost casto.. tohle prece neni o hledani vymluv, ale o snaze prijit na nejake principy fungovani sveta.. samozrejme ze se rozhoduju vzdycky podle sveho nejlepsiho vedomi a nesu za sve ciny odpovednost, jen si myslim (podobne jako Tidus), ze je klidne mozne, ze moje rozhodnuti jsou dopredu dana... ale tohle jsou proste veci ktere jen tak nerozlouskneme :)
Život je tragédie pro toho, kdo cítí, a komedie pro toho, kdo myslí. (Jonathan Swift)

Uživatelský avatar
blaza
Příspěvky: 279
Registrován: sob, 14. čer 2008, 23:42
Bydliště: City of Palermo
Kontaktovat uživatele:

Re: Anketa - Jaké máte zkušenosti s vyvoláváním duchů

Příspěvekod blaza » pát, 29. kvě 2009, 08:21

Ja si furt trvam na tom ze ty rozhodnuti nejsou predem dana. Uz jenom jak psal Tidus tak nalada a zkusenosti muzou vytvaret na povrch znamku toho, ze sou jako stale stejna, tudiz linearni (ve stejnym case stejna zkusenost). Ale to je blbost, nase zkusenosti se meni a my snimi. Priklad: V 5letech si neumel malou nasobilku, ted ji umis (predpokladam :) ). Takze bys(vy ty dobe) na situaci v kine 5 lidi * 10korun/listek zareagoval: ,,Nevim''. To samy stou naladou, oboji to sou dynamicky parametry, takze kdyz nastane situace, ktera at uz je ovlivnena tvoji planetarni konstelaci Merkuru s Venusi a nebo proste jenom ten den mas spatnou(dobrou) naladu tak se rozhodnes jinak nez vcera, za tyden, za rok. Kdyz berem v uvahu IQ, tak to je vetsinou konstantni velicina, tak stim bych souhlasil. Samozrejme neberu v potaz ty drogy. Co si myslite?
"Království boží je v tobě a všude kolem tebe, nikoliv v budovách ze dřeva a kamene. Rosekni kus dřeva a já tam budu. Nadzvedni kámen a nalezneš mě." The Last Gospel of Jesus

Daniel
Příspěvky: 167
Registrován: pát, 11. črc 2008, 11:55
Bydliště: Brno

Re: Anketa - Jaké máte zkušenosti s vyvoláváním duchů

Příspěvekod Daniel » pát, 29. kvě 2009, 14:37

no tak to ze rozhodovani zalezi na zkusenostech a okolnostech je snad evidentni, o tom nemusime diskutovat. ale to nemeni nic na situaci - o svobode volby nam to prece nerika vubec nic..
navic jsem se od tebe jeste porad nedovedel, v cem presne podle tebe spociva rozdil lidi vs. zvirata (co se tyce vedomi, duse, ...)
Život je tragédie pro toho, kdo cítí, a komedie pro toho, kdo myslí. (Jonathan Swift)

Heimdall
Příspěvky: 94
Registrován: úte, 22. črc 2008, 23:29

Re: Anketa - Jaké máte zkušenosti s vyvoláváním duchů

Příspěvekod Heimdall » pát, 29. kvě 2009, 23:11

Zvirata maj dusi??? Co se tu nedozvim :lol:
BTW: Vic co by ti rek Daniel? Ze kdyz das do krabicky mouchy, tak kazda leti stejnym smerem. To nevypada moc jako ''duchovni stvoreni'' 8-)
Promiň za hnidopišinu, ale od kdy je duše a duch tentýž pojem :D . Opět problém oné "zbytečné' terminologie, kdo pak má ale přesně chápat co jsi chtěl říct :) .


Zpět na „Posmrtný život - minulé životy“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host