zmena pohlavi po inkarnaci

grave
Příspěvky: 5
Registrován: pon, 18. srp 2008, 21:13

zmena pohlavi po inkarnaci

Příspěvekod grave » pon, 18. srp 2008, 21:37

Zajimalo by me,
jestli nehmotne telo po inkarnaci meni telo, do ktereho se inkarnuje, s pohledu pohlavi. Abych lepe osvetlil, nikde jsem nenarazil na materialy, ktere by priblizovaly, zda je na pocatku duchovni poute dano, jestli bude duse inkarnovana vzdy do muzskeho, nebo zenskeho tela... Cili, zajima me, jestli muzeme byt v predchozim fyzickem zivote jineho pohlavi, jak v nynejsim.... Chapu, ze se jedna pouze o materialni detail, jez neni privelmi dulezity, ale i tak...

Uživatelský avatar
ATA
Příspěvky: 1600
Registrován: stř, 28. kvě 2008, 18:55
Bydliště: Litovel
Kontaktovat uživatele:

Re: zmena pohlavi po inkarnaci

Příspěvekod ATA » pon, 18. srp 2008, 21:45

zaleži jaky si vybereš takže pohlavy měnit mužeš
Help! I'm a multidimensional being trapped in a linear time-space continuum!

Uživatelský avatar
Sunny:-)
Příspěvky: 221
Registrován: sob, 31. kvě 2008, 21:00
Kontaktovat uživatele:

Re: zmena pohlavi po inkarnaci

Příspěvekod Sunny:-) » úte, 19. srp 2008, 00:02

Co jsem vypozoroval u sebe i jinde, tak v jádru životů jsi přesně to, co jsi teď ..tedy muž či žena.. a přesně stejným způsobem se člověk inkarnoval po většinu svého bytí zde. Samozřejmě v průběhu vývoje byl také opačným pohlavím, ale jádro zůstává přece jen přikloněné k jedné z možností. /muž či žena/ V rámci našeho celkového vývoje to má i své jisté opodstatnění. /rozdílné pohledy na svět atd./ :-)
Svým životem a každým naším rozhodnutím si tvoříme svět okolo nás. Tvořme ho proto s úsměvem a se zářivými barvami v ruce skutečně takový, jaký chceme ve svém srdci. ;-)
Obrázek

Uživatelský avatar
Tidus
Příspěvky: 313
Registrován: pát, 30. kvě 2008, 15:47

Re: zmena pohlavi po inkarnaci

Příspěvekod Tidus » úte, 19. srp 2008, 10:48

Taky jsem slysel o tom, ze sice vyzkousime obe pohlavi, ale jedno mame oblibenejsi. Ja jsem tu udajne po desate a z toho jsem byl jen dvakrat zenou. Prameslel jsem nad tim, jestli zzenstely chlapy nejsou treba takovyhle "zenske" duse v muzich (a naopak)..... :-? :?:
Vzdáš se jednou, vzdáš se vždycky...

grave
Příspěvky: 5
Registrován: pon, 18. srp 2008, 21:13

Re: zmena pohlavi po inkarnaci

Příspěvekod grave » sob, 23. srp 2008, 13:32

Docela jste me potesili. Protoze jsem tajne uvazoval o podobnych myslenkach, jez byly vyjadreny doposud. Ale byl jsem tak na "vazkach" receno...
;)
Kazdopadne si myslim, ze treba napr. lide ( muzi ), kteri momentalne treba cely zivot ublizuji zenam, nemuzou byt v pristim zivote opet muzem, tomu sam neverim, zakonite se musi narodit jako zena, ktera se pravdepodobne stane obeti neceho podobneho..

Uživatelský avatar
Tidus
Příspěvky: 313
Registrován: pát, 30. kvě 2008, 15:47

Re: zmena pohlavi po inkarnaci

Příspěvekod Tidus » ned, 24. srp 2008, 17:03

grave: To nemusi byt pravda. Co jsem slysel(a verim tomu), tak ten tyran muze byt i v podstate objet. Nejaka duse se trba potrebuje necemu naucit a aby se to naucil, musi byt v roli obeti. Pozada sveho kamarada (jinou dusi), jestli by to pro nej neudelal. Domluvi se, ze budou manzele a chlap ji bude mlatit. On vi, ze ho budou lide nenavidet a ze bude zly. Pokud by to prijal, je to velka obet pro tu druhou dusi.
Vzdáš se jednou, vzdáš se vždycky...

Uživatelský avatar
acdcpetr
Příspěvky: 97
Registrován: sob, 07. čer 2008, 18:47
Kontaktovat uživatele:

Re: zmena pohlavi po inkarnaci

Příspěvekod acdcpetr » čtv, 23. říj 2008, 21:03

To tedy znamena, ze i kdyz jsme zli tak vlastne nejsme zli protoze se nekomu pomahame ucit, to by tedy znamenalo ze nemame svobodnou vuli pres zivot...a pak by me teda ale zajimalo, kdyz se takhle po nekolik zivotu ty duse domlouvaji, kdyz tedy ten clovek umre vzpomene si najednou na vsecny predesle zivoty? Si tak nejak nedokazu predstavit ze by se do me mysli narvalo najednou tolik informaci, navic tam nejsme omezeni na mozek tak bychom vedeli vse ne?
Stay strong and keep your head up high everyday. Cocoman-stay strong

Uživatelský avatar
Tidus
Příspěvky: 313
Registrován: pát, 30. kvě 2008, 15:47

Re: zmena pohlavi po inkarnaci

Příspěvekod Tidus » čtv, 23. říj 2008, 22:33

acdpetr: Tady uz jsou to spise teorie. Muzu ale rict svuj nazor.....

Myslim si, ze mimo nas zivot jsme nejaka astralni bytost. Ta ma nejakou svou pamet a svou mysl s povahou. Kdyz se rozhodne pro zivot tady, tak se jeji mysl omezi pouze na kapacitu toho tela. Proto mimo telo obcas zazivame stav rozsirene mysli. Po smrti se zase pripojime k tomu nasemu celku a budeme mit pamet ze vsech tech zivotu. Budeme nad tim nejaky cas meditovat a srovnavat si to a porovnavat a ...... Pak zjistime, ze nam porat jeste neco unika. Proto si zvolime zivot, ve kterym by jsme na to narazili a znovu se narodime. Pak se bud poucime, nebo si to zopakujeme......
Vzdáš se jednou, vzdáš se vždycky...

Daniel
Příspěvky: 167
Registrován: pát, 11. črc 2008, 11:55
Bydliště: Brno

Re: zmena pohlavi po inkarnaci

Příspěvekod Daniel » čtv, 23. říj 2008, 22:56

jasne vsechno to sou teorie a nejlepsi je ze se to proste neda nijak overit :)

muj nazor na tuhle vec se v podstate porad meni ale momentalne to vidim takhle:
- individualni duse neexistuji
- existuje jen nejaka univerzalni inteligence
- od te si kazda ziva bytost "propujcuje" na dobu zivota vedomi

Samozrejme to muze byt uplne jinak, co clovek, to nazor :) ale ted momentalne sem dospel do faze kdy mi tohle pripada nejpravdepodobnejsi.. po smrti ocekavam nicotu, nic jineho.. hodne se v tomto ztotoznuji s nazory Laszla, Blackmorove, Lamonta..
Život je tragédie pro toho, kdo cítí, a komedie pro toho, kdo myslí. (Jonathan Swift)

Uživatelský avatar
matrixnet
Příspěvky: 88
Registrován: pát, 25. črc 2008, 17:19

Re: zmena pohlavi po inkarnaci

Příspěvekod matrixnet » pát, 24. říj 2008, 17:06

Neříkám že po smrti nic není, ale rozeberu tento pohled, my se zatím řídíme nějakým omezeným vědomím s mozkem. Ten nás ovlivňuje, stačí si do něj přivést nějaké chemické látky a už věci vidíme jinak. Tak třeba je to jen náš mozek, který nám říká že život pokračuje dál, my si ale s ním nedokážeme nicotu představit, proto vymýšlíme další pokračování, je to i z jeho podstaty, je složen z hmoty energie, která nezaniká jen se přetváří. Dále si představte bezčasovost, která může existovat, čas může být jen výplod mozku, protože vzruchy po neuronech se pohybují v nějakém čase. Nedokážeme si představit z čeho vznikla veškerá hmota, jak vypadá okraj vesmíru, do čeho se vyplňuje vesmír, antihmotu atd. Mozek je prostě omezen, nedokáže pochopit jak z ničeho může vzniknout něco a to je jeho kámen úrazu, na který naráží při uvažování a svádí k dalším nástavbám života, kterýma člověk vyráží klín klínem. Ono to vypadá že problém vyřešil, ale o krok dál narazí na ten samý problém s ještě více otázkama, protože při těch nastavbách se nějakým způsobem vychýlí od skutečnosti a vytvořil tak ještě víc paradoxu. Já věřím že ta pravá skutečnost je úplně prostá, jen ji ještě nechápeme.

Tak jako v dávných dobách byl problém zjistit, že země je kulatá, přitom už při pohledu na měsíc to něco napovídalo. Mysleli si že země je placatá a nesou ji želvy a je ohraničená propastí, přitom se do toho ještě víc zamotali, jaké želvy jaká propast atd. Určitá skupina lidí co si myslí že země je placatá ještě existuje a to nemyslím nějaké křováky z amazonských pralesů, ale Evropany.
Nikdy nemáme definitivní pravdu, můžeme si být jisti jen tím, že se mýlíme.

Uživatelský avatar
acdcpetr
Příspěvky: 97
Registrován: sob, 07. čer 2008, 18:47
Kontaktovat uživatele:

Re: zmena pohlavi po inkarnaci

Příspěvekod acdcpetr » sob, 25. říj 2008, 20:56

Tak to je klidně možné. Vědci prý objevili uprostřed naší galaxie nějakou šroubovici připomínající DNA.
Jinak co je po smrti, to nekonečno zjistíme. Já to vidím takhle- 1) Pokud je posmrtný život- věřím v něj
2) Pokud není - stejně v něj věřím, protože pokud není, tak mi bude jedno že jsem celý život strávil v kecu :D
Stay strong and keep your head up high everyday. Cocoman-stay strong

Uživatelský avatar
saila
Příspěvky: 549
Registrován: stř, 29. říj 2008, 22:38
Kontaktovat uživatele:

Re: zmena pohlavi po inkarnaci

Příspěvekod saila » ned, 02. lis 2008, 20:14

a pro mozek je to jednodussi verit v neco lehkyho jako ze neco po zivote je nez verit tomu ze nic neni
"život je jedna velká LAN párty" :-D by me....

www.masaze-saila.cz

Uživatelský avatar
misanek
Příspěvky: 87
Registrován: čtv, 05. čer 2008, 18:06
Bydliště: Slezsko

Re: zmena pohlavi po inkarnaci

Příspěvekod misanek » ned, 09. lis 2008, 11:18

Taky tady prihodim svuj nazor jak si asi myslim, ze to je...

Jako bytosti tady zijeme a zdokonalujeme se, dorzravame postupne k nadpohlavnim bytostem a to jestli se nekdo narodi jako muz nebo zena podle mne zalezi na prevladajici energetice - muzska energie jde pres telo dolu a zenska zase nahoru, jde o to ktera prevlada a ta podle mne pak urcuje to pohlavi, jinak s duchovin rustem se musime ucit vsechno a tudiz musime si budovat urcitou energetickou rovnovahu tudiz pokud v nekom drtive prevlada jedna z pohlavnich energii je jasne ze dostane zivot - moznost posunout tyto energie k rovnovaze - tim nechci rict ze pokud v nekom drtive prevlada muzska energie se musi nutne narodit jako zena - to se da resit i vztahy a to treba v pripade ze takovy muz k sobe pritahne bytost s opet drtive prevladajici zenskou energii... a jak se tak pritahuji a obdivuji, vsimaji si vzajemnych rozdilu a snazi se proniknout do opaku a tudiz vyrovnavaji svoje energie =)
vecny obdivovatel sveta michal
Když se spojíme s tichem ve svém nitru, překročíme hranice své aktivní mysli a emocí a objevíme hloubku trvalého klidu a spokojenosti.

The0
Příspěvky: 37
Registrován: úte, 03. čer 2008, 22:57

Re: zmena pohlavi po inkarnaci

Příspěvekod The0 » ned, 21. pro 2008, 21:32

mno ja si myslim taky, ze co se tyce volby pohlavi, tak je to pouze o tom, v cem se bude lip dusicce odzivat zkousky, kvuli kterym je tady :)
:-):-):-):-):-):-):-):-)

Uživatelský avatar
blaza
Příspěvky: 279
Registrován: sob, 14. čer 2008, 23:42
Bydliště: City of Palermo
Kontaktovat uživatele:

Re: zmena pohlavi po inkarnaci

Příspěvekod blaza » čtv, 21. kvě 2009, 10:01

misanek: Tim chces rict, ze kdyz clovek dosahne harmonie, vyrovna si energie jin a jang, tak bude v pristim zivote hermafrodit? :)
"Království boží je v tobě a všude kolem tebe, nikoliv v budovách ze dřeva a kamene. Rosekni kus dřeva a já tam budu. Nadzvedni kámen a nalezneš mě." The Last Gospel of Jesus

Uživatelský avatar
misanek
Příspěvky: 87
Registrován: čtv, 05. čer 2008, 18:06
Bydliště: Slezsko

Re: zmena pohlavi po inkarnaci

Příspěvekod misanek » pát, 22. kvě 2009, 12:45

blaza: cloveku, ktery se dostane do takoveto rovnovahy, nejspise vzplane vnitrni ohen a tudiz pohlavi tela v jakem se inkarnuje jiz neovlivnuje nebo ovlivnuje jen nepatrne to jaky clovek je...
Když se spojíme s tichem ve svém nitru, překročíme hranice své aktivní mysli a emocí a objevíme hloubku trvalého klidu a spokojenosti.

Uživatelský avatar
petra
Příspěvky: 65
Registrován: pát, 30. kvě 2008, 22:45

Re: zmena pohlavi po inkarnaci

Příspěvekod petra » sob, 23. kvě 2009, 12:31

nevádno jsem četla zajímavou knížku o minulých životech. udávalo se v ní, že si duše sama určuje jakého pohlaví chce být. ale že nejlíp se cítí v tom pohlaví, ve kterém byla nejčastěji

Uživatelský avatar
acdcpetr
Příspěvky: 97
Registrován: sob, 07. čer 2008, 18:47
Kontaktovat uživatele:

Re: zmena pohlavi po inkarnaci

Příspěvekod acdcpetr » pon, 15. čer 2009, 18:05

no muze bejt treba snek
Stay strong and keep your head up high everyday. Cocoman-stay strong

Engrow
Příspěvky: 22
Registrován: čtv, 25. čer 2009, 15:12

Re: zmena pohlavi po inkarnaci

Příspěvekod Engrow » pon, 24. srp 2009, 11:48

Já nevím,jestli po smrti něco je,ale co si představujete že tam je?V podstatě,i tady nic není,a zároveń,je.Jak můžete říci,že jste se narodily,když nevíme,jestli jsme se narodily?Z toho vyplívá,že to,co vidim,o kolo sebe,neexistuje,tak co by existovalo po smrti?Ve skutečnosti,nic neexistuje......
Nikdy se nevzdávejte.
Nikdy se nevzdávejte.
Nikdy, nikdy, nikdy, nikdy – v ničem, velkém, či malém, důležitém, či nicotném –
nikdy se nevzdávejte ničemu, jenom závazkům cti a zdravému rozumu.
Nikdy nepodléhejte zdánlivě nepřekonatelné síle nepřítele.

W.Churchill

Uživatelský avatar
andree
Příspěvky: 106
Registrován: úte, 04. lis 2008, 19:51
Kontaktovat uživatele:

Re: zmena pohlavi po inkarnaci

Příspěvekod andree » pon, 24. srp 2009, 15:10

občas mě popadne myšlenka, že jsme všichni jedna a ta samá energie která momentálně jen sbírá zkušenosti z 3.dimenze a po smrti zas splynem v jedno a až přijde čas zase se usídlíme v určité dimenzi a osídlíme fyzická těla..v podstatě si každý z nás může říct....todle všechno jsem JÁ :mrgreen:


Zpět na „Posmrtný život - minulé životy“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 hostů