Reinkarnacia Adolfa Hitlera

Uživatelský avatar
clario
Příspěvky: 693
Registrován: čtv, 29. kvě 2008, 16:08
Kontaktovat uživatele:

Re: Reinkarnacia Adolfa Hitlera

Příspěvekod clario » úte, 01. bře 2016, 23:35

Ale nenamíchalo. Možná jsem to jen špatně podal :). Popravdě ani pořádně nevím jak bych jej jednoduše vysvětlil, přestože mě připadá nejjednodušší. Dělení na tělo, duši a ducha je pro mě jen koncept a způsob, jakým se dá na realitu nahlížet. Tyto pojmy vnímám jako iluzorní stejným způsobem jako tak vnímám věci této reality. Vše kolem nás je jen mořem vědomý, v němž se nám věcí jeví takové či takové v závislosti na tom jakým způsobem na ně nahlížíme a uplatňujeme svoji pozornost. Ať už jsme v této realitě a vnímáme naše tělo jako pevné a fyzické, či jsme například v astrálu, kde se vnímáme jako astrální tělo či duši, tak stále nejsme nic jiného než jen jiskrou vědomí v oceánu, která vnímá to co vnímá včetně sebe jen v závislosti na tom jakým způsobem se dívá. To co vnímáme je pouze forma, kterou věcem přisuzujeme v závislosti na úhlu našeho pohledu a je iluzí, jediné co je, je ono vědomí co nějakým způsobem uplatňuje svůj pohled na vědomí uvnitř a kolem. Realita včetně našich vlastních těl je jen produktem toho, jak se díváme. Nejsem svým tělem, mé tělo je jen způsobem jakým na sebe nahlížím. Při změně pozornosti, změně způsobu jakým vidím svět, můžu být něčím úplně jiným a žádné tělo tu pak nebude.
Nemyslím si, že dělení na tělo, duši a ducha je zcestné či že to odporuje tomu co jsem napsal. Je to jen jeden z mnoha funkčních způsobů, kterým se dá nahlížet svět. V rámci jednoho pohledu může být, ale těžké nebo i nemožné chápat pohled jiný.
Earth shakes,
Stone breaks
The forest is at your door
The dark sleep is broken
The woods have awoken
The trees have gone to war

ArMi
Příspěvky: 207
Registrován: pon, 22. úno 2016, 17:45

Tímto tvrzením ovšem kandiduješ na post osla dle jednoho mondó

Příspěvekod ArMi » ned, 03. dub 2016, 11:09

Ale nenamíchalo. Možná jsem to jen špatně podal :). Popravdě ani pořádně nevím jak bych jej jednoduše vysvětlil,
  • Přišel žák za mistrem a optal se mistra, jestli on je projevem aktu bytí. Mistr mu na to kývnul.
    Pak se žák zeptal, jestli je osel také projevem aktu bytí, to mu také mistr potvrdil.
    A pak žák projevil svoji kreativitu a řekl že potom je mistr osel.
    Mistr přetáhl žáka holí po hlavě.
Možná je to opravdu úmysl naprosto zatemnit rozdíl mezi duší a duchem. Jsou to naprosto diametrálně odlišné reality. Pokud zavřeš oči a odstraníš všechny myšlenky, tak uvidíš nekonečnou statickou a nehybnou prázdnotu - to je tvůj duch. Duch je statický a neměnný. Duch se nemůže projevit jinak než skrze duši.
Duše je krystal, který se skládá z tvých prožitků. Duše už je individuální a proměnná. A tvoje tělo, to už je tvoje vazba do jednoho určitého místa a času v jedné realitě.

Pokud někdo tvrdí, že viděl ducha, tak jakákoliv astrální entita je duší. To je jenom přenesený význam slova. Asi proto, že astrální entity jsou běžně neviditelné a nezaznamenatelné.

Třeba v Scientologii mají analogické dělení thetan - mysl - tělo. Tam už nikoho nenapadne, že thetan je to samé co mysl. Tady si LRH vypomohl vytvořením novotvaru https://en.wikipedia.org/wiki/Thetan. Mimochodem v důsledku nepochopení je i slovo Bůh hodně zprofanované a lidé si pod tímto slovem představí nejakého dědulu sedícího na obláčku. Přitom slovo Bůh má daleko blíže ke slovu bytí.


Zpět na „Posmrtný život - minulé životy“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host