EFT - (Emotional Freedom Techniques)

Uživatelský avatar
ATA
Příspěvky: 1600
Registrován: stř, 28. kvě 2008, 18:55
Bydliště: Litovel
Kontaktovat uživatele:

EFT - (Emotional Freedom Techniques)

Příspěvekod ATA » sob, 09. led 2010, 16:32

zatim par poznamek a obrazku WORK IN PROGRESS

1.Setup
Trebaže mám _______________,
(já) hluboce a uplne sebe akceptuji

moje verze:
I když mám ____________
hluboce a plně se uznávám a mám se rád .
*trochu aktivovat vzpominku

.…jednoduše opakujete
prohlášení s durazem a to trikrát, zatímco
nepretržite trete “Sore Spot” nebo poklepáváte
na “Karate Chop”.

2.Sekvence
Sekvence...Klepejte asi 7 krát na každý z následujících energetických bodu,
zatímco opakujete Upomínkovou Frázi u každého bodu.
( dominantni ruka ukazovaček prostřednik)

EB = Beginning of the EyeBrow(Zacátek obocí)
SE = Side of the Eye (po strane oka)
UE = Under the Eye (pod okem)
UN = Under the Nose (pod nosem)
Ch = Chin (brada)
CB = Beginning of the CollarBone(zacátek klícní kosti)
UA = Under the Arm (pod paždí)
BN = Below the Nipple (pod bradavkou)
Th = Thumb (palec)
IF = Index Finger (ukazovák)
MF = Middle Finger (prostredník)
BF = Baby Finger (malícek)
KC = Karate Chop (karatový úder)
Obrázek
Obrázek


3.Proces Gamut 9
Obrázek
...Nepretržite klepejte na bod “Gamut” zatímco provádíte každou z následujících akcí:
-Zavrít oci
-Otevrít oci
-Držet hlavu ve stále stejné pozici a oci stocitd oprava dolu
-Držet hlavu ve stále stejné pozici a oci stocit doleva dolu
-Koulet ocima v kruhu tak jakoby nos byl centrem hodinového ciferníku a vy jste chtel videt všechna císla v poradí.
-Totéž v obráceném smeru
-Broukat si po 2 vteriny nejakou melodii
-Pocítat rychle od 1 do 5
-Broukat si opet tu melodii.
Obrázek

4.sekvence -zopakovat

Poznámka: V následujících kolech pozmente Prohlášení v Prípravné Fázi a
Upomínkové Frázi tak, aby odrážela skutecnost, že zamerujete EFT na zbylý
problém

Presto, že stále ješte mám nejaké ______,
hluboce a úplne se uznávám.

nebo

I když mám stále ješte nějaké ____________
hluboce a plně se uznávám a mám se rád .
Help! I'm a multidimensional being trapped in a linear time-space continuum!

Pete
Příspěvky: 618
Registrován: ned, 31. kvě 2009, 11:44

Re: EFT - (Emotional Freedom Techniques)

Příspěvekod Pete » pon, 22. lis 2010, 22:29

EFT - Emotional Freedom Techniques, vychází z toho, že psychické poruchy mají svůj základ v blokádách energetického systému těla. Abychom zablokovanou energii opět rozproudili, poklepáváme na speciální akupunkturní body, zatímco myslíme na problém, který ošetřujeme.
Jaký bude můj pocit bezprostředně po EFT sezení? Uvolněný. Spousta klientů popisuje pocit lehkosti, pocit možnosti se zhluboka nadechnout, pocit jako by jim někdo sundal velký balvan z ramenou, pocit úlevy, spokojenosti a "bezdůvodného" štěstí... mnohdy i mírné, bezprostřední únavy.
(Unava muze nastat po aplikaci EFT, nekdy i bolest hlavy, duvod ma byt vyplavena negativini energie tj rozbiti pomyslne zdi, ktera branila toku, ovsem castecky te zdi se dostanou do obehu, coz nevadi protoze napriklad spanek nam pomuze se tech zbytku zbavit, propripadej sou cviky jako je protrepani tela a tim se zbaveni vyplavene negativni energie)
Jak je možné, aby mi EFT pomohlo i na fyzické zdravotní problémy? Většina našich fyzických problémů má své kořeny v zablokování (přerušení) toku energie v energetickém poli lidského těla - příčina tohoto přerušení má svůj základ v emoční sféře.
Je metoda EFT bezpečná? Ano. EFT může být bezpečně aplikováno i na velmi malé děti. V žádném případě se však nedoporučuje vysazení stanovené léčby či předepsaných léku při použití EFT.
EFT ma mit ucinky i na skepticich kteri tomu vubec nerozumi, tudiz zadne placebo.

Podle knihy ma jit o preruseni vazby VZPOMINKA = EMOCE, tudiz nam vzpominka zustane, ale uz k ni neni pripojena emoce, respektive vazba se rozbije.

Ucinnost ma byt prakticky 100% s dvoumi podminkami a) nekdy na rozbiti vazby nestaci jedno cviceni par minutove, ale musi se opakovat napriklad nekolik dni
b) napriklad porucha usinani, muze mit hodne pricin, pokud nepomuze EFT napriklad na frazi "I kdyz mam poruchu usinani.." tak se musi zamerit vic specificteji do hloubky na ten problem (ve skutecnosti poruchu s usinanim nemusime mit, ale problem muze byt napriklad v premrsteni myslenek, takze neni snadne usnout)
c) otazka je, zda se chceme vylecit, napriklad nam muze byt pohodlne kdyz se o nas nekdo stara, a tim muzeme nevedome sami sebe sabotovat

http://andeleandelum.wz.cz/stranky_www/ ... manual.pdf Kniha o EFT
Deus est Homo


Zpět na „Práce s energií“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 24 hostů