Soustředění

Sappy
Příspěvky: 9
Registrován: ned, 22. čer 2008, 21:09

Soustředění

Příspěvekod Sappy » pon, 15. srp 2011, 14:51

Pěkný uplakaný ponedělí vinšuji :), před nedávnem jsem viděl tenhle film Tajemství - http://www.csfd.cz/film/229950-tajemstvi/ (mimochodem ten film je katastrofa) nicméně pár myšlenek se mi líbilo a proto jsem se podle nich chtěl zkusit řídit - mám na mysli - Pozitivní myšlení, sugesce, imaginace... Suma sumáru všechny ty věci, který každej, kdo se trochu zabejvá AC apod. znal už dlouho před Tajemstvím. Dám konkrétní případ - za měsíc dělám talentovky na vejšku a zrovna dvakrát si nevěřím, inu zachoval jsem se tedy dle návodu chlapíka z Tajemství (který mimochodem vypadal jako prodavač vysavačů) a pokusil jsem kontrolovat své myšlenky tak, aby byly co nejpozitivnější, vsugerovat si, že jsem už přijat... Není jiná možnost.
Jenomže pak přišla na řadu má od přírody pesimistická mozkovna a ze mě začaly sálat všechny negativní myšlenky a obavy jako za mlada, proto se chci zeptat Vás zkušenějších, jak mám získat plnou kontrolu nad svými myšlenkami, jak je ovládat a filtrovat. Poslední dobou, když jsem nad tím začal přemýšlet, pozoruji, že často, když se chci v mysli na něco soustředit (nebo třeba i při čtení knihy), mi z čista jasna začnou v hlavě poletovat výplody fantazie, sny, smetí a všechno, nad čím jsem přemýšlel před tím se rozpadne. Prostě mi příjde, že mi to brání ve vývoji.
Díky za odpovědi, Sappy.

Vit
Příspěvky: 157
Registrován: úte, 28. zář 2010, 18:21

Re: Soustředění

Příspěvekod Vit » pon, 15. srp 2011, 20:59

Zbavení se negativních myšlenek:
Nesoustředit se na ně, tím jim dáváš pozornost a dodáváš jim energii. Zkus je třeba přeplácnout pozitivní myšlenkou. Také pomůže se zasmát, i třeba jen uvnitř sebe. Ale hlavně žij přítomným okamžikem, negativní myšlenky vznikají z nežití přítomným okamžikem. Pokud pořád straší ta samá myšlenka, nechat ji plynout a zjistit, kde má příčinu a tu odstranit.

Zlepšení soustředění:
Každý den (třeba i několikrát) se pár minut soustředit na nějakou věc. Vybavovat si co nejvíce jejích vlastností. S cvikem prodlužovat dobu soustředění. Pokud se nebude dařit soustředit, tak opět nechat myšlenky volně proudit a najít příčinu. Když je přijmeš, třeba zmizí. Ještě může pomoci HEMI-SYNC. Také pomůže nějaká vizualizace ve stylu toho, jak je velký stůl, kolem něj spoustu klábosících myšlenek :D a ty pořádně bouchneš pěstí do stolu s výkřikem: ,,Ticho!"

A ještě k těm sugescím - zkoušíš je i těsně před spaním?

Snad ti to pomůže.
pokud někdo reagujete na nějaký můj dřívější příspěvek a chcete, abych případně také reagoval, napište mi zprávu, protože už fórum moc nepročítám a nemuseli byste se dočkat :)

Uživatelský avatar
ATA
Příspěvky: 1600
Registrován: stř, 28. kvě 2008, 18:55
Bydliště: Litovel
Kontaktovat uživatele:

Re: Soustředění

Příspěvekod ATA » pon, 15. srp 2011, 23:31

U ovlivnováni reality je strašně duležité se nevázat na vysledek .

Kličem na ovladnuti myšlenek je bdělost čim bude vetši tim vic budeš v pritomnosti a tim jich bude min a budeš nad nimy mi vetši kontrolu a budou pozitivni

K vizualizaci neni to uplne jelepši takle s nimam bojuješ a oni se vrati proste ignorovat a když to nejde zvednout energii/bdelost a použit všímavost
http://www.lampa.cz/prednasky/vipassana.html
Help! I'm a multidimensional being trapped in a linear time-space continuum!

Uživatelský avatar
Pernee
Příspěvky: 72
Registrován: čtv, 29. kvě 2008, 12:56
Kontaktovat uživatele:

Re: Soustředění

Příspěvekod Pernee » úte, 16. srp 2011, 01:19

Tenhle problém řeší Bardon v 1. stupni (pozorování myšlenek, soustředění se na jednu myšlenku a bezmyšlenkovitost). Je to v knize Brána k opravdovému zasvěcení a dá se leckde stáhnout ;)

Vit
Příspěvky: 157
Registrován: úte, 28. zář 2010, 18:21

Re: Soustředění

Příspěvekod Vit » úte, 16. srp 2011, 21:24

Teď mě napadlo, že by asi stálo za pokus zkusit si vykreslit pár mandal. Při kreslení se do nich ponoříš a najednou bude od nechtěných myšlenek klid. A až to zažiješ, bude pro tebe ticho mysli mnohem jednodušší.
pokud někdo reagujete na nějaký můj dřívější příspěvek a chcete, abych případně také reagoval, napište mi zprávu, protože už fórum moc nepročítám a nemuseli byste se dočkat :)

Uživatelský avatar
Pernee
Příspěvky: 72
Registrován: čtv, 29. kvě 2008, 12:56
Kontaktovat uživatele:

Re: Soustředění

Příspěvekod Pernee » čtv, 18. srp 2011, 01:27

Myslím si, že samotné kreslení mandaly ti hlavu od myšlenek nevyčistí. Například, když hraju na klavír, taky přemýšlím o blbostech, nebo když běžím, čtu... :)

Uživatelský avatar
clario
Příspěvky: 693
Registrován: čtv, 29. kvě 2008, 16:08
Kontaktovat uživatele:

Re: Soustředění

Příspěvekod clario » čtv, 18. srp 2011, 02:17

Njn tady jde jednoduše o to být v přítomnosti. Kreslění či hra na hudební nástroj sama o sobě myšlenky nezažene, člověk musí přestat přemýšlet o hovadinách a věnovat veškerou pozornost jen tomu co právě dělá, při nějaké takovéto činosti je to snazší než jen tak, člověk pak může meditovat právě takto při čemkoliv a o to jde i při kreslení těch mandal je to vlastně meditace. Ty mandaly tě samy o sobě neodvedou od ostatních myšlenek, tedy alespon ne pokud se na ně nedokážeme plně soustředit :D. Je to jen jedna z mnoha metod jak tomu pomoci a nebo si to procvičit.

Pokud se chceš zbavit zbytečných myšlenek, tak prostě musíš začít nějak cvičit, můžeš provádět "tradiční" meditace, kreslit mandaly nebo třeba cvičit prvních pár lekcí co popisuje ve svě kníze již zmíněný Bardon. Nicméně získat plnou kontrolu nad svou myslí se nepovede jentak ze dne na den a popravdě neznám nikoho kdo by toho dosáhl. To nicméně pořád neznamená že neznam alespon pár lidi co dosáhly alespon částečně uspokojivé kontroli nad svou myslí :D.
Earth shakes,
Stone breaks
The forest is at your door
The dark sleep is broken
The woods have awoken
The trees have gone to war

Uživatelský avatar
ATA
Příspěvky: 1600
Registrován: stř, 28. kvě 2008, 18:55
Bydliště: Litovel
Kontaktovat uživatele:

Re: Soustředění

Příspěvekod ATA » čtv, 18. srp 2011, 15:12

Aby se bdělost zvíšila tak to chce všímavost= koncetrace+zájem
proste koncentrace nevydeži večne a jekmile povoli tak jsou myšlenky zpět ale popkud je tam všimavost tak se sama posiluje .
To tema činnost te mudí bavit musiš ho mít rád zajímat se o něj když nic jinyho tak aspon zvědavost pokud se to povede tak myšlenky nebudou tolik litat kolem .
Help! I'm a multidimensional being trapped in a linear time-space continuum!

Vit
Příspěvky: 157
Registrován: úte, 28. zář 2010, 18:21

Re: Soustředění

Příspěvekod Vit » čtv, 18. srp 2011, 21:53

Jo, zkrátka pustit se do činnosti a plně se jí oddat.
pokud někdo reagujete na nějaký můj dřívější příspěvek a chcete, abych případně také reagoval, napište mi zprávu, protože už fórum moc nepročítám a nemuseli byste se dočkat :)


Zpět na „Práce s energií“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 hostů