Vstoupení do stavu "osvícení"

Uživatelský avatar
Brandis
Příspěvky: 431
Registrován: pát, 30. kvě 2008, 09:47
Kontaktovat uživatele:

Vstoupení do stavu "osvícení"

Příspěvekod Brandis » pát, 16. říj 2009, 07:09

Nazdarek, narazil jsem na zajimavou vec a nasledne jsem i zjistil ze sem to take zazil :D
http://www.osud.cz/cs/clanek.php?id=9648

Zajimali by me vase zkusenosti a pribehy. Ten muj pribeh neni nejak uchvatny ;) i kdyz zazitek to byl vskutku bozsky:
Vecer sem si sel normalne lehnout, po nejakem tom divani na televizy se otocim a chystam se spat. Pritelkine stale jeste kouka na televizy a vsak ja se brzo dostavam do stavu kdy televizy slysim, ale nevnimam. Jsem nekde "mimo" a bavim se s nejakymi "lidmi". Ztohoto zazitku me vyvedl obrovsky vybuch smichu, ktery jsem dostal kdyz jedna z postav "zahlasila" ftip na jinou. Jedine co si z te hlasky pamatuju bylo, ze se nejak vztahovala ke slovu "trikolka" :D nasledne sem se tedy "vzbudil" a strasne se asi dvacet minut smal a pokazde kdyz mi v hlave probehlo slovo "trikolka" smich se jeste umocnil 8-) Pritelkine na me zprvu koukala co se to deje, ze pry uz hodinu spim a najednou vyskocim a zacnu se smat jako blazen, pry ji to docela vydesilo. Po par minutach se ale zacala smat semnou :D

Co vy tedy, zazili jste neco podobneho?
Když nečekáte nic dobrého, nečekejte. Gabriel Laub
Nic není samo o sobě ani dobré, ani špatné. Záleží na tom, co si o tom myslíme. Shakespeare William

Leon
Příspěvky: 79
Registrován: čtv, 24. črc 2008, 18:25

Re: Vstoupení do stavu "osvícení"

Příspěvekod Leon » pon, 02. lis 2009, 20:36

Kdybych byl previt rekl bych: jo stalo se to kamosce kdyz jela tripu. Ale ted vazne, emoce ktere pokracuji po probuzeni (predpokladam ze si spal a byl to sen) se stavaji i kdyz vetsinou je to panicky strach a podobne ale proc by to nemohla byt radost.

Uživatelský avatar
Brandis
Příspěvky: 431
Registrován: pát, 30. kvě 2008, 09:47
Kontaktovat uživatele:

Re: Vstoupení do stavu "osvícení"

Příspěvekod Brandis » úte, 03. lis 2009, 06:59

Nespal to je snad jasne ;) a i sem to psal...
Když nečekáte nic dobrého, nečekejte. Gabriel Laub
Nic není samo o sobě ani dobré, ani špatné. Záleží na tom, co si o tom myslíme. Shakespeare William

Uživatelský avatar
Bolthorn
Příspěvky: 59
Registrován: pát, 30. říj 2009, 19:16

Re: Vstoupení do stavu "osvícení"

Příspěvekod Bolthorn » úte, 03. lis 2009, 07:18

Mě se to už taky stalo, snad jen s tím rozdílem, že jsem potom plakal a byl dlouho lítostivý.

Uživatelský avatar
acdcpetr
Příspěvky: 97
Registrován: sob, 07. čer 2008, 18:47
Kontaktovat uživatele:

Re: Vstoupení do stavu "osvícení"

Příspěvekod acdcpetr » ned, 29. lis 2009, 22:14

No stalo se mi čytřikrát, že jsem chyt obrovkou radost a začal se dlouho chechtat a brečet smíchy, že jsem ani nemoh dejchat pomalu, ale nebylo to ničím vtipným, prostě takový nával radosti ze života :D
Stay strong and keep your head up high everyday. Cocoman-stay strong

streamer
Příspěvky: 46
Registrován: ned, 11. dub 2010, 19:40

Re: Vstoupení do stavu "osvícení"

Příspěvekod streamer » ned, 05. zář 2010, 16:35

neviem, ale toto osvietenie nebolo podla mna...
Osvietenie je stav univerzalneho poznania...

Z wikipedie:
Osvietenie (tiež označované pojmami budhovstvo, stav budhovstva, veľká nirvána) v budhizme znamená plné rozvinutie potenciálu mysle a to na základe zbavenia sa všetkých zmätených pocitov a stuhnutých predstáv, ktoré zahaľujú jej jasnú a žiarivú podstatu. Je to trvalý stav, v ktorom sa so zánikom oddelenosti medzi „tu“ a „tam“, medzi minulosťou, budúcnosťou a prítomnosťou naplno prejavia inherentné vlastnosti neohrozenosti, radosti a aktívneho súcitu. Iným spôsobom vyjadrenia je, že osvietenie je rozpoznanie prirodzenosti mysle ako stavu najvyššieho fungovania a neustáleho šťastia.

Vedlajsi produkt je stastie a blazenost.


Zpět na „Vaše zkušenosti“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 hostů