Petr Chobot: iný pohľad na AC

grenie
Příspěvky: 32
Registrován: sob, 16. úno 2013, 14:12

Petr Chobot: iný pohľad na AC

Příspěvekod grenie » čtv, 05. čer 2014, 00:27

Väčšinou má Petr Chobot prednášky o šamanizme, mimozemských civilizáciach, o rôznych typoch bytostí, telepatii, čiernych mágoch, čakrách a meditácii atď. Ale tieto prednášky sú o AC a predpokladám, že Peter vníma veci dosť odlišne ako vy tu na diskusnom fóre, preto to bude myslím pre vás zaujímavým obohatením. Myslím, že Peter je najväčší odborník v SR a ČR
********
O Petrovi Chobotovi: astrálne cestovať vedel odmalička, pretože bol v mladosti veľmi chorľavý a preto mal zážitky blízke smrti. Najlepší odborník na celom Česku a Slovensku je preto, pretože má precestovaný celý svet a pozná sa zo všetkými najlepšími šamanmi (podstata šamanizmu je AC) z celého sveta. Títo šamani ho navyše aj zaškoľovali. Najlepší šamani sú v Peru a v Amazónii (o rôznych Ruských ugrofínskych šamanoch hovorí ako podvodníkoch, ktorí sa len pasujú za odborníkov).
Tento človek síce organizuje určité kurzy, avšak ani na jednom kurze nesľubuje, že naučí ľudí astrálne cestovať.

************
Odrážkovo, veľmi stručne som tam napísal ako obsah, o akých témach tam hovorí. Ide o dve nahrávky

Čo robí ľudský duch v spánku: ide o nevedomé astrálne cestovanie, duch je mierne nad telom
Podrobné informácie o vtelení ducha do tela, duch veľmi intenzívne splynie s každou jednou bunkou
Nebezpečenstvo "programov" a zraniteľnosti počas spánku
O Kundalini
http://www.petr-chobot.eu/cs/nahravka/C ... type=sound

Ako Peter Chobot robil pre Ruskú vládu jasnovidného výskumníka prieskumu hornín
O tom, ako sa naučiť astrálne cestovať (AC)
Ako využívajú astrálne cestovanie v Ruskej a Americkej vláde, tajné služby
Pri AC ťahá ducha do vyšších dimenzií
Ako Peter Chobot postrašil spolužiaka, keď bol v spánku (komický príbeh)
Využívanie jasnovidných ľudí na výskum UFO (vlády)
http://www.petr-chobot.eu/cs/nahravka/A ... type=sound

grenie
Příspěvky: 32
Registrován: sob, 16. úno 2013, 14:12

Oficiálna veda podporuje šamanský pohľad svet

Příspěvekod grenie » čtv, 05. čer 2014, 12:35

Oficiálna veda podporuje šamanský pohľad svet. Viceprezident CERNu v celku otvorene hovorí o existencii paralelných vesmírov. Hovoril tam, že tento svet je len projekcia ktoré vytvárajú higgsové bozóny. A pritom higgsové bozóny sú častice s veľkou hmotnosťou – teda túto realitu nám tvorí s ešte väčšou hustotou ako tento svet. Veci, ktoré súvisia s paralelnými vesmírmi (resp. neviditeľnými „silami“) sú aj zásadné sily, ktoré spôsobujú gravitáciu, čierna hmota (pozor to je niečo iné ako čierna diera), čierna energia, higgsove pole, antihmota, antičastice. Viac v rozhlasovej relácii na Slobodnom vysielači:
téma: „60 rokov výskumov v CERN-e a slovenská účasť na tomto výskume“, hosť: Prof. RNDr. Branislav Sitár, DrSc. - jadrový fyzik, bývalý viceprezident rady CERN-u
http://archive.slobodnyvysielac.sk/v%20 ... 0sitar.mp3

Uživatelský avatar
Prince_Rakeem
Příspěvky: 221
Registrován: sob, 31. kvě 2008, 17:53
Kontaktovat uživatele:

Re: Petr Chobot: iný pohľad na AC

Příspěvekod Prince_Rakeem » čtv, 05. čer 2014, 20:04

S Petrem Chobotem jsem se setkal poprvé zhruba před 6 lety a abych pravdu řekl, jeho poznatky a informace mě v té době hodně inspirovaly. Postupem času jsem však čím dál více rozeznával jeho vnitřní rozpory, které se projevovaly i navenek a při jeho vystupování.
Dokonce jedna známá, která byla na jednom z jeho kurzů/meditací si neodnesla příliš pozitivní dojem.
Nechci nijak zvlášť dopodrobna rozepisovat kritiku vůči němu anebo jej démonizovat, protože například sám dodnes někdy poslouchám jeho výborné meditační nahrávky. Určitě je to muž, který má nějaké schopnosti, ale rozhodně bych ho nenazýval největším odborníkem v čr a sr. Protože právě díky jeho vnitřní nevyrovnanosti a nesouladu zcela jistě nemůže dosáhnout vyšších úrovní schopností, což vyplývá "mezi řádky" z jeho vyjadřování a všech výstupů. :roll: :-?

Vysielač poslouchám pravidelně a i tuto relaci jsem slyšel. Bylo tam hodně krásných podobností, jak si vědci analogicky objevují podstatu svět, který nezávisle na sobě např. my tady popisujeme jako "mystiku/esoteriku,apod.." když čerpáme ze starobylých poznatků. :oops:
Nikdo nerozsvítí světlo,
aby je postavil do kouta nebo pod nádobu,
ale dá je na svícen, aby ti, kdo vcházejí, viděli.

Světlem tvého těla je oko. Je-li tvé oko čisté,
i celé tvé tělo má světlo. Je-li však tvé oko špatné,
i tvé tělo je ve tmě.

Hleď tedy, ať světlo v tobě není tmou!

grenie
Příspěvky: 32
Registrován: sob, 16. úno 2013, 14:12

Petr Chobot: o čakrách a ich čistení

Příspěvekod grenie » sob, 07. čer 2014, 09:30

Petr Chobot: o čakrách a ich čistení
********
Prince_Rakeem: ďakujem za tvoju zaujímavú inšpiratívnu reakciu :).
Doplním ešte ďalšiu nahrávku, iste by bolo nerozumné zakladať kvôli tomu celú novú tému na fóre
********
http://www.petr-chobot.eu/cs/nahravka/A ... type=sound
Obsah nahrávky:
Význam a funkcie jednotlivých čakier
Podrobne o samotnom čistení čakier a odstraňovaní negatívnej energie
Negatívna energia môže mať formu inteligencie, programu, pseudobytosti, ktorá človeku prekáža
O netelesnej tantre: „sexuálne“ spájanie sa . Má to hlavne energetický význam
Problematika UFO: šamani hovoria o existencii miliónov mimozemských civilizácii a vedia s nimi komunikovať už tisícročia
Nebezpečenstvo ezoteriky, ezoterických zasvätení
O základných dimenziách/svetoch, ktoré existujú
A mnoho ďalšieho
********
Určite môžem potvrdiť, čo hovorí Peter, že negatívna energia môže mať akoby inteligenciu, byť vo forme „programov“, vo forme pseudobytostí. Pretože mám s tým skúsenosti, že tieto programy priamo bránia meditácii (sťažujú meditáciu), radšej ma prilákajú na nezmyselnú činnosť na počítači. Ale mám aj pozitívnu skúsenosť: telepaticky som si zavolal na pomoc nejaké bytosti a ja som negatívnu energiu z čakier vydychoval a oni mi v tom pomáhali – ten pocit úľavy bolo dosť dobre cítiť a to nie som ani jasnovidný. V praxi sa to prejavilo skutočne viditeľným spôsobom – programy v ten deň boli významne oslabené

Uživatelský avatar
clario
Příspěvky: 693
Registrován: čtv, 29. kvě 2008, 16:08
Kontaktovat uživatele:

Re: Petr Chobot: iný pohľad na AC

Příspěvekod clario » sob, 07. čer 2014, 22:10

Mám obdobný názor jako Prince. Petr Chobot má rozhodně zkušenosti a znalosti, cestuje po světě a dělá toho dost. Na internetu se proti němu objevuje spousta kritiky, která je ve většině případů mylná a dána spoustou předsudku, které o něm panují. Největším odborníkem u nás a na Slovensku rozhodně není, ale zkušeností má dost. Jeho meditační nahrávky jsou těmi nejlepšími co jsem zatím slyšel a dokonce je považuji v některých ohledech za povedenější než jsou ty od Boba Monroea. Nicméně to na druhé straně z části vyvažuje ta jeho povaha, která se, jak píše Prince, zdá velmi nevyrovnaná. Ano s mnohými věcmi se ne*ere a pro slovní výrazy nechodí daleko, což ostatně nemají jistě v povaze ani indiáni, mezi které jezdí, ale působí na mě krom toho i tím dojmem, že si občas neudrží chladnou hlavu a je na něm něco co mě nutí si vůči jeho osobě udržovat jistou ostražitost. Jeho přemrštěné ceny za expedice do Peru tomu moc nepomáhají.

Vždycky se ale rád podívám na jeho videa a pustím si jeho nahrávky. Některé jeho pohledy na svět jsou značně podobné těm mým (jiné nikoliv) a tak se docela příjemně poslouchá :).

Edit: Jen pro doplnění :D z části na mě občas působí jako kdyby vznikl smícháním Carlose Castanedy a Ivo Bendy :D. Prvního pána můžu a druhého moc ne :D :D.
Earth shakes,
Stone breaks
The forest is at your door
The dark sleep is broken
The woods have awoken
The trees have gone to war

Uživatelský avatar
Elen
Příspěvky: 287
Registrován: ned, 21. dub 2013, 17:44
Bydliště: Okres Znojmo

Re: Petr Chobot: iný pohľad na AC

Příspěvekod Elen » ned, 08. čer 2014, 11:02

" něco co mě nutí si vůči jeho osobě udržovat jistou ostražitost " takhle bych to formulovala i já. a narozdíl tedy od přispěvku nade mnou já zase z jeho nahrávek tak nadšená nejsem, ale tim ho rozhodně nechci odsuzovat..jen prostě jeho meditace na mě nějak nepůsobí :-)

grenie
Příspěvky: 32
Registrován: sob, 16. úno 2013, 14:12

Re: Petr Chobot: iný pohľad na AC

Příspěvekod grenie » ned, 08. čer 2014, 22:42

Ďakujem za vaše príspevky a skúsenosti s Petrom. Isteže verím vám, že hovoríte o ňom pravdivé svedectvá.

Teraz by som sa chcel ale vybrať iným smerom: Predovšetkým sa mi páči na Petrovi, že je to človek, ktorý má skutočne široké vedomostné poznanie o rôznych praktických zaujímavých veciach v AC. Veľkosť človeka spočíva aj v jeho poznaní. Nechcem sa na tomto fóre nikoho dotknúť, ale naopak žiaľ ľudia na tomto fóre sú opakom Petra čo sa týka duchovného poznania. Nechcem sa nikoho dotknúť, ale to je už prisilná káva, ak ste tu až tak obrovskej nevedomosti, že niektorí ani neviete to, že astrálne cestovať nie je možné bez prečistených čakier - to je už prisilná káva, veď to je úplne základná vec.

Podľa toho čo hovoril Peter logicky usudzujem, že ľudia na tomto fóre prakticky pravdepodobne astrálne cestujú iba v nejakej tenkej vrstve horných svetov, do ktorých sa dá dostať najľahšie a automaticky, duchovné telo človeka vyťahuje hore ako bublinu vo vode. Títo ľudia pravdepodobne poznajú ani nie jednu tisícinu celkovej reality, len takú drobnú vrstvu.

Naopak šamani sú skutoční majstri v AC a skutočne rozumejú realite, kým títo ľudia nerozumejú ničomu a nevedia nič. Čo sa týka duchovného poznania sú na tom snáď ešte horšie ako nejasnovidní ľudia.

Ešte raz opakujem, napriek tomu, že je môj príspevok kritický, nechcem sa nikoho dotknúť.
Tiež dôrazne pripomínam, že môj príspevok nesúvisí a nie je reakciou na Petrove slabé miesta, v príspevku chcem naznačiť celkom inú tému, celkom inú problematiku, ktorá s tým nesúvisí

Uživatelský avatar
Elen
Příspěvky: 287
Registrován: ned, 21. dub 2013, 17:44
Bydliště: Okres Znojmo

Re: Petr Chobot: iný pohľad na AC

Příspěvekod Elen » pon, 09. čer 2014, 15:14

Ahojky..ted opravdu mluvím jen za sebe, abych se tu taky někoho nedotkla.:-) Já osobně pokud cestuju, myslím astrálně, netvrdím, že vím vše, že jsem všude byla a že není nic víc..:-) Když jsem vycestovala poprvé, neměla jsem šajnu, že jde o nějaké astrální cestování...brala jsem to za jakési osvícení..až po mnoha letech jsem na netu narazila, že je to AC. Tudiž nemůžu tvrdit, že se dostanu všude, nebo vubec do nějakých vyšších světů a nižších světů atp. Trochu mě zarazila zmínka o jediném možném AC při otevřených čakrách....to je podle mě blbost, jelikož cestuju aniž bych je otevřené měla. Zase tak svatá nejsem:-)
Kdyby bylo možné AC jen při zcela otevřených čakrách, necestoval by nikdo a myslim že i ještě po mnohomilionů let . Jinak jsem si nevšimla, že by se tu někdo tak povyšoval, že by znal vše, ale možná špatně čtu.:-) Spíš mi připadá, že se to tu bere naopak moc vědecky a zapomíná se na to, že prostě věda je v tomto hodně pozadu, ikdyž se holka snaží co ji síly stačí:-)

grenie
Příspěvky: 32
Registrován: sob, 16. úno 2013, 14:12

Re: Petr Chobot: iný pohľad na AC

Příspěvekod grenie » pon, 09. čer 2014, 17:54

Elen: Ja trochu nadväzujem na diskusie, ktoré si nečítala, takže asi nerozumieš celkom kontextu. V prechádzajúcom príspevku vlastne konštatujem - porovnávam Petra tu s členmi na diskusnom fóre. A čo ma v negatívnom zmysle zaráža sú tie prehnané kontrasty: Petr je plný poznania, kým členovia na fóre majú dosť veľký problém s nevedomosťou.
Čo sa týka čakier, tak malé percento ľudí má aktívnejšie/menej znečistené čakry či už od narodenia alebo spontánne. Viac o tom píšem v iných častiach fóra. Samozrejme, že malé percento ľudí vie cestovať aj bez toho aby o čakrách vôbec niečo vedela

Uživatelský avatar
Elen
Příspěvky: 287
Registrován: ned, 21. dub 2013, 17:44
Bydliště: Okres Znojmo

Re: Petr Chobot: iný pohľad na AC

Příspěvekod Elen » pon, 09. čer 2014, 21:05

Tak opravdu jsem nečetla diskuse o Petru Chobotovi, ale to co jsem si od něj pustila na těch odkazech, co jsi sem daval, tak mi zase až tak plný poznání nepřijde. Ale to je jen čistě muj názor:-)

Uživatelský avatar
clario
Příspěvky: 693
Registrován: čtv, 29. kvě 2008, 16:08
Kontaktovat uživatele:

Re: Petr Chobot: iný pohľad na AC

Příspěvekod clario » stř, 11. čer 2014, 00:44

Pokud jde o čakry tak je docela zavádějící mluvit o tom, že jsou zavřené či otevřené a mám za to, že jsem o tom slyšel mluvit i Petra. Čakry jsou otevřené všechny a u všech, jde jen o to nakolik pracují a nakolik jsou v rovnováze. Úplná uzavřenost a tudíž neaktivita by byla neslučitelná s naší existencí. Každopádně jejich rovnováha není podmínkou pro vycestování. Samozřejmě to jde o poznání lépe, když jsou ve správném "rozpoložení", ale jak se ukazuje jde to mnohdy i bez toho.

Pokud jde o Petra, tak bych byl opatrný tvrzením, že je plný poznání. Možná ho má v některých oblastech života vyšší než někteří druzí, ale to neznamená, že ve všech. Je mnoho druhů "poznání" a každý disponuje nějakým, které je mnohdy jiné a to na mnoha úrovních či ohledně různých věcí. Nepovažuji za nejlepší si z někoho dělat modlu a pak s ním srovnávat kohokoliv jiného, když o podstatě poznání kohokoliv ze srovnávaných nevím vlastně nic. A vytvářet si informace pouze na základě informací z internetu a o tom jak moc se nám líbí co tam čteme a co slyšíme z různých nahrávek je poněkud krátkozraké.
Earth shakes,
Stone breaks
The forest is at your door
The dark sleep is broken
The woods have awoken
The trees have gone to war

ArMi
Příspěvky: 207
Registrován: pon, 22. úno 2016, 17:45

Re: Petr Chobot: iný pohľad na AC

Příspěvekod ArMi » sob, 09. dub 2016, 12:50

PCH příliš neznám. Tedy několik jeho videí jsem viděl a připadají mi zajímavé.
http://cestyksobe.cz/petr-chobot-inform ... -dil/11024
http://cestyksobe.cz/petr-chobot-inform ... -dil/11041
Kdyby se všichni řídili tímto tak by nám všem tady bylo lépe. Určitý přehled určitě má. Pod to bych se klidně i podepsal.

Ono se velice snadno někdo kritizuje. Otázka je jak bych se choval sám na jeho místě. Musel bych toho přečíst či shlédnout více abych v tom našel rozpory. Ono už jenom to pravidelně přilákat tolik lidí určité schopnosti vyžaduje.

Začátky PCH byly asi těžké a krušné: http://www.czechfreepress.cz/vase-free- ... hopat.html http://karolinaloskotova.blog.cz/1008/c ... etr-chobot Chtěl přivést lidi na duchovní cestu pomocí psychotropních látek. Ale po jednom průšvihu v roce 2001 už žádný další neměl. V roce 2001 přiotrávil 32 lidí, ale místo zaslouženého trestu se nechal znesvéprávnit, byl mu ustanoven opatrovník a nějaký čas strávil v léčebně. Asi už používá jiný postup.

A co se týče těch čaker, opravdu nejde zablokovat čakru na 100%. To by jsme nepřežili. Ale jsou tady tací, kteří mají čakry zablokované pod hranicí přežití a odebírají energii z druhých lidí. Pak se Vám jeví třeba srdeční čakra jako černá díra.


Je potřeba se seznámit jak s tím pozitivním tak i negativním a udělat si z toho vlastní úsudek. Z každé věci je třeba si vzít to, co mě inspiruje a to ostatní ignorovat. Stále je tu možnost, že i když sám v něčem rozpor vidím, tak jsem to nepochopil správně.


Zpět na „Šamanismus“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 hostů