Spiritismus bezpečně

Uživatelský avatar
SkarMa
Příspěvky: 50
Registrován: čtv, 19. srp 2010, 23:43

Re: Spiritismus bezpečně

Příspěvekod SkarMa » ned, 07. lis 2010, 16:48

Kdyz s nim nesympatizujes, proc o nem pises ze se da provadet bezpecne kdyz to neni uplne pravda (chraneny muzes byt jen do jiste miry) a tim se ho snazis ocistit ?
Kdybys tu energii, kterou dáváš do psaní nesmyslnejch odpovědí věnoval studium magie, mohly sme si seriozně debatovat na tohle téma z pohledu jeho zařazení v minulosti, a využitelnosti v dnešních dobách pro neokultně založených lidí. Slovo o č i s t i t je tak trochu mimo mísu protože v článku nebylo smyslem spiritismus (,,psychurgii") očišťovat, ale provádět ,,částečně" bezpečně. To, že je v nadpisu napsáno jak ho provádět bezpečně už záleží jenom a čistě na čtenáři jak si význam těch slov vyloží.
Obrázek

Pete
Příspěvky: 618
Registrován: ned, 31. kvě 2009, 11:44

Re: Spiritismus bezpečně

Příspěvekod Pete » ned, 07. lis 2010, 18:31

Prosim zdrz se odpovedi typu "kdybys tu energii misto do psani venoval studiu magie" kdyz o me nic nevis, zejmena ne to, kolik energie jsem do studia vlozil.

Muj hlavni problem byva, ze i kdyz je myslenka spravna, tak lidi berou moje slova doslovne a pak casto nepochopi, co jsem tim chtel rict. I kdyz to je moje chyba a ne tvoje, za to se ti omlouvam, taky jsem vcera byl prilis unaveny a nemel jsem zrovna naladu, takzze nebylo z me strany idealni o tom debatovat.

Ocistenim jsem myslel prave to "udelat Spiritismus castecne bezpecny" vyznelo mi to uplne jako bys rikal neni tak zly kdyz se umi, proto jsem pouzil slovo ocisteni ktere jsem puvodne chtel dat do uvozovek.

Precetl jsem si cele tema znovu. Bohuzel moje nizka soustredenost zpusobila ze jsem spatne pochopil uz prvni prizpevek. Za to se ti moc omlouvam, nechme proto prosim minulost minulosti.

Ted k tematu. Riziko Spiritismu jsem uz vypsal (zamena bytosti, vytvoreni vlastni bytosti, spatna obrana, odvolavani popr bytost muze skodit nekomu jinemu kdyz ji neodvolame). Je tam moc hacku, kvuli kterym bych lidem nedoporucil jak se branit, ale spis doporucil at se tomu nevenuji. Ano muze se i amaterovi vyvolani podarit, muze se mu dokonce podarit i obranit se podle tveho navodu. Ale stale to bude velmi riskantni.

Navic mi prijde dulezitejsi, proc chcou ducha zemreleho volat. Kdyz se jim muze zjevit napriklad ve snech (kdyz je to napriklad jejich blizky). Pokud si mysli, ze od duchu zjisti informace ktere chcou pouzit k vlastnimu duchovnimu rozvoji (coz jsem si myslel, ze chces prave ty) pak bych je odkazal na studium Evokace a Hermetismu. A samozrejme dalsi pripad by byl ze to chcou z zvedavosti / pro zabavu.
Deus est Homo

Uživatelský avatar
SkarMa
Příspěvky: 50
Registrován: čtv, 19. srp 2010, 23:43

Re: Spiritismus bezpečně

Příspěvekod SkarMa » ned, 07. lis 2010, 20:01

Pokud si mysli, ze od duchu zjisti informace ktere chcou pouzit k vlastnimu duchovnimu rozvoji (coz jsem si myslel, ze chces prave ty) pak bych je odkazal na studium Evokace a Hermetismu. A samozrejme dalsi pripad by byl ze to chcou z zvedavosti / pro zabavu.
Založil sem tohle téma, abych nastínil jak by mohla teoreticky vypadat spiritistická seance. Protože nejsem experimentátor a ani praktik v oblasti spiritismu, zkusil sem to pojmout tak, aby to obsahovalo z části nebo alespoň minimum věcí který jsou používaný v teurgii (takže i ověřeny), a proto o jejich účinnosti není třeba pochybovat. Vetší význam mají samozřejmě pro člověka kterej je dostatečně obeznámenej z evokacemi a prošel některým ze systémů, např. Bardona jak si už jednou psal. Přesto mají účinek i pro někoho kdo žádnou předešlou průpravu v okultismu nemá, protože do toho vkládá myšlenku která přece jen nějaký ten efekt mít bude (byť by měl být malý), jak sem se už zmínil.
Necejtim se bejt dostatečně zasvěcenej do tyhle problematiky tak, abych tady napsal (tohle nedělejte, je to špatný, protože....). Kam se totiž podíváš, všude najdeš to samí, a přesto to nikoho neodradí a zkusí si to aby si např. dokázal že něco přece jen existuje co se běžnou vědou vysvětlit nedá (popřípadě má jiný cíle).
Ono podat nějaký skutečně podložený důkazy otom jak je to nebezpečný se zkrátka nedá (alespoň sem se stím osobně nesetkal). Osoby, který např. skončily v blázinci nebo jiných zařízeních protože vyvolali bytost která je následně ovládla je spoustu tzv. ve většině případů folklor. Pokud se tam následkem spiritismu někdo skutečně dostal (jenom můj názor), byl duševně mimo už předtím, a následkem toho byla seance jenom takovim spouštěcím mechanismem už pro jeho tak duševně špatný zdraví čímž to u něj akorát nemoc prohloubilo.
Přesto ale nemůžu napsat jo, spiritismus je naprosto bezpečnej i když to tak neni. Rizika tu sou a proto bych se o otázce bezpečnosti dál nevyjadřoval, prakticky všechno bylo v předchozí debatě shrnuto.

Cením si toho co si teďko napsal, tak doufám že už se pokec ponese v klidnějším duchu.
Obrázek

Pete
Příspěvky: 618
Registrován: ned, 31. kvě 2009, 11:44

Re: Spiritismus bezpečně

Příspěvekod Pete » ned, 07. lis 2010, 20:25

Samozrejme, ze staci vedet ze kruh te ochrani a nemusis znat jeho symbolicky vyznam a do jiste miry te ochrani. S tim s tebou souhlasim.

Myslim si, ze do blazince se diky spiritismu dostat muzes, protoze clovek nemusi ani vedet, kolika dalsim bytostem cekajicich na moznost (jako by spiritista udelal branu na chvili do tohoto sveta) das sanci, ktere na tebe muzou pusobit negativne (uz jen to, ze by ti vysavali energii coz neni nic nenormalniho i u lidi nepraktikujicich evokace, tak by clovek diky nizsi energii byl nachylnejsi k stressu a to by mohlo byt podnetem k zblazneni se)

Jednoduse z meho pohledu spiritismus je zbytecny. Pro zabavu/zvedavost je mnohem lepsi Astral (nerikam ze bezpecnejsi), ale prijde mi to jako nezodpovednost, lidi si neuvedomuji ze k tomu aby bezpecne ridili auto potrebuji taky ridicak, ale hold veci z okultismu berou na lehci vahu. Pokud jde o seriozni zajem kvuli ziskani informaci tak mnohem lepe ti je poskytnou ne-lidsti geniove pomoci evokace. V jedinem pripade bych to pochopil a to ze se chcou kontaktovat s mrtvym pribuznym, ale casto si neuvedomuji, ze s nim Xkrat ve snech mohli mluvit (a skutecne to byl on nebo nejaky jiny posel, ktery na sebe vzal podobu zemreleho aby mohl predat vzkaz)

Podle me kdyz nekdo chce skusit spiritismus tak musi vedet co od toho ocekava.

K tomu ze jsi chtel nastinit teoreticky jak by mohla vypadat spiritisticka seance.. tu bych se zas odvolal na Evokace, protoze muze jakoukoliv z Evokacnich pomucek pouzit i ve spiritismu (dyku, mec, hulku, celenku, robu, kruh popripade jine ochranne symboly, amulety a jak je vyrabet atd) o Evokacich je knizek dost takze z nich muze cerpat
Deus est Homo

Uživatelský avatar
SkarMa
Příspěvky: 50
Registrován: čtv, 19. srp 2010, 23:43

Re: Spiritismus bezpečně

Příspěvekod SkarMa » ned, 07. lis 2010, 22:18

Ja bych nechal na ostatních aby si sami zvolily co je a neni zbytečný, a neventiloval tady co je lepší. Ono napsat o něčem že je ,,lepší" protože to a to v těhlech a jinejch aspektech, je už snad jenom z nedostatku vlastní sebedůvěry. Když někdo bude všem diktovat co je lepší a čemu maj věřit, nebudeme se bavit o spiritismu ale komunismu.

Jedno moudrý přísloví který se sem teď docela hodí praví:

,,Moudrý muž pochopí hlupáka, protože kdysi sám byl hlupákem.
Hlupák moudrého muže nepochopí, protože nikdy nebyl moudrý."

A abych to uvedl na pravou míru, tak tim nechci říct že sem moudrý, šlo mi otu pointu. Omlouvám se za ty hrubky.
Obrázek

Pete
Příspěvky: 618
Registrován: ned, 31. kvě 2009, 11:44

Re: Spiritismus bezpečně

Příspěvekod Pete » ned, 07. lis 2010, 23:15

Ano zvolit si muze kazdy, ovsem pokud jim jde o duchovni rozvoj, doporucil bych jim serioznejsi vedu (a tim nemyslim jen evokaci ale popripade jine techniky). Pokud jim jde o zabavu, tak i kdyz to muze znit krute, muze byt mozna lepsi je nechat natlouct si, diky tomu zvladnou jim urcenou zkousku, budou priste v takovych vecech opatrnejsi, a bude to pravdepodobne i pro jeho dusi uzitecnejsi takova zkouska z ktere se poucili nez nejake experimenty..

Navic ja narozdil od komunismu nic nikomu nevnucuju, sdeluju svuj nazor ktery muzou nebo nemusi respektovat.
Deus est Homo

Uživatelský avatar
SkarMa
Příspěvky: 50
Registrován: čtv, 19. srp 2010, 23:43

Re: Spiritismus bezpečně

Příspěvekod SkarMa » ned, 07. lis 2010, 23:33

Pokud jim jde o zabavu, tak i kdyz to muze znit krute, muze byt mozna lepsi je nechat natlouct si, diky tomu zvladnou jim urcenou zkousku, budou priste v takovych vecech opatrnejsi, a bude to pravdepodobne i pro jeho dusi uzitecnejsi takova zkouska z ktere se poucili nez nejake experimenty..
Experimentovat je důležitý, nevyjímaje magii, jinak by žádná magie nemohla ani vzniknout.
Obrázek

Pete
Příspěvky: 618
Registrován: ned, 31. kvě 2009, 11:44

Re: Spiritismus bezpečně

Příspěvekod Pete » ned, 07. lis 2010, 23:38

Samozrejme, ale mel bys na ten experiment byt pripraveny (tim myslim hlavne zasveceni) , coz nekdo kdo to zkousi pro zabavu nebude, navic bys tim nemel skodit ostatnim

Stale mi unika, v cem vidis moznosti respektive vyhody spiritismu. Jen proto, aby si obycejni lidi dokazali, ze neco existuje ?
Deus est Homo

Uživatelský avatar
SkarMa
Příspěvky: 50
Registrován: čtv, 19. srp 2010, 23:43

Re: Spiritismus bezpečně

Příspěvekod SkarMa » ned, 07. lis 2010, 23:45

Stale mi unika, v cem vidis moznosti respektive vyhody spiritismu. Jen proto, aby si obycejni lidi dokazali, ze neco existuje ?
Ty mě udivuješ, respektive tvoje zatvrzelost. O výhodách se vůbec nikde nezminuju, proto nelze odpověď. Výhody nechť si každý najde sám.
Obrázek

Pete
Příspěvky: 618
Registrován: ned, 31. kvě 2009, 11:44

Re: Spiritismus bezpečně

Příspěvekod Pete » pon, 08. lis 2010, 00:04

Ano jsem proti spiritismu zatvrzely, protoze v nem nevidim zadnou cestu, jenom ukojeni zvedavosti a jako prostredek k zabave
Deus est Homo

Uživatelský avatar
clario
Příspěvky: 693
Registrován: čtv, 29. kvě 2008, 16:08
Kontaktovat uživatele:

Re: Spiritismus bezpečně

Příspěvekod clario » pon, 08. lis 2010, 00:08

Pete: no ty zase perlíš :lol:
Earth shakes,
Stone breaks
The forest is at your door
The dark sleep is broken
The woods have awoken
The trees have gone to war

Pete
Příspěvky: 618
Registrován: ned, 31. kvě 2009, 11:44

Re: Spiritismus bezpečně

Příspěvekod Pete » pon, 08. lis 2010, 00:15

a ty zase provokujes :D kusuj
Deus est Homo

Uživatelský avatar
SkarMa
Příspěvky: 50
Registrován: čtv, 19. srp 2010, 23:43

Re: Spiritismus bezpečně

Příspěvekod SkarMa » pon, 08. lis 2010, 00:29

Ano jsem proti spiritismu zatvrzely, protoze v nem nevidim zadnou cestu, jenom ukojeni zvedavosti a jako prostredek k zabave
a kdo ti to bere? Bud zatvrzelej, ale nevnucuj mi furt tvoje názory nato jakou cestou by měl člověk jít.
Svůj názor si mi napsal (že se stim prostě nestotožnujěš). Buď tedy tak hodnej, a bav se taky o nečem jinym.
V úvodu sem napsal že rád na všechno odpovím, a to taky dělám, ale tobě něco psat je oníčem, protože vytasíš
ty svoje argumenty a jako zaražená páska to píšeš pak furt dokola.
Obrázek

Pete
Příspěvky: 618
Registrován: ned, 31. kvě 2009, 11:44

Re: Spiritismus bezpečně

Příspěvekod Pete » pon, 08. lis 2010, 00:34

:lol: to ze pisu svoje nazory, k tomu snad forum slouzi, jak jsem rikal muzes je akceptovat nebo ignorovat. To ze svuj nazor zdelim neznamena ze se jim musis ridit, jsi snad nesvepravny ?

Hold palicatost = muj ukol v tomto zivote :D

Za celou diskuzi jsem se od tebe nedozvedel, k cemu je podle tebe spiritismus dobry, tvrdis akorat ze kazdy ma svobodnou vuli tak jestli bude chtit ze si to skusi.. jedine co jsi napsal ze moje nazory nikoho neodradi v tom skusit si to jen kvuli dukazu ze "existuje neco co se vysvetlit vedou neda" hybani se sklenicky na spiritisticke desce je opravdu dukaz ktery vsechny presvedci a daji se diky tomu na duchovni cestu... rofl
Deus est Homo

Uživatelský avatar
SkarMa
Příspěvky: 50
Registrován: čtv, 19. srp 2010, 23:43

Re: Spiritismus bezpečně

Příspěvekod SkarMa » pon, 08. lis 2010, 01:02

Nemá už smysl ti v tuhletu chvíli cokoli psát.
Proto se zatím loučim.
Obrázek

Pete
Příspěvky: 618
Registrován: ned, 31. kvě 2009, 11:44

Re: Spiritismus bezpečně

Příspěvekod Pete » pon, 08. lis 2010, 07:57

Omlouvam se ti za me chovani, ovsem jsem uz takovy, kdyz mi nekdo oponuje, tak se necham zvyklat emocemi, obzvlaste kdyz (alespon dle meho nazoru) nemas dostatecne argumenty. Jsem schopny nazory zmenit, ovsem to mi nekdo musi dokazat, ze ma lepsi argumenty nez ja..

Tim se chci omluvit za zpusob meho chovani, nicmene jinak za tim co jsem psal si stojim. Taky uz nechci v tomto tematu pokracovat, jen jsem chtel abys vedel, ze proti tobe absolutne nic nemam, spis je pro me citlive todle tema. Preju hodne stesti v svetskem, i duchovnim zivote
Deus est Homo

Uživatelský avatar
clario
Příspěvky: 693
Registrován: čtv, 29. kvě 2008, 16:08
Kontaktovat uživatele:

Re: Spiritismus bezpečně

Příspěvekod clario » pon, 08. lis 2010, 10:53

SkarMa: Rád bych se ti tu omluvil za Peteho. Je to teprv mladík co si přečetl pár článků na internetu a pár knih a hned nabil dojmu, že vše dokonale pochopil a může o tom všechny poučovat, protože o tom přece nikdo nemůže vědět víc. Někdy je to s nim jako kdybys mluvil se zdí. Na otázku jak chutná jablko by ti odpovídal jak vypadá hruška :lol: . Doufám, že kvůli jednomu člověku nezanevřeš na nás na všechny, byla by to škoda.
Earth shakes,
Stone breaks
The forest is at your door
The dark sleep is broken
The woods have awoken
The trees have gone to war

Pete
Příspěvky: 618
Registrován: ned, 31. kvě 2009, 11:44

Re: Spiritismus bezpečně

Příspěvekod Pete » pon, 08. lis 2010, 13:02

clario vzhledem k tomu, ze mluvis za me aniz bys me znal popripade ti to dovolil, nejsi o nic lepsi nez ja :lol: a zase bude provokovat

O spiritismu mluvi prakticky kazdy z oblasti hermetismu (i autority jako Bardon) v tom nejhorsim slova smyslu. Takze to neni jen muj nazor

EDIT: na otazku jak chutna jablko, bych odpovedel ze nezalezi na tom jak chutna jablko, protoze hruska je lepsi, zdravejsi atd.. :lol: :lol:
Deus est Homo

Uživatelský avatar
SkarMa
Příspěvky: 50
Registrován: čtv, 19. srp 2010, 23:43

Re: Spiritismus bezpečně

Příspěvekod SkarMa » pon, 08. lis 2010, 14:21

clario: Dospívání je hold někdy těžký.
Obrázek

Pete
Příspěvky: 618
Registrován: ned, 31. kvě 2009, 11:44

Re: Spiritismus bezpečně

Příspěvekod Pete » pon, 08. lis 2010, 14:59

Ano za moje chovani jsem se uz nekolikrat omluvil. Ovsem to nic nemeni na tom ze by se nemely zdelovat amaterovi praktiky, diky kterym muze skodit nejen sobe
Deus est Homo


Zpět na „Magie“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů