Astrologická způsobilost k magii

IamI
Příspěvky: 145
Registrován: pát, 30. kvě 2008, 15:31

Astrologická způsobilost k magii

Příspěvekod IamI » ned, 03. srp 2008, 21:55

Vzhledem k tomu, že se tu dost lidí zajímá o magii, možná bude užitečné zjistit, jaké k tomu máme předpoklady.

"Nadání pro magii nejlépe poznáme z poměru mezi Martem a Merkurem.
  • Konjunkce a opozice je naprostou způsobilostí.
    Trigon a sextil představují vyrovnováženost.
    Menší aspekty pak klesají až na 18. stupeň, kde je způsobilost už velmi malá.
    Pokud však neexistuje aspekt mezi Martem a Merkurem, počínaje od Merkura, způsobilost pro magii není vůbec žádná.
    Podle postavení Jupitera také poznáme, ke které práci se více hodíme. Je-li Jupiter v IX. domě, je způsobilost pro obřadní magii úžasná. Je-li ve XII. domě, učiní nositel lépe, bude-li pracovat skrytě."
Zdroj: Úvod do magie - Jan Kefer

Takže jak jste na tom? ;)
Pokud to někdo neumí zjistit, a je ochoten poskytnout datum narození, mohu to udělat za něj.
Všechno je jinak ... ;-)
Knihovnička esoterní literatury

IamI
Příspěvky: 145
Registrován: pát, 30. kvě 2008, 15:31

Re: Astrologická způsobilost k magii

Příspěvekod IamI » pon, 04. srp 2008, 16:42

sice astrologii vubec neresim, ale tohle zni srandovne :D
1.12.1990 ;)
Kefera určitě znáš, já osobně ho celkem beru, mám takový pocit že jako jeden z mála aplikoval úspěšně astromagii v praxi. Jinak souhlasím, není potřeba to brát nijak vážně, a pokud to někoho dokonce pobaví tak tento topic dalece překonal - samozřejmě v tom pozitivním smyslu svůj záměr :D .

Mars - Merkur, velice přesný Triseptil, s odchylkou poze 0 stupňů 24 sekund, nevím co by na to řekl pan Kefer, ale v textu tento aspekt neuvádí, takže asi nic. Jinak je celkem zajímavé, že tu máš v horoskopu pouze jedinou kvadraturu Jupiter - Pluto, jinak samé příznivé aspekty, což se nevidí moc často. Takže pohoda, klidek a tabáček, všechno to pujde samo.

Ještě k té kvadratuře, jen tak pro zajimavost nebo spíš pro pobavení, co na ni říká Nebeský kalendář :-?
Download free verze: http://astro.wendys.cz/nkdown.php

Jupiter Kvadratura Pluto (orbis 4°58´)
Podvod, poškození, krize ve zralém věku, vládychtivost, megalomanie, extrémní touha po bohatství, požitkářství, přepjatost, výstřelky, nespokojenost, dobrodružnost, buřičství, podvratná činnost, možnost získání moci nebo podíl na ní pučem. Značné neúspěchy zaviněné vlastní hloupostí a nepoctivostí.
Všechno je jinak ... ;-)
Knihovnička esoterní literatury

IamI
Příspěvky: 145
Registrován: pát, 30. kvě 2008, 15:31

INFO

Příspěvekod IamI » pon, 04. srp 2008, 17:26

INFO:
Pro všechny kteří se narodili od roku 1990 můžete využít free verzi Nebeského kalendáře a spočítat si sami svůj horoskop. Jsou tam i výklady astrologických aspektu a sposta dalších užitečných věcí. Vše samozřejmě v češtině, nebi i v SK. Velikost souboru je maličká - 1,53 Mb.
Stahovat můžete zde:
http://astro.wendys.cz/nkdown.php
Všechno je jinak ... ;-)
Knihovnička esoterní literatury

IamI
Příspěvky: 145
Registrován: pát, 30. kvě 2008, 15:31

Re: INFO

Příspěvekod IamI » stř, 06. srp 2008, 22:58

Tak abych nebyl pozadu, také přikládám narozeniny :lol: 12. 9. 1989
A z čeho se to vůbec počítá a jak? Nemáš, IamI, nějaké webové stránky nebo dokumenty? Celkem by mě to zajímalo...
Mars - Merkur: žádný aspekt

Počítá se to v nějakém astrologickém programu, který dokáže spočítat polohy planet v okamžiku narození. Já používám Nebeský kalendář http://astro.wendys.cz/nkdown.php, který ma tu výhodu že je i pro astrology amatéry jako jsem ja :). Má i výklady všech konstelací a dobrý hep, kde je popsána jak astrologie tak i práce s programem a je v češtině nebo ve slovenštině..
Všechno je jinak ... ;-)
Knihovnička esoterní literatury

Asanoth
Příspěvky: 83
Registrován: pát, 30. kvě 2008, 20:05

Re: Astrologická způsobilost k magii

Příspěvekod Asanoth » čtv, 07. srp 2008, 21:53

zajímalo by mšě ještě jedno datum jestli můžu ;)
21.12.1990
diky moc
Merkur - Mars, žádný hledaný aspekt
Tak tahle holcina od narozeni vidi auru, ted uz jen obcas barevne, a je to podle me dost talent na prinejmensim praci s energii a AC(samovolne ;) ). Ale je pravda, ze se tomu nevenuje a je na to lina, tak na ty astrologii prece jen neco bude :D

GeorgeLD
Příspěvky: 216
Registrován: ned, 01. čer 2008, 02:22

Re: Astrologická způsobilost k magii

Příspěvekod GeorgeLD » čtv, 07. srp 2008, 22:55

Chtel bych rict neco k tomu, jak ty veci chapu. At uz cloveku vychazi takovy ci onaky horoskop, neda se podle toho urcit, ze ten ci onen je lepsi nez druhy, protoze lide kteri jsou primo v lidske spolecnosti jsou vsichni na stejne urovni. Takze si nekdo mozna cte sve vlastnosti podle horoskopu a rika si, jak je skvely, nebo jak je spatny, ale ve skutecnosti je proste jen jiny, protoze lide nejsou stejni a kazdy clovek jako castice lidske spolecnosti ma svou jedinecnou povahu a prebira svou jedinecnou funkci v ni. Kdyz se clovek zacne duchovne vyvijet, samozrejme s jeho postupem pro nej prestava platit i jeho horoskop. Napriklad poznate nejakeho cloveka a zda se vam, ze je oproti jinym opravdu uzasny. Postupem casu ale zjistite, ze v nekterych vecech je jen prumerny, nebo podprumerny. Muzete potkat cloveka a pusobi na vas velice negativne. Postupem casu ale zjistite, ze v nekterych vecech je skutecne velice dobry. Takze kdyz spolu lide z lidske spolecnosti tvori pratelske vztahy, je to obvykle tak, ze jde o to aby jim jejich povahove rysy "hraly do noty". Mozna vam to prijde out, ale chci tim rict toto: astrologicka zpusobilost k magii - to je pro ty, pro ktere je magie jako konicek - tedy pro ty kdo se zabyvaji magii jakozto nejakym druhem zrucnosti. Jenomze jak by mohlo takove omezeni platit pro magii, pomoci ktere se muze kazdy clovek duchovne vyvijet, tedy chce-li? Tam nemuzou platit zadne astrologicke zpusobilosti ktere jsou na urovni svetskych lidi, protoze magie o ktere mluvim, neni na urovi svetskych lidi a myslim tim magii jako vyssi vedu, cestu poznani - ne obycejnou zrucnost. Takze jak by mohl mit clovek svuj duchovni rozvoj jednodussi jenom proto, ze ma takove ci onake povahove rysy? Kazdy bez vyjimky se setka s nejruznejsimi tezkostmi a zalezi jen na nem, zda je dokaze prekonat. (nepletu do toho karmu)

IamI
Příspěvky: 145
Registrován: pát, 30. kvě 2008, 15:31

Re: Astrologická způsobilost k magii

Příspěvekod IamI » pát, 08. srp 2008, 17:35

Zkuste se mi někdo podívat pls. na 6.12.1991. :P Ten prográmek nejsem schopnej pochopit.
Merkur - Mars: žádný aspekt


Pro GeorgeLD:

Ten prográmek je jednoduchý, do módu horoskopu se dostaneš po spuštění programu stisknutím tlačítek CTRL H. Pak se otevře horoskop okamžiku pro tady a nyní, tzn. pro aktuální datum, místo a čas. Pak jen stačí změnit datum, čas, místo a případně i systém dómů.
Pro zkoumání aspektu Mars - Merkur stačí myslím jen datum pokud se člověk narodil v ČR. Pak jezdíš myškou po jednotlivých symbolech planet v horoskopu a dole vpravo ve stavovém řádku se ti objevují jejich jména. Najedeš na jednu ze zkoumaných planet Mars nebo Merkur (např Mars má symbol který se graficky používá pro muže, tedu kolečko s šipkou směřující šikmo vpravo nahoru) a klikneš na ten symbol druhým tlačítkem myšky. Objeví se tabulka se všemi aspekty zvolené planety.

K astrologii mám dost konzervativní postoj, myslím si že na nějaké určování co bude pro člověka je to celkem nepoužitelné. Může to možná napovědět něco o našem skrytém potenciálu, ale jak s ním naložíme to už je jen na nás.
Já osobně používám astrologii pouze pro stanovení optimálního data a času pro různé "experimenty mezi nebem a zemí", a tady celkem slušně funguje.
Jen tak pro zjímavost jsem se koukl na horoskop pana Kefera (31.1.1906) a má mezi Marsem a Merkurem celkem přesný sextil, který podle něj "Trigon a sextil představují vyrovnováženost." nepredstavují až tak mimořádné naddání pro magii. O to víc je povzbudivější že se mu podařilo úspěšně na sebe aplikovat astromagii. Na to že to bylo úspěšné usuzuji podle toho že ji aplikoval a přežil :). Netvrdím že ta konstelace Mars - Merkur je nějak striktně determinující, ale pokud ji tam někdo u sebe objeví, tak ho to třeba potěší a povzbudí. A ten kdo ji nemá - magie rozhodně není jediná cesta, jak se duchovně rozvíjet.
Všechno je jinak ... ;-)
Knihovnička esoterní literatury

Uživatelský avatar
Frater Irwiuss
Příspěvky: 41
Registrován: čtv, 29. kvě 2008, 16:18

Re: Astrologická způsobilost k magii

Příspěvekod Frater Irwiuss » pát, 08. srp 2008, 17:41

IamI: asi s tim seknu.

IamI
Příspěvky: 145
Registrován: pát, 30. kvě 2008, 15:31

Re: Astrologická způsobilost k magii

Příspěvekod IamI » pát, 08. srp 2008, 17:56

zajímalo by mšě ještě jedno datum jestli můžu ;)
21.12.1990
diky moc
Merkur - Mars, žádný hledaný aspekt
Tak tahle holcina od narozeni vidi auru, ted uz jen obcas barevne, a je to podle me dost talent na prinejmensim praci s energii a AC(samovolne ;) ). Ale je pravda, ze se tomu nevenuje a je na to lina, tak na ty astrologii prece jen neco bude :D
Tak na jasnozření, které st týká i vidění aury je zas jiný aspekt je to tuším uran s něčím. Píše o tom Kefer v myslím Praktické astrologii.
Aura je spíš otázka Mystické cesty co se týká rozvoje schopnosti ji vnímat. Já jen chci podotknout že ta konstelace Mars - Merkur se týká spíš oblasti praktické aktivní magie.
Všechno je jinak ... ;-)
Knihovnička esoterní literatury

IamI
Příspěvky: 145
Registrován: pát, 30. kvě 2008, 15:31

Re: Astrologická způsobilost k magii

Příspěvekod IamI » pát, 08. srp 2008, 18:15

IamI: asi s tim seknu.
Ale pročpak? To přece není žádná výhra mít pro magii předpoklady a talent. Je to spojeno s obrovskými riziky že něčeho zneužiješ, nebo něco špatně použiješ. Takhle klidně budeš studovat, cvičit a snažit se, a to co si "vydřeš" a zasloužíš příjde samo. Pochopitelně pokud k tomu dojdeš sám pochopíš i vnitřní význam a budeš to moct celkem bezpečně a moudře používat. Řekl bych že nemít talent k magii je vlastně veliký dar, který dotyčného chrání u umožňuje ti upřímě se radovat ze všech i drobných pokroků na tvé cestě.
Všechno je jinak ... ;-)
Knihovnička esoterní literatury

Uživatelský avatar
Frater Irwiuss
Příspěvky: 41
Registrován: čtv, 29. kvě 2008, 16:18

Re: Astrologická způsobilost k magii

Příspěvekod Frater Irwiuss » pát, 08. srp 2008, 23:57

IamI: ne, skutečně, já astrologii celkem věřím, takže s tím seknu. Hele já vím, že to může vypadat divně, ale prostě toho radši nechám. Fakt, nechci si kazit karmu. Prostě mi to nebylo dáno. Hned zítra spálím svůj grimoar a magický deník, svoje roucho odnesu do nějaké charitativní aukce a všechny svoje elementály předhodím astrálním krokodýlům. Radši toho nechám, než bych si kazil karmu.

Uživatelský avatar
Pernee
Příspěvky: 72
Registrován: čtv, 29. kvě 2008, 12:56
Kontaktovat uživatele:

Re: Astrologická způsobilost k magii

Příspěvekod Pernee » sob, 09. srp 2008, 02:23

Taky bych se rád přidal.....2.6.1991 Dík :)

IamI
Příspěvky: 145
Registrován: pát, 30. kvě 2008, 15:31

Re: Astrologická způsobilost k magii

Příspěvekod IamI » sob, 09. srp 2008, 21:09

Taky bych se rád přidal.....2.6.1991 Dík :)
Mars-Merkur, žádný aspekt.
Všechno je jinak ... ;-)
Knihovnička esoterní literatury

GeorgeLD
Příspěvky: 216
Registrován: ned, 01. čer 2008, 02:22

Re: Astrologická způsobilost k magii

Příspěvekod GeorgeLD » pát, 15. srp 2008, 19:37

Ja jsem taky Semikvadratura :) kdo si mysli ze semikvadratura je nejlepsi, at zvedne ruku!! :mrgreen:

opisy pojmu: oktil/semikvadratura
0)

OKTIL - SEMIKVADRATURA (360/8 = 45° / konv. 315°) a jeho násobek TRIOKTIL - SESKVIKVADRÁT (135° / konv. 225°, orbis ± 3°). V tradiční astrologii jsou tyto aspekty považovány za slabou kvadraturu. Tato fáze je charakterizována osmičkou, symbolem dynamické aktivity a individualismu oplývajícího vůli. Známe osm směrů větrné růžice a osm hlavních fází Luny. V HA značí oktil nejintenzivnější součinnost dvou na sobě nezávislých funkcí, vrchol elektromagnetického pole, a trioktil vědomou potřebu činu nebo touhu po něm. V divergentní fázi přináší oktil vědomí vzájemné aktivity dvou funkcí (střed Býka, 2. domu) a trioktil potřebu vyjádřit se vědomě činností (střed Lva, 5.domu). Konvergentní fáze trioktilu přináší krizi ve vztahu mezi funkcemi, která směřuje k vnějšímu projevu ve společenské nebo mezilidské oblasti (střed Štíra, 8. domu), a oktil tvůrčí uvolnění způsobené vzájemnou výměnou energií mezi dvěma funkcemi (střed Vodnáře, 11. domu).
(Turnovský)
-------- (?)
1)

Polokvadratura naznačuje přechodné zlo, přechodné překážky, první potíže života. Seskvikvadratura naznauje první zkoušku charakteru.
(Kefer)
Naposledy upravil(a) GeorgeLD dne pát, 15. srp 2008, 22:57, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
petra
Příspěvky: 65
Registrován: pát, 30. kvě 2008, 22:45

Re: Astrologická způsobilost k magii

Příspěvekod petra » pát, 15. srp 2008, 22:15

spíš mi někdo vysvětlete, co znamená Semikvadratura a k čemu to je dobrý :D

Uživatelský avatar
cubays
Příspěvky: 4
Registrován: sob, 31. kvě 2008, 16:50

Re: Astrologická způsobilost k magii

Příspěvekod cubays » ned, 31. srp 2008, 18:37

Tak tohle vlákno mě tedy moc nepobavilo :frow:
Připadá mi to, jako bych četl nějaký bulvární plátek, kde Astrologii redukují na polohu Slunce během celého měsíce(či týdne) a vyvozují tak závěry charakteru:
"Býci, vy byste měli hned ráno vyrazit do ulic ulovit nějakou pořádnou kost, protože dneska se vám to dozajista podaří."

No, tak takováto "konstelace" může být pro někoho rozhodně pozitivní a povzbuzujcí :)
Astrologie se to však ani v nejmenším netýká.

To samé merkur-mars - seš mág, nejseš mág :)

Jan Kefer důrazně varuje v "Praktické Astrologii" , že nelze vyčlenovat jednotlivé "dílky" horoskopu a dále pak z nich usuzovat jaký to má vliv na život jedince.

Celé studium Radixu(kolečka, horoskopu) se dělí na dvě velké části; a to syntetické(souborné) a analitické(rozborné). A není vskutku jednoduché vše jaksi pojmout a pak srozumitelně vyložit, natož pak ještě k tomu přidat astromagii.

Samozřejmě na tomto foru spoustu lidí s magií(v jakémkoli smyslu) pracuje, a proto je zajímá i jejich "způsobilost". No jsem dichtivý mág-novic, samo hned poskytnu datum svého narození do fora(!) a někdo napíše, že můj Mars a Mekrur v nativitě(rozložení planet v době narození) nemají žádný aspekt a proto můžu zavázat svůj magický uzlíček a zkusit třeba zbalit nějakou kost(protože to přece stejně nemá smysl, nemůžu být mágem).

Ano, s trochou nadsázky jsem chtěl říct, že mohou takové výklady opravdu nadělat paseku(vlastní zkušenost).

Také se nad tím mnoho lidí pousměje a utvrdí je to v názoru, že Astrologie je pouze nějaký blábol bez hlubších kořenů.

btw. Je známo mnoho magiků kteří nemají aspekt mars-merkur a činili se v tomto oboru velmi:)

Pokud k tomu bude mít někdo co řící(astrologie-magie-souvislosti), můžeme pokračovat v novém vláknu, které by k tomu bylo určené.
(Nebo pokud Nou psal, že promaže, asi můžeme i zde:))

Uživatelský avatar
nou
Administrátor stránky
Příspěvky: 289
Registrován: stř, 28. kvě 2008, 17:23

Re: Astrologická způsobilost k magii

Příspěvekod nou » ned, 31. srp 2008, 19:51

takze premazane vsetky prispevky ktore sa pytaly na ten aspekt.
TAKZE KTO BY HO CHCEL VEDIET TAK NECH NAPISE PM

IamI
Příspěvky: 145
Registrován: pát, 30. kvě 2008, 15:31

Re: Astrologická způsobilost k magii

Příspěvekod IamI » ned, 31. srp 2008, 21:43

Své reakce píšu tučně, aby se to nějak odlišilo, na dobré postřehy je třeba reagovat.
Tak tohle vlákno mě tedy moc nepobavilo :frow:
Možná je to proto, že tenhleten topic nebyl určený k povanení :).
Připadá mi to, jako bych četl nějaký bulvární plátek, kde Astrologii redukují na polohu Slunce během celého měsíce(či týdne) a vyvozují tak závěry charakteru:
"Býci, vy byste měli hned ráno vyrazit do ulic ulovit nějakou pořádnou kost, protože dneska se vám to dozajista podaří."

No, tak takováto "konstelace" může být pro někoho rozhodně pozitivní a povzbuzujcí :)
Astrologie se to však ani v nejmenším netýká.
S tím naprosto souhlasím, takhle opravdu bulvár pracuje. Jenže oni opravdu dost drsně redukují horoskop okamžiku nejčastěji ke znamení narozené, tedy k poloze sluníčka, takže takový horoskop je opravdu o ničem. Já ale žádný horoskop okamžiku ani narození úmyslně komplexně nekoumám, dívám se jen na aspekty Mars - Merkur jestli jsou nebo ne.
To samé merkur-mars - seš mág, nejseš mág :)
Ten aspekt jen vypovídá o naddání pro magii, tedy o nějaký bonus navíc ne o tom jestli je clověk mág nebo není. Řekl bych že i bez naddání může být kdokoliv vynikající mág pokud opradu chce, a naopak naddání není žádna vstupenka do světa magie pokud o magii člověk nemá zájem.
Jan Kefer důrazně varuje v "Praktické Astrologii" , že nelze vyčlenovat jednotlivé "dílky" horoskopu a dále pak z nich usuzovat jaký to má vliv na život jedince.
Ano, ale to je v knize Praktická Astrologie, a ta pojednává o astrologii ve vztahu k člověku, k jeho životu. To je samozřejmě potřeba zkoumat komplexně. Ale astrologie není jen pro vytváření horoskopů pro lidi. V knize Úvod do magie to zase vyčleňuje zcela zřetelně a asi k tomu má nějaký důvod ...
Celé studium Radixu(kolečka, horoskopu) se dělí na dvě velké části; a to syntetické(souborné) a analitické(rozborné). A není vskutku jednoduché vše jaksi pojmout a pak srozumitelně vyložit, natož pak ještě k tomu přidat astromagii.

Samozřejmě na tomto foru spoustu lidí s magií(v jakémkoli smyslu) pracuje, a proto je zajímá i jejich "způsobilost". No jsem dichtivý mág-novic, samo hned poskytnu datum svého narození do fora(!) a někdo napíše, že můj Mars a Mekrur v nativitě(rozložení planet v době narození) nemají žádný aspekt a proto můžu zavázat svůj magický uzlíček a zkusit třeba zbalit nějakou kost(protože to přece stejně nemá smysl, nemůžu být mágem).

Ano, s trochou nadsázky jsem chtěl říct, že mohou takové výklady opravdu nadělat paseku(vlastní zkušenost).
Taky jsem nad tím přemýšlel, popravdě řečeno vyloučit se to nedá. Nějak jsem to už okomentoval tady http://forum.astralni-cestovani.org/pos ... =20&p=1662. V úplně obecné rovině si myslím že pokud tohle někoho od magie odradí tak pro ni ty předpoklady opravdu nemá a holt je líný si to všechno "vydřít", nebo má prostě jiné přeference. Naopak pokud to někoho přivede k magii, tak to neznamená že v ní musí být automaticky dobrý.

Také se nad tím mnoho lidí pousměje a utvrdí je to v názoru, že Astrologie je pouze nějaký blábol bez hlubších kořenů.

btw. Je známo mnoho magiků kteří nemají aspekt mars-merkur a činili se v tomto oboru velmi:)

Pokud k tomu bude mít někdo co řící(astrologie-magie-souvislosti), můžeme pokračovat v novém vláknu, které by k tomu bylo určené.
(Nebo pokud Nou psal, že promaže, asi můžeme i zde:))
Všechno je jinak ... ;-)
Knihovnička esoterní literatury

Uživatelský avatar
cubays
Příspěvky: 4
Registrován: sob, 31. kvě 2008, 16:50

Re: Astrologická způsobilost k magii

Příspěvekod cubays » ned, 31. srp 2008, 22:29

Ok.S tvým komentem souhlasím ImI. Řekněmě, že tento aspekt přináší dispozice pro tento účel(magii) a zabarvení pak vychází z postavení ve zvířetníku a domech, ale také na aspektaci ostatních planet:)

IamI
Příspěvky: 145
Registrován: pát, 30. kvě 2008, 15:31

Re: Astrologická způsobilost k magii

Příspěvekod IamI » ned, 31. srp 2008, 23:51

Jsem rád že tu je někdo kdo se jak se zdát orientuje v astrologii. Myslíš že by to šlo nějak zpřesnit, co st týká těch Keferových aspektů Mars-Merkur s tím zabarvením? Já totiž Praktickou astrologii nemám a je dost možné že to tam ještě rozvádí. Matně si teď vzpomínám že tam uvádí tuším Jupiter ve vztahu snad k domům ale bral to spíš jako ukazatel typu magie pro kterou jsou lepší dispozice. Ale i to mě dost zajímalo.
Všechno je jinak ... ;-)
Knihovnička esoterní literatury


Zpět na „Magie“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti