Pravidla spokojeného uživatele - platí to ještě?

Informace o registrácii a výpadkoch fóra
ArMi
Příspěvky: 207
Registrován: pon, 22. úno 2016, 17:45

Pravidla spokojeného uživatele - platí to ještě?

Příspěvekod ArMi » pon, 03. říj 2016, 09:22

1, Chtěl bych se zeptat všech Administrátoru a moderátorů a nejen jich, jestli tato pravidla pro diskusi jsou stále platná:
viewtopic.php?f=23&t=516? A nebo už byla zrušena?

2, Chtěl bych se zeptat, jestli na tomto fóru má uživatel Jarda natolik výsadní postavení, že může tato pravidla nejen libovolně porušovat, ale i nabádat jiné uživatele k porušování pravidel. Tak tam prosím napište, kdo má z pravidel výjimku.

**************************************************************************************

Tento příspěvek má jediný účel: viewtopic.php?f=26&t=1615#p14894 narušit a poškodit diskusi.
2. Než něco napíšete, tak se nad tím zamyslete, jestli je to opravdu k tématu a jestli to nějakým způsobem téma obohacuje.. Příspěvky jiného typu jsou opět zbytečné a pokud je chcete dotyčnému opravdu nutně sdělit..jsou tu od toho soukromé zprávy ne forum.
Zato tento příspěvek: viewtopic.php?f=26&t=1615&start=20#p14914 porušuje současně body pravidel 1, 2, 3, 4, 10 a 11.
Navrhuji trest smrti. O víkendu si zajedu do Prahy vyzvednout od Firzena "tepafon".
Dělám si srandu. Podle mě je ArMi pošuk a můžeš ho klidně ignorovat. :lol:
I tento příspěvek porušuje bod 2 fóra - je úplně mimo téma: viewtopic.php?f=26&t=1615&start=20#p14917

**************************************************************************************

Prosím, jste tady vzájemě větší kamarádi. Mohl by někdo Jardovi domluvit, začíná se chovat jako čistokrevný troll.
Už tímto způsobil zmatek viewtopic.php?f=2&t=1613 - nikomu jinému se to samo od sebe nestalo.

Posoudit, jestli mám ve filozofických otázkách pravdu já nebo někdo jiný je těžké. Zato posoudit, jestli někdo porušuje pravidla fóra je velice snadné. A všiměte si, že Sunny se nepotřeboval uchýlit k porušování pravidel.

Pokud bych byl moderátorem, tak bych toleroval, když se někdo v diskusi nechá unést a mírně škobrtne. Ale když někdo systematicky a cíleně poškozuje diskusi, tak to nevypadá dobře.


Pokud se Vám moje názory nelíbí, tak mi klidně účet ArMi vymažte. Mě to vadit nebude, nelpím na tom.

Uživatelský avatar
zebyja
Příspěvky: 131
Registrován: stř, 16. led 2013, 22:23

Re: Pravidla spokojeného uživatele - platí to ještě?

Příspěvekod zebyja » pon, 03. říj 2016, 10:20

Já tedy nejsem správce fóra,

ale myslím, že pravidla tu jsou spíše jako jaké si vodítko, jak by se asi člověk měl chovat na fóru, aby fórum a zejména jeho komunita vzkvétala, rozvíjela se. Není to seznam správcovo přikázání, při jejichž porušení Tě uvrhne do pekel internetu. :twisted:

Podle mě na spirituálním fóru se dají probírat dvě skupiny témat. První souvisí s teorií: Tam se řadí názory, filosofie, akademické diskuze, ... Druhá souvisí spíše s Duchovní praxí, která je na internetu převážně subjektivním tématem a tak se jedná o různé životní zkušenosti, které vzájemně sdílíme a proto že jeden bližní otevřel své srdce, aby do něj ostatní mohli nahlédnout a inspirovat se na své cestě, tak se k takovému otevřenému člověku pak chováme s co nejvyšší úctou a důvěru, kterou k nám projevil mu rádi oplatíme ochranou. Pokud Ti to nedošlo, tak tu mluvím o uživateli Holka21.

Obvykle, když někdo jako Ty, spamuje fórum, trolluje lidi a diskuzi, tak se k tomu pár lidí vyjádří, pokud k tomu mají co smysluplného dodat a pak téma ignorují. Někdy se ale najde velmi neodbytný člověk, jako jsi Ty. Pak se uzavře téma a doufá se, že daný troll není trn v patě vždy, ale jen v rámci jednoho, pro něho citlivého tématu. Jednou jsem na jiném fóru zažil i takového, kterého jsme zkrátka museli zabanovat. Měli jsme s ním asi rok trpělivost, proto že to z podstaty nemyslel zle.

Ač se vyjadřuješ k tématu, tak to co píšeš je často vlastně z určitého hlediska off-topic. Proto že to nikoho tady buď nezajímá a nebo na to máme všichni prostě jiný názor. Proto se k Tobě tato komunita chová tak jak jsi okusil. Možná si myslíš, že jsou Tvé názory hodnotné a možná i jsou, ale ne pro většinu lidí, kteří tvoří tuto komunitu.

Toto byl můj poslední pokus Ti vysvětlit, co vlastně děláš špatně. Pokud nepochopíš co tu píši, budu Tě nadále jen ignorovat.
Inteligentní člověk umí řešit problémy.. Genius jim umí předcházet..

Uživatelský avatar
Jarda
Příspěvky: 400
Registrován: ned, 01. čer 2008, 17:50

Re: Pravidla spokojeného uživatele - platí to ještě?

Příspěvekod Jarda » pon, 03. říj 2016, 18:31

Krom moderování srazů nemám žádná vyjímečná práva.

Pravidla jsem porušil a milerád ponesu případné následky :-D
Navrhuji trest smrti! Dle reakcí ArMi-ho se to jeví jako odpovídající postih. :-D

Pokud důsledky nebudou vyvozeny, tak nezoufej, budu pokračovat v ignorování tvých příspěvků, abych nenarušoval tvoje témata. Jenom nevím, jestli tu povedeš diskuze nebo monology, budeš-li nadále takto ostře vynucovat pravidla, můžeš znechutit i lidi, kteří by si s tebou psali. Anebo se z nich stanou trollové. Nicméně pokud bych se měl zastat slabšího, tak pravidla rád poruším znovu.

Zebyja: zdá se mi, že to vidíme stejně, akorát mě se to vešlo do jednoho souvětí.
Spokojený je ten kdo má splněné svoje potřeby. Šťastný je ten, kdo si to uvědomuje.
Nespokojený je ten kdo nemá splněné svoje potřeby. Nešťastný je ten, kdo si to uvědomuje. ;-)

Uživatelský avatar
clario
Příspěvky: 693
Registrován: čtv, 29. kvě 2008, 16:08
Kontaktovat uživatele:

Re: Pravidla spokojeného uživatele - platí to ještě?

Příspěvekod clario » pon, 03. říj 2016, 23:13

Nevím jak pro ostatní, ale minimálně pro mne vylučuje absence smyslu pro humor konverzaci na jakékoliv úrovni. Lidé kteří nechápou humor, ani stanoviska ostatních a přesto stále mluví, nemá smysl poslouchat. A už jen tvá potřeba někoho stíhat za to, že si dovolil napadnout tvé ego o tvém egu lecco vypoví.
Earth shakes,
Stone breaks
The forest is at your door
The dark sleep is broken
The woods have awoken
The trees have gone to war

Uživatelský avatar
nou
Administrátor stránky
Příspěvky: 289
Registrován: stř, 28. kvě 2008, 17:23

Re: Pravidla spokojeného uživatele - platí to ještě?

Příspěvekod nou » úte, 04. říj 2016, 18:20

Stale sa tu stazujes, prichadzas neustale s niekym do konfliktu, nevies si priznat ze moze existovat aj iny pohlad na vec, neustale opakujes svoju pravdu. Na tomto fore si tym rusivim prvkom ty. Vobec nezalezi kto ma pravdu alebo kto je v prave. Ked sa ti tu tak nepaci tak sem uz viac nechod.

ArMi
Příspěvky: 207
Registrován: pon, 22. úno 2016, 17:45

Re: Pravidla spokojeného uživatele - platí to ještě?

Příspěvekod ArMi » pon, 10. říj 2016, 23:10

Stale sa tu stazujes,
Je smutné, že to takto vidíš. Většinu věcí jsem nebral jako stížnosti, ale jako náměty na vylepšení.

Třeba toto jsem vůbec nevnímal jako stížnost, ale jako upozornění a myslel jsem si, že to může být pro Vás přínosem:
viewtopic.php?f=2&t=1614 Bral jsem to jako přátelskou diskusi.
To, že jsem tě požádal o uzavření ankety 2012 jsem bral jako námět na zlepšení fóra. Netušil jsem, že ti to vadí. Ale na druhé straně měl jsi mi výslovně napsat, že nic vylepšovat nechceš a že to považuješ za obtěžování.

A to, že bylo pod mým nickem napsáno něco, co jsem nikdy nenapsal, za to se na mě prosím nezlob. Tobě by to asi také vadilo. Myslel jsem, že ti to nezpůsobí problémy příspěvek upravit.
prichadzas neustale s niekym do konfliktu,
Opravdu nevím, že bych s někým přicházel do konfliktu. Můžeš být prosím konkrétnější. Velice obecná tvrzení tohoto typu napáchají více zla než užitku.

Dal jsem jednomu nestrannému člověku na přečtení zmíněné vlákno a napsal mi toto:
Debrý deň,
Ďakujem za email,
ja osobne som to pochopil tak, že vlákno bolo zablokované moderátorom
nie kvôli Vám, ale kvôli užívateľovi "Jarda [4]" - ten to dosť prehnal.
Tak kdo to teda přehnal? Takto vidí vlákno nezaujatý čtenář.

Někdo z uživatelů mi napsal toto:
Viděl jsem pár tvých zajímavých reakcí z poslední doby.. taky pravda, že patříš mezi asi jediného řekněme opravdu aktivního uživatele =D.. reaguješ i na hodně staré věci.. což je pozoruhodné.. vážně.. teď to nemyslím ironicky.. Zaujalo mě to natolik že sem ti musel napsat=) aa tak mě napadlo.. co tě k tomu vede..? Ale myslím úplně od kořene kam až si schopný dojít.. když budeš mít čas a chuť reagovat na tuto zprávu, budu ti opravdu velice vděčný.. něco mi říká.. že mnoho síly tě provází =) měj se jak si dovolíš.. ;)
Myslel jsem, že jste za to co píšu rádi. Jedna vlašťovka ovšem jaro nedělá.
nevies si priznat ze moze existovat aj iny pohlad na vec, neustale opakujes svoju pravdu.
Já vždy beru i názor druhého a vážím si ho. Měla by být určitá slušnost vyjadřování. A nebo jinak - pokud na někoho reaguju v diskusi, tak to musí odpovídat tomu, co píše.
Na tomto fore si tym rusivim prvkom ty. Vobec nezalezi kto ma pravdu alebo kto je v prave.
Pokud považuješ za rušivý prvek toho, kdo něco aktivně píše tak ano, jistě v tom máš pravdu. Myslel jsem si, že fórum je o vzájemné diskusi. Takže to mám brát tak, že ta pravidla se na někoho nevztahují a může nadávat komu chce?

Dám ti radu, ty jako administrátor to můžeš udělat. Pokud si výslovně nepřeješ, aby někdo na něco staršího reagoval - zamkni ta vlákna. Takhle když jsou odemčena, tak neustále vybízí kohokoliv aby na to reagoval. Některé z těch věcí mi připadaly, že mají nadčasovou platnost.
Ked sa ti tu tak nepaci tak sem uz viac nechod.
Já jsem neříkal, že se mi tu nelíbí. Na druhé straně když mě tu nebudete chtít tak OK - tak odejdu.
Nevím jak pro ostatní, ale minimálně pro mne vylučuje absence smyslu pro humor konverzaci na jakékoliv úrovni. Lidé kteří nechápou humor, ani stanoviska ostatních a přesto stále mluví, nemá smysl poslouchat. A už jen tvá potřeba někoho stíhat za to, že si dovolil napadnout tvé ego o tvém egu lecco vypoví.
A ty si opravdu myslíš, že toto je humor? viewtopic.php?f=26&t=1615&start=20#p14914 Do jisté míry - ty první dvě věty bych jako humorem pochopil. Jenže kdybych dělal takový "humor" tak bych ta pravidla pro změnu porušoval zase já. Je možné dělat humor daleko jemněji a inteligentněji.
Pokud důsledky nebudou vyvozeny, tak nezoufej, budu pokračovat v ignorování tvých příspěvků, abych nenarušoval tvoje témata.
Rád si s tebou popovídám. Ale v tomto konkrétním případě jsem se snažil pomoci fóru, aby se nemíchala témata. Snažil jsem se jak nejlépe umím: viewtopic.php?f=26&t=1615&start=20#p14911 Myslel jsem si, že to tak chcete aby bylo fórum přehledné. Všimni si, jak jsem odpověděl holce21 - slušně jsem upozornil na to, že by bylo dobré si vytvořit pro nové téma nové vlákno. A pak jsem na její poznámku opět slušně odpověděl. Moderátor by to mohl udělat daleko lépe a vlákno roztrhnout na 2.

A tys tu diskusi doslova sestřelil. Pokud bys napsal něco k tématu, tak to bych naopak uvítal. Proč jsi k tématu nenapsal ani jednu větičku?

Takže tedy dotaz - Už si výslovně nepřejete, se snažit dodržet diskusi na téma?

ArMi
Příspěvky: 207
Registrován: pon, 22. úno 2016, 17:45

Re: Pravidla spokojeného uživatele - platí to ještě?

Příspěvekod ArMi » úte, 11. říj 2016, 00:56

Už nemohu předchozí příspěvek editnout - tak jste jako moderátoři rozhodli. viewtopic.php?f=2&t=1587 Nevím proč, ale asi s tím nic nejde nadělat.
Není to seznam správcovo přikázání, při jejichž porušení Tě uvrhne do pekel internetu. :twisted:
Já jsem to rozhodně takto nemyslel. Ale tedy budiž.
Obvykle, když někdo jako Ty, spamuje fórum, trolluje lidi a diskuzi, tak se k tomu pár lidí vyjádří, pokud k tomu mají co smysluplného dodat a pak téma ignorují.
Já si toho nejsem vědom, že bych fórum troloval. Mohl bych popsat, co to skutečný trolling je. Rozhodně nikomu nenadávám. Nějakým způsobem se vyjadřuji, ale to asi každý.
Druhá souvisí spíše s Duchovní praxí, která je na internetu převážně subjektivním tématem a tak se jedná o různé životní zkušenosti, které vzájemně sdílíme a proto že jeden bližní otevřel své srdce, aby do něj ostatní mohli nahlédnout a inspirovat se na své cestě, tak se k takovému otevřenému člověku pak chováme s co nejvyšší úctou a důvěru, kterou k nám projevil mu rádi oplatíme ochranou. Pokud Ti to nedošlo, tak tu mluvím o uživateli Holka21.
Vždyť já to tak beru. To si myslíš, že jsem jí svojí odpovědí kousnul nebo co?

Já si myslím, že ona proti mě nic nemá - nebo snad ano?

Udělal jsem akorát jednu ne příliš šťastnou věc, že jsem některé její příspěvky zazálohoval do svých. A to proto, že to psala a zase mazala. Trochu to vadilo, protože jsem se snažil odpovědět a na neustále měnící se a mizející text ta moje odpověď nevypadá nejlépe protože se týká něčeho, co už si nikdo třetí přečíst nedokáže.
Jednou jsem na jiném fóru zažil i takového, kterého jsme zkrátka museli zabanovat.
Pokud myslíš Mildu, tak to jsem kdysi sledoval z povzdálí. Nenapsal jsi celou pravdu a účelové polopravdy jsou daleko horší. Nezabanovali jste ho trvale, ale možná jen na týden. On byl z toho tak zhrzelý, že se urazil. Ale ten byl sprostý jak necky. Ale ani to není celá pravda. Ani ty sám netušíš, co se tam vlastně stalo - to z žádného textu nejde zjistit. A navíc podle poslední indormace je daleko šťastnější, když tím "mistrem" být nemusí.

Já jsem nikdy o sobě nenapsal, že bych byl mistrem nade všemi. Jen jsem přidával k textům svůj názor. Může se Vám líbit, ale také nemusí. Já vám ho nenutím. Když ho nebudete chtít - nebude.
Ač se vyjadřuješ k tématu, tak to co píšeš je často vlastně z určitého hlediska off-topic. Proto že to nikoho tady buď nezajímá a nebo na to máme všichni prostě jiný názor. Proto se k Tobě tato komunita chová tak jak jsi okusil. Možná si myslíš, že jsou Tvé názory hodnotné a možná i jsou, ale ne pro většinu lidí, kteří tvoří tuto komunitu.
Zrovna toto téma jsem postnul nově, ale pro tebe je to off-topic také. Spíše mi to připadalo, že komunita se rozhodla pro bobříka mlčení a kdo poruší mlčení je "vinen", ale budiž.

Kdyby mě někdo z vás nepovzbudil, tak bych toho asi tolik nenapsal.

Tady jsem napsal něco, co mi osobně připadalo zajímavého. viewtopic.php?f=25&t=1620 Podle tvých slov mi to připadá, že vy už vlastně nechcete na tomto fóru ani takovéto příspěvky.

Ten příspěvek o křesťanství byl také nový - nereagoval jsem na nic starého. Je to velmi bolestivé téma, spousta lidí čistě věří a jsou přesvědčeni, že je to to nejlepší, co se lidem dostat může. Svým způsobem mají pravdu.

A nemysli si, že o křesťanství nic nevím. Chodil jsem několik let na přednášky křesťanských filozofů. A upřímě nevím, kdo z nich je kněz a kdo ne. Tam rozebírají různé autory jako sv. Tomáše Akvinského a jiné. Toho oni označili za vrchol. A docházejí k závěru, že současná podoba křesťanské církve se naprosto odchyluje od těchto velkých myslitelů a svádí věřící někam na scestí. Základem pro celou křesťanskou filozofii byla stejně Aristotelská logika. Že dneska už církev nedosahuje dřívějších vrcholů intelektu. Dříve bylo heslo - Miluj Boha a pak konej jeho vůli. A dnes - Miluj druhé a dosáhni prožitku. Pomalu aby v kostelech hrála diskotéka. Že to je úpadek je naprosto jasné.

Několik let seminářů nelze shrnout do několika vět ve zbytečně vyhrocené diskusi.

A zadalší, existují dvě větve exoterní a ezoterní. A ten, kdo zná tu exoterní jak se káže davu tak je ochoten jít šířit víru s Biblí v ruce jedné a mečem v ruce druhé. Kdo by chtěl proniknout do hloubky, ten bude daleko tolerantnější k druhým názorům.

Pokud jsi přesvědčen, že píšu hovadiny tak mi to můžeš klidně napsat. Připadalo mi vhodné toto napsat.

Uživatelský avatar
Jarda
Příspěvky: 400
Registrován: ned, 01. čer 2008, 17:50

Re: Pravidla spokojeného uživatele - platí to ještě?

Příspěvekod Jarda » úte, 11. říj 2016, 01:42

ArMi: je zajímavé to vidět také z druhé strany a věřím, že se snažíš jednat v dobré víře. Je pravda, že je těžké tvoji aktivitu popsat. Neumím to dost dobře slovně definovat, ale jenom v tomhle vlákně jsme čtyři, kteří mají nějakým způsobem podobný pocit a mimo vlákno ještě další člověk. Buď je to velká náhoda nebo jsme se spikly anebo má ta antipatie nějaké odůvodněné základy.

Uživatelka, na kterou jsi reagoval maže svoje příspěvky, protože má v sobě nějakou formu psychického bloku nebo je alespoň občas chce mazat. A tvoje výtka se mi vzhledem k jejímu stavu a tomu jak moc se nám otevřela, se mi zdála jako příliš tvrdá. Kdyby jsi to samé napsal komukoliv jinému, vyjádřil bych se jinak, pokud bych na to vůbec reagoval.

Mimochodem zdá se mi, že energie, kterou vkládáš do toho, aby tvoje okolí o tobě mělo dobré mínění včetně tebe samotného je obrovská a neúměrná k energii, kterou já vkládám do diskuze. Jinak řečeno, stačí malý impulz a bude následovat předvídatelné chování. Dalo by se to nazvat energetickým/psychickým vampyrismem. Slabá povahová vlastnost udržet u sebe i ostatních určité mínění o sobě pro tebe není příliš výhodná. Pokud má někdo z tvého okolí upírské sklony ať vědomé nebo nevědomé, mohl by tě chtít hodně vydeptat. A tento deficit si obvykle chceš vynahradit doplnit tím, že chceš politování/uznání od ostatních, což je také určitá forma vysávání energie. Což se někomu nemusí zamlouvat viz reakce "nou" A pokud se ti nedostává uznání nebo žádoucí formy pozornosti nutí tě tvoje ego k ještě větší aktivitě. Nejsem si jistý kam ta spirála vede. Lpění způsobuje utrpení. Viz diskuze s obrázkem, kterou jsme vedli.

Co se křesťanství týče, tak nemám potřebu ho řešit. Na území ČR, kde žiji vymírají věřící rychlostí cca 50 % za deset let.
1991 - 4,5 mil věřících
2001 - 3 mil věřících
2011 - 1,2 mil věřících
Nemyslím si, že by se ten trend měl změnit a proto to nevnímám jako problém, protože křesťanství přichází o své stádo a tím i svoji moc.
Napsal bych to do toho vlákna, ale zamknulo se dříve než jsem to stihl.

Některé diskuze vyhrává ten, kdo se jich neúčastní ale to asi nebude můj případ. Nejsem si jistý jestli tenhle příspěvek není prachsprostý čistý a zavrženíhodný energetický/psychický vampyrismus anebo chválihodná snaha ArMi-mu pomoci případně obojí :-D Je těžké se v sobě vyznat v tuhle denní dobu.
Spokojený je ten kdo má splněné svoje potřeby. Šťastný je ten, kdo si to uvědomuje.
Nespokojený je ten kdo nemá splněné svoje potřeby. Nešťastný je ten, kdo si to uvědomuje. ;-)

ArMi
Příspěvky: 207
Registrován: pon, 22. úno 2016, 17:45

Re: Pravidla spokojeného uživatele - platí to ještě?

Příspěvekod ArMi » úte, 11. říj 2016, 23:12

Některé diskuze vyhrává ten, kdo se jich neúčastní ale to asi nebude můj případ. Nejsem si jistý jestli tenhle příspěvek není prachsprostý čistý a zavrženíhodný energetický/psychický vampyrismus anebo chválihodná snaha ArMi-mu pomoci případně obojí :-D Je těžké se v sobě vyznat v tuhle denní dobu.
Zase jiný názor říká, že Člověk je do té míry živý do jaké dokáže komunikovat. A máš pravdu, že lepší je se vyspat.

Ty astrální energie se stejně chovají zvláštně. Pokud někdo otevře svoje čakry alespoň do určité míry, tak dokáže energii přijímat i dávat. Jenže se mu může stát i to, že mu někdo energii nepozorovaně stáhne. A mě se to stalo do té míry, že jsem spal několik hodin doma na zemi. A navíc v Bráně se výslovně píše, že osobní energie se nikomu dávat nesmí. Kdyby někdo potřeboval energii musí se vzít univerzální.

Na druhé straně stačí jedna upřímě míněná prosba k vlastnímu duchu a už to druhá osoba nikdy neudělá. Prostě jí to blokne. V tom okamžiku by to šlo přemoci silou, ale to by ten druhý musel mít o hodně vyšší duchovní úroveň. Vyšší duchovní úroveň znamená větší zodpovědnost a takový člověk to dělat nebude jinak by té úrovně nedosáhl.

Myslel jsem si, že jsi natolik zkušený, že ti mohu něco podobného otevřeně napsat a ty dokážeš svoje energie zvládnout. Ber to jako kompliment z mé strany. Kdybys mi napsal, že to nemáš pod kontrolou, tak se zařídím. To druhé řešení má jeden vedlejší efekt - od té doby ať udělám cokoliv, tak to druhému připadá špatné. Vzájemná energie byla manipulována násilím. Ano, násilí to z mé strany je, ale neumím nic jiného. Poradí mi někdo?
ArMi: je zajímavé to vidět také z druhé strany a věřím, že se snažíš jednat v dobré víře. Je pravda, že je těžké tvoji aktivitu popsat. Neumím to dost dobře slovně definovat, ale jenom v tomhle vlákně jsme čtyři, kteří mají nějakým způsobem podobný pocit a mimo vlákno ještě další člověk. Buď je to velká náhoda nebo jsme se spikly anebo má ta antipatie nějaké odůvodněné základy.
Není to shoda náhod a těch důvodů je více. Jeden jsem tady teď už otevřeně napsal. Zkusím ještě popsat 2 další ale ani u jednoho neznám čisté řešení. A je za tím ještě pár dalších věcí, které bych ti řekl jen mezi 4 očima.
Uživatelka, na kterou jsi reagoval maže svoje příspěvky, protože má v sobě nějakou formu psychického bloku nebo je alespoň občas chce mazat. A tvoje výtka se mi vzhledem k jejímu stavu a tomu jak moc se nám otevřela, se mi zdála jako příliš tvrdá. Kdyby jsi to samé napsal komukoliv jinému, vyjádřil bych se jinak, pokud bych na to vůbec reagoval.
Teď už je mazat nebude a to proto, že to nejde.
Mimochodem, kdyby jste ji měli doopravdy rádi, tak se s ní sejdete: viewtopic.php?f=37&t=1588. Takto to vyšlo do ztracena.

A také si všimni co ona napsala a pak pochopíš, proč jsem napsal svoji odpověď tímto stylem. Kdyby psala o čemkoliv jiném, tak jsem to přešel.

Zejména to měl řešit moderátor a příspěvek oddělit od vlákna. To by bylo nejčistší řešení. Teď už je to stejně pasé.
Mimochodem zdá se mi, že energie, kterou vkládáš do toho, aby tvoje okolí o tobě mělo dobré mínění včetně tebe samotného je obrovská a neúměrná k energii, kterou já vkládám do diskuze. Jinak řečeno, stačí malý impulz a bude následovat předvídatelné chování. Dalo by se to nazvat energetickým/psychickým vampyrismem. Slabá povahová vlastnost udržet u sebe i ostatních určité mínění o sobě pro tebe není příliš výhodná. Pokud má někdo z tvého okolí upírské sklony ať vědomé nebo nevědomé, mohl by tě chtít hodně vydeptat. A tento deficit si obvykle chceš vynahradit doplnit tím, že chceš politování/uznání od ostatních, což je také určitá forma vysávání energie. Což se někomu nemusí zamlouvat viz reakce "nou" A pokud se ti nedostává uznání nebo žádoucí formy pozornosti nutí tě tvoje ego k ještě větší aktivitě. Nejsem si jistý kam ta spirála vede. Lpění způsobuje utrpení. Viz diskuze s obrázkem, kterou jsme vedli.
Děkuji za názor. Slušně napsaný názor si rád přečtu.
Co se křesťanství týče, tak nemám potřebu ho řešit. Na území ČR, kde žiji vymírají věřící rychlostí cca 50 % za deset let.
1991 - 4,5 mil věřících
2001 - 3 mil věřících
2011 - 1,2 mil věřících
Nemyslím si, že by se ten trend měl změnit a proto to nevnímám jako problém, protože křesťanství přichází o své stádo a tím i svoji moc.
Napsal bych to do toho vlákna, ale zamknulo se dříve než jsem to stihl.
Tohle je dobré slovo do pranice. Ta zubatá s kosou nakonec pořeší vše.

Uživatelský avatar
zebyja
Příspěvky: 131
Registrován: stř, 16. led 2013, 22:23

Re: Pravidla spokojeného uživatele - platí to ještě?

Příspěvekod zebyja » stř, 12. říj 2016, 09:23

Poradí mi někdo?
Představ si, že existuje nějaké společenství lidí, řekněme dvanácti. Sedí někde v čajovně a Ty k nim přijdeš. Mají různá témata a Ty se ke každému vyjádříš stejným způsobem jako to děláš tady. Najednou se najde téma, ve kterém máš výrazně jiný názor, než většina ostatních. Názor posílený o citový náboj, neboť souvisí silně s tvým nitrem. Začneš o tom ostatní přesvědčovat. Někteří mlčí, jiní se Ti pokouší vysvětlit, že se mýlíš. Nejsi tomu ale otevřený a tak se ještě více lidí odmlčí. A jen jeden nebo dva jedinci, kteří rozumí tomu, proč jsi takový se Ti pokusí pomoci ne s tím, jaký máš názor. Ale s tím co Tě nutí takový nesvobodný názor mít.

Odpovídá Ti ta představa? Odpověz sobě a upřímně, ne mě. Mě je to jedno, já mám sám se sebou práce až nad hlavu.

Pokud Ti mám něco poradit. Pak pro Tebe nemám nic lepšího než sebelásku. Začni se mít bezpodmínečně rád. Kašli na to jaké máš chyby a co děláš špatně. To vše je teď Tvá součást. Teprve až budeš schopný mít se opravdu celý rád se všemi svými chybami, neschopnostmi v životě dosáhnout toho co chceš, třeba štěstí ve své srdci. Teprve potom budeš schopen vidět sám sebe takového jaký jsi a můžeš na sobě s láskou pracovat.

Teď Tě pohání strach. Co si o Tobě kdo myslí, o Tvých názorech. To je to co tu projevuješ. Nečetl jsem vše, ale z většiny příspěvků, které jsem četl Tě zcela jasně poháněl strach. Ne láska, ale strach, různých forem. Stejně tak jistě nechápeš jiné mě za rouškou internetu skryté postoje ve svém životě, to není špatně, jen si k tomu ještě nedošel. Máš dobré srdce, vidím to v Tobě. Tak k němu vezmi moji radu a zeptej se ho, co si o tom myslí ;)
Inteligentní člověk umí řešit problémy.. Genius jim umí předcházet..

ArMi
Příspěvky: 207
Registrován: pon, 22. úno 2016, 17:45

Re: Pravidla spokojeného uživatele - platí to ještě?

Příspěvekod ArMi » stř, 12. říj 2016, 15:58

Pokud Ti mám něco poradit. Pak pro Tebe nemám nic lepšího než sebelásku. Začni se mít bezpodmínečně rád. Kašli na to jaké máš chyby a co děláš špatně. To vše je teď Tvá součást. ....
Ano, to, co mi odpovídáš a radíš je naprosto správná odpověď buhužel na trochu jinou otázku, ale budiž.

Ono to s tou sebeláskou není tak jednoduché, jak si myslíš. Toto říká mnoho lidí, ale nechápe, co se za tím skrývá. I v křesťanstvní se říká: "Miluj bližního svého tak jako sebe sama.". A pokud to někdo správně pochopí, tak člověk, který nemá sám sebe rád nemůže mít rád někoho druhého.

Kdyby toho stavu skutečně někdo dosáhl, tak tomu se říká mystická svatba. Ono se za tím skrývá, že tvůj duchovní princip bude mít rád svůj hmotný obraz - a ten hmotný obraz je moje/tvoje současná fyzická reprezentace. A není to tak lehké, jak si lidé myslí. A jestli jsi četl pozorně, co jsem napsal ve svém předchozím příspěvku, tak by mě duchovní princip nevyslyšel, kdyby mě vůbec rád neměl. Když odpovídáš na něco jiného, tak to asi pozorně nebylo ;) .

Kdesi jsem četl techniku, že se postavíš před zrcadlo a říkáš si - "mám se rád". Pro někoho je i toto velice těžké. Ano, to trochu pomůže, ale nejde to do hloubky. Takže tak.

Uživatelský avatar
Jarda
Příspěvky: 400
Registrován: ned, 01. čer 2008, 17:50

Re: Pravidla spokojeného uživatele - platí to ještě?

Příspěvekod Jarda » stř, 12. říj 2016, 18:35

Na téma mít rád sebe sama se mi líbila první brána v knize "12 Bran k osobnímu růstu" od Millmana. Je to o tom mít se rád, je tam jasně vidět proč je to důležitý a jak s tím něco udělat.

Trénoval jsem to tak, že každý den se děje spousta událostí a ty se rozhoduješ jak na ně budeš reagovat. Pokud reaguješ přemýšlení o tom zda si to zasloužíš, tak zbystři a sleduj k čemu jsi dospěl. Člověk často odmítá přijmout něco dobrého, protože si myslí, že si to nezaslouží a pak to odmítá.

Vypadalo to třeba tak, že když mi někdo něco dobrého nabízel, tak jsem to bez výčitek vzal. Nebo jsem si třeba pro sebe koupil něco hezkého :-D Nebo jsem třeba odmítl žádost někoho, abych pro něj něco udělal, když mi to nedávalo smysl. Samozřejmě se to nesmí zvrhnout. Když budeš mít rád sebe stejně měrou jako ostatní, bude to ok. Tohle je zrovna dovednost, kterou mají satanisti dobře zvládnutou, tedy až na to, že je jim fuk jestli někoho nenávidí.
Spokojený je ten kdo má splněné svoje potřeby. Šťastný je ten, kdo si to uvědomuje.
Nespokojený je ten kdo nemá splněné svoje potřeby. Nešťastný je ten, kdo si to uvědomuje. ;-)

ArMi
Příspěvky: 207
Registrován: pon, 22. úno 2016, 17:45

Re: Pravidla spokojeného uživatele - platí to ještě?

Příspěvekod ArMi » stř, 12. říj 2016, 21:02

..... Samozřejmě se to nesmí zvrhnout. Když budeš mít rád sebe stejně měrou jako ostatní, bude to ok. Tohle je zrovna dovednost, kterou mají satanisti dobře zvládnutou, tedy až na to, že je jim fuk jestli někoho nenávidí.
Takhle: Ten kdo dává musí být tvůj duch (vytváří příležitosti). Ten kdo dostává musí být druhá část - tvé ego.

Navenek to může vypadat stejně jak píšeš že ve výsledku si dopřeješ hmotné dobro, je tam jedno ALE. Pokud ego jen vrší své chtění a realizuje mu to jiný princip tak se přijímáním hmotných p(r)ožitků láska naopak zeslabuje. A je to cesta přesně opačná do destrukce.

Kdyby tomu tak nebylo, tak ti nejsvatější, co si nejvíce dopřávají, máme v čele firem, bank a ve vládě.


Zpět na „Informace o fóre“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 hostů