Vaše výhoda, můj problém

Uživatelský avatar
blaza
Příspěvky: 279
Registrován: sob, 14. čer 2008, 23:42
Bydliště: City of Palermo
Kontaktovat uživatele:

Vaše výhoda, můj problém

Příspěvekod blaza » sob, 11. pro 2010, 23:45

Mám menší problém, kdysi dávno, asi tak před 3-5 lety mi jistou metodou cvičení došlo ke spojení hemisfér a mám to dodneška. Pro někohou výhodou, pro mě už ne. Vysnažím se popsat, jaké cvičení jsem zhruba dělal, pro ty, kteří chtějí tento stav zažívat taky, i pro ty zkušenější, kteří se pokusí vymyslet, jak mi pomoct (aby to bylo zase ''normální'').

Postup, jak jsem je propojil:
1) Nakreslete si na papír (nejlépe černou b.) obrázek tvaru X (pro lidi s tiskárnou a MS Wordem doporučuju bezpatkové písmo a velikost dát tak na 200-300, ->Print)
2) Dejte si obrázek před sebe (třeba na stůl) a začněte se pravou rukou dotýkat levého kolena, poté naopak, levou rukou pravého atd....(to uděláte celkem 7krát, začíná vždycky pravá ruka a levé koleno), pak následuje to, že se dotýkáte zase symetricky=stejně (pravá ruka-pravá noha, levá ruka-levá noha, taky 7krát), což vlastně střídáte až do konce (7X začnete poté 7II... nastřídačku a to celé sedmkrát...takže v podstatě, když začnete do kříže, tak skončíte taky do kříže (pro nechápavé: 1.Kříž(7krát),2.stejně(7krát),3.kříž(7krát),4.stejně(7krát),5.kříž(7krát),6.stejně(7krát),7.kříž(7krát), takže ve finále jich uděláte celkem 49.
3) Cvičení provádějte celkem 2x denně (nejlepší je ráno a večer)

A teď bych prosil nějakýho chytráka, ať mi řekne, jak si je mám zase rozpojit. Díky 8-)
"Království boží je v tobě a všude kolem tebe, nikoliv v budovách ze dřeva a kamene. Rosekni kus dřeva a já tam budu. Nadzvedni kámen a nalezneš mě." The Last Gospel of Jesus

Pete
Příspěvky: 618
Registrován: ned, 31. kvě 2009, 11:44

Re: Vaše výhoda, můj problém

Příspěvekod Pete » ned, 12. pro 2010, 01:09

No mozna ze bys to nedelal do krize, ale naopak.. resp to obratit, ze zacatku do krize pak stejne, ale nevim je to jen takova teorie todle jsem nikdy nezkousel, kdyz chci aktivovat napriklad pravou mozkovou hemisferu, tak mi k tomu staci si jen prehravat v hlave pisnicku a hned nabehnou napriklad hypnagogicke stavy
Deus est Homo

Uživatelský avatar
blaza
Příspěvky: 279
Registrován: sob, 14. čer 2008, 23:42
Bydliště: City of Palermo
Kontaktovat uživatele:

Re: Vaše výhoda, můj problém

Příspěvekod blaza » ned, 12. pro 2010, 10:22

Zajímavé. A co konkrétně posloucháš?
"Království boží je v tobě a všude kolem tebe, nikoliv v budovách ze dřeva a kamene. Rosekni kus dřeva a já tam budu. Nadzvedni kámen a nalezneš mě." The Last Gospel of Jesus

Pete
Příspěvky: 618
Registrován: ned, 31. kvě 2009, 11:44

Re: Vaše výhoda, můj problém

Příspěvekod Pete » ned, 12. pro 2010, 11:07

Nejde o to co, je to uplne jedno. Prava mozkova hemisfera celkem funguje na predstavivost, vnimani hudby, umeni.. takze pokud si prehrava nejakou melodii v hlave, tak ji vice aktivuje a pak vznikaji hypnagogicke stavy (samozrejme pri tom clovek musi pohodlne lezet, byt uvolneny... nekdy staci i jen tak sedet ve vlaku, byt ospaly zavrit oci a hned vidim ruzne obrazy)

Levou zas vice aktivujes kdyz se ucis, ctes, prekladas... proto jsme zvykli spis pouzivat tu levou

http://www.sovasova.net/test-mozku.htm
Ti, kteří dobře dokáží ovládat své mozkové hemisféry, dokáží vědomě "otočit" směr pohybu figurky na libovolnou stranu, některým se smysl otáčení mění náhodně (nedokáží jej ovlivnit vůlí) a u těch, kteří figurku vidí vždy otáčet se pouze na jednu stranu, je výrazně dominantní jedna mozková hemisféra.

Ja jsem se naucil ji vedome ovladat, je to pak hracka, naucil jsem se to tak ze jsem si predstavil kolecko s sipkou (podle toho jestli se ti otaci doprava nebo doleva) a pak si co nejpevneji predstavit ze se podle toho kolecka s sipkou otaci na druhou stranu.. opravdu se mi hned po par sekundach zmenila strana na kterou se otaci.. a to znaci ze umim ovladat sve hemisfery - jednou aktivuju vice levou, podruhe vice pravou
Deus est Homo

Uživatelský avatar
Turbo
Příspěvky: 58
Registrován: sob, 06. úno 2010, 17:46
Kontaktovat uživatele:

Re: Vaše výhoda, můj problém

Příspěvekod Turbo » ned, 12. pro 2010, 14:51

To Blaza - Mohl by jsi prosím vypsat jaké výhody / nevýhody má spojení hemisfér ? Ptám se jen kvůli tomu, jestli mám to cvičení vyzkoušet. Předem ti děkuji za odpověď. ;)

To Pete - To s tou tanečnicí je zajímavý... Po chvíli cvičení se mi podařilo tanečnici obrátit tím směrem, kterým jsem potřeboval :)

Uživatelský avatar
blaza
Příspěvky: 279
Registrován: sob, 14. čer 2008, 23:42
Bydliště: City of Palermo
Kontaktovat uživatele:

Re: Vaše výhoda, můj problém

Příspěvekod blaza » ned, 12. pro 2010, 17:14

Pete: Nechápu, ze začátku se točila doleva a pak furt doprava :)
Turbo: Výhodou je, že jsem začal vidět věci více v souvislostech a začal jsem být praktičtější (ještě jsem taky dřív hodně luštil sudoku, aby to mělo větší efekt). Nevýhodou je, že mi přijde, že moje kdysi obrovská představivost se znatelně zredukovala. Dřív jsem fakticky zvládal automatické psaní, když jsem měl jen tužku a papír. Teď když to zkouším, tak mozek se snaží vědomě formulovat to, co přenesu na papír. Jelikož mým snem je být scénáristou, tak se snažim zase tuhle schopnost obnovit, ale 90%tem lidí propojené hemisféry jen prospějí si myslim.
"Království boží je v tobě a všude kolem tebe, nikoliv v budovách ze dřeva a kamene. Rosekni kus dřeva a já tam budu. Nadzvedni kámen a nalezneš mě." The Last Gospel of Jesus

Pete
Příspěvky: 618
Registrován: ned, 31. kvě 2009, 11:44

Re: Vaše výhoda, můj problém

Příspěvekod Pete » ned, 12. pro 2010, 18:09

No to je ten problem, zacal jsi rozvijet vice levou hemisferu (logika, viz to lusteni sudoku) a na ukor otho mas mensi predstavivost za kterou muze prava mozkova hemisfera. Stimulanty na zlepseni prave mozkove hemisfery jsou napriklad marihuana, diky ktere clovek vice vnima smysly, napr hudbu, a tim rozviji pravou mozkovou hemisferu kterou z nas vetsina lidi ma zanedbanou protoze se snazime 100% myslet logicky.

Krome stimulantu jako marihuana staci se vic venovat hudbe, kresleni, cteni baji (si pri tom predstavovat jak to probihalo)

Proste neni to nic spatneho, jenom mozek je sval, taky potrebuje trenovat ..
Deus est Homo

Uživatelský avatar
Firzen
Příspěvky: 225
Registrován: úte, 27. dub 2010, 21:57
Bydliště: Adamov
Kontaktovat uživatele:

Re: Vaše výhoda, můj problém

Příspěvekod Firzen » ned, 19. pro 2010, 15:54

Mám menší problém, kdysi dávno, asi tak před 3-5 lety mi jistou metodou cvičení došlo ke spojení hemisfér a mám to dodneška. Pro někohou výhodou, pro mě už ne. Vysnažím se popsat, jaké cvičení jsem zhruba dělal, pro ty, kteří chtějí tento stav zažívat taky, i pro ty zkušenější, kteří se pokusí vymyslet, jak mi pomoct (aby to bylo zase ''normální'').

Postup, jak jsem je propojil:
1) Nakreslete si na papír (nejlépe černou b.) obrázek tvaru X (pro lidi s tiskárnou a MS Wordem doporučuju bezpatkové písmo a velikost dát tak na 200-300, ->Print)
2) Dejte si obrázek před sebe (třeba na stůl) a začněte se pravou rukou dotýkat levého kolena, poté naopak, levou rukou pravého atd....(to uděláte celkem 7krát, začíná vždycky pravá ruka a levé koleno), pak následuje to, že se dotýkáte zase symetricky=stejně (pravá ruka-pravá noha, levá ruka-levá noha, taky 7krát), což vlastně střídáte až do konce (7X začnete poté 7II... nastřídačku a to celé sedmkrát...takže v podstatě, když začnete do kříže, tak skončíte taky do kříže (pro nechápavé: 1.Kříž(7krát),2.stejně(7krát),3.kříž(7krát),4.stejně(7krát),5.kříž(7krát),6.stejně(7krát),7.kříž(7krát), takže ve finále jich uděláte celkem 49.
3) Cvičení provádějte celkem 2x denně (nejlepší je ráno a večer)

A teď bych prosil nějakýho chytráka, ať mi řekne, jak si je mám zase rozpojit. Díky 8-)
Jak je rozpojit netuším. Ale zajímalo by mě, k čemu je to jejich propojení vlastně dobré? :)
Respice finem et non peccabis.

Uživatelský avatar
ATA
Příspěvky: 1600
Registrován: stř, 28. kvě 2008, 18:55
Bydliště: Litovel
Kontaktovat uživatele:

Re: Vaše výhoda, můj problém

Příspěvekod ATA » pon, 20. pro 2010, 15:09

Rozpojovat je blbost chce to naopak jeste vic propojit ale hlavne se naučit je mit v rovnovaze připadně mezi nima umět přepinat . Ono je to trešku složitejši neni to jen leva /prava hemisfera muselo by se vic do hloubky k jednotlivejm častem .

Zrovna pred par dny sem videl zajimavej dokument o savantech a byl tam i pokus o zappnuti tehle schopnosti pomoci rTMS (magneticka stimulace mozku ) pomoci toho vypli čast leve hemisfery a dominanci nachviku prevzala prava o hodne to zlepšilo schopnost keresleni a dalši veci .Mam v planu pak zkusit neco podobnyho pomoci tDCS (elektricka stimulace mozku)

Predstavivost se da taky zlepšit zvednutim energie zleši to kontrolu nad mozekem bdelost a schopnost mit vetši kontrolu nad mozkem takdy se tim zmenši filtrace v thalamu do mozku pujde mnohem vic infomaci a
zlešeni zpracovani v kortexu potuone se da navišit tak že vznika pradstavivost , zajiavy napady ale nesmi se to prehnat chce to mit pod kontrolou jinak budou vznikat i nesmyslny spojeni .
Help! I'm a multidimensional being trapped in a linear time-space continuum!

dreamingwolf
Příspěvky: 51
Registrován: stř, 01. říj 2008, 20:12
Kontaktovat uživatele:

Re: Vaše výhoda, můj problém

Příspěvekod dreamingwolf » stř, 22. pro 2010, 15:56

A teď bych prosil nějakýho chytráka, ať mi řekne, jak si je mám zase rozpojit. Díky 8-)
Metódu s obrázkom X poznám, aj tie prekrížené ruky - ono, v podstate môžeš použiť akýkoľvek pohyb, pri ktorom dochádza k prekríženiu stredovej osi tela rukou či nohou. Takže, môžeš robiť to, že v stoji zodvihneš ľavé koleno (pokrčené/ohnuté) k pravému pokrčenému/ohnutému lakťu a potom to isté pravým kolenom k ľavému lakťu. Iná varianta je švihanie rukami v stoji: pravou švihneš smerom pred seba a doľava, akoby si chcel chytiť do nej niečo, čo je naľavo pred tebou, potom švihneš ľavou smerom vpred napravo - robíš to striedavo ako keď pohybuješ rukami pri chôdzi. Akurát tu je ten pohyb zväčšený v rozpätí.

No a teraz návod na "rozpojenie" (ak už ti to prepojenie robí nejaké problémy): použi obrázok dvoch paralelných zvislých čiar ;) teda obrovské II ... pozeraj naň nejaký čas. Neskôr to nemusíš robiť s nakresleným/vytlačeným, stačí si to vizualizovať vnútorným zrakom. A je to! :D

Pre ostatných záujemcov: vyskúšajte pozeranie na obr. veľkého X na papieri zároveň s počúvaním Hemi-Sync. Stačí Metamusic alebo nahrávku s F 10.

dreamingwolf
Příspěvky: 51
Registrován: stř, 01. říj 2008, 20:12
Kontaktovat uživatele:

Re: Vaše výhoda, můj problém

Příspěvekod dreamingwolf » čtv, 23. pro 2010, 16:14

Mám menší problém, kdysi dávno, asi tak před 3-5 lety mi jistou metodou cvičení došlo ke spojení hemisfér a mám to dodneška.
Tá metóda, ktorú spomínaš, mi podľa nasledujúceho popisu cvičení na synchronizáciu hemisfér pripomína Brain-Gym.

Uživatelský avatar
blaza
Příspěvky: 279
Registrován: sob, 14. čer 2008, 23:42
Bydliště: City of Palermo
Kontaktovat uživatele:

Re: Vaše výhoda, můj problém

Příspěvekod blaza » stř, 29. pro 2010, 14:39

dreamingwolf: Díky, už mě to taky napadlo II, zatim experimentuju s tim, že zkoušim si ten papír položit před sebe a cvičit, když dělám levá-levá, koukat na levou čárku a při pravá-pravá na pravou čárku (nastřídačku asi tak 100x), abych na to jen tak ''necivěl'' :). Efekty, pokud budou pozitivní na rozpojení uveřejnim v nejbližší době.
"Království boží je v tobě a všude kolem tebe, nikoliv v budovách ze dřeva a kamene. Rosekni kus dřeva a já tam budu. Nadzvedni kámen a nalezneš mě." The Last Gospel of Jesus

Uživatelský avatar
Firzen
Příspěvky: 225
Registrován: úte, 27. dub 2010, 21:57
Bydliště: Adamov
Kontaktovat uživatele:

Re: Vaše výhoda, můj problém

Příspěvekod Firzen » sob, 06. říj 2012, 00:08

Celé to je velmi divné. Podle toho testu s tanečnicí mám dominantní pravou hemisféru, a navíc mi to ani nejde přehodit. Ale jsem si jistý, že jindy mi to šlo.. asi je to tím, že jsem před chvílí cvičil Hemi-sync. A i přes tuto dominanci rozhodně neumím kreslit, ani nemám umělecký talent, a naopak mám velmi dobré matematické myšlení a dokážu vymýšlet a implementovat algoritmy. :D
Respice finem et non peccabis.


Zpět na „Hemi-Sync“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti