Ďalšie produkty pre hemisférovú synchronizáciu

dreamingwolf
Příspěvky: 51
Registrován: stř, 01. říj 2008, 20:12
Kontaktovat uživatele:

Ďalšie produkty pre hemisférovú synchronizáciu

Příspěvekod dreamingwolf » ned, 15. srp 2010, 18:39

Zaujíma ma, či máte niekto skúsenosti aj s inými produktami pre dosiahnutie hemisférovej synchronizácie, resp. produktami tzv. Brainwave Entrainment. V súčasnosti je ich na trhu veľké množstvo, teda okrem tu dobre známeho Hemi-Sync 8-) a rozličných softvérov (spomenuté sú v auditóriu Programy), sú to napr. nahrávky Kelly Howellovej známe pod obchodnou značkou Brain Sync; nahrávky HoloSync; Quantum Mind Power System; séria nahrávok Mega Brain Zones, ktorá vznikla v spolupráci s Michaelom Hutchisonom; produkty Toma Kenyona; séria nahrávok Dane Spottsa (napr. Ultra Meditation) či rozsiahla séria nahrávok Brain Mind Voyages Entrainment alebo špičkové produkty z dielne Dr. Jeffrey Thompsona (zakladateľa Center for Neuroacoustic Research).

Ja osobne som vyskúšal mnohé z týchto vecí, veľký dojem vo mne zanechalo napr. CD práve od Dr. Jeffrey Thompsona Lambda - Ecstatic States of Consciousness. Možno viete, že lambda je pásmo frekvencií okolo 200 Hz, ktoré sa spája - ako napovedá aj názov CD - s extatickými stavmi vedomia. Musím povedať, že nahrávka je úžasná, hudba na nej tečie a vyvolala vo mne už po pomerne krátkej chvíli zážitok majestátnosti, vznešenosti, pocitu akejsi vnútornej "rozľahlosti"... a azda aj akejsi posvätnosti či ako to opísať. Neviem, ako "chutí" extáza 8-) :lol: (nemyslím známu drogu), ale ak takto, tak je to naozaj výnimočný zážitok.

Nahrávky Dr. Jeffreyho Thompsona sú vôbec takmer všetky naozaj poctivo vykonanou prácou z jeho strany. Silné sú napr. Epsilon (frekvencia pod 0.5 Hz), Gamma Meditation System 1 a 2, HyperGamma alebo séria Psycho-sensory Integration.

dreamingwolf
Příspěvky: 51
Registrován: stř, 01. říj 2008, 20:12
Kontaktovat uživatele:

Re: Ďalšie produkty pre hemisférovú synchronizáciu

Příspěvekod dreamingwolf » úte, 17. srp 2010, 21:04

Ak niekoho zaujímajú viac nahrávky s izochrónnymi frekvenciami (podľa niektorých výskumníkov sú účinnejšie než binaurálne a nie je potrebné ich počúvať cez stereosluchátka), odporúčam do pozornosti Alpha and Theta Self Hypnosis Music and Sound a najmä Quantum Mind Power System - Neural Synergy a QMPS - Eden Energy Waves Dynamic.

Uživatelský avatar
wan to
Příspěvky: 87
Registrován: čtv, 29. kvě 2008, 22:55
Bydliště: V strede modrého kamenolomu
Kontaktovat uživatele:

Re: Ďalšie produkty pre hemisférovú synchronizáciu

Příspěvekod wan to » úte, 24. srp 2010, 13:30

ja som tiež skúšal, ale nefungovalo.
Vyskúšal som Inner journey, sleeping through the rain, spirits journey a žiadny extrašpeciálny stav som nezažil. Používam ich ako relaxačnú hudbu pri reikovaní, lebo počúvať sa to dá a nie je to násilné.

Neviem ako to pôsobí na reikovaných, lebo ako to rozlíšiť, ale asi ich to tiež extra nenabúdza.

Neviem, čo som urobil zle, počúval som to na kvalitných sluchátkach, vyrelaxovaný, v kľude. a nič, Jediné čo bolo - spal som ako zarezaný :D

Vyskúšal som aj I-Doser - nula bodov.

Kde robím chybu?
„Musíme svoje vedomie naučiť, aby nevidelo prírodu len ako reálne veci a formy.
Musí ju vidieť ako materiál, ako hmotu, z ktorej treba robiť tvary, ktoré s ňou nemajú
nič spoločné.“
Kazimír Malevič

Tomas83
Příspěvky: 3
Registrován: čtv, 19. srp 2010, 18:10

Re: Ďalšie produkty pre hemisférovú synchronizáciu

Příspěvekod Tomas83 » úte, 24. srp 2010, 20:07

Ja som si velmi oblubil od Dr. Jeffrey Thompsona hlavne Creativ Mind System, to pocuvam castejsie a je to pre mna velmi ukludnujuce. Par krat som skusal Psycho-sensory Integration a prekvapilo ma to ucinkom. Tiez aj Delta Sleep System, ked som prvy krat pocuval len tak-tak som sa tackal do postele. Aj ked velmi dobre skusenosti zo zaspavanim som mal pri Hemi-sync Sound Sleeper, sice tam to aj zosilnovalo verbalne vedenie.

Uživatelský avatar
ATA
Příspěvky: 1600
Registrován: stř, 28. kvě 2008, 18:55
Bydliště: Litovel
Kontaktovat uživatele:

Re: Ďalšie produkty pre hemisférovú synchronizáciu

Příspěvekod ATA » pát, 27. srp 2010, 03:38

na disku toho mam tunu ale bohužel neni moc čas zkoušet hodne dobrej dojem na me udelaly nahrávky Kelly Howell šla u nich dobře vizualizace
Help! I'm a multidimensional being trapped in a linear time-space continuum!

dreamingwolf
Příspěvky: 51
Registrován: stř, 01. říj 2008, 20:12
Kontaktovat uživatele:

Re: Ďalšie produkty pre hemisférovú synchronizáciu

Příspěvekod dreamingwolf » sob, 28. srp 2010, 21:12

ja som tiež skúšal, ale nefungovalo.
Vyskúšal som Inner journey, sleeping through the rain, spirits journey a žiadny extrašpeciálny stav som nezažil. Používam ich ako relaxačnú hudbu pri reikovaní, lebo počúvať sa to dá a nie je to násilné.
wan to, aké máš očakávania ohľadom týchto nahrávok? Aký stav by si chcel nimi navodiť?
Neviem ako to pôsobí na reikovaných, lebo ako to rozlíšiť, ale asi ich to tiež extra nenabúdza.
Aké konkrétne nahrávky si použil na "nabudenie"? Nabudením myslíš energetizáciu? Teda aby sa po vypočutí cítili plní energie, svieži, s chuťou hneď konať, alebo skôr pokojnejší, uvoľnenejší?

Myslím si, že podobné skúsenosti s týmito technológiami ako ty, má viacero užívateľov. Je dobré vedieť, že nie vždy "fungujú". Hrá v tom rolu mnoho faktorov; jedným zo silných blokujúcich býva strach zo straty kontroly (nad sebou), resp. strach zo zmeny stavu vedomia. Aj prílišná snaha, úsilie a zameranie sa na to, že chcem niečo zažiť často pôsobí kontraproduktívne. Vzniká tak totiž vnútorné napätie, psychická kŕčovitosť, namiesto uvoľnenej mysle....

Ak máš pocit, že to "nejde", nechaj to na nejaký čas tak, neskôr sa k tomu môžeš vrátiť.

Uživatelský avatar
.:dre@mer:.
Příspěvky: 17
Registrován: stř, 24. zář 2008, 12:00

Re: Ďalšie produkty pre hemisférovú synchronizáciu

Příspěvekod .:dre@mer:. » ned, 31. říj 2010, 12:21

ja som tiež skúšal, ale nefungovalo.
Vyskúšal som Inner journey, sleeping through the rain, spirits journey a žiadny extrašpeciálny stav som nezažil.

...

Jediné čo bolo - spal som ako zarezaný :D

sleeping through the rain je nahravka priamo urcena na upadnutie do spanku ak sa nemylim, mne sa este ani raz nestalo ze by som pri tejto jednej nezaspal, zakazdym som sa prebral par desiatok minut po konci nahravky.
**********************************************************************************************
"A candle loses nothing by lighting another candle."
(Father James Keller)

EMI-DJ
Příspěvky: 55
Registrován: čtv, 09. črc 2009, 13:22

Re: Ďalšie produkty pre hemisférovú synchronizáciu

Příspěvekod EMI-DJ » ned, 31. říj 2010, 21:28

Já když zaspim u jakékoliv takovéto nahrávky, tak se taky probudím několik desítek minut po dohrání... Asi abych se "neoběsil" na sluchátkách :D Ale každopádně musím usínat znovu, ale je pravda že mnohem rychleji


Zpět na „Hemi-Sync“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 hostů