Šalvěj divotvorná

Uživatelský avatar
Tidus
Příspěvky: 313
Registrován: pát, 30. kvě 2008, 15:47

Re: Šalvěj divotvorná

Příspěvekod Tidus » úte, 25. lis 2008, 18:50

c.4862: A u ty vety jsi asi prestal cist ze? Psal jsem, ze ti to muze i pomoci. Muze ti to zmenit svet, ale to uz se v tomto pripade stalo. Ja zadny takovy trip nezazil a ani to neplanuju. Zazil jsem uz jine cesty a verim, ze drogy k tomu nepotrebuju. Mnohem lepsi je naucit se to bez toho. Spousta lidi rika, ze je to ale dobre pro ty, kteri jeste AC a LD neumeji. Tem bych rekl, at radsi venuji vice usili do cviceni a nenici si telo. Myslim si, ze tu spousta lidi na sve telo docela zapomina. Pro me je ale opravdu tim nejdulezitejsim, a to taky ovlivnuje me nazory.

CLVestec: Ja ale nerekl, ze to s tim nema nic spolecneho. Je to sice neco jineho, ale v nejakych vecech se to zrejme shoduje. Z knizek sice vyctes hodne, ale bez zazitku ti to je podle me k nicemu. Bohuzel to spousta lidi resi timto nestastnym snadnym resenim.
Vzdáš se jednou, vzdáš se vždycky...

GeorgeLD
Příspěvky: 216
Registrován: ned, 01. čer 2008, 02:22

Re: Šalvěj divotvorná

Příspěvekod GeorgeLD » úte, 25. lis 2008, 20:09

Tak ja taky reknu co si o tom myslim z me vlastni zkusenosti. Mam kamarada, ktery se o drogy a veci typu "LSD aneb snadna cesta k osviceni" velice zajima. Podle me je to cele slepa ulicka, do ktere to privede cloveka, ktery ma nejruznejsi touhy. Je to jako kdyz nekdo rekne, ze je buddhista, ale ve skutecnosti jen chodi na pravidelne srazy tech co "praktikuji" Diamantovou cestu, je zamareny na kupovani sosek buddhu a ruznych blbustech jako jsou tibetske misky, ruzne koralky, precte si Tibetskou knihu mrtvych, v tom krouzku si pujcujou ruzne jine knihy atd. atd., ale on sam jeste nikam nepokrocil. On by rad neco uz konecne zacal delat, ale momentalne se nachazi ve slepe ulicce, dostal se na scesti. No a pak konkretne to brani drog - nebo lepe, zneuzivani drog. Myslim ze drogy muzou pomoct, ale drogy se muzou taky zneuzivat. Kdyz jste mluvili o tech lidech, co jim dali tech 5g hub a jim se zmenil pohled na zivot, myslim si ze to nemusi byt za vsech okolnosti spatne. Ale jakekoliv dalsi vyhledavani houbickouvych stavu potom je zneuzivani drog a sejiti na scesti, proste jen dalsi temna slepa ulicka, ktera ceka tamhle ve stinu a čapne kazdeho, kdo si neda pozor. Navic souhlasim s Tidusem ze to nema priznivy dopad na telo. No a kdyz si prebereme ten stav ktery vam to navodi - dobre, tak mate ten stav, vidite nejake ruzne "zajimave" veci - a kde je tam to opravdove zlepseni vas samotnych? Samany, kteri to pouzivali ke svym vlastnim specifickym ucelum nema moc cenu rozebirat. Nekdo rekne, ze kdyz si zakouri marianku, tak ma najednou jiny pohled na svet. Ze uz ho nic tak nerozhazi, ze se citi mentalne fajn. A kde je ten pokrok tam? Myslim si, ze je to zneuzivani drog a ze to neprinese nic dobreho.

Uživatelský avatar
Helias
Příspěvky: 217
Registrován: čtv, 05. čer 2008, 20:43
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Šalvěj divotvorná

Příspěvekod Helias » stř, 26. lis 2008, 10:21

Pokud se takové drogy (houbičky, šalvěj) neužívají příliš často a ve velkých dávkách, může to způsobit (individuálně) určitou míru uvědomnění, ale ovšem ne takovou, jakou by lidé dosáhli prací sami na sobě. Pokud je člověk otevřený poznání, může mu tento "trip" poskytnout určité prozření, ale nadále s ním pracovat už musí sám (využívání drogy k vyššímu záměru). Pokud se chytne do pasti a nedokáže s nově získanými zkušenostmi pracovat, pak jde o zneužívání drgy. Znám lidi, kteří sní houbičky cca 1-2x za rok a s těmito prožitky pak pracují. Já osobně jsem měl houbičky asi 4x, z toho jen jednou jsem si odtud něco odnesl. Od té doby jsem houby neměl (asi 2 roky) a další užití mám naplánované na neurčito, prostě až bude ten pravý čas. Měl jsem možnost, ale nebyl jsem připraven. /rostě od mého posledního houbového tripu si mnohem více uvědomuju, o co jde a pracuji s tím ne jako s drogou, ale jako s látkou, která umí něco přinést, něco nového. Šalvěj jsem měl jen jednou a bylo to takové zvláštní. Každopádně není tak nebezpečná jako houby, ty jsou asi 100x rizikovější. Navíc "trip" na houbách trvá až 9 hodin a na šalvěji jen asi 10 minut.
Carpe Diem

c.4862
Příspěvky: 43
Registrován: ned, 15. čer 2008, 18:59

Re: Šalvěj divotvorná

Příspěvekod c.4862 » čtv, 27. lis 2008, 16:27

zaujimave je pre mna to,ako niektory z vas tvrdia,ze huby su lahka cesta k osvieteniu.neviem,co presne vo vas evokuje takyto nazor.huby su prostriedok.su ,ako uz povedal jeden z nas odblokovavac.tento prostriedok,respektive odblokovavac je len pracovnym polom.ak niekto veri,ze huby su lahkym sposobom osvietenia,je blazon.s takymito stavmi treba dokladne pracovat,ak by som mal porovnat AC/LD a to,co sa dokaze s hubami,tak AC/LD je ta lahsia cesta ;) samozrejme tu nezhadzujem taketo techniky duchovneho rozvoja,ale nepaci sa mi,ze vy zhadzujete techniky ostatne,techniky spate s prirodou.zvlastne mi pride aj to,ze ak sa jedna o hubovy trip,kazdy hovori o "videni veci" ale vizualna stranka je len jednou castou skladacky,ktoru nam entheogeny ukazuju.
zmienil tu aj niekto take "nic moc stavy" to ale potvrdzuje to,co som prave napisal-jednoducho to nieje lahka cesta k osvietenu.kazdopadne je dolezite aj mnozstvo.jeden ethnobotanik raz povedal:"kto neuziva entheogeny vo vysokych davkach,nemoze vyuzit naplno ich potencial" a za tymto si stojim aj ja.za vysoku a cize psychedelicku davku napr. LSD sa povazuje 5 papierov co je cca 1500 mikrogramov.
nieje dobre porovnavat drogy s AC alebo LD.drogy a AC/LD su kazda samostatnou kapitolou.
niekto tu aj spominal dva dni zvracania :eek: pre boha,co si to pojedol?uz len zvracanie pri hubach je nieco dost neobvykle.a ked sme uz pri tom zvracani,tak u amazonskych samanov je zvracanie sucastou ayahuascoveho ritualu tzn. ze je zamerne a ma spritualny vyznam.ale to len tak pomimo ;)
ktosi chcel nejaky clanok o experimente-akosi sa mi uz o tom nepodarilo nic najst,ale ak ta uspokoji aspon toto... http://dnes.atlas.sk/pauza/kuriozity/20 ... ivny-vplyv
george LD spominal marihuanu a pytal sa,kde je pokrok tam.odpoved je prosta-nikde a zaroven vsade ;) s duchovnym rastom to ale uzko suvisi.je to akoby si si povedal,ze post ta v duchovnom raste nikde neposunie,ale aka je pravda?

samostatne sa tu vyblabolim k niceniu si tela-kazdemu ide hlavne o toxicitu,vsak?ako mozno niektory vedia,existuje takzvany terapeuticky index http://en.wikipedia.org/wiki/Therapeutic_index ,ktory urcuje toxicitu kazdej jednej latky.tak si to preberme-napriklad LSD ma len o malinko nizsiu toxicitu ako vitamin A :eek: divne,ze?DMT a psilocin/psilocybin idu len par riadkov za nimi.ked si kupite v obchode horalku,tak je tam viac toxickeho bordelu ako v tychto latkach.este taka perlicka a to tabak.ten je dooolu dolu pod spominanymi substanciami,takmer na urovni nervoveho plynu,ktoreho terapeuticky index sa rovna nule.a teraz sa podme "liecit" a to rovno aspirinom :lol: terapeuticky index aspirinu cini hodnotu 199.ten dycha na chrbat nikotinu.a este nejake tie ciselka:nervovy plyn-0,nikotin-21-aspirin uz spominanych 199,psilocybin-641 a LSD-4816.takto si mozete utvorit aspon zakladny pohlad na toxicitu tychto latok.
snad som to nepisal moc chaoticky :D .ak by som tu bol castejsie,mohol by som sa obsiahlejsie vyjadrit ku kazdej otazke,ktora bola polozena a rovnako ku kazdej nepravdivej informacii,ale takto naraz je toho moc a na dlho.

edit-este som pozabudol jednu vec ohladom toho zvracania.nevolnost je sposobena tym,ako sa clovek k hubam a inym entheogenom sprava.pred takymto experimentom sa dodrziava predpisana dieta,ktora trva aj niekolko tyzdnov pred experimentom a je velmi dolezita :!:

Uživatelský avatar
nou
Administrátor stránky
Příspěvky: 289
Registrován: stř, 28. kvě 2008, 17:23

Re: Šalvěj divotvorná

Příspěvekod nou » čtv, 27. lis 2008, 18:16

ehm tak som si pozrel tu wiki stranku. no a terapeuticky index vyjadruje moznost predavkovania sa. teda pomer medzi mnozstvom ktore ma terapeuticky ucinok a mnozstvom ktore je toxicke. takze to ze ma LSD 4000 je len tolko ze ucinkuje od velmi malych davok ako som sa docital uz na nejakych strankach kde bola spominana ako vyhoda oproti inym drogam. zaujimavejsia je LD50 hodnota. teda kolko latky sposobi smrt 50% testovanych subjektov. http://www.erowid.org/psychoactives/hea ... d50s.shtml
tam je
nervovy plyn 0,0154 mg/Kg
Ketamin 77 mg/kg
LSD 46 mg/Kg pri mysi a kralik ma len 0,35 mg/Kg
botulotoxin 0,000001 mg/Kg pre zaujimavost 100g by pri idealnom rozdavkovani vyhbilo cele ludstvo

ale celkovo to nema takmer ziadnu vypovedaciu hodnotu o ich skodlivosti. su to len suche statistiky.

Uživatelský avatar
matrixnet
Příspěvky: 88
Registrován: pát, 25. črc 2008, 17:19

Re: Šalvěj divotvorná

Příspěvekod matrixnet » čtv, 27. lis 2008, 20:42

Možná jste nezaregistrovali tady dost podstatnou věc, psychotropní látky v podstatě nejsou toxické vůbec a dalo by se říct že je uživatel může používat pořád, je tu jedno ale. Každému to může dokonale rozházet psychiku a to tak, že už nebude schopen života na této zemi. Tyto látky totiž útočí na ego, otevírají cestu do podvědomí a možná minulých životu a to už se pak těžko rozchází.

Toxické ani nemusí být, stačí když aktivují něco v mozku, co být aktivní nemá a to je taky průšvih.
Nikdy nemáme definitivní pravdu, můžeme si být jisti jen tím, že se mýlíme.

GeorgeLD
Příspěvky: 216
Registrován: ned, 01. čer 2008, 02:22

Re: Šalvěj divotvorná

Příspěvekod GeorgeLD » čtv, 27. lis 2008, 21:40

No ja problematice drog moc nerozumim, takze uz k tomu radeji nebudu nic psat. Ale me to proste prijde podobe, jako napriklad tantrismus ktery se ted siri. Uz jste si vsimli te situace? Kdyz se par rozhodne, ze se bude duchovne vyvijet, tantrismus jim prijde zajimavy. Protoze jim tomu ale jejich moralka nestaci, nakonec dopadnou tak, ze se budou proste jen oddavat milovani, proste se s tim nedokazou vyporadat. Jestli vite jak to myslim. No s rozumem :)
Pokud jde o niceni tela, telo tady te vrstvy neni jedinym telem ktere clovek ma a urcite ne jen na nem se ujma z drog pocita.

Uživatelský avatar
ATA
Příspěvky: 1600
Registrován: stř, 28. kvě 2008, 18:55
Bydliště: Litovel
Kontaktovat uživatele:

Re: Šalvěj divotvorná

Příspěvekod ATA » čtv, 27. lis 2008, 23:10

Co se tyče toxickyho učinku na tělo tak problem neni ani tak u samotnejch učinejch latek ty sou docela nesškodny problem je ten bordel kolem třeba sem sem se zajimal jak je to z LSD cisty LSD-25 se sehnat neda je to smeska ruznejch prkuzrozu a dalšich chemikaliji nekdy v tom i ulne neco jinyho tyhle latky moc zdrvy prospěsny nejsou.

Ja sem zkousel akorat THC neco mi to dalo je to jako demo ukaže co by mohlo byt ale je to jen ukazka v ktrey sou omezeny funkce na poradnou paci se nehodi a neni kam postoupit.
Posledni pokus z THC sem delal asi pred mesicem zkousel sem jeho učinek na enrgticky tělo učinek asi takovej že ho dost vybudilo zyvsilo aktivitu a funkci ale tky vyprodukovalo hodne bloku a celej dalši den me bolela hlava ,už mam kocovinu i po Thc :(

pokud by se mi naskytla priležitost zkusit třeba to LSD,ketamin ,houbičky,DMT,salvej tak bych to toho asi šel ale nemam potrebu to vyhledavat.Par priležitosti už bylo ale nebyl na to ten zpravnej stav a nepripraven do toho jit nechci.
Help! I'm a multidimensional being trapped in a linear time-space continuum!

Daniel
Příspěvky: 167
Registrován: pát, 11. črc 2008, 11:55
Bydliště: Brno

Re: Šalvěj divotvorná

Příspěvekod Daniel » pát, 28. lis 2008, 10:19

tak c.4862 se zde snazil naznacit ze halucinogeny jsou pro telo snad bezpecnejsi nez vitaminy :) myslim ze je evidentni ze podle terapeutickeho indexu se to opravdu posuzovat neda (viz nou)
at uz je to ale s toxicitou jakkoliv, rizika jsou hlavne bad trip, flashbacky, toxicka psychoza. uz stokrat sem zde nebo na starem foru psal o dlouhodobych ucincich ketaminu - opravdu si prectete knihu Vedec od Johna Lillyho a garantuju vam, ze minimalne na ketamin vas prejde chut :)
pokud uz mate tu potrebu tak jak rika ATA - nejit do toho bez pripravy. kdyz vidim na Youtube jak si nekteri lidi huli salvej jen tak pro zpestreni party tak je mi z toho spatne (ty tripy podle toho taky dopadaji :))

ATA: po silne marihuane se daji zazivat i mnohem horsi stavy nez "jen" bolest hlavy.. to co sem po silnym modelu zazil ja, to nepreju nikomu.. ale mohlo to byt pry i horsi :)

c.4862: snadna cesta k osviceni to urcite neni, spis zdanlive snadna ("vezmu si papir a za par minut me dostane me do jine dimenze, zatimco muzu pul roku meditovat a nic")
ja touhu vyhledavat tyhle latky nemam, kor ted, kdyz mam kazdou noc LD a muzu tak zazivat zmeneny stav vedomi uplne bezpecne a naplno kazdou noc (i kdyz na jine urovni a min intenzivne nez je to na drogach, co si budeme namlouvat)
ale na drogy nikomu neplivu, kazdy at si vybere svou cestu, kdo z nas muze vedet, ktera je ta spravna? ;)
myslim ze jediny kdo se k tematu vyjadril rozumne a bez emoci je Helias
Život je tragédie pro toho, kdo cítí, a komedie pro toho, kdo myslí. (Jonathan Swift)

c.4862
Příspěvky: 43
Registrován: ned, 15. čer 2008, 18:59

Re: Šalvěj divotvorná

Příspěvekod c.4862 » sob, 29. lis 2008, 12:05

nou-tie cisla su z NIOSH zoznamu toxickych ucinkov ;) je to pomer ED50:LD50
daniel-
tak c.4862 se zde snazil naznacit ze halucinogeny jsou pro telo snad bezpecnejsi nez vitaminy
mozes mi tu okopirovat co i len jeden prispevok,kde som taketo nieco udajne tvrdil?
myslim,ze ludia,ktory napisali poslednych par prispevkov ma pochopili spravne.padli tu dva nazory s ktorymi sa plne stotoznujem a to ze nebezpecenstvo spociva skor po psychickej stranke a nazor georgeLD o spadnuti do bezvyznamneho uzivania tychto latok skor pre potesenie.
mimochodom ATA,do papieru sa sice ciste LSD-25 nedava ale nenajdes tam nic ine ako LSD,jednoducho by to chemika vyslo draho a tych 300 mikro je poriadne malo a do papiera sa nedostane dostatocne mnozstvo nejakej inej latky.

GeorgeLD
Příspěvky: 216
Registrován: ned, 01. čer 2008, 02:22

Re: Šalvěj divotvorná

Příspěvekod GeorgeLD » sob, 29. lis 2008, 13:50

A co takhle napsat primo nejakou zkusenost? Podivejte se, kdyz si vezmete nejakou drogu, urcite je to tak, ze se neco prida, ale neco se zase musi vzit v dobe jejiho ucinku. Kdyz vezmu mou jednu neprijemnou zkusenost s travou, tak ta mi konkretne odemkla nejake schopnosti, ale zase mi vzala poradny kus moji sebekontroly a to pro mne bylo hodne neprijemne, protoze nekterym vecem ktere se do me zacaly dobyvat jsem vubec nedokazal vzdorovat, pripadal jsem si jako panák, ktery je srazeny na kolenou a skemra aby to prestalo. Pak napriklad alkohol nekomu da ruzne blazene pocity, ale zase mu vezme schopnost logicky myslet - ale cloveku ktery se jde opit to nevadi, je zamareny jen na tu blazenost a jako opozice k tomu ho treba potom bude bolet hlava. Takze jestli je vsechno v poradku, urcite dokazete napsat vyhody, ale i nevyhody tech stavu z drog.

Daniel
Příspěvky: 167
Registrován: pát, 11. črc 2008, 11:55
Bydliště: Brno

Re: Šalvěj divotvorná

Příspěvekod Daniel » sob, 29. lis 2008, 14:28

c.4862: ale to vis, ze muzu
tak si to preberme-napriklad LSD ma len o malinko nizsiu toxicitu ako vitamin A divne,ze?
si nepamatujes co jsi zde psal? mluvim o tom jak srovnavas terapeuticke indexy vitaminu A a LSD, i kdyz asi kazdemu kdo vi co je terapeuticky index musi byt jasne, ze vitamin A ho ma takovy, jaky ho ma, hlavne kvuli tomu ze je malo ucinny (narozdil od drog), cili ma velke ED50. Ten pomer je TD50:ED50. Schvalne se podivej kolik vitaminu A potrebujes k zabiti mysi nebo kralika, a kolik ti na to staci LSD - tolik k te toxicite. ve stejnem prispevku pises ze vic bordelu je i v horalkach..
jinak samozrejme i kdyby ty drogy nebyly toxicke vubec, tak jsme se shodli asi vsichni na tom, ze hlavni problemy halucinogenu jsou jinde
Život je tragédie pro toho, kdo cítí, a komedie pro toho, kdo myslí. (Jonathan Swift)

c.4862
Příspěvky: 43
Registrován: ned, 15. čer 2008, 18:59

Re: Šalvěj divotvorná

Příspěvekod c.4862 » sob, 29. lis 2008, 15:42

c.4862: ale to vis, ze muzu
tak si to preberme-napriklad LSD ma len o malinko nizsiu toxicitu ako vitamin A divne,ze?
si nepamatujes co jsi zde psal? mluvim o tom jak srovnavas terapeuticke indexy vitaminu A a LSD, i kdyz asi kazdemu kdo vi co je terapeuticky index musi byt jasne, ze vitamin A ho ma takovy, jaky ho ma, hlavne kvuli tomu ze je malo ucinny (narozdil od drog), cili ma velke ED50. Ten pomer je TD50:ED50. Schvalne se podivej kolik vitaminu A potrebujes k zabiti mysi nebo kralika, a kolik ti na to staci LSD - tolik k te toxicite. ve stejnem prispevku pises ze vic bordelu je i v horalkach..
jinak samozrejme i kdyby ty drogy nebyly toxicke vubec, tak jsme se shodli asi vsichni na tom, ze hlavni problemy halucinogenu jsou jinde
a ako si z toho usudil,ze vitamin a je menej toxicky ako LSD?je samozrejme,ze k zabitiu mysi je potreba omnoho menej LSD ako vitaminu A.ja som len narazal na to,ze ludia povazuju vitamin A za nieco,co nasmu telu prospieva ;) tie horalky boli myslene samozrejme sarkasticky.ja som reagoval na tento konkretny problem ostatne z toho vynechajme
Schvalne se podivej kolik vitaminu A potrebujes k zabiti mysi nebo kralika, a kolik ti na to staci LSD - tolik k te toxicite.
a kolko vitaminu A a LSD clovek za svoj zivot prezenie telom...
potesilo by ma,keby si sa vyjadril trochu blizsie k tym hlavnym problemom halucinogenov(tento nazov je dost zavadzajuci :roll: )

georgeLD-samozrejme.vo vsetkom musi byt dodrzany balanc.je preto potrebne vediet,kedy sa pohnut na tu ktoru stranu tejto hojdacky

Daniel
Příspěvky: 167
Registrován: pát, 11. črc 2008, 11:55
Bydliště: Brno

Re: Šalvěj divotvorná

Příspěvekod Daniel » sob, 29. lis 2008, 16:51

tak si to preberme-napriklad LSD ma len o malinko nizsiu toxicitu ako vitamin A divne,ze?
a ako si z toho usudil,ze vitamin a je menej toxicky ako LSD?
:D :D :D
tie horalky boli myslene samozrejme sarkasticky
nadsazku s horalkami samozrejme chapu, ale proste nesouhlasim s vyznenim tveho prispevku - cili ze halucinogeny jsou po fyzicke strance neskodne. nebo jestli si chtel srovnavanim s vitaminy a horalkami naznacit neco jineho, tak sem to hluboce nepochopil.
potesilo by ma,keby si sa vyjadril trochu blizsie k tym hlavnym problemom halucinogenov(tento nazov je dost zavadzajuci)
tak znova: bad trip, flashbacky, toxicka psychoza

opakuju, proti tomu ze nekdo bere halucinogeny NIC nemam, tak tady nemusime stejne argumenty vytahovat porad dokola.
Život je tragédie pro toho, kdo cítí, a komedie pro toho, kdo myslí. (Jonathan Swift)

c.4862
Příspěvky: 43
Registrován: ned, 15. čer 2008, 18:59

Re: Šalvěj divotvorná

Příspěvekod c.4862 » ned, 30. lis 2008, 09:52

tak si to preberme-napriklad LSD ma len o malinko nizsiu(vyssiu :-? ) toxicitu ako vitamin A divne,ze?
aha,uz som si to vsimol :lol: tie latky mali byt prehodene,moja chyba

tak znova: bad trip, flashbacky, toxicka psychoza
k tomuto este nieco dodam-badtrip pri halucinogenoch v tej najzakladnejsej podstate neexistuje.to,co za batrip povazujeme je rovnaky trip,ako vsetky ostatne,len sa tam riesi iny problem.vacsinou ide o psychicke pochody,dozvedenie sa urcitej pravdy o samom sebe od ktorej sa ego distancuje a viziami sa taketo nieco prejavuje dost hororovo-takato skusenost potom uzko suvisi aj s toxickou psychozou.blizsie nizsie :lol:
o flashbackoch nic neviem,nikdy som nic take nezazil a ani nepoznam nikoho,kto by taku skusenost mal.urcite je to dost neprijemne,hlavne ak berieme na ohlad socialne prostredie v ktorom sa postihnuty nachadza.predsalen takemu indianovi to vadit zrejme nebude ale s "modernym"clovekom to moze poriadne zatocit.

este samostatne k tej toxickej psychoze-tato moze vzniknut aj spontanne,bez uzitia akejkolvek latky a aj pri meditacii a podobnych "prirodzenych" technikach.toxicka psychoza je ale termin modernej psychologie,ktora pravdu povediac nevie o co presne ide a pacientovi nasadi antipsychotika a antidepresiva.takato liecba je ale neucinna a moze mat aj negativne nasledky.u zmenenych stavoch sposobenych drogami tj.priama intoxikacia,meditacia,holotropne dychanie a pod. ide hlavne o psychospiritualnu krizu a na zaklade zlej diagnostiky to moze zajst dost daleko,jednoducho moderna psychologia akoby pojem psychospiritualna kriza nepoznala.nieco viac o psychospiritualnej krize sa mozes docitat tu: http://www.diabasis.cz/uvod/ (ak niekto nieco podobne zazije,urcite uprednostnite diabasis pred modernou psychologiou)
celkom pekne popisana psychospiritualna kriza je aj v knihe pravdive halucinacie od McKennu,kde ju zazival jeho brat denis.

este by ma zaujimalo,co si myslis o holotropnom dychani.predsalen sa pri tejto technike celkom casto prejavuju tie tri problemy,ktore si uviedol a pritom tento zmeneny stav neieje sposobeny z vonka podanou(a teda podla niektorych neprirodzenou) drogou

Uživatelský avatar
nou
Administrátor stránky
Příspěvky: 289
Registrován: stř, 28. kvě 2008, 17:23

Re: Šalvěj divotvorná

Příspěvekod nou » ned, 30. lis 2008, 10:54

vsetkeho moc skodi. a to doslova. vitaminy su nevyhnutne ale da sa s nimi predavkovat. taktiez sol je nyvhnutna pre fungovanie organizmu. dokonca sa da zabit aj privelkym mnozstvom vypitej vody. teda aj to holotropne dychanie nie je uplne koser kedze sa intoxikujete kyslikom. aj to sa da. v nemocnici ked davaju kyslik tak to je maximalne 50% koncentracia. iba v akutnych pripadoch davaju 100% ked clovek nedycha.

a aj keby boli drogy absolutne bezpecne a netoxicke tak je tu stale problem psychickych problemov ktore mozu ich uzivanim vzniknut. a rany na dusi sa hoja omnoho dlhsie ako na tele. ak sa vobec niekedy vyliecia.

dreamingwolf
Příspěvky: 51
Registrován: stř, 01. říj 2008, 20:12
Kontaktovat uživatele:

Re: Šalvěj divotvorná

Příspěvekod dreamingwolf » ned, 30. lis 2008, 12:20

c.4862, poprosím ťa, aby si sa naučil rozlišovať (alebo si doplň vzdelanie):
toxicka psychoza je ale termin modernej psychologie,ktora pravdu povediac nevie o co presne ide a pacientovi nasadi antipsychotika a antidepresiva.
- 1. psychológia ten pojem nezaviedla, takéto pojmy zavádzajú psychiatri; 2. psychológ ti nemôže a nesmie predpísať a teda ani "nasadiť" lieky (antipsychotiká, antidepresíva, resp. iné) - to je v kompetencii IBA psychiatra.
jednoducho moderna psychologia akoby pojem psychospiritualna kriza nepoznala.
- "moderná psychológia" je príliš všeobecný a zavádzajúci pojem - Napr. Transpersonálna psychológia, kam sa radí aj Grofova metóda holotropného dýchania, termín psychospirituálna kríza zaviedla a Transpersonálna psychológia JE modernou psychológiou (presnejšie, je to smer v psychológii, ktorý zahŕňa veľké množstvo psychologických škôl a prístupov). Takisto sa pojem "psychospirituálna kríza" berie do úvahy aj v ďalších psychologických prístupoch, ako je gestalt terapia, Procesovo orientovaná psychológia, hoci pre tieto prístupy ide len o jednu z ďalších "nálepiek", ktoré nie sú dôležité... Takže tak, pre spresnenie.

Daniel
Příspěvky: 167
Registrován: pát, 11. črc 2008, 11:55
Bydliště: Brno

Re: Šalvěj divotvorná

Příspěvekod Daniel » ned, 30. lis 2008, 13:09

c.4862: pro me neni az tak rozhodujici jestli ty stavy dosahujes pomoci drog nebo holotropniho dychani nebo cehokoliv jineho, dulezite je nedelat nic takoveho bez rozmyslu a uvedomovat si rizika. rizika jsou i u holotrponiho dychani, hyperventilace urcite neni pro telo prirozena a jak uz se zde nekde rozebiralo, respiracni alkaloza nebude pro telo asi zrovna bezpecna.. plus dalsi ty problemy o kterych jsem mluvil v souvislosti s halucinogeny.

takze urcite to nevnimam tak, ze cokoliv spojeneho s drogami je apriori spatne, a vsechny ostatni metody automaticky spravne (na to ses asi ptal)
Život je tragédie pro toho, kdo cítí, a komedie pro toho, kdo myslí. (Jonathan Swift)

c.4862
Příspěvky: 43
Registrován: ned, 15. čer 2008, 18:59

Re: Šalvěj divotvorná

Příspěvekod c.4862 » ned, 30. lis 2008, 15:27

jednoducho moderna psychologia akoby pojem psychospiritualna kriza nepoznala.
- "moderná psychológia" je príliš všeobecný a zavádzajúci pojem - Napr. Transpersonálna psychológia, kam sa radí aj Grofova metóda holotropného dýchania, termín psychospirituálna kríza zaviedla a Transpersonálna psychológia JE modernou psychológiou (presnejšie, je to smer v psychológii, ktorý zahŕňa veľké množstvo psychologických škôl a prístupov). Takisto sa pojem "psychospirituálna kríza" berie do úvahy aj v ďalších psychologických prístupoch, ako je gestalt terapia, Procesovo orientovaná psychológia, hoci pre tieto prístupy ide len o jednu z ďalších "nálepiek", ktoré nie sú dôležité... Takže tak, pre spresnenie.
dolezite bolo slovko akoby ;) schvalne,ku ktoremu psychiatrovi by sa hrnul pacient s psychospiritualnou krizou?a ako by sa tento psychiater s problemom "vysporiadal"?
pojem "moderna" asi nebol ten najspravnejsi

daniel:ano,tak nejako som to vnimal

entheogeny maju urcite vacsie rizika ako ine nechemicke postupy ale vacsie je aj poznanie,ci uz skrze vizie alebo rozhovory s inymi bytostami,tak si myslim,ze horsie nieje ani jedno,ani druhe

Vit
Příspěvky: 157
Registrován: úte, 28. zář 2010, 18:21

Re: Šalvěj divotvorná

Příspěvekod Vit » ned, 25. zář 2011, 19:39

Chtěl jsem se zeptat, máte někdo šalvěj divotvornou doma?
pokud někdo reagujete na nějaký můj dřívější příspěvek a chcete, abych případně také reagoval, napište mi zprávu, protože už fórum moc nepročítám a nemuseli byste se dočkat :)


Zpět na „Pomůcky“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti