Maso a alkohol

Uživatelský avatar
Elen
Příspěvky: 287
Registrován: ned, 21. dub 2013, 17:44
Bydliště: Okres Znojmo

Maso a alkohol

Příspěvekod Elen » pon, 17. čer 2013, 08:33

Čtu si krásnou knihu: Putování duše a na několika místech je popsáno, že k lepšímu zapamatování si svých snů nebo mimotělesných zážitků slouží před oním pokusem nejíst maso a nepít alkohol. Alkohol...to mi přijde logické ale maso? Máte někdo s tímto zkušenost?

Uživatelský avatar
zebyja
Příspěvky: 131
Registrován: stř, 16. led 2013, 22:23

Re: Maso a alkohol

Příspěvekod zebyja » pon, 17. čer 2013, 09:54

Maso je dost konkrétní pojem.. nemusí to tak být u některých druhů masa.. např. myslím, že pro některé druhy syrového masa to neplatí..

Obecně se dá říct, že jakékoliv jídlo, které je tráveno delší dobu (což je hlavně maso), člověka při spánku posouvá do nižších stavů bdělosti.. To má za následek nepamatování snů, ale i například menší četnost a stabilitu lucidních snů.. Tak že k večeři nejíst těžká jídla a jíst nejpozději v sedm hodin.. ideálně si ještě k tomu schrupnout po obědě.. pokud si k obědu měla těžké jídlo..
Inteligentní člověk umí řešit problémy.. Genius jim umí předcházet..

Uživatelský avatar
Elen
Příspěvky: 287
Registrován: ned, 21. dub 2013, 17:44
Bydliště: Okres Znojmo

Re: Maso a alkohol

Příspěvekod Elen » pon, 17. čer 2013, 19:50

aha diky, takže nemusím být nutně vegetarian:-)

Uživatelský avatar
ondrak
Příspěvky: 43
Registrován: pon, 10. kvě 2010, 16:25
Kontaktovat uživatele:

Re: Maso a alkohol

Příspěvekod ondrak » pon, 17. čer 2013, 21:21

Obecně souhlasím s tím, co napsal zebyja. Z vlastní zkušenosti mohu doplnit, že u mé osoby docházelo ke spontánním OOBE nejčastěji právě tehdy, když nedlouho před zážitkem došlo ke konzumaci masa nebo alkoholu a nebo obojího. Nechci působit jako alkoholik - většinou šlo o pár piv, možná i jedno (přesto mi přišlo vhodné si tuto skutečnost zaznamenat do záznamů cest mimo tělo). Nejspíš to s tím masem a alkoholem není žádným univerzálním pravidlem, nicméně při snaze o stavy vědomí změněné zevnitř (nikoliv zvenčí :D) mi připadá jako důležitá věc zřeknutí se přílišné konzumace masa a (přílišné) konzumace psychoaktivních látek.
                                                                                                                                               

wasuzi
Příspěvky: 28
Registrován: ned, 17. srp 2008, 13:18

Re: Maso a alkohol

Příspěvekod wasuzi » sob, 29. čer 2013, 11:07

já jsem vegetarián a vůbec mi nepřijde, že bych měl mít v tomto nějak navrch. Takže maso sice nejím, ale občas v menším množství si alkohol dopřeju (zajímavá kombinace :)) i k večeru. A můžu potvrdit, že z krátkodobého hlediska to u mne nemá prakticky žádný vliv na kvalitu snění a pamatování snů. Vyvozuji z toho, že konzumace alkoholu a masa v malém množství a nepravidelně není problém. Mně hlavně přijde už méně logické spojení lidí, co jedí maso často a ve velkém a zároveň se zajímají o LD/OOBE.

Uživatelský avatar
Elen
Příspěvky: 287
Registrován: ned, 21. dub 2013, 17:44
Bydliště: Okres Znojmo

Re: Maso a alkohol

Příspěvekod Elen » sob, 29. čer 2013, 11:18

Jooooo, super, takže můžu potvrdit, dnes ráno jsem měla své první LD. Včera večer jsem snědla skoro pul kila točeného salámu a vypila dvě piva jednoho jegermaistera a par panáčků jelcina:-) Rano LD jak vyšity. Spát jsem šla až po pulnoci a LD jsem měla, až po probuzení..v době kdy jsem se jen tak převalovala na gauči:-)

Uživatelský avatar
ATA
Příspěvky: 1600
Registrován: stř, 28. kvě 2008, 18:55
Bydliště: Litovel
Kontaktovat uživatele:

Re: Maso a alkohol

Příspěvekod ATA » ned, 30. čer 2013, 12:15

Paradoxne to LD mohlo byt tim alhoholem ten blokuje REM tim padem je na začatku spanku min snua k ranu jak alkoholu ubejva tak vznika rebound efekt = tělo se to snaži dohnat.Dusledek je silnejši cholinergni modulace = vic nefyzckejch dat .Takže rano a i po probuzeni jemnohem vic nefyzikejch dat = když se ranono v takovym stavu porbudiš je mnhem vetši šance že uvidiš obrazy a dalši ruzny pocity vedomi je zaroven aktivni takže to usnadnuje svtup do LD.Pokud znova usneš tak je to podobny maš docela dodt bdelostia zaroven hodne dat což i pomaha udržet vedomi. V nromanim pripade je tech dat min a vedomi je vic utlumeny.

Takže i alkohol se da použit jako metoda na LD :) ale nedoporučuju.
Help! I'm a multidimensional being trapped in a linear time-space continuum!

Uživatelský avatar
mirico
Příspěvky: 22
Registrován: ned, 01. pro 2013, 18:12

Re: Maso a alkohol

Příspěvekod mirico » pát, 14. bře 2014, 11:21

Elen u mna podobne ja som tak tiež dal 4 pivka a o 17:00 som jedol stejk :) a LD bolo ale tak asi o 3:30 rano bolo to jediné LD ktoré môžem nazvať LD odhadom tak 1:30 min.. a dnes som zapísal 2 strany zošita a to som mal včera pivka asi 4 a tuším aj jeden frtan :) a tie 4 sny som napísal dosť detailne :) ale zase ked si poviem že dajme tomu že nejdem na pivo aj týžden tak mi to naruší sny ako ich pamätovanie a čo sa týka mäsa jem ho menej a je to tak podla mna super pretože telo vynakladá veľa úsila aby ho strávilo a ked ho človek v kuse neje je to podla mna dobre ale vynechať úplne ho nechcem. teraz mi napadlo 4 pivá 4 sny :D


Zpět na „Pomůcky“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti