Knihy: Zhuan Falun, Falun Gong

GeorgeLD
Příspěvky: 216
Registrován: ned, 01. čer 2008, 02:22

Knihy: Zhuan Falun, Falun Gong

Příspěvekod GeorgeLD » úte, 30. pro 2008, 17:45

Na minulem foru jsem tady mel zalozene tema o Falun Gongu, takze to tady dam opet, aby to lide, kterym by Falun Gong mohl dat vsechno to, co me, meli snadnejsi. Jsem praktikujici Falun Gongu od cervna minuleho roku a od te doby jsem udelal velky skok kupredu. Nakonec, to jak velky skok kdo udela, zavisi uplne na jeho vlastnim usili, takze kdyz se podivam na sebe sameho nazpatek, vidim, ze ac to byl skutecne pro mne velky pokrok, byl porad dost omezeny mou urovni odhodlani. Falun Gong obsahuje soubor peti qigongovych cviceni. Nicmene nestaci jen cvicit, protoze to neni jen o cviceni. kdybych to mel popsat slovy, Falun Gong miri primo na srdce cloveka. Je to kultivacni praxe a praktikujici, aby postoupil kupredu, musi kultivovat sve srdce a svou mysl. Cviceni kultivuji telo... no, ja bych se o tom rozepsal vice, ale myslim, ze kdo se bude chctit dozvedet vic, vsechno je napsano v knihach, ktere tady uvedu.

Knihy:

Falun Gong ("Qigong Kola Zákona")
Li Hongzhi

Tohle, kdybych to rekl svymi slovy, je uvodni seznameni s Falun Gongem. Obsahuje zakladni informace o praxi, vcetne navodu na praktikovani cviceni s fotkami a protoze je to psano formou seminare, na konci jsou take otazky a odpovedi ze seminare. Doporucuju precist jako prvni tuto knihu, ale neni to nezbytne nutne.

Tohle pise o knize falundafa.org:
Publikováním knihy Falun Gong v roku 1993, pan Li Hongzhi navždy změnil tvář qigongu v Číně, a následně také ve světě. Poprvé byly původní, hluboké principy qigongu poskytnuty široké veřejnosti. A co víc, účinná kultivační praxe Falun Dafa a její přínosy byly nyní přístupné každému. V několika málo letech se stovky tisíc lidí v Číně naučily Falun Gong pomocí "Knihy". Těžko najít v posledních letech knihu s porovnatelným vlivem.

Falun Gong byl od té doby přeložený do více než deseti jazyků, čímž umožnil rozšíření Falun Dafa do rozličných kultur a kontinentů; dokázal, že přesahuje kulturní bariéry. Falun Gong je úvodní kniha, která systematicky vysvětluje kultivační praxi Falun Gong zřetelným a přístupným jazykem. Slouží tedy jako ideální vstupní bod do studia Falun Dafa. Jeho hloubka oproti tomu daleko přesahuje mnohé jiné qigongové knihy.


Kniha se da koupit za cca 130,- az 165,- a nebo je take volne ke stazeni jako e-book:

Kód: Vybrat vše

http://www.falundafa.org/czech/literatura.html

Zhuan Falun ("Otáčení Kolem Zákona")
Li Hongzhi

Toto je hlavni kniha Falun Gongu. Tady jsem se trochu zasekl, protoze najednou me nenapada, jak ji popsat... schvalne jsem nakouknul, co o ni pisou na strankach falundafa.org a je to proste snad skutecne jedniny zpusob, jak ji cloveku, ktery ji jeste necetl, popsat: "Hloubku této knihy není možno popsat slovy - je to něco, co člověk musí prožít." To zni tajuplne, ale je to skutence tak.

Tohle pise o knize falundafa.org:
Už v roce 1996 se stal Zhuan Falun bestsellerem v nejlidnatější zemi světa, Číně, a určitě ne bez příčiny. Zhuan Falun, ústřední text praxe Falun Dafa, není běžnou knihou. Učení v ní vyložené prakticky úplně předefinovalo qigong a kultivační praxi. Navíc z praxe, které se věnovalo asi 200 tisíc Číňanů, vypěstovala tato kniha duchovní směr, který v současnosti vyznává 100 milionů lidí na celém světě. Změnila milióny životů, vrátila lidem jejich zdraví a umožňuje jim praktikovat opravdovou kultivaci na základě vyšších principů. Hloubku této knihy není možno popsat slovy - je to něco, co člověk musí prožít. Od svého publikování v roce 1995 byl Zhuan Falun přeložený do více než třiceti jazyků, přičemž na dalších překladech se pracuje.

Zhuan Falun je důkladným vysvětlením Falun Dafa, které pokrývá obrovský rozsah témat. Vrhá světlo také tam, kde se to jiným autorům nepodařilo. Zhuan Falun přednáší neohraničené vnitřní významy vesmírných zákonů - je to příručka k praxi Falun Dafa. Jeho jazyk oproti tomu zůstává velmi přístupný, přičemž text je sestavený z veřejných přednášek pana Li Hongzhi v Číně v letech 1992-1994. Od učenců a vládních představitelů až k prostým lidem a důchodcům, lidé ze všech společenských vrstev byli inspirováni touto knihou začít praktikovat Falun Dafa. Kniha řídí kultivaci Falun Dafa stejně u nových, jako i zkušených žáků. Pouze historie bude schopná plně odhalit důležitost této knihy.


Kniha se da koupit za cca 175,- az 195,- a nebo je take volne ke stazeni jako e-book:

Kód: Vybrat vše

http://www.falundafa.org/czech/literatura.html


Slovnicek:
Falun - Kolo Zákona (Kolo Dharmy)
Zhuan Falun - Otaceni Kolem Zákona
Falun Gong - Qigong Kola Zákona
Falun Dafa - je to ne-qigongovy nazev praxe, qigongovy je Falun Gong
Kultivace - to slovo se moc nepouziva u nas v kontextu s duchovnim vyvojem, v prekladu z cinskeho jazyka je to tedy "kultivace" a mysli se tim zuslechtovani.
Naposledy upravil(a) GeorgeLD dne stř, 07. led 2009, 20:56, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Helias
Příspěvky: 217
Registrován: čtv, 05. čer 2008, 20:43
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Knihy: Zhuan Falun, Falun Gong

Příspěvekod Helias » sob, 03. led 2009, 18:52

Já jsem začal s praktikováním Falun Gongu asi před měsícem či dvěma, nevím jistě. Myslel sem si, že Falun Gong a Zhuan Falun jsou dvě rozdílné praxe a je na praktikujícím, kterou si vybere. Tady jsem se dočetl něco ve smyslu, že Falun Gong je branou a počátečním stupněm do světa Qi Gongu a Zhuan Falun na ni navazuje. Pochopil jsem to dobře? Mě se to totiž nějak nezdá ... jak totiž praktikující pozná, že dosáhl určitého stupně kultivace k tomu, aby postoupil dál?
Carpe Diem

GeorgeLD
Příspěvky: 216
Registrován: ned, 01. čer 2008, 02:22

Re: Knihy: Zhuan Falun, Falun Gong

Příspěvekod GeorgeLD » ned, 04. led 2009, 02:54

Helias: presne jsem ted nepochopil tvoji situaci, kdyztak me oprav kdyz se spletu. Rikas ze si myslis, ze Falun Gong a Zhuan Falun jsou dve rozdilne praxe. Moje domenka je, ze si knihu "Zhuan Falun" pletes s qi gongem ktery se jmenuje "Zhan Zhuang" - myslim ze o nem byla zminka v sekce Qi Gong, tak jestli te to nepopletlo. On nema s Falun Gongem nic spolecneho.
Nevim presne jak to chapes, tak to vysvetlim vseobecne: je praxe Falun Gong a je kniha Falun Gong, ktera se jmenuje podle te praxe. Potom je kniha Zhuan Falun a ta je taky od praxe Falun Gong, oboje knihy napsal pan Li Hongzhi, ktery je take zakladatelem praxe Falun Gong (ale take se ji rika Falun Dafa). Myslim ze je to jen male zmateni pojmu, je to tak?
Tady jsem se dočetl něco ve smyslu, že Falun Gong je branou a počátečním stupněm do světa Qi Gongu a Zhuan Falun na ni navazuje.
Nepochopil jsi to primo nespravne. Falun Gong je uvodni kniha do praxe Falun Gong, ale jsou v ni taky pekne vysvetlene ruzne veci, vcetne qi gongu. Psal jsem sice, ze je lepsi precist nejdrive tuto knihu, ale neni to primo nutne. Vis, myslim ze z toho delame velkou vedu, proste je dobre si precist nejdrive knihu Falun Gong, ale je taky dobre si precist primo Zhuan Falun. Rozhodni se sam, ale ja bych se priklanel spise k tomu, aby sis precetl nejdrive knihu Falun Gong a naucil se z ni ta cviceni. At tak ci tak, obe knihy jsou knihy k praxi Falun Gong. Ale Zhuan Falun je hlavni kniha. Za nejaky cas to pochopis, neboj.
jak totiž praktikující pozná, že dosáhl určitého stupně kultivace k tomu, aby postoupil dál?
Myslim ze neni nutne nic poznavat, az prectes Falun Gong, muzes hned cist Zhuan Falun. Trochu se to pokusim vysvetlit - nejdrive meli praktikujici Falun Gongu v Cine od roku 1993 jen knihu Falun Gong a Zhuan Falun jeste nebyl, ten se zacal tisknout az trosku pozdeji, v roce 1995. Az byl k dostani, praktikujici uz mohli cist jeho. Nemusis se bat, nemuzes nic zkazit. Az prectes tu prvni, proste zacni cist tu druhou :)

Ze zacatku budes mit urcite hodne otazek, tak se me klidne zeptej a ja ti poradim jak jen budu moct.

Uživatelský avatar
Helias
Příspěvky: 217
Registrován: čtv, 05. čer 2008, 20:43
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Knihy: Zhuan Falun, Falun Gong

Příspěvekod Helias » pon, 05. led 2009, 16:32

Tak děkuju za objasnění :) . V tom případě, jakmile se naučím ostatní cvičení Falun Gongu, vrhnu se na čtení Zhuan Falun.
Jen ještě jedna otázka (spíš to patří do sekce o Qi Gongu, ale když už to navazuje na předchozí konverzaci): Cvičení se provádí jen jednou nebo po skončení jednoho souboru cvičení je nutno/lepší tentýž soubor cvičit znovu řekněme 3x?
Carpe Diem

GeorgeLD
Příspěvky: 216
Registrován: ned, 01. čer 2008, 02:22

Re: Knihy: Zhuan Falun, Falun Gong

Příspěvekod GeorgeLD » pon, 05. led 2009, 19:24

Stahni si video s ukazkou cviceni na www.falundafa.org, z toho to pochopis. Kazde cviceni muzes delat jako soubor po sobe jdoucich, podle cvicebni kazety je to vsechno 3x, krome 2. a 5. cviceni (tam se jedna o cas, ne o pocet opakovani).

GeorgeLD
Příspěvky: 216
Registrován: ned, 01. čer 2008, 02:22

Re: Knihy: Zhuan Falun, Falun Gong

Příspěvekod GeorgeLD » pát, 20. bře 2009, 20:16

Ještě přidám dodatečné odkazy videí z 9ti denní přednášky pana Li Hongzhi v Guangzhou z roku 1994. Zatim jsou do češtiny (dabing) přeloženy první tři.

1. přednáška: http://www.falundafa.org/czech/media/l1_cz.wmv
2. přednáška: http://www.falundafa.org/czech/media/l2_cz.wmv
3. přednáška: http://www.falundafa.org/czech/media/l3_cz.wmv


Zpět na „Knihy“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 hostů