Carlos Castaneda

Heimdall
Příspěvky: 94
Registrován: úte, 22. črc 2008, 23:29

Carlos Castaneda

Příspěvekod Heimdall » ned, 21. zář 2008, 19:13

Jedna z legend celovsvětového šamanismu(mám pocit, že tento topic na starém fóru již byl), ikdyž je často kritizován, že vlastně ani šamanem nikdy nebyl :D. Je teda fakt, že jeho knížky sou dost psycho a spíš to někdy vypadá, jakoby to psal feťák, nebo schyzofrenik než šaman, ale od kdy má šamanismus svůj řád, podle něhož ho můžem identifikovat že? :) . Každopádně byl přínosem pro některé části lidské společnosti.

Knihy:
Učení Dona Juana
Oddělená skutečnost
Cesta Do Ixtlanu
Příběh Síly
Druhý Kruh Síly
Dar Orla
Vnitřní Oheň
Síla Ticha
Umění Snít
Kolo Času
Magické Pohyby
Aktivní Tvář Nekonečna
Čtenáři Nekonečna
(Victor Sanchez - Učení Dona Carlose - Shrnutí doplněno o vlastní zkušenosti a názory, vztahující se ke knihám Carlose Castanedy)

Uživatelský avatar
Frater Irwiuss
Příspěvky: 41
Registrován: čtv, 29. kvě 2008, 16:18

Re: Carlos Castaneda

Příspěvekod Frater Irwiuss » ned, 28. zář 2008, 11:13

Cesta do Ixtlanu je pro mě osobně jednou z knih, které oceňuju proto, co mi dali. Drsnost a zářivá blankitnost Castanedova učení stírá a popírá všechny jeho kritiky. Jeho duchovní cesta je mimořádně funkční, živá a originální. Sand je vhodná pro lidi, kteří už na duchovní cestě pokročili trochu dál, intelektuálně je na úrovni o řády vyšší než např. s ní srovnatelná filozofie Čtyř dohod.

Daniel
Příspěvky: 167
Registrován: pát, 11. črc 2008, 11:55
Bydliště: Brno

Re: Carlos Castaneda

Příspěvekod Daniel » ned, 28. zář 2008, 21:19

Frater Irwiuss:
cau, co si predstavujes pod pojmem "castanedova duchovni cesta"? resp. co je na ni nejak originalniho? od castanedy jsem precetl uplne vsechno krome Magickych pohybu (protoze to je knizka ktera vznikla se zcela zrejmym cilem a cetbu si ani nezaslouzi) a nic az tak originalniho jsem tam neobjevil, je to normalni synteza ruznych filozofii.. dobre se to cte, to ano...

jinak nesouhlasim s tim ze nejake dilo muze popirat svou kritiku jen tim, ze je "drsne" nebo "blankytne". kritika jeho dila je zalozena na vecnych argumentech a poprit ji mohou jen protiargumenty, ktere v tomto pripade proste neexistuji..

z jeho knizek doporucuju nejvic:
Uceni dona Juana
Oddelena skutecnost
Cesta do Ixtalnu
Umeni snit
Život je tragédie pro toho, kdo cítí, a komedie pro toho, kdo myslí. (Jonathan Swift)

Uživatelský avatar
Frater Irwiuss
Příspěvky: 41
Registrován: čtv, 29. kvě 2008, 16:18

Re: Carlos Castaneda

Příspěvekod Frater Irwiuss » ned, 28. zář 2008, 22:30

Daniel: já posuzování věcí nezakládám na logice... logika je pěkná svině.

Daniel
Příspěvky: 167
Registrován: pát, 11. črc 2008, 11:55
Bydliště: Brno

Re: Carlos Castaneda

Příspěvekod Daniel » ned, 28. zář 2008, 23:41

jasny, mne se proste jen trochu prici povazovat za duchovni cestu na vysoke intelektualni urovni neco co bylo vytvoreno nekde od stolu nekym, kdo objektivne neprozil nic z toho, o cem pise..
ja jeho knizky mam rad a vracim se k nim, ale je to pro me "jen" beletrie.. ;)
Život je tragédie pro toho, kdo cítí, a komedie pro toho, kdo myslí. (Jonathan Swift)

Uživatelský avatar
Frater Irwiuss
Příspěvky: 41
Registrován: čtv, 29. kvě 2008, 16:18

Re: Carlos Castaneda

Příspěvekod Frater Irwiuss » pon, 29. zář 2008, 07:19

Proč musí být všecko za každou cenu autentické? Já už nějaké zkušenosti mám, s mnoha jinými systémy jsem obeznámen a i když Castaneda tvořil od stolu, vím, žejeho systém je funkční. Nebyl debil.


Zpět na „Knihy“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 hostů