Sri Chinmoy

Uživatelský avatar
Helias
Příspěvky: 217
Registrován: čtv, 05. čer 2008, 20:43
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Sri Chinmoy

Příspěvekod Helias » čtv, 07. srp 2008, 16:38

Tento autor napsal mnoho skvělých knih. Nejvíce mě uchvátila jeho "Křídla radosti", při jejichž četbě jsem cítil příjemný pocit po těle, chvílemi mi až běhal mráz po zádech :D . Dále stojí za zmínku např. "Kundalini - Matka Síla" (mám rozečtenou) nebo "Smrt a znovuzrození" (mám půjčenou). Znáte nějaké knihy od tohoto autora, které byste mohli doporučit :) ???
Carpe Diem

Heimdall
Příspěvky: 94
Registrován: úte, 22. črc 2008, 23:29

Re: Sri Chinmoy

Příspěvekod Heimdall » ned, 10. srp 2008, 22:06

Meditace: lidské zdokonalení k uspokojení Boha

Měl jsem půjčeno, nedočetl sem celé, ale k praktickemu osvojení si meditace v jakékoli podobě je to velice unikátní dílo.

Uživatelský avatar
wan to
Příspěvky: 87
Registrován: čtv, 29. kvě 2008, 22:55
Bydliště: V strede modrého kamenolomu
Kontaktovat uživatele:

Re: Sri Chinmoy

Příspěvekod wan to » pon, 11. srp 2008, 18:35

nezaložil on náhodou nejakú sektu so zhubnými následkami na svojich ovečkách? len tak pre informáciu, mám dojem že som to raz niekde započul
„Musíme svoje vedomie naučiť, aby nevidelo prírodu len ako reálne veci a formy.
Musí ju vidieť ako materiál, ako hmotu, z ktorej treba robiť tvary, ktoré s ňou nemajú
nič spoločné.“
Kazimír Malevič

Heimdall
Příspěvky: 94
Registrován: úte, 22. črc 2008, 23:29

Re: Sri Chinmoy

Příspěvekod Heimdall » úte, 12. srp 2008, 12:59

nezaložil on náhodou nejakú sektu so zhubnými následkami na svojich ovečkách? len tak pre informáciu, mám dojem že som to raz niekde započul
Taky sem o tom něco četl, na wikipedii, což je myslím důvěryhodný server, jenže jeho universálnost spočívá zejména v tom, že články musí být "objektivní", a proto tu nesmí chybět ani kritika, a jak všichni víme, tak každý kdo je byť sebemíň známý postupem času zíká také své kritiky, to pak stačí napsat jeden článek do "nějakého" čaospisu, který ani nemusí být pravdou a "tyran" je na světě, toť můj názor, ale něco na tom určitě bude. Každopádně když budeš jeho knihy jen číst, tak ti to neublíží ;) (doufám :D )

Uživatelský avatar
wan to
Příspěvky: 87
Registrován: čtv, 29. kvě 2008, 22:55
Bydliště: V strede modrého kamenolomu
Kontaktovat uživatele:

Re: Sri Chinmoy

Příspěvekod wan to » úte, 12. srp 2008, 23:00

ja som toho istého názoru. Preberalo sa to aj v téme Castaneda, neviem, či aj na obnovenom fóre. Je jedno, či si to vymyslel, alebo či to zažil, záleží na tom, čo si človek vezme.

Na druhú stranu je ale zaujímavé, že človek, ktorý napíše niečo pútavé, dobré, niečo, kde sa dá vela si odniesť, sa môže stať skrz svoje poznanie dajme tomu zlým. To je vlastne odporovanie samému sebe. Od toho sa potom odvíja názor na jeho slová.

Zatial ma to nejak neláka, zatial mám ešte dosť vecí napláne z iného súdka
„Musíme svoje vedomie naučiť, aby nevidelo prírodu len ako reálne veci a formy.
Musí ju vidieť ako materiál, ako hmotu, z ktorej treba robiť tvary, ktoré s ňou nemajú
nič spoločné.“
Kazimír Malevič

Uživatelský avatar
Tidus
Příspěvky: 313
Registrován: pát, 30. kvě 2008, 15:47

Re: Sri Chinmoy

Příspěvekod Tidus » stř, 13. srp 2008, 00:37

wan to: O tomhle mluvi samanka v Navratu pokojneho bojovnika kdyz s Danem postupne prochazi patra Veze zivota. Rika, ze nekteri lide se uz narodi uz s urcitym patrem teto Veze a jsou predurceni k tomu, aby ostatni ucili a pomahali jim. Bohuzel ale ne vsichni tito lide dosahnou urovne, ktere dosahnout meli a tak konci v postelich se svymi ucednicemi a podobne....
Vzdáš se jednou, vzdáš se vždycky...


Zpět na „Knihy“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 21 hostů