Robert-S.Peterson---Astralni-projekce- poznámky

Uživatelský avatar
ATA
Příspěvky: 1600
Registrován: stř, 28. kvě 2008, 18:55
Bydliště: Litovel
Kontaktovat uživatele:

Robert-S.Peterson---Astralni-projekce- poznámky

Příspěvekod ATA » stř, 12. úno 2014, 16:43

str.10 Při OBE se můžeme poučit o podmínkách po smrti a o tom, jaké to tam „na druhé straně" doopravdy je.
*Duležite si uvedomit že samotne "opušteni těla" nam o tom jestly existuje "duše" nebo život po smrti a neco o nem neřekne vubec nic.Na to je potreba mnohem rozsahlejší pruzkum a ověřování

str.10
Mohli bychom objevit (sami pro sebe) pravdy a mýty o pozadí velkých světových náboženství.
*Mohly by jsmw objevit jiný pohled ale to jestly pravdivý je už jina otazka zase muselo byse oveřovat.Veřit že vš co tam uvidime je pravda bez oveřovani je blbost .

str.10
Kdyby věda dokázala reprodukovat OBE v laboratorních podmínkách, mohla by objevit racionální zákony ovládající lidskou mysl a hmotu, jež nám psychické schopnosti dnes pouze naznačují.
*Již se OBE povedlo reprodukovat v laboratoři a zakonitoti jak mysl funguje a co je potreba k rpodukci OBE jsou znamy.(OBE brany jako zažitek vjemu mimo tělo nic vic).Ovladani hmoty a psychicky schopnosti i to se zkoumá ale dukazy zatim nesjou nic extra .

str.11
Když opustíte tělo, jste duch. Nejste hmatatelní ani materiální. Budete ve spojení se svou duší a budete na ni působit. A budete mít povahu ducha.
*Ničim nepodloženy tvrzeni a chtelo by to definici ducha a duše.

---
str.22
Modlitba
*modlitdba k nekomu jehož exitenci nemame podloženou.


str.11
Ať mne to stálo cokoliv, pohled na mé bezduché tělo byl pro mne prospěšný a uvědomil jsem si, že jsme duchovní bytosti a že „budoucí život" není až tak daleko!
*Tenhle zaver je častej je to silnej zažitek,ale zaver je spatnej použiva chybnyho předpokadu.Z videni tela z venku se delaj zavery že existuje duše, posmrtnej život ... pritom jsou mnohem snadnjši vysveteleni proč vydime tšlo z venku.Zrada je v tom že informce proč ho tak vydime a jak to funguje jsou dostupny teprve par let autor knihy o nich nemohl vedet.Autor mohl pohybovat o zakladu podle keteryho udela zaver ale to asi neudela proste to prejal bez toho aby to zkoumal vic do hloubky.

str.17
Zatřetí: mnoho lidí zabývajících se metafyzikou věří, že naše víra přímo ovlivňuje naše zážitky.
*Vedecky prokazaeno že silne ovlivnuje vnimání .Ovlivnování vyjšího sveta zmerem beži vyzkum.


str.17
Chci mít mimo tělové zážitky. Chci opustit své tělo. Vím, že vesmír odpoví na mé potřeby a touhy rychle, účinně a k mé spokojenosti. Já za to budu praktizovat cvičení OBE, spolupracovat s vesmírem, následovat svou intuici a jednat podle ní, budu se dělit se svými vědomostmi, šířit lásku a spolupracovat se svým vyšším já.
*On je rozdil v chci mit zažitek mimo tělo a chci opustit tělo to druhy už použiva predpoklad že se to tělo musi nečim opustit
*Vím že vesmir odpoví. Neví nic jen nepodložená víra v nadprirozenou sílu.Ješte neznamena že neni neposlouchá a že neodpoví ale to vím tam nepatři protože neni podloženy patři tam věřím.
*Ja za to budu praktikovat cvičeni - Snaha uplacet vesmir, vira že je to neco za neco ...
*Budu spolupracovat z vyšším já - neni potvrzeno že neco jako vyšší ja existuje

str.25
Funguje to! Monroe nelhal! JSOU TADY DALŠÍ SVĚTY!"
*zaver neni zpravnej nic v zažitku neřika nic o tom že by existoval dalši svet.Na zakalde predpokaldu jaky mel a jeho zažitku je ale zaver pochopitelnej ale predčasnej počitam že se to pak pokoušel viz zkoumat a zver oveřit .

str.25
Uvolnění
*není nutné ale je žadoucí.Jde to i bez uvolnění ale to vyžaduje značnou praxi.Cim lepši uvolneni tim lepši šance.

str.28
Vím, že to nebyly halucinace, nebyl jsem šílený, nezdálo se mi to a nebyl jsem ani v hypnóze.
*nemuže vedet že nebyli -)byli to halucinace
*zdalo se mu to zde by bylo ale potreba definovat to zdát se
*byl v autohypnoze na zaklde vlastnich predpokladu ale to jsme vždy

str.32
OBE jsou mnohem víc než jen představivost, jsou skutečná. Absolutně skutečná. Jestliže budete mít jen jeden zážitek, nebudete už pochybovat. Během OBE jste tak čilý, pozorný a při vědomí jako při čtení těchto řádek. Někdy ještě bdělejší. Vizualizace je jenom odrazový můstek, abyste se dostali ze svého těla.
*rozhodne nejsou skutečná ale mohou obsahovat skutečne prvky
*mohou se zdat realnejší než realita ale to jeste nezanemena že sjou
*vždy pochybujte
*bdělost muže byt o teměř žadné po super (mit sugesci že je nad na normalu nebo lepši neni na škodu)
*misto dostali z těla zase lepši dat dosahnout vjemu existence mimo tělo.

str.32
Věk a OOBE vlyv to ma v detsvy a puberte je vetši sance z mnoha duvodu .

str.47
Ano, užíváte astrální tělo dokonce i teď, lze říci, že je sladěno tak, aby bylo v souzvuku s vibracemi odpovídají­cími hmotné části těla. Takže existují faktory způsobující držení astrálního těla ve hmotném, a naopak, faktory způ­sobující jeho odpoutání. Energie, kterou je možno vyna­ložit k disharmonizaci obou těl, je vlastně táž energie, která působí odpoutání astrálního těla od fyzického.
*ta energie je predstavivost keterá zesilía meni data z nefyz smyslu
* to že "astralni tělo" je i pres den je pravda jen častečne neni to telo jako celek ale vyskutuje s¨velice slabe vnimnai nefyzickych datovych toku často ale nedosahnuji vedomiho vnimani
*misto v souladu z vibaracemi by se daly použit vedecky pojmy jako sinchronizace faze gamma vln a multisenzorická integrace .

--
str.47
Je-li to pravda, pak váš duch vibruje o několik stupňů výš než vaše tělo, ale obojí je v synchronizaci.
*nejspiše neni pravda zatim neni nic co by teoriji vibraci podporovalo

str.48
Představte si, že jste oddělen od těla a ležíte uvnitř tělesné schránky.
*nebude moc fungovat diky multisenzorice integraci muže fungovat jen pokud je telo opravdu hodne uvolněny .

str.48
Zvyšovani vibraci
*jen sugsece nema opodstatneni trochu zvetšuje pozornost na nefyz smysly ale jsou efektivejši cesty.

str.48
Vibrace pomahaji OOBE
* nepomahaji jsou jen pruvodnim jevem ,dusledkem ne pričinou

str.55
Protože máme obvykle pět nebo i víc spánkových cyklů za noc, máme každou noc aspoň deset příležitostí k vyvolání OBE!
*velice nepresny a přehnany tvrezeni využit mikroprobuzeni ketry jsou často na začatku a konci cyklu jde dost obtižne.

str.56
Leva prava čast mozku
*velice nepřesné

---
str.58
Zaprvé, nebylo už možné prostě se vrátit - nemohl jsem to jen tak vypnout.
*vypnout to častečne jde

str.59
Vyvodil jsem, že jednou, až umřu, budu nucen opustit tělo a smířit se s tím.
*zaver by na zakalde predpokladu ne dukazu, nemel žadnej zažitek ktrej by dokazoval posmrtnej život .

str.59
3. Když lidé zemřou, odpoutají se od těla. Je to nezbytnost, osud, jemuž neujdete. Od počátku věků opustily tento svět už miliardy lidí, ten další musí být proto naprosto bezpečný pro „existenci" lidských bytostí, ne tak hrůzný, jak jsem se domníval já
*předpoklad ketrej bere bez dukazu jako jistotu
*a na nem postavej dalši predpoklad absolutne ničim nepodloženej založenej jen na tom že chce aby to tak bylo aby se uklidnil

str.59
6. Přes nedůvěru ke katolické víře jsem si zachoval některá přesvědčení, například víru v Boha. Počítal jsem s tím, že jsem-li dobrý člověk, Bůh nedopustí, aby mne potkalo něco zlého, když budu mimo tělo. „Koneckonců," pomyslel jsem si, „budu přece v Božím království.
*zase jen predpokald založenej na strachu

---
str.61
Pravidlo 3: Když jste venku, vaše tělo nemůže obsadit žádný jiný duch. Víc si o tom povíme v kapitole 26.
*muže a to i když jse v těle , minimalne mužete mit ten pocit a všechny pruvodni jevy to jestly to je " demon " už je druha vec.

str.61
Pravidlo 4: Neexistují žádní „démoni". I o tom si povíme v kapitole 26.
* par sem jich potkal to jestly to byl opravdu demon ne nedokažu rozhodnout nemužu trvrdit ani to že existejua ni to že ne.Setkani z demonem a pruvodni jevy lze zažit muže to byt scela jen iluzí, sugesci.
Tvrdit že demoni nexistují je zas zaver na zaklede stracu a snaha o ujisteni že budeme v bezpečí.Ta jistota tam neni a byt nikdy nemuže.

str.62
Anebo to, zda budete mít nějaký oděv?
*Tahle otazka pobavila malo komu dojdou dusledky že pokud by se opravdu opuštelo tělo tak bude po mistnosti litat nahej.Paradox by byl i to že by astralni tělo bylo ve fyzickym v oblečeni.

str.64
Snad to znamená, že můžeme zemřít jen tehdy, jsme-li připraveni zemřít. Rád přemýšlím o tom, že naše smrt je naplánovaná naším vyšším vědomím a není způsobena náhodně.
*zase ničim nepodloženy predpoklady

str.87
Pád so studně
*neni moc efektivní ale da se zlepšit
*využit vection efekt sledovat senu stutny pri pádu
*padat i z postelí
*pořád zrychlovat

str.92
úžasné podrobnosti, které jsem okolo sebe viděl, mne ujišťovaly, že vidím realitu a ne sen. Zjistil jsem že: 1. Ve snech si všimneme velice málo detailů, vlastně jen těch, jež jsou bezprostředně nutné k odhalení odehrávajícího se příběhu. Tohle nebyl sen. Navíc jsem byl naprosto bdělý a při vědomí.
* podrobnosti neposkytuji žadnej dukaz o tom co je realita nebo sen , stejne tak bdělost.
* LD muže mit stejny podrovnosti jako OOBE a jako realita neni v tom rozdil.

str.92
3. Protože to, co jsem viděl, se neměnilo (a já jsem hledal změny), věděl jsem, že alespoň můj zrak je normální a že se mi to nezdá. Sny mají ošklivý zvyk měnit prostředí, aby vyvolaly určité situace a pocity.
*absence zemny neposkytuje dukaz o realnosti. I sny mohou byt stabilní.

str.94
Druhý se vyskytuje v začáteční fázi spánku a jmenuje se WILD
*neni vazano jen na hypnagogickyýs tav ale lze dosahnout i pri probouzenia trochu naročneji kdykoliv

Při lucidních snech lidé dovedou vědomě programovat svůj sen, zatímco ti, co prožívají OBE, jsou většinou pasivní pozorovatelé.
*Vetšinou a to taky protože se vetšinove chovaji podle predpokaldu co o stavu mají

Lidé s lucidními sny vidí ucelený obraz svého těla, zatímco lidé prožívající OBE se vidí odděleni od fyzického těla, které je nehybné a bezmyšlenkovité.
*dano použe metodou na vyvolání a očekáváním

Lidé s lucidními sny mají vědomí příliš živé, dokonce až mystické, zatímco při OBE má jejich vědomí reálnější formu.
*neni uplne pravda ale OOBE je trochu vetši šance na racionalnejši vedomi ale rohodne neni vždy .

Lidé s lucidními sny mají mozkové vlny typické pro spánek, zatímco mozek při OBE nevykazuje typicky spánkové vlny.
*nepodleožene a nepresné tvrzení

Lidé s lucidními sny procházejí fází REM, při OBE však tato fáze nebyla zpozorována.
*neni uplne pravda ale OOBE ma vetši šanci byt v NREM a mit vice NREM prvku to jed any ale jen metodou a okolnostmy indukce

str.95
Při lucidních snech lidé obvykle nevidí svoje fyzické tělo, při OBE je naopak většinou vidí.
*zase okolnosti indukce

*Z dalšimy argumnety je to podobne

cetné lucidní sny mají sexuální obsah. Podle autorky Patricie Garfieldové „plné dvě třetiny" jejích lucidních snů mají sexuální obsah. Sex je v lucidním snu přesvědčivě reálný, je stejný jako opravdový sex. OBE však mívají sexuální obsah jen málokdy.
* duvod docela snadnej asi ma rada sex, bez fyz těla jako duch se provozuje komplikovanejš,pokud začineme v pokoji na najit nekoho na sex je obtižnejší

OBE si však člověk přesně pamatuje i po několik let, a to bez předchozích podmínek.
*neni pravda je to dany havne emocí a pridelenou vyznamnosti ne stavem .Stav hraje roli častečne ,často po OOBE nenasleduje spaneka zapišeme zažitek .Moduly co delaj opamet jsou aktivnejši pri indukci z bděliho stavu než v REM.

Zážitky mimo tělo jsou taktéž typickým znakem zážitkům blízkých smrti. Těžko si lze představit, že by měl někdo během zážitku blízkého smrti lucidní sny, hlavně proto, že fyzické tělo při zážitcích blízkých smrti neprochází spontánně fází REM.
*očekávání , REM neni potreba ni na sen ani na LD

str.96
Nejpřesvědčivějším argumentem je snad tohle: měl jsem lucidní sny, nad nimiž jsme měl úplnou kontrolu, pak jsem sen rozptýlil, abych se ­­­­­­­­­­ probudil ve stavu mimo těla. Když k tomu došlo, zjistil jsem, že prostředí v lucidním snu vypadá uměle proti prostředí při OBE.
*ani jedno z toho neni dukazem roli hraji trochu jiny podminky a očekávání
Help! I'm a multidimensional being trapped in a linear time-space continuum!

Uživatelský avatar
ATA
Příspěvky: 1600
Registrován: stř, 28. kvě 2008, 18:55
Bydliště: Litovel
Kontaktovat uživatele:

Re: Robert-S.Peterson---Astralni-projekce- poznámky

Příspěvekod ATA » čtv, 13. úno 2014, 16:45

Co se děje potom, je tak vzdáleno od fyzického světa, že si obvykle pamatujeme pouze kousky, zlomky těchto cest v podobě„snů".
*blbost nesedi to na zažitky LD a snu kde jsme učastniky snu takže to neni vzpominka ale casti z OOBE se mohou do snu promitat

str.98
Během OBE i během lucidních snů vaše tělo spí, avšak na rozdíl od snuje vaše vědomí bdělé.
*je to nejčastejší pripad ale ne podminka neni potřeba "spánek těla"
* vjedomí je častečne aktivní i ve snu jinak by jsme si ho nepamatovalo vedomi ale neni jedna vec spiš se na to divat jako na moduly a ketry mohou mit ruznou aktivitu.

str.98
Pak můžete pokračovat ve snu a mít „lucidní sen", anebo se probudit ze snu a mít zážitek mimo těla. Obojí je zábavné.
*neni nutne se probouzet LD a OOBE je stejný stav jen z jinym zdrojem informaci takže stači přeladit .

str.98
Jsou skoro tak zábavné jako OBE, ale nejsou tak reálné.
*pocit realnosti muže byt stejnej u OOBE zvedlej jen očekavanima emoci

prostředí je umělé. OBE jsou naproti tomu někdy omezenější, avšak reálné.
*nepodloženej chybnej predpoklad

str.100
Střibrná snura
*nejsou dukazi pro jeji existenci nejspiše dana jen predpokladem.Nikdy jsem ji neviděl

tvrdí, že existuje „rozsah působení šňůry", který je okolo fyzického těla jako magnetické pole o šířce asi čtyř a půl metru. Pokud jste - podle nich - v jeho dosahu, stříbrná šňůra vás pravděpodobně vtáhne zpět.
*rozsah opravdu existuje je dan multisenzoriskou integraci v peripersonalnim prostoru ale to je tak 30m je možny že je tam i dalši hranice na tech 4m to sem netestoval . To magneticke pritahovani ma svuj neurologickej podklad snura je jen koncept snažici se tohle a dalši veci jako bezpščnost propojeni z tělem vysvetlit a omezit strach.

str.101
Tvrdí, že poškodí-li člověk šňůru, může jeho tělo fyzicky velmi trpět, a kdyby se šňůra přetrhla, tělo zemře.
*neni ničim podloženo

str.103
*hezka ukazaka jak stracha predpokaldy měni projekci


*nevtši strach astralniho cestovalete : demon z mužkama čekajici u postele
Help! I'm a multidimensional being trapped in a linear time-space continuum!

Uživatelský avatar
ATA
Příspěvky: 1600
Registrován: stř, 28. kvě 2008, 18:55
Bydliště: Litovel
Kontaktovat uživatele:

Re: Robert-S.Peterson---Astralni-projekce- poznámky

Příspěvekod ATA » ned, 16. úno 2014, 22:20

Vizualizace černé skříňky
*divna metoda nejspiš jen nahoda .par prvku co mohou pusobt tam je ale nic vyznamnyho

str.114
Jistá část našeho psýché opouští tělo, ať se nám to líbí nebo ne, a věnuje spoustu času a energie astrální práci.
*zažitetek neobsahuje nic podle čeho by se dalo prokazat že se to opravdu stalo.Zavěr o jeho realnosti je tedy nepodloženej.Přečetni knih vytvořilo možnost ta se nám líbi a pri OOBE ma možnost se realizovat takže zdaleka to neni nestranné.

Spánek je snad nezbytný pro naše přežití a duševní zdraví proto, že potřebujeme onu podvědomou astrální činnost.
*astralní neni prokázáno

str.116
Najednou jsem si uvědomil, že nemusím nikomu nic dokazovat. Naše zážitky mají určitě vyšší cíl, ať už v těle nebo mimo tělo. Podstatné je, že věříme tomu tajemnému v nás a doufáme, že nás povede k tomu, co je pro nás nejlepši
*Tak timhle mě dost zklamal .
*Zažitky mají vižší cíl = víra
*věříme a doufáme :) kam se podel jeho vedeckej přistup
*Proti víře nic nemam pokud je dobře použitá to znamena netrvdít že neco vím ale to že věřím(stejnak je to vždy jen víra najsto nevíme nikdy nic).Dokazovat to nemusi nikomu nai sobe ale mel by vedet že je to vira na čem je založena a čim podložená.

Všiml jsem si několika detailů, včetně haldy šatů na posteli. Když jsem jí popsal svůj zážitek, řekla, že je to „úplně jako v mém bytě. Hlavně co se týká těch šatů. Prala jsem a poukládala jsem věci na zvláštní postel.
* tohle už je použitelná informace nema moc velkou váhu ale aspon něco.

str.121
Vždy musíme věřit sami sobě a ptát se na to, co má smysl.
*veřit sami sobe nemužeme aspon ne absolutne je dobre vedet jak moc se da sam sobě veřit.Kruta pravda je že mnohem mic než si většina lidi mysli.
*ptat se co ma smysl trochu zakřeny v tom že to určujeme zase vetšinou podle víry .

str.132
*Pokud jde o pravdu je nejlepši být realista pokud o to byt stastny tak optimista.


str.125

9.12.1979 neděle - OBE č. 3
*paraliza z uvlněnou levou rukou ,pohyb levé"astralni ruky"
*duvod proč to nešlo je chybnej predpokald brat "astralni tělo" jako celek .Chce ho brat jako jednotlyvy senzory data z nich , senzory jsou na sobe dost nezavsilé. Jedna ruka muže byt v "AC" a druha se muže fyzicky pohybovat.Na to aby šlo "oddelit" astralni ruku od fyzicke musi byt splneny určity podminky (je vic možnosti).Pohybovat zbytekem tela mu nešlo protože zbytek těla nebyl dostatečne uvolněnej , take jeho vizualizce pohybu jinou časti mohla byt "slabší".
*paraliza blokuje pohyb ale ne vnimaní

str.126
Přes dílčí úspěchy jsem dosud nenašel uspokojivé vysvětlení problému uváznutí v těle,
*ja ho našel.Je to založeno na zakonech senzorické integrace.

str.127
OPAČNÝ NÁVRAT DO TĚLA
*spal jinde to mohlo zpusobit snahu se otočit do obvykle polohy
*meter nad telem ale nemohl z AC tělem hybat. Zase jde o data ze senzoru nad telo se dostal jen zmneou dat o poloze v prostoru (dalši možnost je vestibolorecepce vznášení) datam ze senzoru ze svalu se nehejbalo ty zustali stejne jako ve fyz těle .Neuvadi jestly vnimal obě těla zaráz nejspiš ne proste se jen posunulo vnimnai těla jako by bylo o metr viš na tohle nemsí byt svaly uvolněné duležitou roli tu ale hraje dotek z podložkou.Pri otáčeni se zas hybalo jen udaji o poloze v prostoru a nejspiše angularnim zyrchlenim u vestibulorecepce.


str.130
polštář
*data z propriorecepce a hmatu se "zkopirovaly"(integorvaly do obrazu) do "astralniho těla" to nemelo vlastni zdroj dat pro tyhle vstupy pri zanze polštář oddělat docházelo ke kolizi .Musel by vytvořit silnejši vjem hmatu a propriorecepce kterj neobsahuje polštář to se dela dost blbe protože vjem doteku ma vetši prioritu než vjem kde se ničeho nedotykame .Dalši možnost je vice se uvolnit tim se sniži data z hmatu z fyz těla. bohužel to by ho pravdepodobne hodilo zptaky do těla při zamřeni se na ten hmat .Takže reseni zde moc neni dase použit zamer ale z rizikem vraceni se do těla nejlepši je rposte chodiz z tim polsatřema počkat až se to vyřeši samo.
*miva silnou paralizu to mu umožnuje projekci i když svaly nejsou moc uvolněny .

str.134
Otázka astrální bolesti, především její nečekané nepřítomnosti, je další velmi dobrý způsob jak jasně odlišit OBE od stavu běžného snu.

str.135
*mělo by jit při OOBE normalne fyz. pohybovat tělem ale nebude to
*není

str.142
Vnímání myslí
*dorsální zrakový stream

str.147
Nejobecnější vysvětlení je, že ve skutečnosti nevidíme fyzický svět: vidíme astrální obraz fyzického světa.
*vidime interperatci dat na zaklade našeho prekladače a očekávání zdroj dat muže byt ruzný
--
str.149
*to že nevidel tělo je tim že si podvedomi mysleo že v nem je že vstal a chodi po pokoji tayk sem to zažil
*otvirani astralnich oči je jen pomucka koncept žadny oči co by se otviraly tam nejsou pokud je nepredpokladame nebo nevytvořime

Astrální mračna
*tomhle by mohlo byt to co jsem predpovedel že je potrebny k presnymu vnimnai u OOBe je to čast o ketre jsem zatim neprijali data a zarovej jevyply doplnovani predtavivostí.Je dobre že to tam je občas to vypada jako mlha . Nebo jednou sem viděl uplne prazdej pokoj u sousedu nebyli načteny data co v nem je ale rozmery pokoje sem znal protože v panelaku jsou stejny.

Astrální světla
* občas vnimam neco podobnyho u portalu nebo bytosti

hemisfery
*moc to nesedia leva/prava hemisfera je strašny zjednodušování

str.167
Vizualizace nemá, samozřejmě, nic společného s OBE, ale má vám pomoci naučit se soustředit mysl do jediného paprsku
*naopak vizualizace je jednnou z hlavnich veci. Tahle konketreni neni určena primo na vyvolani OOBE .
Help! I'm a multidimensional being trapped in a linear time-space continuum!


Zpět na „Knihy“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti