Čchi-kung

GeorgeLD
Příspěvky: 216
Registrován: ned, 01. čer 2008, 02:22

Re: Čchi-kung

Příspěvekod GeorgeLD » sob, 26. črc 2008, 08:08

Souhlasim s tim co rikas. Zamerme se ale na ta mista na ktera se clovek dostane. V sanskrtu pojmenovali nektere duchovni urovne, na ktere se muze clovek dostat - jsou to arhat, boddhisattva, tathagata. Pak existuje pojem Tri rise a kolobeh zivotu, taky vymaneni se z kolobehu zivotu. V buddhismu veri, ze vsechny bytosti ve Trech risich musi podstupovat kolobeh zivotu. Tri rise se vztahuji i samozrejme na astral. Dam priklad, clovek ktery jde mimo telo muze v astralu vystoupit maximalne na takovou uroven, kde je ta jeho. Kdyby byl nekdo buddha, muze po opusteni tela vystoupit az do sfery buddhu - a ta uz je mimo Tri rise. Arhat je clovek na urovni tesne nad Tremi risemi, po nem nasleduje boddhisattva a pak buddha ktery je svou urovni tathagata (nenjnizsi uroven buddhy). Co jsem chtel rict je to, ze pro cloveka je velmi tezke vymanit se z kolobehu prevtelovani a dostat se za Tri rise. Rekl bych ze prumerny, dokonce i nadprumerny a velice dobry clovek to nema sanci zvladnout tou individualni cestou sam. Kdyz to nekdo zvladnul sam, nebyli to obycejni lide a ti sestoupili do Trech risi za nejakym ucelem - napriklad Jezis nebo Sakjamuni, kazdy z tech dvou nasel svou vlastni cestu a pak ji predali lidem, aby po ni mohli jit. Takze pokud nekdo mluvi o zpusobech, o jakych mluvis ty, jsem velice skepticky, ale nerikam ze to neni mozne.
Vezmeme si priklad z praxe: myslim ze to byl Nostradamus. Rikal o sobe, ze je prevtelenim Hermese - uvazujme, Hermes byl veliky mag a zasvecenec a rekl bych ze je nepravdepodobne, aby se mu jen tak nekdo, kdo se zabyva magii, vyrovnal - jak to, ze musel podstoupit kolobeh prevtelovani a stal se pak Nostradamem? Je to proto, ze se nedokazal dostat za Tri rise. Potom se jeste nekde mluvilo, ze Bardon byl prevtelenim Nostradama, ale byl to jen priklad, nerikam ze to tak zarucene bylo.

Uživatelský avatar
Sunny:-)
Příspěvky: 221
Registrován: sob, 31. kvě 2008, 21:00
Kontaktovat uživatele:

Re: Čchi-kung

Příspěvekod Sunny:-) » ned, 27. črc 2008, 00:27

Ahoj :)
nechci se s tebou nijak hádat ani přít (koneckonců jestli je to tak nevíme pořádně ani jeden :D ), pouze proto uvádím, jak to vnímám. Což už jsem celkem nastínil v posledním svém příspěvku. (Nostradama a další teď nechám spát :) )

Kdyby člověk mohl dosáhnout pouze "své" úrovně, v podstatě by to znamenalo nulový vývoj. Pokud jsem tě dobře pochopil, tak každý z nás než sem přijde má danou určitou hranici mez, kam až může maximálně zajít a dál ani ťuk. S tím že pokud chce hlouběji a dál musí tzv. přes "systém" (nějaká kultivační cesta /?/ ..víme co tím chci říct), jinak nemá šanci.
Osobně bych lidi moc nepodceňoval, podle mě má každý dostatek energie, prostoru i vůle.. nebo aspoň může mít.. aby se zvládl posunout kam až to zvládne v rámci času, jež mu zde byl dán, a to bez jakéhokoliv omezení. Jednoduše v mém pojetí nenarazí na žádnou zeď, přestože půjde touto cestou. Možná se ti to zdá nereálné a plně tě chápu, proč si to myslíš, ale i tak pevně věřím v to, že hranice není a za největší všeho určující základ považuji lidské rozhodnutí skutečně se vydat touto cestou a jít si zatím. Pokud se totiž skutečně rozhodneme, máme dostatečný motor, který nás pohání dál a poté nějaké "náhody", kdy přijde vše co budem potřebovat ve správný čas, jsou nasnadě. Nejdeš mojí osobní Cestou a já nejdu tvojí (pouze se můžu domýšlet tvé ..pocity /?/), protože nemáš moji přímou zkušenost, tak nemůžeš tolik dobře pochopit můj názor, ale zatím co jsem prožil, tak ho to plně podporovalo, proto si to myslím, přesto pravda nakonec může být úplně jiná než jsme tu oba nastínili.
Hodně jsem si to teď uvědomil při mojí diskuzi s Avanaxem (snad jsem to napsal dobře), kdy bylo nádherně vidět, že ač jde každý z nás jinudy, tak naše cesty a tradice prochází přes stejná místa. (např. >) Každý člověk dříve či později dojde k poznání, že se musí zaměřit dovnitř,(z toho mimo jiné vyplývá >) zpracovat a hlavně hlouběji poznat sám sebe a uvést se do rovnováhy ..a takovýchto větších či menších zastávek je bezpočet. Tudíž ať každý jde jakoukoliv cestou či tradicí, nakonec pokud svou pouť myslí skutečně upřímně, půjde po stejné stezce.
Je to jako cestička složená z bodů a bodíků a ať již kdokoliv jde jakkoliv.. vždy nějakým způsobem dospěje k dalšímu bodu na stále stejné jedné hlavní Cestě. (jež je z nich složena) Ta jediná se nemění, způsobů jak dospět k těmto bodíkům jsou miliony.
Sledovat jednu cestu (sytém, tradici) má svůj význam, ale pouze do té doby pokud tě to naplňuje a cítíš, že jdeš skutečně po oné jedné hlavní Cestě. Pokud tě tvá tradice vede od bodu k bodu hlouběji a hlouběji a tvé srdce s ní plně souzní, je to jedině dobře. Pokud ale tudy nevede a vede pouze někam, tak dál se jednoduše člověk vydá přes jiné cesty a pěšinky, které s ním souznit budou a k dalším "bodíkům" ho skutečně dovedou. :)
Proto si myslím, že nezáleží na "systému" a tradicích.. základ je v člověku, jestli skutečně chce a svou pouť myslí plně upřímně. Poté není hranic ani omezení.
Svým životem a každým naším rozhodnutím si tvoříme svět okolo nás. Tvořme ho proto s úsměvem a se zářivými barvami v ruce skutečně takový, jaký chceme ve svém srdci. ;-)
Obrázek

GeorgeLD
Příspěvky: 216
Registrován: ned, 01. čer 2008, 02:22

Re: Čchi-kung

Příspěvekod GeorgeLD » ned, 27. črc 2008, 11:37

Ted nevim jestli to mel byt argument, protoze ja nemuzu stale najit nic, v cem jsme se neshodli. Takze jak jsi napsal:
Proto si myslím, že nezáleží na "systému" a tradicích.. základ je v člověku, jestli skutečně chce a svou pouť myslí plně upřímně. Poté není hranic ani omezení.

Takze uz to muzem ukoncit a mluvit zase o qigongu :)

Uživatelský avatar
Pernee
Příspěvky: 72
Registrován: čtv, 29. kvě 2008, 12:56
Kontaktovat uživatele:

Re: Čchi-kung

Příspěvekod Pernee » úte, 29. črc 2008, 03:53

Jenom taková vsuvka...rád bych koupil nějakou knihu o Čchi kungu tak pokud tu máte tip budu jenom rád (pak pokračujte v diskuzi :D ). Dík moc
Pokud by na stránce měli i tuto knihu http://shop.ben.cz/cz/820052-prehled-st ... hemie.aspx , bude to jenom plus (přeci jenom poštovné je docela dost peněz pro mě.)

GeorgeLD
Příspěvky: 216
Registrován: ned, 01. čer 2008, 02:22

Re: Čchi-kung

Příspěvekod GeorgeLD » úte, 29. črc 2008, 13:40

Mam pro tebe dobrou zpravu pernee :) ja delam Falun Gong, takze tady jsou jeho knihy volne ke stazeni: http://www.falundafa.org/czech/literatura.html
pak jsem cetl nejake knihy o Tai Chi, ale krom cviceni ukazanych na obrazku jsem tam zadnou teorii nevidel nevidel, takze nic jineho doporucit nemuzu :)

Uživatelský avatar
Pernee
Příspěvky: 72
Registrován: čtv, 29. kvě 2008, 12:56
Kontaktovat uživatele:

Re: Čchi-kung

Příspěvekod Pernee » stř, 30. črc 2008, 14:24

A falun gong a čchi kung...jakej je v tom rozdíl? :)

GeorgeLD
Příspěvky: 216
Registrován: ned, 01. čer 2008, 02:22

Re: Čchi-kung

Příspěvekod GeorgeLD » stř, 30. črc 2008, 14:45

noo, Falun Gong je qigong, jen se jmenuje proste takto :) na te nejzakladnejsi urovni bych ja sam rekl, ze Falun Gong uci, jak byt dobrym clovekem. Coz je odlisne od jinych qigongu o kterych jsem si cetl a praktikujici FG jsou pak take odlisni od lidi, kteri je cvici :)

Uživatelský avatar
Pernee
Příspěvky: 72
Registrován: čtv, 29. kvě 2008, 12:56
Kontaktovat uživatele:

Re: Čchi-kung

Příspěvekod Pernee » sob, 02. srp 2008, 20:39

Tak sem koukal po nějaký tý knížce.... co říkáte na tuhle? http://www.ucebnice.com/verejnost/sport ... chi---kung je na stránce kde maj eště jednu knížku kterou chci a nikde jinde ji skoro nemaj. Jestli jí někdo má nebo aspon zná podle jména autora...abych nekoupil nějakou špatnou knihu ;)

Asanoth
Příspěvky: 83
Registrován: pát, 30. kvě 2008, 20:05

Re: Čchi-kung

Příspěvekod Asanoth » ned, 03. srp 2008, 20:40

Faln Gong je jeden z mnoha smeru Chi Kungu. Je to co ja vim velmi komplexni smer.
Jen tak pro zajimavost, Stoupenci FG jsou v Cine zavirani jako politicti vezni a jejich organy jsou rozprodavany po svete, neb jsou nejzdravejsi. :( :( :(

GeorgeLD
Příspěvky: 216
Registrován: ned, 01. čer 2008, 02:22

Re: Čchi-kung

Příspěvekod GeorgeLD » pon, 04. srp 2008, 21:00

Ty uz jsi Asanoth cetl knihu Zhuan Falun nebo Falun Gong? :)

Tak by jsme mohli trosku rozebrat Falun Gong ,kdyz je tady takove hezke tema, uz tomu je jeden rok, co jsem se s nim seznamil, tak kdyby vas neco zajimalo, zkusim odpovedet jak nejlepe to dokazu. Ani zdaleka jeste vsechno nechapu a nemam ve vecech FG uplne jasno, tak prosim budte tolerantni, protoze ja nejsem Falun Gong, ale obycejny džordž :)

Nedavno jsem si cetl 9 komentaru (ke komunisticke strane Ciny (ČKS)). Byla tam cela jedna kapitola venovana tomu, jak strana pronasleduje praktikujici FG a kratka histori Falun Gongu. Tady je takovy vystrizek z te kapioly:

cela kapitola o FG: http://www.velkaepocha.sk/content/view/127/58/
kniha 9 Komentaru: http://www.velkaepocha.sk/content/blogcategory/22/58/

ČKS NEMOHLA SNÉST, JAK RYCHLE SE FALUN GONG ŠÍŘIL

Falun Gong nemá žádnou organizační strukturu, každý může kdykoli přijít nebo odejít, jak si přeje. Předává se od člověka k člověku, od srdce k srdci. Úplně se liší od přísné organizace ČKS. Navzdory přísné organizaci ČKS jsou její politická studia a skupinové schůze (i když se odehrávají i několikrát týdně) pouhou formalitou. Jen málo členů skutečně přijalo ideologii Strany. V protikladu k tomu studenti Falun Gongu vědomě následují principy pravdivosti, soucitu a snášenlivosti. Díky blahodárnému vlivu Falun Gongu na psychické i fyzické zdraví člověka vzrůstal počet lidí praktikujících Falun Gong obrovskou rychlostí. Žáci dobrovolně studovali a šířili knihy pana Li Chung-č'ho na vlastní náklady. V krátkém období sedmi let se zvýšil počet praktikujících Falun Gongu z 0 na 100 milionů. Když Číňané po ránu vyšli, aby si zacvičili Falun Gong, hudbu ke cvičení bylo možno slyšet téměř v každém parku v zemi.

Komunistická strana prohlásila, že Falun Gong s ní "soupeří o masy lidí", a tvrdila, že jde o náboženství. Ve skutečnosti to, co Falun Gong přináší lidem, je kultura a nový způsob života. Kultura předků, kterou čínský lid už dávno ztratil. Kultivace mysli a důraz na morální hodnoty byly v čínské tradici vždy hluboce zakořeněny. Ťiang Ce-min a komunistická strana se Falun Gongu báli. Strachovali se, že kdyby byly tyto tradiční mravní zásady opět přijaty veřejností, nic by nemohlo zabránit jejich velmi rychlému šíření mezi lidmi. Tato tradice, tolik vlastní čínskému národu, byla komunisty jednoduše odstavena a desítky let pošlapávána. Návrat k ní byl očekávaným historickým krokem, který si velká většina lidí po letech strádání a utrpení vybrala zcela samozřejmě. A to bylo pro ČKS úderem do slabin. Když počet lidí cvičících Falun Gong překročil počet členů Strany, ČKS byla rozčarovaná a plná závisti. V Číně má Strana plnou kontrolu nad každou společenskou vrstvou. Na venkově má své buňky v každé vesnici. Ve městech ji najdeme na každém úřadě. Prosakuje až ke kořenům každé státní instituce či podniku. Monopol a absolutní manipulace jsou základní opatření ČKS na udržení režimu. V čínské ústavě je zmínka o tom, že "si strana musí udržovat svou vůdčí pozici", tato věta však zdaleka nevyjadřuje skutečnou vypjatost situace. Studenti Falun Gongu se očividně více než ke Straně přikláněli k pravdivosti, soucitu a snášenlivosti. ČKS v tom viděla ohrožení své vůdčí pozice a to pro ni bylo absolutně nepřijatelné.


Potom jsem nasel na youtube.com pekne udelane video s ukazkouj cviceni: http://www.youtube.com/watch?v=ddWrqocf4n8
Tady je video o persekuci FG v Cine: http://www.youtube.com/watch?v=ynqyI5s3WoM

Asanoth
Příspěvky: 83
Registrován: pát, 30. kvě 2008, 20:05

Re: Čchi-kung

Příspěvekod Asanoth » úte, 05. srp 2008, 21:29

George: Mam doma pujcenou Zhuan Falun(Takova ta mala modra) a chystal jsem se ji precist, ale ted se stacim vic k magii... :oops:
mozna to ale prectu ;)

Uživatelský avatar
Helias
Příspěvky: 217
Registrován: čtv, 05. čer 2008, 20:43
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Čchi-kung

Příspěvekod Helias » ned, 21. zář 2008, 21:31

Chtěl bych se zeptat ... co byste doporučili (podle svých zkušeností či jen informací) - Zhuan Falun nebo Falun Gong??? Jaký je v tom vlastně rozdíl? Asi si začnu Falun Gong ...
Carpe Diem

Uživatelský avatar
.:dre@mer:.
Příspěvky: 17
Registrován: stř, 24. zář 2008, 12:00

Re: Čchi-kung

Příspěvekod .:dre@mer:. » čtv, 25. zář 2008, 10:42

najprv k teme:
mam 4, najlepsie je podla mna zacat asi tymto:
Qigong 1. dil (Pavel Kala a Zdenek Kurfurst) - velmi jednoduche cvicenia a maju velku silu, z vlastnej skusenosti ;c)
su tam viacmenej hlavne cvicenia, to duchovne si doplnte sami, premyslajte o tom, meditujte o tom ...

Helias:
zober si bud nejaku literaturu o oboch, precitaj, a zacni tym z coho budes mat lepsi pocit, toto je najlepsia rada ktoru Ti mozem dat, druha najlepsia je zacni prvym k comu sa dostanes a budes z toho citit ze je to spravna vec ... nepytaj sa ako, jednoducho nerozmyslaj prilis, ak budes mat pri niecom dobry pocit, ostan pri tom ...

k diskusii:
zbezne som si precital Vase nazory ... niektori sa moc riadite danym, napisanym, uceniami a teoriami, su to Vase hranice, to co beriete viacmenej za samozrejme, to co sa nemoze miesat, Vasa mysel je tym blokovana ba az zamknuta by som povedal, neberte teorie, literaturu ani tisicrocne tradicie ako nieco podla coho by ste sa mali riadit a nikdy inak, cesta ... ktore ucenie je najlepsie, ziadne nie je najlepsie, ktore je dobre ... kazde ktore vas v niecom zlepsi alebo zdokonali je dobre ... nechajte sa viest, ak sa date aj na nejake ucenie a budete citit ze tam nieco chyba priradte si to tam ak budete pozorovat ze to ma na Vas priaznivy vliv ... zabudate ze viera a to kam sa tym podvedome snazite prepracovat nema ziadne hranice a v cieli su vsetky predsa aj tak zjednotene ...

krasny den vsetkym prajem
**********************************************************************************************
"A candle loses nothing by lighting another candle."
(Father James Keller)

Uživatelský avatar
Helias
Příspěvky: 217
Registrován: čtv, 05. čer 2008, 20:43
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Čchi-kung

Příspěvekod Helias » pát, 26. zář 2008, 15:37

Já už jsem byl vcelku rozhodnutý s Falun Gongem, knihy jsem měl o obojím, začal jsem číst Falun Gong. Jen mě zajímalo, co by doporučili ti, co jedno nebo druhé provozují ... ;) .
Carpe Diem

Uživatelský avatar
Pernee
Příspěvky: 72
Registrován: čtv, 29. kvě 2008, 12:56
Kontaktovat uživatele:

Re: Čchi-kung

Příspěvekod Pernee » pát, 26. zář 2008, 23:50

Mno....po nějaký době co jsem cvičil čchi kung mě to přestalo bavit (přeci jenom stát na místě třeba 10 minut....). Ale knížka mi přece jen něco dala, a to cvičení zvané Osm kusů brokátu :) . To cvičim pravidelně a myslim že si každý veme ze všeho pro sebe to nejlepčí : 8-) .

GeorgeLD
Příspěvky: 216
Registrován: ned, 01. čer 2008, 02:22

Re: Čchi-kung

Příspěvekod GeorgeLD » ned, 28. zář 2008, 00:56

Helias: tak ted trochu nerozumim tve otazce - ptas se, zda je lepsi Falun Gong, nebo Zhuan Falun - nemyslels Zhan Zhuan? Falun Gong a Zhuan Falun, to jsou nazvy dvou knih spadajici pod Falun Dafa (taky se mu rika Falun Gong). Kdyz pan Li Hongzhi, ktery Falun Dafa zverejnil pro sirokou verejnost, zacal delat prednasky (rok 1993), byla kniha s nazvem Falun Gong prvni a jsou v ni jakokdyby usporady prednasky a taky je v ni uveden soubor cviceni Falun Gongu. V roce 1996 ale byla napsana kniha Zhuan Falun a to je uz kompletni soubor uceni kultivacniho systemu Falun Dafa. Tohle pisi o knize na http://www.clearharmony.org:

Už v roce 1996 se stal Zhuan Falun bestsellerem v nejlidnatější zemi světa, Číně, a určitě ne bez příčiny. Zhuan Falun, ústřední text praxe Falun Dafa, není běžnou knihou. Učení v ní vyložené prakticky úplně předefinovalo qigong a kultivační praxi. Navíc z praxe, které se věnovalo asi 200 tisíc Číňanů, vypěstovala tato kniha duchovní směr, který v současnosti vyznává 100 milionů lidí na celém světě. Změnila milióny životů, vrátila lidem jejich zdraví a umožňuje jim praktikovat opravdovou kultivaci na základě vyšších principů. Hloubku této knihy není možno popsat slovy - je to něco, co člověk musí prožít. Od svého publikování v roce 1995 byl Zhuan Falun přeložený do více než třiceti jazyků, přičemž na dalších překladech se pracuje.

Zhuan Falun je důkladným vysvětlením Falun Dafa, které pokrývá obrovský rozsah témat. Vrhá světlo také tam, kde se to jiným autorům nepodařilo. Zhuan Falun přednáší neohraničené vnitřní významy vesmírných zákonů - je to příručka k praxi Falun Dafa. Jeho jazyk oproti tomu zůstává velmi přístupný, přičemž text je sestavený z veřejných přednášek pana Li Hongzhi v Číně v letech 1992-1994. Od učenců a vládních představitelů až k prostým lidem a důchodcům, lidé ze všech společenských vrstev byli inspirováni touto knihou začít praktikovat Falun Dafa. Kniha řídí kultivaci Falun Dafa stejně u nových, jako i zkušených žáků. Pouze historie bude schopná plně odhalit důležitost této knihy.

Jeste by jsem rad neco rekl. Ne mnoho lidi zde z fora cetlo tuto knihu, ale nekteri, kteri ji cetli, meli ruzne pomlouvacne komentare o tom, jak se jim na knize neco nelibi. Rozhodne-li se to precist nekdo dalsi - jestli se vam na knize neco nebude nelibi, nebo se vam to "nejak nebude zdat", proste FG nedelejte. Zadny clovek neni totozny s jinym a vase negativni komentare muzou zpusobit, ze by se nekdo, komu by Falun Gong vyhovoval, nemusel k nemu vubec dostat. Nekomu to vyhovuje, nekomu ne, takhle to proste je se vsim. Praktikujici FG taky postupuji svym vlastnim zpusobem ve sve praxi a je to proste zpusob, kterym se vydali. To ze mu nekdo nerozumi neznamena, ze je to zly zpusob.


Zpět na „Knihy“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 27 hostů