Kniha o umění ZEN

Uživatelský avatar
Lama
Příspěvky: 376
Registrován: úte, 01. bře 2011, 10:19

Kniha o umění ZEN

Příspěvekod Lama » ned, 08. led 2012, 23:50

Slysel jsem ze jde umeni ZEN uplatnit i v beznem zivote napriklad v usporadani nabytku v pokoji. Pry se tim sprustopnujou nove energeticke systemi a mistnost se tak v podstatě provzdušní. Znáte nějakou knihu (v pdf nejlépe) nebo internetovou stránku kde by bylo napsáno jak na to?

Předem díky za odpovědi.
-->> http://speciesrerum.webnode.cz/

Přej si - Popros - Představ si že to máš - Poděkuj

Laska=Ja=Buh=Bytí=Zivot

Uživatelský avatar
ZdENik
Příspěvky: 66
Registrován: pon, 31. říj 2011, 22:52

Re: Kniha o umění ZEN

Příspěvekod ZdENik » úte, 10. led 2012, 12:03

To o cem mluviis mi spise pripada jako Feng-shui je to obor ktery se hlavne zajima o vise zminene - vyuziti prostoru, tok energii v dome a podobne.. V podstate kazda publikace o Feng shui o tom pojednava a na internetu je jich bezpocet..

Co se tyce ZENu tak to uz je hodne extremni uceni, taky ti to asi dokaze provzdusnit pokojicek.. ale to spis tim zpusobem, ze zen se vicemen zbavuje nebo osvobozuje od vseho co nepotrebujes k preziti.. Takze si predstav co by ti tam asi tak zbylo, k tomu mozna netreba nic ani cist =))..
nejsem tím, kdo rozhoduje co je pro čí uši.. kdo nechce, stejně neuslyší

Uživatelský avatar
Lama
Příspěvky: 376
Registrován: úte, 01. bře 2011, 10:19

Re: Kniha o umění ZEN

Příspěvekod Lama » stř, 11. led 2012, 18:43

.. ale to spis tim zpusobem, ze zen se vicemen zbavuje nebo osvobozuje od vseho co nepotrebujes k preziti.. Takze si predstav co by ti tam asi tak zbylo, k tomu mozna netreba nic ani cist =))..
To si nemyslim, podle toho co jsem cetl tak neni treba odstranovat jakykoliv veci z pokoje ale dulezitejsi je, je mit usporadanejsi a v ruznych barevnych intonacích odpovidajici ucelu (na to je ve feng suej jakysi barevny vzornik). Samozrejme bude lepsi mit v pokoji vic mista aby ta energie mohla proudit lepe ale tomu lze pomoct podle me i tim usporadanim.
To co jsem ale chtel v podstate rict je ze to neni jen o tom mit co nejmene veci v pokoji. Jinak ti samozrejme moc dekuji za tvuj prispevek :D !!!!!

Jinak hledal jsem nejake publikace na internetu ale zadny knihy ani dokumenty jsem nenasel. Jen par nejakych v anglictine na uloz.to.
Ale našel jsem tuhle stránku kde je toho docela dost jak privest feng suej do sveho pokoje
http://bydleni.marianne.cz/clanek/186/3 ... gsuej.html

PS:.Takhle nejak muze vypadat pokoj podle feng suej Obrázek

PPS:. Pristi patek se stehuju do prahy takze bych chtel feng suej aplikovat u me v novem pokoji. Skusim proto, svoje dojmy pote umistit na sve stranky Species rerum.
-->> http://speciesrerum.webnode.cz/

Přej si - Popros - Představ si že to máš - Poděkuj

Laska=Ja=Buh=Bytí=Zivot

Uživatelský avatar
ZdENik
Příspěvky: 66
Registrován: pon, 31. říj 2011, 22:52

Re: Kniha o umění ZEN

Příspěvekod ZdENik » čtv, 12. led 2012, 12:02

Jojo.. vsak prave podle toho FS netreba vsechno vyhazovat.. tam je to spise o tom usporadani.. ale i presto myslim ze vetsina ceskych domacnosti se zbytecne zahlucuje - dovolte mi ten vyraz - cetkama.. presto ze k nim maji ten ci jiny vztah.. sou to naproste hovadiny.. Soudim alespon u nas doma, tu a tam neco pro nic, ve finale fakt bordel, ktery jenom zamestnava.. a pri uklidu zdrzuje a ma pramale vyuziti, byt uz ani za povsimnuti nestoji..

uvedu jeden vynatek z knizky tykajici se teto roviny veci:

"Jednoduchost byva chapana jako ne-vlastneni (1). Veci museji byt umysteny, pripadne instalovany, vyskouseny, hlidany, udrzovany, opravovany, skladovany a likvidovany. Kdo neni zatizen spravovanim majetku, tomu se dostane odmeny v podobe volneho casu."

Zni to mozna az extremne, ale myslim si ze to muze vest jeste daleko dal.. a to treba, ze ke vecem lze miti take vztah, ktery to vsechno muze jeste daleko vice komplikovat.. sam se s tim momentalne peru a snazim se z urcitych veci co me obklopuji udelat neco, vyuzit jinak, nebo zkratka vymyslet jejich ucel nejakym jinym zpusobem nez z nich jednoduse udelat odpad..

musim rict ze neni to lehke snazeni..
nejsem tím, kdo rozhoduje co je pro čí uši.. kdo nechce, stejně neuslyší


Zpět na „Knihy“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti