Dan Millman

Uživatelský avatar
Mojzma
Příspěvky: 28
Registrován: pát, 06. čer 2008, 21:07
Kontaktovat uživatele:

Dan Millman

Příspěvekod Mojzma » sob, 21. čer 2008, 21:32

Přidávám pár knih od Dana Millmana:
1) Cesta pokojného bojovníkal v SK:

Kód: Vybrat vše

http://www.edisk.cz/stahni/30341/Dan_Millman_-_Cesta_pokojamilovneho_bojovnika.zip_2.32MB.html
Cesta pokojného bojovníka v CZ:

Kód: Vybrat vše

http://www.edisk.cz/stahnout-soubor/55417/Millman_Dan_-_Cesta_pokojneho_bojovnika.pdb_248.93KB.html
Na přečtení této knihy budete potřebovat program jménem PSPad. Link na konci postu.
Alternativa kde PSPad nepotřebujete:

Kód: Vybrat vše

http://www.edisk.cz/stahni/46917/Dan_Millman.pdf_902.08KB.html
2) Návrat pokojného bojovnika

Kód: Vybrat vše

http://www.edisk.cz/stahni/70162/Dan_Millman_-_Navrat_pokojneho_bojovnika.pdf_2.33MB.html http://rapidshare.com/files/102473548/Dan_Millman_-_Navrat_pokojneho_bojovnika.zip
Informace o Millmanových dílech:

Kód: Vybrat vše

http://www.inicia.cz/ranka/knihy/millman.htm
PSPad:

Kód: Vybrat vše

http://www.pspad.com/

Uživatelský avatar
Pernee
Příspěvky: 72
Registrován: čtv, 29. kvě 2008, 12:56
Kontaktovat uživatele:

Re: Dan Millman

Příspěvekod Pernee » ned, 31. srp 2008, 02:17

Dík moc :) . Přečetl jsem 1. díl a změnil mi život (jako asi všechno, ale co :D ). Stáhnul sem 2. díl a až bude čas (za pár hodin) pojedu dál :) . Ale nejdřív si to nechcám projet hlavou. Napadlo mě jestli nekoupit 2. díl v knižní podobě...eště o tom popřemejšlim.

Uživatelský avatar
Pernee
Příspěvky: 72
Registrován: čtv, 29. kvě 2008, 12:56
Kontaktovat uživatele:

Re: Dan Millman

Příspěvekod Pernee » pon, 08. zář 2008, 01:19

Next please :D . Snad budou mít v knihovně náký mno :) .

Uživatelský avatar
Sunny:-)
Příspěvky: 221
Registrován: sob, 31. kvě 2008, 21:00
Kontaktovat uživatele:

Re: Dan Millman

Příspěvekod Sunny:-) » pon, 08. zář 2008, 17:29

Co se týče knih od Dana Millmana, tak když byl u nás na fóru největší boom.. asi rok zpět.. tak jsem nechápal, co na tom všichni vidí. Potom jsem ale viděl film Pokojný bojovník (hovoří o přítomnosti) a už to bylo hned o něčem jiném. :-)

Záhy jsem si opatřil, co to šlo.. Takže první knížka "Pokojný bojovník", je takovou fajn knížkou, která vás může v lecčems docela dobře inspirovat a pro začátek není lepší volby. Románové zpracování.
Druhá knížka "Návrat pokojného bojovníka" se akorát hodí na přečtení po té první, vypráví o jeho učení na ostrovech, např povědomí o "třech já" apod. Rozhodně též dobré přečíst.. stejné zpracování :-)
Třetí knížka, která ke mně došla byl Sokrates. V něm je zachycen vývoj Sokrata a jeho cesta za vyšším uvědoměním, opět může vás to v různých věcech vícero inspirovat, románové zpracování. :-)

..to by byly zhruba knížky s dějovým zpracováním, teď tu mám ještě něco z trochu jiného soudku.. :-)

"Nevšední okamžiky" tak to je knížka, která pořádně stojí za to, protože už vás nenechává v pasivní fázi, ale krok po kroku rozebírá váš život a jak ho zlepšit.. od zlozvyků, strachů, přes dání do kupy těla i mysli.. až např. přes meditace. Popravdě jsem v polovině knihy a je to tak nadupaná kniha, že rozhodně doporučuji všem. (ne že by ty jiné nebyly dobré, pouze toto přímo rozebírá krok po kroku váš přístup k životu a všemu :-) )

Další fajn knížkou jsou "Zákony ducha" ..to je sice lehké vyprávění, ale přesto jádro je ve vaší činnosti a uvědomění si jednotlivých "zákonů" vhledů.. a jejich zapracování do svého osobního života.. Opět velice pěkná knížka. :-)

Tak a to je zatím vše, co mi přišlo do cesty.. :-) Musím říct, že každá knížka má v sobě rozhodně důvod pro pořízení, inspirace je tam kupa všude. Jen ty aktivnější knížky bych doporučil až potom, co si přečtete aspoň jednu základní "románovou". :-)

Tak nechť vás Síla při výběru provází. :-)
Svým životem a každým naším rozhodnutím si tvoříme svět okolo nás. Tvořme ho proto s úsměvem a se zářivými barvami v ruce skutečně takový, jaký chceme ve svém srdci. ;-)
Obrázek

Uživatelský avatar
Mojzma
Příspěvky: 28
Registrován: pát, 06. čer 2008, 21:07
Kontaktovat uživatele:

Re: Dan Millman

Příspěvekod Mojzma » pon, 08. zář 2008, 18:47

Nedávno jsem si koupil knížku Škola pokojného bojovníka. Tu taky všem doporučuji. Jsou tam popsány a více rozvedeny některé prvky z hlavní (jak píše Sunny románové formy :) ) Můžete tam najít jak se více uvolnit, jak se zlepšit ve sportu, životě i dalších odvětvích a také tam sou nějaké cviky.

Uživatelský avatar
Hitokage
Příspěvky: 49
Registrován: úte, 29. črc 2008, 09:15

Re: Dan Millman

Příspěvekod Hitokage » čtv, 30. říj 2008, 08:22

Chtěl bych se zeptat jestli jsou všechny díly opravdu podle skutečnosti, nebo to autor jen záměrně píše. :?:
Jinak moc mě všechny díly zaujaly.
Nejvyšším úkolem není teoretické poznání, nýbrž praktické umění žít.

Sokratés

Uživatelský avatar
Tidus
Příspěvky: 313
Registrován: pát, 30. kvě 2008, 15:47

Re: Dan Millman

Příspěvekod Tidus » sob, 01. lis 2008, 19:07

Hitokage: Oficialne jsou za to, ze se opravdu staly. Slysel jsem ale, ze je to upravene pro lepsi srozumitelnost. Napriklad samanka Mama chia z Navratu pokojneho bojovnika pry bylo ve skutecnosti nekolik osob.
Vzdáš se jednou, vzdáš se vždycky...

Uživatelský avatar
Hitokage
Příspěvky: 49
Registrován: úte, 29. črc 2008, 09:15

Re: Dan Millman

Příspěvekod Hitokage » ned, 02. lis 2008, 09:28

No jo. Pokud by to byla pravda, tak by to potvrzovalo můj názor, že možné je vše. Ale stejně mi připadá neuvěřitelné, že 90tiletý děda vyskočí na benzinku. :D
Nejvyšším úkolem není teoretické poznání, nýbrž praktické umění žít.

Sokratés

Daniel
Příspěvky: 167
Registrován: pát, 11. črc 2008, 11:55
Bydliště: Brno

Re: Dan Millman

Příspěvekod Daniel » ned, 02. lis 2008, 18:03

myslim ze samotny autor prohlasuje ze jeho postavy jsou mixem nekolika lidi, mista jsou mixem nekolika mist a podobne.. coz je podle me jen eufemismus pro to, ze je to skoro cele vymyslene :)
Život je tragédie pro toho, kdo cítí, a komedie pro toho, kdo myslí. (Jonathan Swift)

dreamingwolf
Příspěvky: 51
Registrován: stř, 01. říj 2008, 20:12
Kontaktovat uživatele:

Re: Dan Millman

Příspěvekod dreamingwolf » ned, 02. lis 2008, 21:48

No jo. Pokud by to byla pravda, tak by to potvrzovalo můj názor, že možné je vše. Ale stejně mi připadá neuvěřitelné, že 90tiletý děda vyskočí na benzinku. :D
Ani nie. Verím, že je možné mať skvelú kondíciu aj v tak vysokom veku. Stačí si pozrieť, čo dokážu staručkí majstri Tai-chi, alebo nin-jutsu...

Uživatelský avatar
Hitokage
Příspěvky: 49
Registrován: úte, 29. črc 2008, 09:15

Re: Dan Millman

Příspěvekod Hitokage » pon, 03. lis 2008, 14:25

Dreamingwolf souhlasím s tebou.....ale i tak je to teda velký machr :D .
Nejvyšším úkolem není teoretické poznání, nýbrž praktické umění žít.

Sokratés

Uživatelský avatar
Tidus
Příspěvky: 313
Registrován: pát, 30. kvě 2008, 15:47

Re: Dan Millman

Příspěvekod Tidus » pon, 03. lis 2008, 19:08

Daniel: Mozne to je, ale verim ze neni. Jsou tam naprosto uzasne myslenky.
Proto je mi vlastne jedno, jestli je to podle skutecnosti nebo ne. Spise me zarazi, jak v te filozofii Dan pokracuje. Dela to dost komercni a ty ceny co za to chce, to je docela sileny. Myslim si, ze se od toho casem trochu odchylil.
Vzdáš se jednou, vzdáš se vždycky...

Daniel
Příspěvky: 167
Registrován: pát, 11. črc 2008, 11:55
Bydliště: Brno

Re: Dan Millman

Příspěvekod Daniel » pon, 03. lis 2008, 19:30

Tidus: to je ten duvod proc mi pripada tak neduveryhodny.. od knizky Sokrates se nemuzu zbavit dojmu ze vse dela pro penize.. ty jeho prednasky a tak.. to je mi je proti srsti..

je to pro me podobny pripad jako Adam - Dreamhealer

a ze stejneho duvodu sem si jeste nekoupil knizku od Sama Fujery, kterou jsi mi doporucoval.. protoze prvni co jsem nalistoval v knihkupectvi v te knize bylo neco ve smyslu "pro rady zaslete obalku s 500 kc" nebo tak neco.. to sou veci ktere je pro me tezke prekousnout
Život je tragédie pro toho, kdo cítí, a komedie pro toho, kdo myslí. (Jonathan Swift)

Uživatelský avatar
Hitokage
Příspěvky: 49
Registrován: úte, 29. črc 2008, 09:15

Re: Dan Millman

Příspěvekod Hitokage » pon, 03. lis 2008, 20:43

Tidus a Daniel souhlasím s vámi. :-?
Nejvyšším úkolem není teoretické poznání, nýbrž praktické umění žít.

Sokratés

dreamingwolf
Příspěvky: 51
Registrován: stř, 01. říj 2008, 20:12
Kontaktovat uživatele:

Re: Dan Millman

Příspěvekod dreamingwolf » pon, 03. lis 2008, 22:31

Nuž, Amerika je Amerika... podobne to bolo s Castanedom... ale berte to tak, že tí ľudia sú úspešní a prečo by nemali chcieť zarábať na svojich knihách? Čo je na tom zlé? Možno sa zdá, že píšu už len pre peniaze, ale to nám vadiť nemusí....

Uživatelský avatar
Tidus
Příspěvky: 313
Registrován: pát, 30. kvě 2008, 15:47

Re: Dan Millman

Příspěvekod Tidus » úte, 04. lis 2008, 07:45

Daniel: To o te obalce ani nevim. Kde jsi to cetl?

dreamingwolf: Prave ze to by nam vadit melo. Podle autora muzes poznat, kolik pravdy je v tom co rika. Pokud hlasa ze materialni hodnoty jsou pomijive a nedulezite, a za tu radu ti nauctuje 500, tak si to malinko protireci.
Vzdáš se jednou, vzdáš se vždycky...

dreamingwolf
Příspěvky: 51
Registrován: stř, 01. říj 2008, 20:12
Kontaktovat uživatele:

Re: Dan Millman

Příspěvekod dreamingwolf » úte, 04. lis 2008, 12:52

Súhlasím, Tidus. No ak hlása "ze materialni hodnoty jsou pomijive a nedulezite" a napriek tomu žije v bohatstve, môže to znamenať toľko, že sa učí žiť ako bohatý človek a nelipnúť na svojom bohatstve. Vieme snáď, čo je jeho motívom pre zarábanie peňazí? Čo ak z tých peňazí, čo zarobí na svojich knihách, venuje väčšinu na nejakú charitu? To nevidíš a tak si myslíš, že si ich necháva len pre seba... Vieš, môžeme tu súdiť a odsudzovať takýchto autorov kníh a vôbec, kohokoľvek, kto je aktívny v oblasti spirituality a je zároveň bohatý, no nevieme nič o motívoch, ani o pozadí ich bohatstva, ani o tom, čomu sa skrze svoje bohatstvo učia... Tak nesúďme...

Daniel
Příspěvky: 167
Registrován: pát, 11. črc 2008, 11:55
Bydliště: Brno

Re: Dan Millman

Příspěvekod Daniel » úte, 04. lis 2008, 13:51

Tidus: no v te knizce sem to cetl.. nekde uplne na konci nebo uplne na zacatku.. 500 kc za pul hodiny nebo pro nejake rady poslat 500 kc v obalce jeho asistentce.. kdyz sem to videl tak sem tu knizku vratil zase zpatky do regalu a koupil si jinou :)

Dreamingwolf: zajimava teorie :) pokud nekdo kaze vodu a pije vino, je pro me neduveryhodny, jeho motivy nezkoumam..
a za druhe - my tady nikoho nesoudime ani neodsuzujeme, jediny co rikam je, ze Millmana uz nectu a tohle je jeden z tech duvodu

treba Gordon Smith, medium a lecitel za sve predpovedi i za leceni penize zasadne odmita, vydelava si jako holic.. pro tebe v tom mozna rozdil neni, pro me ano
Život je tragédie pro toho, kdo cítí, a komedie pro toho, kdo myslí. (Jonathan Swift)

Uživatelský avatar
Hitokage
Příspěvky: 49
Registrován: úte, 29. črc 2008, 09:15

Re: Dan Millman

Příspěvekod Hitokage » úte, 04. lis 2008, 15:39

Dreamingwolf: To že píší pro peníze často kazí celou knihu a jde to poznat. Teď nemyslím Pokojného bojovníka.
Nejvyšším úkolem není teoretické poznání, nýbrž praktické umění žít.

Sokratés

Uživatelský avatar
Hitokage
Příspěvky: 49
Registrován: úte, 29. črc 2008, 09:15

Re: Dan Millman

Příspěvekod Hitokage » ned, 09. lis 2008, 19:46

Chtěl bych sehnat toho Sokrata...nemáte nekdo?
Nejvyšším úkolem není teoretické poznání, nýbrž praktické umění žít.

Sokratés


Zpět na „Knihy“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host