vyuzitie LD v realite

Uživatelský avatar
bono
Příspěvky: 5
Registrován: stř, 17. lis 2010, 00:21
Bydliště: Fryčovice

Re: vyuzitie LD v realite

Příspěvekod bono » stř, 17. lis 2010, 00:42

Dobrý večer!!
Měl bych dotaz, který s tímto tématem souvisí a z čeho mám trochu obavu... Pokud a když bych se naučil lucidní snění a astrální cestování, nemusím mít obavu o to, že bych začal jinak vnímat realitu?? Myslím to tak, že by mi tento svět začal připadat nepodstatný.. ztratil bych zájem o cokoliv usilovat, všechno tady by mi bylo jedno... Jak to máte vy, kteří AC praktikujete denně?
Děkuji, Mirek
Whether you think you can, or think you can’t, either way you’re right
Henry Ford
People will do anything, no matter how absurd, in order to avoid facing their own soul.
Carl Gustav Jung

Pete
Příspěvky: 618
Registrován: ned, 31. kvě 2009, 11:44

Re: vyuzitie LD v realite

Příspěvekod Pete » stř, 17. lis 2010, 01:20

AC nepraktikuju, ale LD a magickou stezku ano, takze ti snad pomuzu s tou otazkou.

Muze ti svet pripadat "mene podstatny" zpocatku, ale kdyz se nad tim zamyslis, zjistis ze je dulezitejsi a nevazime si ho. Dalo by se rict "zabiju se, a budu se mit lepe, budu zit v jine realite" takto to nefunguje, protoze nam Buh dal vyjmecnou moznosti tu ziskavat nove zkusenosti, a bylo by to jako pohrdani touto moznosti. Stejne, co by se tim zmenilo ? Nic, reinkarnoval by ses stejne..

Bohuzel jsou i pripady, kdy si lidi neuvedomi ze sebevrazdou se nic nevyresi, a treba spachaji "sebevrazdu" zpusobem ze zustanou v Astralu a jejich telo tu zustane. Tu to neni o tom, ze poznali jinou realitu ale o jejich volbe. Crowley psal ze je to jako chodit od propasti k propasti, ale pokud nemas spatny zamer, nemel bys do ni spadnout.

Nezapomen ze nejvetsi Magici/Mystici zili i obycejny, obcansky zivot (napriklad Bardon, Minarik)

EDIT: respektive, rozhodnuti je jen na tobe a nikdo ti v nem nezabrani
Deus est Homo

Uživatelský avatar
ATA
Příspěvky: 1600
Registrován: stř, 28. kvě 2008, 18:55
Bydliště: Litovel
Kontaktovat uživatele:

Re: vyuzitie LD v realite

Příspěvekod ATA » stř, 17. lis 2010, 10:00

no realitu budeš vnimat jinak ale jak zaleži na tobe vešinou to ma nekolik fazi nekeři maj tendenci zdrhat od problemu toho světa do astralu a brat jako tkovej unik tenhle světe brat jako nepodstatnej ale to jen začatek pak se to vetšinou obrati a už se nevažeš na AC a LD a pomoci zjiskanejch znalosti a zkušnosti žiješ plnejši život tady .

Nakonec ti život tady bude pripadat jako nepodstatnejši ale oproti začatku na nej budeš mit jinej pohled ,budeš ho moc žit naplno a zjiskaš vetši kontrolu jak nad sebou tak nad svtětem kolem.
S tim zajmem zaleži jak se to vezme mužeš sratit zavsilosti což neni na škodu ,zajem zustane ,a taky budeš moct najit stesti a zazrak stvořeni v jakekoli situaci.

Pro me magie a podobny veci ni o tom delat velky kouzla zdrhat do jinejch svtetu ale o tom neco se naučit a zdokolanit se abych to pak mohl použit na stastenejši život tady a na pomoc druhejm .
Help! I'm a multidimensional being trapped in a linear time-space continuum!

Uživatelský avatar
bono
Příspěvky: 5
Registrován: stř, 17. lis 2010, 00:21
Bydliště: Fryčovice

Re: vyuzitie LD v realite

Příspěvekod bono » stř, 17. lis 2010, 14:54

Děkuji vám kluci za radu.. Hodně mě to povzbudilo a budu se učit! :) Dosud s AC nemám žádné zkušenosti, ale od střední školy mě zajímaly změněné stavy vědomí a dlouho jsem se věnoval hypnóze a jednou při autosugesci "Usni!!" jsem v mžiku usnul do hlubokého tranzu a při tom moje duchovní tělo jakoby vyplavalo mimo tělo fyzické.. což mě vylekalo a hned jsem byl zpátky.
Ta obava vyplynula z toho, že jsem jednou kdesi četl o tom jak americká výzvědná služba využívala tým lidí, kteří astrálně cestovali a zjištovali různé informace o tehdejším sovětském svazu apod. Problém nastal po nějaké delší době, kdy tito lidé trávili v astrálu opravdu hodně času a potom nebyli schopni vrátit se do normálního koloběhu života. Asi půjde o to najít nějakou rozumnou míru trávení času v astrálu.
Hezký den!
Whether you think you can, or think you can’t, either way you’re right
Henry Ford
People will do anything, no matter how absurd, in order to avoid facing their own soul.
Carl Gustav Jung

Pete
Příspěvky: 618
Registrován: ned, 31. kvě 2009, 11:44

Re: vyuzitie LD v realite

Příspěvekod Pete » čtv, 18. lis 2010, 16:49

Pokud ti lidi se naucili pouze Astralne cestovat a nezajimali se jinak o mystiku, tak je mozne ze si neuvedomili podstatu nas na zemi (ziskavat skusenosti a vyvijet se) a zustavali hold v te realite. Mnoho lidmi je dokonce Astral povazovan za "Nebe" ale podle tech vyssich mystiku, je to stale jen nizsi realita, ktera je mezi nasim svetem a "nebem" (respektive mentalnim svetem)

Text od Rosenkrucianu (amorc.cz)
Ještě bych chtěl zdůraznit to, co například oslovilo i mne, že toto učení má praktický důsledek v každodenním životě, že to není nějaké plané filozofování. Když se členové s učením sžijí, přináší jim to opravdu velmi výraznou změnu a prospěch.

Zdůrazňujeme, že je nutné mít v rovnováze hmotnou rovinu i duchovní. Je chybou odvrhnout všechno duchovní, ale stejnou chybou je žít v askezi. Tato rovnováha je velmi důležitá a neustále se na ní musí pracovat.
Deus est Homo

Adriane Fox
Příspěvky: 1
Registrován: stř, 09. bře 2011, 21:08

Re: vyuzitie LD v realite

Příspěvekod Adriane Fox » sob, 18. čer 2011, 13:39

Ty máš nějaké zkušenosti s Rosenkruciány?

Jinak Já měla zatím jen 2x LD, ale obecně se dá LD prý využít jako Coping mechanismus (jak se vyrovnat svým problémům), nedávno o tom vyšla kniha http://www.spolecenskeknihy.cz/?id=978-80-7387-363-9

Pete
Příspěvky: 618
Registrován: ned, 31. kvě 2009, 11:44

Re: vyuzitie LD v realite

Příspěvekod Pete » ned, 19. čer 2011, 22:22

S Rosenkruciany nikoliv, jenom jsem studoval jejich web. Chtel jsem se k nim pripojit, ale penize jsem zatim spis daval do knih, takze jejich materialy jsem jeste nestudoval
Deus est Homo

Barushka
Příspěvky: 5
Registrován: ned, 26. čer 2011, 13:33

Re: vyuzitie LD v realite

Příspěvekod Barushka » úte, 24. dub 2012, 17:10

Ahoj všichni!
Myslíte že by bylo možné získat v LD inspiraci např. pro nějakou knihu? Že bych si jí tam přečetla a pak jí tady napsala?

Vit
Příspěvky: 157
Registrován: úte, 28. zář 2010, 18:21

Re: vyuzitie LD v realite

Příspěvekod Vit » úte, 24. dub 2012, 17:25

Inspiraci určitě ano, ale plagiátorství snad neplánuješ. :D
pokud někdo reagujete na nějaký můj dřívější příspěvek a chcete, abych případně také reagoval, napište mi zprávu, protože už fórum moc nepročítám a nemuseli byste se dočkat :)

Barushka
Příspěvky: 5
Registrován: ned, 26. čer 2011, 13:33

Re: vyuzitie LD v realite

Příspěvekod Barushka » úte, 24. dub 2012, 17:46

když to opíšu ze svého vlastního podvědomí tak proč ne? :D jde mi ale o to jestli je to vůbec možné.

Vit
Příspěvky: 157
Registrován: úte, 28. zář 2010, 18:21

Re: vyuzitie LD v realite

Příspěvekod Vit » úte, 24. dub 2012, 17:57

Zážitky z LD jsou inspirativní jak jen budeš chtít. Ale jestli plánujuš využít LD na psaní knih, tak v LD by se ti měla kniha vytvořit bez problémů. Jenže pokud bys chtěla slovo od slova, musela bys zvládnout to, aby sis to pamatovala, také bys v LD musela udělat knihu, která po doslovném přepsání k nám bude stále tak zajímavá. Na to by bylo lepší spíš automatické psaní. Jinak kdybys udělala knihu v LD, přečetla si ji a zapamatovala si ji jen zhruba a pak ji zapsala, bylo by to podstatně jednodušší. Ale sám jsem zatím takto knihu netvořil. :)
pokud někdo reagujete na nějaký můj dřívější příspěvek a chcete, abych případně také reagoval, napište mi zprávu, protože už fórum moc nepročítám a nemuseli byste se dočkat :)

Uživatelský avatar
clario
Příspěvky: 693
Registrován: čtv, 29. kvě 2008, 16:08
Kontaktovat uživatele:

Re: vyuzitie LD v realite

Příspěvekod clario » úte, 24. dub 2012, 19:16

Tak možné to určitě nějak je :). Pro inspiraci ti popíšu jeden můj starší zážitek který tu už možná také někde je. Kdysi dávno jsem hodně poslouchal Dana Landu, hodně se mi líbili jeho texty a hudba (některá :D ) a představoval jsem si, že bych taky třeba jednou dělal hudbu jako on a tak se mi v jednom LD přihodila celkem pěkná věc :) ležel jsem si tak na palubě helikoptéry, která zrovna letěla nad městem ze GTA San Andreas, které jsem tou dobou také hrál a dostal jsem nápad, že si pustím nějakou jeho písničku a tak jsem si ho pustil a začala hrát písnička, která Zněla jako naprosto typická Danova tvorba, ale kterou nikdy nesložil :D :D. začala mi tam hrát písnička naprosto skvělá, kterou najednou z ničeho stvořilo nejspíš mé vlastní podvědomí. Nejhorší na tom bohužel je si něco takového jako je text písně zapamatovat, což mě se bohužel nepovedlo :D. Jindy se mi stalo něco podobného, kdy jsem na konci snu slyšel úžasnou písničku o králi jeho jízdě a podobně, popravdě nevím zda jsem někdy slyšel dokonalejší text. Pobrukoval jsem si jí ještě chvilku po probuzení nicméně další chvilku na to už se mi z hlavy úplně vykouřila.

Chtěl jsem tímto zážitkem vlastně říci jak moc dokáže být naše podvědomí během snů tvořivé, dokáže vytvořit opravdu nádherné věci a pokud budeš ve snech hledat inspiraci pro napsání knihy, tak věř tomu, že to nemusí být až tak obtížné, zvláště pokud se naučíš alespoň s určitou pravděpodobností lucidně snít. Kdybych já chtěl nějakou inspiraci pro knihu, tak si před sebou představím třeba nějakého barda či vypravěče a nechám ho aby mi vyprávěl ten nejlepší příběh co zná :D, to už je ale jen na tobě a na tvé fantazii :).
Earth shakes,
Stone breaks
The forest is at your door
The dark sleep is broken
The woods have awoken
The trees have gone to war

Uživatelský avatar
Jarda
Příspěvky: 400
Registrován: ned, 01. čer 2008, 17:50

Re: vyuzitie LD v realite

Příspěvekod Jarda » sob, 06. dub 2013, 13:04

Ahoj všichni!
Myslíte že by bylo možné získat v LD inspiraci např. pro nějakou knihu? Že bych si jí tam přečetla a pak jí tady napsala?
Slyšel jsem jeden rozhovor s Nohavicou, že nápad na píseň "Tři čuníci" dostal ve spánku nebo polospánku a hned jak se probudil tak si to poznamenal. :-D A píseň je to celkem fajn.

Jinak se čtením čehokoliv ve snu mám velký problém. Pokud si stejnou větu přečtu dvakrát, tak pokaždý tam jsou jiný slova nebo písmena. A co jsem tak pozoroval ostatní to mají podobně. Lepší by asi bylo prožít si tam nějaký příběh a ten potom sepsat, to se i líp pamatuje.
Spokojený je ten kdo má splněné svoje potřeby. Šťastný je ten, kdo si to uvědomuje.
Nespokojený je ten kdo nemá splněné svoje potřeby. Nešťastný je ten, kdo si to uvědomuje. ;-)

Uživatelský avatar
Prince_Rakeem
Příspěvky: 221
Registrován: sob, 31. kvě 2008, 17:53
Kontaktovat uživatele:

Re: vyuzitie LD v realite

Příspěvekod Prince_Rakeem » sob, 06. dub 2013, 17:32

Mám pro tebe skvělou zprávu. Jde to i mimo LD, resp. beze spánku.
Řeknu to hodně zjednodušeně, aby jsme zbytečně nerozebírali detaily a vědecké studie.
Proč se takové věci daří a dějí ve spánku je, protože je vyplej náš myslitel :) Je to ten, kterého jsme si tak pilně vybudovali. Sotva ráno otevřeš oči a to většinou neuplyne ani minuta a už tam máš tolik informací, úkolů a šumu, jako např. "Jít tam, zavolat tady, to ne- to jo, udělat tohle" že to cloní signálu, který by jsi právě ty chtěla dosáhnout.
Já člověka beru (opět zjednodušeně) jako rádio-vysílač. Signál/frekvence je něco jako všudypřítomná věc. Tento signál je všechno a tím myslím opravdu všechno. :P A jen na nás záleží jak si rádio naladíme.
Většinou, ale nedokážeme ovládat svoje rádio-vysílačky a nastavit je tak jak potřebujeme, z miliónu důvodu. Neudržíme stav bez myšlenek ani 30sec. Nastavujeme filtry, stínění, apod... To je problém. Díky této slabosti přejímáme pak i signál stvořený ostatními rádio-vysílačkami. Takže se v tom pak až tak úplně ani sami nevyznáme. :) Je to chaos :)
No, ale k věci. Všichni lidé co něco "vymysleli" Albert, Tesla, třeba i Landa, kdokoliv... to ve skutečnosti asi nevymysleli, jen si naladit přijímač tak, že pak obdrželi to co potřebovali.
Tajemství je, že...Každý může, nejsme ničím omezeni. Jen sami sebou. Paradox, že? :P
Tím chci říct, že každý do posledního z nás má za bdělého stavu zážitky "osvíceni". Většinou se to stává, když je člověk plný energie a má dobrou náladu. Prostě s čista jasna se v hlavě objevují skvělé nápady, průkopnické myšlenky, nekonečná kreativita. Jakoby přišli odjinud. :) a to je ono! 8-)
Takže pokud se ti podaří pracovat na sobě, přijde i větší rozsah signálu. A co je na tom ještě lepší, že nebudeš muset ani trénovat LD a víš proč? Protože ho můžeš dostat jako bonus zdarma k tvému rozšířenému vědomí ;) Takže nejen, že budeš přes den ve stavu "mocný", ale budeš v tomto stavu i ve spánku ;) Dvě mouchy jednou ranou. ;)
Ale samozřejmě, jde to i naopak ;) Jen si vybrat
Nikdo nerozsvítí světlo,
aby je postavil do kouta nebo pod nádobu,
ale dá je na svícen, aby ti, kdo vcházejí, viděli.

Světlem tvého těla je oko. Je-li tvé oko čisté,
i celé tvé tělo má světlo. Je-li však tvé oko špatné,
i tvé tělo je ve tmě.

Hleď tedy, ať světlo v tobě není tmou!

Uživatelský avatar
Firzen
Příspěvky: 225
Registrován: úte, 27. dub 2010, 21:57
Bydliště: Adamov
Kontaktovat uživatele:

Re: vyuzitie LD v realite

Příspěvekod Firzen » pon, 08. dub 2013, 22:53

To je krásné, co píšeš, Romane. Je to přesně to, jak to cítím. ;)
Respice finem et non peccabis.


Zpět na „LD nápady, činnosti co vyzkoušet v LD“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 hostů