LD a AC

dj.stephano771
Příspěvky: 5
Registrován: pát, 04. bře 2011, 21:09

LD a AC

Příspěvekod dj.stephano771 » ned, 09. říj 2011, 14:11

Zdravim vsechny,Predem jmenuju se Honza a mam par otazek na nekoho kdo uz je zkusenej v Ld a Ac o ld jsem se zacal zajimat nedavno a prvni veci co jsem o tom cetl mne mne tak nakopli ze jsem behem mesice precetl o tomto tematu asi 6 knizek, a prave po precteni techto knizek jsem se dostal k par rozporum mezi jednotlivymi autory , na internetu a z vaseho fora i z wikipedie jsem vyrozumel ze ld je takovou jakoby treninkovou (a tudiz bezpecnou) zonou na zkouseni si veci ve snech tudiz misto kde by jsem mel byt bezpecny pred ruznymi "spatnymi energiemi a po precteni lucidniho sneni od Stephena LaBerge se mi toto vcelku potvrdilo ale po tom jsem precetl Gato - Brana do vecnosti a nasledne jsem asi v puli knihy Carlos Castenada umeni snit a tyto dve knihy zase rikaji ze i snit je nebezbecne kdyz na to nejsem pripraven. ja osobne se o to zajimam uz dva mesice pak jsem si dal mesic pauzu a po precteni dvou knizek o tomto v jednom tydnu jsem mel svuj prvni asi lucidni sen ale bylo jen to ze jsem si ve snu uvedomil ze snim ale myslim ze jsem to nemohl nijak ovladat a rano jsem si moc nepamatoval protoze uz jsem mesic netrenoval to zapamatovani si snu, tak bych se chtel zeptat jak to je stim ld a ac kdy je to jeste bezpecne a kdy uz ne protoze jsem cetl v nekterych prispevcich tady na foru ze z ld se da snadno prejit do ac coz ja bych zatim nechtel, chtel bych si nejdriv vyzkouset jen to bezpecny sneni protoze carlos castaneda se uz pousti do carodejnictvi atd ja bych si chtel nejdriv vyzkouset jen to sneni a pak se dal vzdelavat a pripadne jit dal a ne hned skocit do neznama, predem diky za odpovedi popripade bych si rad pokecal treba na skypu diky Honza

Uživatelský avatar
Lama
Příspěvky: 376
Registrován: úte, 01. bře 2011, 10:19

Re: LD a AC

Příspěvekod Lama » ned, 09. říj 2011, 15:41

Zadny sneni nemuze byt 100% bezbecne. Kdykoli se na tebe ve spanku muze napojit nebo komunikovat s tebou nejaka zla bytost. Ale rozhodne jich potkas min v LD nez v astralu. Vic ti o tom reknou ostatni odbornici :D
-->> http://speciesrerum.webnode.cz/

Přej si - Popros - Představ si že to máš - Poděkuj

Laska=Ja=Buh=Bytí=Zivot

dj.stephano771
Příspěvky: 5
Registrován: pát, 04. bře 2011, 21:09

Re: LD a AC

Příspěvekod dj.stephano771 » ned, 09. říj 2011, 19:13

Ok diky za odpoved, a vlastne jsem si ted vzpomnel jeste na jednu vec a nevim jestli to byl ld nebo co? ale kdyz jsem byl na navsteve v cechach (ted ziju v irsku) tak jsem potkal kamose kteryho jsem nevidel 7 let takze jsme chlastali celou noc jakoze moc a nekde jsem cetl ze kdyz jsi opilej tak tyhle zly sily akorat pritahujes? No a po tyhle parbe jsem mel sen teda myslim ze to byl jen sen to uz jsem se zajimal o ld a ac , no a v tom snu bylo nejaky monstrum a furt na mne nejak utocilo vim ze se mi to nelibilo a ze to mozna i bolelo to si nejsem jistej protoze jsem byl pod parou ale co si pamatuju na 100% i po tom chlastu bylo ze uz se mi to nelibilo a on se mi furt smal tak sem chtel pouzit v tom snu jakoze elektricky kabely a dat mu ranu (to mi poradil jeden znamej ze to prej nemaj radi) tak vytahnu kabely jako ze mu dam ranu a von mi rikal, vlastne nerikal nic ale jakoby mi to rikal ze tohle na nej neplati proste se mi smal a dal do mne sel a pak uz nevim asi sem se probudil nebo nevim kazdopadne rano jsem presne tohle pamatoval po opici ale v tom snu sem si neuvedomil ze jsem ve snu nevim jak to popsat

Uživatelský avatar
Lama
Příspěvky: 376
Registrován: úte, 01. bře 2011, 10:19

Re: LD a AC

Příspěvekod Lama » ned, 09. říj 2011, 19:59

Dokazes popsat tu komunikaci? Jestli s tebou komunikoval v tom snu pomoci telepatie, tak je dost mozny ze to nejaka bytost mohla byt.
-->> http://speciesrerum.webnode.cz/

Přej si - Popros - Představ si že to máš - Poděkuj

Laska=Ja=Buh=Bytí=Zivot

Vit
Příspěvky: 157
Registrován: úte, 28. zář 2010, 18:21

Re: LD a AC

Příspěvekod Vit » ned, 09. říj 2011, 20:07

Pokud vím, tak LD se taky odehrává s astrálu. Celkově jsou všechny tyto pojmy (AC, LD, OBE) dost průchozí. A k tomu nebezpečí - všude na tebe číhá nebezpečí :twisted:. Kdo ti zaručí, že když toto čteš, tak zrovna nevyzkratuje PC a nezabije tě to? Případně spadne barák. A dokud nenastane čas, aby ses dostal někam hlouběji, tak se hlouběji nedostaneš. Hlavně se zbav strachu! Ten je největší závaží v pokroku.
pokud někdo reagujete na nějaký můj dřívější příspěvek a chcete, abych případně také reagoval, napište mi zprávu, protože už fórum moc nepročítám a nemuseli byste se dočkat :)

Uživatelský avatar
clario
Příspěvky: 693
Registrován: čtv, 29. kvě 2008, 16:08
Kontaktovat uživatele:

Re: LD a AC

Příspěvekod clario » ned, 09. říj 2011, 20:21

Ono je sice fajn, že máš přečteno tolik knih, je vidět že tě to hodně zajímá, nicméně znát spoustu teorie je někdy skoro až na škodu, zvláště pokud jí nedoprovází i nějaká ta praxe. Ve spoustě knih je spousta mnohdy i protichůdných informací a v mnoha případech ti to v hlavě udělá guláš. Každý autor vychází z vlastních zkušeností a jednotlivé jevy si vysvětluje na základě vlastního přesvědčení a vlastního úhlu pohledu. Člověk bez patřičných vlastních zkušeností si může mnoho věcí z textu potom vykládat jinak než by měl a nemusí pochopit tu pravou podstatu a pozadí oné věci. Nepozná z textu potom onu samotnou zkušenost ale jen její nedokonalí, zavádějící a autorem zabarvený popis. Nechci tě určitě odrazovat od čtení, ale doporučil bych ti teď více zapracovat na samotné praxi , teorie je sice fajn, ale bez praxe nemá skoro žádný význam. Pokud se o LDčka opravdu zajímáš, tak by ses do nich měl plně ponořit a začít je poznávat skrze vlastní zážitky ne skrze knihy.

Jinak v LD či ve snech vůbec jsem se nikdy nesetkal s něčím co bych označil za nebezpečné. Určitě to není nemožně, ale v drtivé většině ti nehrozí vůbec nic. Ono se ti může vlastně něco stát naprosto kdykoliv. To, že se ti v LD něco stane má asi tak stejnou pravděpodobnost jako, že se ti něco stane kdybys seděl v klidu na louce a poslouchal šumění stromů :D a pokud jde o AC, tak to bych zase svou bezpečností přirovnal chůzi po ulici, vždycky se tam může objevit nějakej magor nebo můžeš vlézt do špatnejch dveří, ale ta šance není tak velká aby to mělo člověka odradit. Tak či tak jsou to právě překážky a problémy díky, kterým rosteme takže nás i to vždy něčím obohatí.

Doporučil bych ti se neznepokojovat otázkami o bezpečnosti AC či LD protože samotná obava ti může přitáhnout to čeho se bojíš. Odprosti se od strachu a vrhni se do toho. Uvidíš potom sám jaké to je. Dříve nebo později tam budeme muset stejně všichni :D.
Earth shakes,
Stone breaks
The forest is at your door
The dark sleep is broken
The woods have awoken
The trees have gone to war

Uživatelský avatar
Lama
Příspěvky: 376
Registrován: úte, 01. bře 2011, 10:19

Re: LD a AC

Příspěvekod Lama » ned, 09. říj 2011, 20:42

Souhlasim s clariem. Podle me je praxe dokonce dulezitejsi nez teorie. Praxí se naučíš víc teorie než se naučíš teorií praxi (doufam ze je to srozumitelný :D).
Učit se jen teorii je v podstate jako když se koukáš na 5 000 na zemi a jenom premejslis co s ni udelas misto abys ji vzal ze zeme a sel sis za ni neco koupit. (Ehm, pripadne ji vratit komu upadla :D)
-->> http://speciesrerum.webnode.cz/

Přej si - Popros - Představ si že to máš - Poděkuj

Laska=Ja=Buh=Bytí=Zivot

dj.stephano771
Příspěvky: 5
Registrován: pát, 04. bře 2011, 21:09

Re: LD a AC

Příspěvekod dj.stephano771 » ned, 09. říj 2011, 21:05

ok diky moc vam vsem a budu se dal snazit o praxia ono to nejak dopadne jinak tamto se mnou komunikovalo spis jako telepaticky a uvidim jak pokrocim dal jak rikam zatim mam jen dve zkusenosti ale urcite budu pokracovat a pokud i vy ostatni tady budete dal psat svoje osobni zkusenosti rad si vse prectu , sem loukal ze tu delsi dobu nebyli novejsi prispevky jinak kdybyste mel nekdo nekdy chut pokecat na skypu tak muj nick je dj.stephano771 zatim moc diky za vsechny nazory a rady

Uživatelský avatar
Lama
Příspěvky: 376
Registrován: úte, 01. bře 2011, 10:19

Re: LD a AC

Příspěvekod Lama » ned, 09. říj 2011, 22:21

Tak to te vitam mezi nami :)
-->> http://speciesrerum.webnode.cz/

Přej si - Popros - Představ si že to máš - Poděkuj

Laska=Ja=Buh=Bytí=Zivot

Uživatelský avatar
ATA
Příspěvky: 1600
Registrován: stř, 28. kvě 2008, 18:55
Bydliště: Litovel
Kontaktovat uživatele:

Re: LD a AC

Příspěvekod ATA » pon, 10. říj 2011, 12:16

Když to vezmu podle svejch zážitků tak za tech 6 let co LD delam sem mel jen asi 4 LD v kterejch sem se dostal do situace že sem se radši probudil .Po probuzeni vše v pohode jen parkrat se mi stalo že pocity ze snu chvili pokračovali i v realite treba ativní čakry nebo pocit zranění z normalního snu.

Takže u mě je to z 99,5% bezpečny a toho pul procenta bylo jen nepřijemnyho a nic se nestalo, stačilo se probudit.

Mezi LD a AC je jen tenká hranice LD mužeš brát jako svuj soukromej pozemek a ty tam rozhoduješ máš tam nejvetší moc ale tohle neplatí vždy.
Schopnosti jsou jak kdy a v ruzné míře a na to že je vše okolo jen iluze se taky neda poléhat protop by se melo k postavám ve snu chovat slušně a nedemolovat jim svět
i když to tak vetšinou dopadne :twisted: . V LD se mužeš dodtat do světu ktere existuji nezávsile na tobě tady už se to dá pokládat za AC poroblem je že vetšinou zemnu nepoznáš a nemaš jistotu co to vlastně je i v tvem LD te muže nekdo navštívit .Jedna technika prave od castanedy je chtít vidět energii podrobnasti najdš v te knižce co čteš.

Všechno tohle jsou takové specialnější případy je dobré vedet o tom že se mohou vyskitnout a nedalt tam zybtečne bordel ,ale delat si kvulitomu starosti nemá cenu.


Kdybych vzal z vědeckeho pohledu tak je tam riziko jeste mnohem menší protože tam to berou jen jako výplod mozku.
Help! I'm a multidimensional being trapped in a linear time-space continuum!

Vit
Příspěvky: 157
Registrován: úte, 28. zář 2010, 18:21

Re: LD a AC

Příspěvekod Vit » pon, 10. říj 2011, 18:02

Podle toho jací vědci :D
pokud někdo reagujete na nějaký můj dřívější příspěvek a chcete, abych případně také reagoval, napište mi zprávu, protože už fórum moc nepročítám a nemuseli byste se dočkat :)

dj.stephano771
Příspěvky: 5
Registrován: pát, 04. bře 2011, 21:09

Re: LD a AC

Příspěvekod dj.stephano771 » pon, 10. říj 2011, 19:26

ok diky vam vsem az bude zase nejakej ld tak budu informovat


Zpět na „LD nápady, činnosti co vyzkoušet v LD“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 hostů